Kurs funta

Wykres walutowy - England

Space

 

 • 12.06.2024

  Funt rośnie

  Czerwiec, w porównaniu do ostatnich dwunastu miesięcy, okazuje się najlepszym miesiącem dla szterlinga. Brytyjska waluta nabrała wiatru w żagle i mocno zdystansowała się do konkurencji, wyrastając na zdecydowanego lidera grupy G10. Co ciekawe, specjaliści są zdania, że funt może pozostać w tak dobrej formie również w kolejnych tygodniach.
  Więcej o: Funt rośnie
 • 05.06.2024

  Funt odrabia straty

  Początek czerwca okazał się dla szterlinga ponownie korzystny. Waluta umocniła się o kolejne 2 punkty procentowe do USD, oraz o 1 punkt do EUR. Powiększyła również dystans do PLN, aż o 7 groszy.
  Więcej o: Funt odrabia straty
 • 30.05.2024

  Co z funtem w czerwcu?

  Szterling ugruntował w końcówce maja swoją pozycję, pomiędzy głównymi walutami grupy G10. Po dość burzliwym początku miesiąca, funt wreszcie odrobił poniesione straty i dość stabilnie zmierza w okres półrocza. Analitycy prześcigają się w opiniach na temat dalszych losów waluty, szczególnie w perspektywie najbliższych decyzji władz Wielkiej Brytanii.
  Więcej o: Co z funtem w czerwcu?
 • 23.05.2024

  Funt odrabia straty

  Po kilku tygodniach wyraźnego osłabienia, funt wreszcie rozpoczął drogę ku odzyskaniu utraconego statusu najsilniejszej waluty w grupie G10. Kiepska koniunktura Wielkiej Brytanii nie pomagały do tej pory szterlingowi, który przez niemal cały maj borykał się ze spadkami ceny. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja lada chwila ulegnie zmianie.
  Więcej o: Funt odrabia straty
 • 15.05.2024

  Tani funt

  Jak dotąd, maj nie jest najszczęśliwszym miesiącem dla funta. Waluta kolejny tydzień z rzędu notuje straty wobec konkurencji. Kurs szterlinga spadł ponownie o 0,1 % do euro, oraz amerykańskiego dolara. Kolejne 8 groszy, od ubiegłego tygodnia, odrobiła wobec GBP też rodzima złotówka.
  Więcej o: Tani funt
 • 08.05.2024

  Szterling w maju

  Pierwsze dni maja okazały się dla szterlinga niezbyt korzystne. Funt musiał zmierzyć się z efektem braku porozumienia pomiędzy oficjelami Bank of England. Na najwyższym szczeblu decydenci wciąż spierają się co do dalszego kierunku, w jakim prowadzona będzie polityka monetarna na Wyspach.
  Więcej o: Szterling w maju
 • 24.04.2024

  Bank of England hamuje rajd funta

  Ubiegłotygodniowa wypowiedź prezesa Bank of England, Andrew Bailey'a ostudziła zapędy brytyjskiej waluty. Bailey zakomunikował, że już w maju wskaźnik inflacji ma ukazać wyraźny spadek jej poziomu na Wyspach
  Więcej o: Bank of England hamuje rajd funta
 • 22.04.2024

  HARMONOGRAM PRACY W OKRESIE ŚWIĄT MAJOWYCH

  HARMONOGRAM PRACY W OKRESIE ŚWIĄT MAJOWYCH Drogi Kliencie, uprzejmie informujemy, że ze względu na przerwy świąteczne w bankach, zmienią się godziny pracy serwisu w okresie długiej majówki.
  Więcej o: HARMONOGRAM PRACY W OKRESIE ŚWIĄT MAJOWYCH
 • 17.04.2024

  Szterling w natarciu

  Funt wreszcie złapał oddech. Waluta odnotowała mocny wzrost względem kilku konkurencyjnych walut, wyraźnie sugerując ambicję do powrotu na stanowisko lidera giełdy. Funt powrócił do stosunku 1,17 względem euro, oraz mocno odskoczył naszej "złotówce"(wzrost o niemal 13 groszy).
  Więcej o: Szterling w natarciu
 • 10.04.2024

  Funt w dołku

  Miniony tydzień nie był korzystny dla funta szterlinga. Kiepskie otwarcie giełdy w czwartek, a piątkowy spadek wyraźnie wskazał, że waluta boryka się z problemami. Sytuacji nie poprawiły poniedziałkowe notowania. Polski złoty za to trzyma się mocno, co nie pozostaje bez wpływu dla pary walutowej GBP/PLN.
  Więcej o: Funt w dołku