Kurs funta

Wykres walutowy - England

Space

 

 • 06.09.2023

  Jaki kurs funta we wrześniu?

  Ostatni tydzień był dla szterlinga dość korzystny. Po dość niepewnej sytuacji w sierpniu, funt rozpoczął marsz ku odzyskaniu swojej pozycji. Waluta zamknęła tydzień z 4 groszowym skokiem, względem kursu z wtorku.
  Więcej o: Jaki kurs funta we wrześniu?
 • 29.08.2023

  Co z funtem na jesień?

  Za nami kolejny tydzień zawirowań na rynku walutowym. W ubiegłą środę szterling ponownie stracił na wartości. Przyczyną takiej sytuacji była publikacja sierpniowych danych z sektora usług.
  Więcej o: Co z funtem na jesień?
 • 22.08.2023

  Funt na wyboistej drodze

  Ostatnie tygodnie wyraźnie pokazują, że na rynku walutowym ciężko o stabilizację. Ilość czynników wpływających na kurs waluty jest tak nieprzewidywalny, że nigdy nie możemy być pewni co przyniesie jutro. Nie inaczej było w minionym tygodniu. A w centrum tych wydarzeń ponownie znalazł się funt.
  Więcej o: Funt na wyboistej drodze
 • 16.08.2023

  Czy funt oprze się konkurencji?

  Sierpień, jak dotąd, nie był dla funta zbyt łaskawy. Brytyjska waluta od początku miesiąca zmaga się z mocnymi wahaniami, wywołanymi publikacją kilku wyników gospodarczych. Szterling w przeciągu całego miesiąca notuje wyniki gorsze, od swoich największych konkurentów.
  Więcej o: Czy funt oprze się konkurencji?
 • 08.08.2023

  Podwyżka stóp procentowych w UK

  W czwartek odbyło się posiedzenie Bank of England, podczas którego zapadła decyzja o podwyższeniu stóp procentowych o 25 punktów bazowych. Z wypowiedzi przedstawicieli banku centralnego wynika, że możemy spodziewać się jeszcze jednej, lub nawet dwóch podwyżek w bieżącym roku.
  Więcej o: Podwyżka stóp procentowych w UK
 • 03.08.2023

  Co czeka funta w sierpniu?

  Ubiegły tydzień stanowił dla szterlinga moment wytchnienia. Waluta utrzymywała dosyć stabilny kurs i dopiero w poniedziałek zanotowała spore spadki. W środę funt odrobił jednak 3 groszową stratę do złotówki i wydaje się, że do końca obecnego tygodnia nie powinniśmy spodziewać się żadnych drastycznych skoków.
  Więcej o: Co czeka funta w sierpniu?
 • 26.07.2023

  Ciężki tydzień dla funta

  Ubiegłotygodniowa publikacja wyników inflacji pośrednio uderzyła w kurs funta szterlinga. Prognozowane 8,2% okazało się wynikiem przeszacowanym, czerwcowe statystyki wskazały bowiem inflację na poziomie 7,9%. Oznacza to spadek o 0,8% w stosunku do maja.
  Więcej o: Ciężki tydzień dla funta
 • 19.07.2023

  Mocny tydzień funta

  Ubiegły tydzień i korzystne wyniki finansowe na Wyspach sprawiły, że funt szterling złapał wiatr w żagle. Waluta zareagowała bardzo pozytywnie i utrzymała przewagę nad konkurencją. Tendencja utrzymywała się aż do piątku.
  Więcej o: Mocny tydzień funta
 • 11.07.2023

  Powiało optymizmem na Wyspach

  Po dość ciężkiej dla funta końcówce czerwca, oraz bardzo niekorzystnych prognozach dotyczących kolejnych miesięcy, okazuje się, że negatywne zapowiedzi mogły być mocno na wyrost. Wszystko uległo zmianie po ostatniej publikacji danych, wskazujących na poprawę bilansu płatniczego Wielkiej Brytanii.
  Więcej o: Powiało optymizmem na Wyspach
 • 04.07.2023

  Czy funta czeka regres?

  Po bardzo mocnym półroczu, funt szterling zanotował spadek o niemal 5 groszy w końcówce czerwca. Pozytywne prognozy dotyczące waluty, których świadkami byliśmy w ostatnich miesiącach, zaczynają być zastępowane przez te mniej optymistyczne. O najświeższą pokusił się niemiecki Commerzbank.
  Więcej o: Czy funta czeka regres?