Kurs funta

Wykres walutowy - England

Space

 

 • 01.02.2024

  Kurs funta słabnie, co dalej?

  Szterling bardzo pewnie wszedł w nowy rok, stopniowo zyskując przewagę nad konkurentami na giełdzie walutowej, chociaż zanotował niewielkie spadki na początku obecnego tygodnia. Czynniki ekonomiczne wciąż zdają się jednak hamować jego marsz ku dominacji i raz po raz uderzają w bardzo wrażliwą na wszelkie zmiany walutę.
  Więcej o: Kurs funta słabnie, co dalej?
 • 23.01.2024

  Burzliwy tydzień dla szterlinga

  Miniony tydzień wyraźnie nie oszczędzał funta. Jeszcze w środę szterling odnotował znaczny wzrost, w związku z publikacją danych na temat inflacji na Wyspach. Okazały się one lepsze, od przewidywanych i wpłynęły na wartość brytyjskich obligacji, a w efekcie również na kurs waluty.
  Więcej o: Burzliwy tydzień dla szterlinga
 • 17.01.2024

  Silny funt

  Szterling pewnym krokiem wszedł w nowy 2024 rok i kontynuuje ten marsz. W minionym tygodniu ugruntował swoją pozycję jako jednej z najmocniejszych obecnie walut grupy G10.
  Więcej o: Silny funt
 • 19.12.2023

  Tydzień rozczarowań dla funta

  Miniony tydzień stał się dużym wyzwanie dla brytyjskiej waluty. Ciosem dla funta okazała się publikacja październikowych danych z wynagrodzeniami w gospodarce. Dane okazały się dużo gorsze, niż wstępnie przewidywano, a sam szterling spadł w ciągu kilku godzin o ponad 6 groszy.
  Więcej o: Tydzień rozczarowań dla funta
 • 12.12.2023

  Funt na delikatnym spadku

  Pomimo korzystnej dla funta tendencji w ubiegłym tygodniu, szterling odnotowuje mały spadek w stosunku do kursu z poprzedniej środy. Funt od kilku tygodni próbuje obronić się przed kiepską koniunkturą, jednakże nowe dane nie napawają optymizmem.
  Więcej o: Funt na delikatnym spadku
 • 05.12.2023

  Funt na fali wznoszącej

  Po kilku tygodniach intensywnej walki o pozycję, funt wreszcie zaczyna odrabiać straty poniesione na przestrzeni ostatniego miesiąca. Waluta borykała się z dużymi problemami wskutek kiepskich wyników gospodarczych na Wyspach, oraz braku wsparcia przez prowadzący politykę monetarną bank centralny. Wygląda jednak na to, że końcówka roku może diametralnie odmienić sytuację funta.
  Więcej o: Funt na fali wznoszącej
 • 29.11.2023

  Krótkotrwałe wzmocnienie funta

  Na przełomie minionego tygodnia szterling odrobił część strat. Kurs wobec PLN osiągnął w pewnym momencie wzrost o niemal 8 groszy względem stanu z 21 października. To był największy skok kursu od początku ubiegłego miesiąca.
  Więcej o: Krótkotrwałe wzmocnienie funta
 • 21.11.2023

  Funt wciąż w tarapatach

  Publikacja danych o inflacji na Wyspach w połowie tygodnia okazała się kolejnym ciosem dla szterlinga. Dane okazały się gorsze, od tych przewidywanych przez analityków. Kiepskie tempo zmian wpłynęło natychmiastowo na rentowność brytyjskich obligacji, a te pośrednio na kurs funta.
  Więcej o: Funt wciąż w tarapatach
 • 15.11.2023

  Funt tanieje

  Brytyjski funt nie utrzymał tendencji z poprzedniego tygodnia. Waluta od kilku dni niestety odnotowuje duże spadki względem konkurencji. Wystąpienie prezesa Bank of England, Andrew Bailey'a z ubiegłego tygodnia dało szterlingowi wytchnienie, jak się okazuje na bardzo krótko.
  Więcej o: Funt tanieje
 • 07.11.2023

  Funt odrabia straty

  Miniony tydzień przyniósł wreszcie wyczekiwany oddech szterlingowi. Waluta od kilku tygodni walczy z presją konkurencji. Sytuacji nie poprawiały również dotychczasowe deklaracje oficjeli Bank of England.
  Więcej o: Funt odrabia straty