Kurs funta

Wykres walutowy - England

Space

 

 • 29.03.2023

  Pierwszy kwartał korzystny dla funta

  Funt w dość dobrej kondycji wchodzi w drugi kwartał 2023 roku. Po burzliwym początku marca, szterling niespodziewanie zyskał na wartości po podwyższeniu stóp procentowych. Bank of England zdecydował się w ubiegły czwartek na kolejne podniesienie ich poziomu, tym razem o 25 punktów bazowych.
  Więcej o: Pierwszy kwartał korzystny dla funta
 • 08.03.2023

  Funt w tarapatach

  Funt wszedł w ubiegły weekend w mocno osłabiony. Po dużym spadku w połowie tygodnia, stopniowo odrabiał straty. Nie udało mu się jednak wrócić do kursu z ostatnich dni lutego. W piątek, strata do kursu wtorkowego wciąż wynosiła 5 groszy.
  Więcej o: Funt w tarapatach
 • 02.03.2023

  Spadek kursu funta

  Ubiegły tydzień nie był dla szterlinga łaskawy. Kurs funta względem złotego spadał stopniowo, aż do piątku. Powodem były niezbyt korzystne wyniki ekonomiczne na Wyspach.
  Więcej o: Spadek kursu funta
 • 21.02.2023

  Funt na sinusoidzie

  Za nami trzeci tydzień lutego. W ubiegłą środę funt stracił po niemal 1 % do euro i dolara amerykańskiego. Stosunek do polskiego złotego również zwiększył się o 2 grosze na korzyść GBP.
  Więcej o: Funt na sinusoidzie
 • 14.02.2023

  Czy funt otrzyma wsparcie?

  Pod koniec poprzedniego tygodnia szterling znów umocnił swoją pozycję względem złotówki oraz największych konkurentów, czyli euro i dolara amerykańskiego. Po dość wyboistym początku roku waluta "Wyspiarzy" zdaje się wreszcie stabilizować. Tendencji tej z pewnością sprzyjają sygnały płynące od ekspertów rynku finansowego.
  Więcej o: Czy funt otrzyma wsparcie?
 • 07.02.2023

  Funt stracił po czwartkowym posiedzeniu Bank of England

  Czwartkowe posiedzenie Bank of England mocno uderzyło w brytyjską walutę. Już samo otwarcie giełdy było dla szterlinga mało korzystne, a decyzje podjęte przez przedstawicieli banku centralnego tylko pogłębiły walutowy kryzys. Pomiędzy otwarciem, a zamknięciem czwartkowej sesji, stosunek GBP/PLN zmienił się o 5 groszy, na korzyść złotówki.
  Więcej o: Funt stracił po czwartkowym posiedzeniu Bank of England
 • 01.02.2023

  Funt brytyjski na zakręcie

  Najnowsze dane PMI w Wielkiej Brytanii (wskaźnik aktywności finansowej) znacznie wyhamowały dynamikę wzrostu szterlinga. Wyniki za pierwszy miesiąc nowego roku opublikowało S&P Global, jeden z amerykańskich gigantów analityki finansowej. Okazały się one gorsze, niż początkowo zakładano.
  Więcej o: Funt brytyjski na zakręcie
 • 25.01.2023

  Burzliwy tydzień dla funta

  Za nami kolejny tydzień stycznia. Tym razem szterling musiał stawić czoło burzliwym zawirowaniom. Do czwartku kurs waluty wzrastał dynamicznie, zgodnie z przewidywaniami związanymi z nadspodziewanie dobrymi wynikami finansowymi brytyjskich przedsiębiorstw.
  Więcej o: Burzliwy tydzień dla funta
 • 17.01.2023

  Wzrost wartości funta

  Miniony tydzień przyniósł nam niespodziewany wzrost ceny funta, względem konkurencji. Szterling odrobił straty z pierwszego tygodnia roku, stabilizując w piątek swój kurs względem USD na poziomie 1,2220, oraz 1,13 względem EUR. Stosunek funta do PLN zwiększył się w piątek o prawie 2 grosze.
  Więcej o: Wzrost wartości funta
 • 11.01.2023

  Kurs w pierwszym tygodniu 2023

  Otwarcie roku 2023 okazało się dla brytyjskiej waluty korzystne. Po kiepskim starcie w pierwszym tygodniu roku, cały rynek z zaciekawieniem obserwował losy funta. Środa okazała się dla niego najlepszym momentem, kiedy to kurs względem złotówki wzrósł o ponad 6 groszy.
  Więcej o: Kurs w pierwszym tygodniu 2023