O nas

Witamy na stronach serwisu England.pl

England.pl jest marką handlową należącą do firmy Fintecom S.A. (dawniej Fintecom Sp. z o.o.) z siedzibą na terenie Polski, która to firma odpowiada wobec klientów England.pl, za prawidłową realizację transferów pieniężnych, które wykonujemy na podstawie zezwolenia wydanego nam przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) w dniu 29 stycznia 2013 r., zezwalającego nam na prowadzenie działalności w charakterze Krajowej Instytucji Płatniczej, na podstawie którego zostaliśmy wpisani do rejestru podmiotów nadzorowanych pod nr IP4/2013. Jednocześnie powiadomiliśmy KNF oraz brytyjski Financial Conduct Authority (FCA) o zamiarze wykonywania usługi przekazu pieniężnego, w ramach działalności transgranicznej, to jest usługi określonej w art. 3.1 pkt 6 UUP.

Dokładne dane firmy:

Fintecom S.A.
ul. Marszałka Piłsudskiego 45
75-502 Koszalin
Poland
NIP: 6692501424
REGON: 320877907
KRS: 0001056179
O kapitale zakładowym 600 000 zł opłaconym w całości.

Serwis England.pl specjalizuje się w bezpłatnych transferach pieniężnych wykonywanych pomiędzy Wielką Brytanią i Polską. Wykonujemy je nieprzerwanie od 2005 roku. Obsługujemy już 70 tysięcy zarejestrowanych klientów i transferujemy 400 milionów złotych rocznie. Dzięki internetowi można za naszym pośrednictwem, bez wychodzenia z domu czy biura, bezpłatnie wysłać pieniądze najbliższym w Polsce czy regulować zobowiązania na terenie W. Brytanii. Pragniemy, aby nasz każdy obecny i przyszły klient był usatysfakcjonowany wygodą jaką mu oferujemy.

W centrum uwagi części informacyjnej naszego serwisu internetowego, jest przede wszystkim Anglia ale również Szkocja, Walia i Irlandia Północna. Kierujemy go do tych wszystkich, którzy albo już się znaleźli na terenie Wielkiej Brytanii bądź w najbliższym czasie zamierzają ją odwiedzić. Zakres zgromadzonych tu informacji zainteresuje zapewne zwykłych turystów, studentów pragnących doskonalić język angielski, osoby które interesuje praca w Anglii ale również osoby zainteresowane biznesową współpracą polsko-brytyjską.

Naszym celem przewodnim jest ułatwienie życia na Wyspach nie tylko nowo przybyłym tu rodakom, ale także osiedlonej tu już na stałe polskiej społeczności. Na naszych stronach staramy się zamieszczać najciekawsze informacje z Wysp, głównie dotyczące Polaków ale zamieszczamy również wiele konkretnych porad.

Zapraszamy do obejrzenia naszych stron.

Zespół England.pl


KOMUNIKAT

Fintecom S.A. (dawniej Fintecom sp. z o.o.; England.pl sp. z o.o.) uzyskała, na 173 posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego w dniu 29 stycznia 2013 r. zezwolenie na prowadzenie działalności w charakterze krajowej instytucji płatniczej i została wpisana do rejestru podmiotów nadzorowanych pod nr IP4/2013.
Uzyskane zezwolenie KNF dowodzi wiarygodności Fintecom S.A. jako podmiotu działającego na rynku usług finansowych. Fintecom S.A. jako jedna z pierwszych czterech firm w Polsce, pozytywnie przeszła wnikliwą procedurę weryfikacyjną i uzyskał formalnie status instytucji płatniczej. Jako instytucja płatnicza, możemy świadczyć usługi płatnicze w zakresie przekazu pieniężnego, a działalność firmy jest obecnie dodatkowo nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego.

 

ZEZWOLENIA, CZŁONKOSTWO, REJESTRACJE I CERTYFIKATY

Komisja Nadzoru Finansowego zezwolenie nr IP4/2013

Krajowy Rejestr Sądowy Nr 0001056179

Rejestr REGON Nr 320877907