Kurs funta

Wykres walutowy - England

Space

 

 • 19.10.2022

  Funt znów taniej.

  Funt ponownie zanotował straty względem głównych konkurentów. Kurs szterlinga spadł o 1 punkt procentowy względem dolara, oraz o pół procenta względem euro. 3 grosze odzyskał również wobec brytyjskiej waluty polski złoty.
  Więcej o: Funt znów taniej.
 • 12.10.2022

  Funt w natarciu

  Funt szterling zanotował w środę świetne wyniki, podczas porannego otwarcia giełdy. Waluta odrobiła część strat wobec konkurentów. Skok funta był dość niespodziewany, szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę wtorkowe wypowiedzi prezesa Bank of England, podczas wystąpienia w Waszyngtonie.
  Więcej o: Funt w natarciu
 • 06.10.2022

  Funt odrabia straty

  Nowy tydzień przyniósł ulgę brytyjskiej walucie. Funt po raz pierwszy od dłuższego czasu odnotował wzrost, względem głównych konkurentów. Wpłynęły na to pozytywne nastroje inwestorów, po niedawnej zmianie kierunku polityki fiskalnej, związanej z wyborem nowych władz.
  Więcej o: Funt odrabia straty
 • 29.09.2022

  Kolejne spadki funta

  Środowe wystąpienie przedstawicieli Bank of England doprowadziło do kolejnego spadku funta, względem głównych konkurentów grupy G10. Powodem takiego stanu rzeczy okazała się deklaracja o planowanym zakupie obligacji skarbu państwa, przez bank centralny.
  Więcej o: Kolejne spadki funta
 • 08.09.2022

  Zmiany w UK szansą dla funta

  Wtorek okazał się przełomowym dniem dla brytyjskiej polityki. Krótko po południu Boris Johnson opuścił zamek Balmoral, składając rezygnację ze stanowiska Premiera Wielkiej Brytanii. Niecałą godzinę później Królowa Elżbieta II przekazała tę funkcję Liz Truss, pełniącej dotąd rolę Minister Spraw Zagranicznych obecnej kadencji. 47-letnia polityk została tym samym już 15 głową rządu, urzędującą podczas panowania Królowej.
  Więcej o: Zmiany w UK szansą dla funta
 • 31.08.2022

  Funt ponownie słabnie

  Funt słabnie w stosunku do złotówki, a to dobra wiadomość dla osób, które planują wymienić złotówki na funty i zrobić przelew z Polski do UK.
  Więcej o: Funt ponownie słabnie
 • 25.08.2022

  Umocnienie kursu funta.

  Wraz z nowym tygodniem funt odnotował spore wzrosty względem konkurencji. Umocnienie funta szterlinga związane jest z pozytywnymi sygnałami gospodarczymi, jakie pojawiły się w poniedziałek. Comiesięczny raport S&P Global PMI wykazał, że brytyjska gospodarka, pomimo rosnących problemów wciąż się rozwijała, podczas gdy wskaźniki ekonomiczne reszty państw Europy, oraz w USA wyraźnie spadły.
  Więcej o: Umocnienie kursu funta.
 • 18.08.2022

  Czy funt się obroni?

  Specjaliści banku HSBC są zdania, że funt szterling może wkrótce spotkać się z ogromnym naciskiem ze strony dolara, oraz euro. Powodem takiej sytuacji są kiepskie wyniki gospodarcze na Wyspach za ostatni miesiąc. Rosnąca inflacja podkopała pozycję rodzimej waluty i stwarza ryzyko dalszych osłabień w dłuższej perspektywie.
  Więcej o: Czy funt się obroni?
 • 27.07.2022

  Funt w ofensywie

  Rosnące w Europie ceny gazu wywierają coraz to większą presję zarówno na euro, jak i na polską złotówkę. Obie waluty zaliczyły w środę bardzo słabe otwarcie sesji, tracąc znacznie do amerykańskiego dolara, oraz funta szterlinga.
  Więcej o: Funt w ofensywie
 • 21.07.2022

  EBC zaskoczył.

  Europejski Bank Centralny podniósł stopy procentowe w strefie euro aż o 50 pkt bazowych, znacznie więcej od oczekiwań rynku. Ta pierwsza podwyżka, od ponad dziesięciu lat, sprawiła gwałtowne umocnienie się euro, na czym przy okazji zyskała również złotówka. Pytanie na jak długo?
  Więcej o: EBC zaskoczył.