Kurs funta

Wykres walutowy - England

Space

 

 • 08.08.2023

  Podwyżka stóp procentowych w UK

  W czwartek odbyło się posiedzenie Bank of England, podczas którego zapadła decyzja o podwyższeniu stóp procentowych o 25 punktów bazowych. Z wypowiedzi przedstawicieli banku centralnego wynika, że możemy spodziewać się jeszcze jednej, lub nawet dwóch podwyżek w bieżącym roku.
  Więcej o: Podwyżka stóp procentowych w UK
 • 03.08.2023

  Co czeka funta w sierpniu?

  Ubiegły tydzień stanowił dla szterlinga moment wytchnienia. Waluta utrzymywała dosyć stabilny kurs i dopiero w poniedziałek zanotowała spore spadki. W środę funt odrobił jednak 3 groszową stratę do złotówki i wydaje się, że do końca obecnego tygodnia nie powinniśmy spodziewać się żadnych drastycznych skoków.
  Więcej o: Co czeka funta w sierpniu?
 • 26.07.2023

  Ciężki tydzień dla funta

  Ubiegłotygodniowa publikacja wyników inflacji pośrednio uderzyła w kurs funta szterlinga. Prognozowane 8,2% okazało się wynikiem przeszacowanym, czerwcowe statystyki wskazały bowiem inflację na poziomie 7,9%. Oznacza to spadek o 0,8% w stosunku do maja.
  Więcej o: Ciężki tydzień dla funta
 • 19.07.2023

  Mocny tydzień funta

  Ubiegły tydzień i korzystne wyniki finansowe na Wyspach sprawiły, że funt szterling złapał wiatr w żagle. Waluta zareagowała bardzo pozytywnie i utrzymała przewagę nad konkurencją. Tendencja utrzymywała się aż do piątku.
  Więcej o: Mocny tydzień funta
 • 11.07.2023

  Powiało optymizmem na Wyspach

  Po dość ciężkiej dla funta końcówce czerwca, oraz bardzo niekorzystnych prognozach dotyczących kolejnych miesięcy, okazuje się, że negatywne zapowiedzi mogły być mocno na wyrost. Wszystko uległo zmianie po ostatniej publikacji danych, wskazujących na poprawę bilansu płatniczego Wielkiej Brytanii.
  Więcej o: Powiało optymizmem na Wyspach
 • 04.07.2023

  Czy funta czeka regres?

  Po bardzo mocnym półroczu, funt szterling zanotował spadek o niemal 5 groszy w końcówce czerwca. Pozytywne prognozy dotyczące waluty, których świadkami byliśmy w ostatnich miesiącach, zaczynają być zastępowane przez te mniej optymistyczne. O najświeższą pokusił się niemiecki Commerzbank.
  Więcej o: Czy funta czeka regres?
 • 23.05.2023

  Funt na sinusoidzie

  Miniony tydzień na rynku walutowym obfitował w dynamikę i niespodzianki. Po spadku związanym z decyzjami Bank of England, szterling zaliczył niespodziewanie mocny wzrost w czwartek, oraz piątek. Różnica względem kursu środowego wyniosła niemal 10 groszy.
  Więcej o: Funt na sinusoidzie
 • 16.05.2023

  Funt szterling znów traci na wartości

  Ubiegłotygodniowe wystąpienie włodarzy Bank of England miało okazać się przełomem dla funta. Specjaliści przewidywali, że bank centralny napędzi rodzimą walutę w jej wyścigu po odzyskanie utraconej wartości.
  Więcej o: Funt szterling znów traci na wartości
 • 10.05.2023

  Czy funt odrobi stratę?

  Po serii majowych spadków, szterling ustabilizował swój kurs i zdaje się dużo pewniejszą walutą niż kilka tygodni temu. Kiepska forma funta o tej porze roku nie jest niczym nowym. Historycznie maj zawsze był miesiącem, w którym funt tracił do konkurencji.
  Więcej o: Czy funt odrobi stratę?
 • 02.05.2023

  Funt w drodze po koronę

  Zła passa szterlinga w ostatnich tygodniach była zmorą dla Wielkiej Brytanii, oraz jej polityki fiskalnej. Niski kurs odstraszał inwestorów, a kiepskie prognozy dodatkowo zniechęcały rynek do inwestycji w brytyjską walutę. Nie bez znaczenia pozostawała również bierność Bank of England w kwestii wpierania funta.
  Więcej o: Funt w drodze po koronę