Kurs funta

Wykres walutowy - England

Space

 

 • 27.02.2024

  Funt w ostatnim tygodniu lutego

  Ostatni tydzień przebiegał dla szterlinga dość spokojnie. Waluta odnotowała niewielki spadek w ubiegły piątek, ale od tamtego czasu kurs wydaje się być dość stabilny. Rynek walutowy wciąż czeka na decyzje, które podejmie wkrótce brytyjskie ministerstwo finansów.
  Więcej o: Funt w ostatnim tygodniu lutego
 • 21.02.2024

  Funt w tarapatach

  Szterling odnotował nagłe spadki kursu w połowie ubiegłego tygodnia. Jego stosunek do euro w czwartek spadł 1,17 do 1,1710, natomiast polski złoty odrobił niemal 4 grosze. Również dolar odrobił część strat z początku lutego(1,255 zamiast 1,2570).
  Więcej o: Funt w tarapatach
 • 15.02.2024

  Funt coraz silniejszy

  Funt bardzo pozytywnie zareagował na najnowszą publikację danych z rynku zatrudnienia. Co ciekawe, jeszcze pod koniec poprzedniego tygodnia specjaliści od rynku walutowego ostrzegali o możliwości spadku wartości waluty, wskutek potencjalnie kiepskich wyników dotyczących poziomu bezrobocia. Natychmiastowe działania podjęli wobec tego inwestorzy, wyprzedając zapasy szterlinga.
  Więcej o: Funt coraz silniejszy
 • 09.02.2024

  Szterling rośnie na przekór prognozom

  Luty historycznie uchodzi za najtrudniejszy dla szterlinga miesiąc. Waluta zwykle obrywa rykoszetem po publikacji wyników gospodarczych z końcówki minionego roku. Należy pamiętać, że funt należy do czołówki walut wrażliwych na wszelkie spekulacje.
  Więcej o: Szterling rośnie na przekór prognozom
 • 01.02.2024

  Kurs funta słabnie, co dalej?

  Szterling bardzo pewnie wszedł w nowy rok, stopniowo zyskując przewagę nad konkurentami na giełdzie walutowej, chociaż zanotował niewielkie spadki na początku obecnego tygodnia. Czynniki ekonomiczne wciąż zdają się jednak hamować jego marsz ku dominacji i raz po raz uderzają w bardzo wrażliwą na wszelkie zmiany walutę.
  Więcej o: Kurs funta słabnie, co dalej?
 • 23.01.2024

  Burzliwy tydzień dla szterlinga

  Miniony tydzień wyraźnie nie oszczędzał funta. Jeszcze w środę szterling odnotował znaczny wzrost, w związku z publikacją danych na temat inflacji na Wyspach. Okazały się one lepsze, od przewidywanych i wpłynęły na wartość brytyjskich obligacji, a w efekcie również na kurs waluty.
  Więcej o: Burzliwy tydzień dla szterlinga
 • 17.01.2024

  Silny funt

  Szterling pewnym krokiem wszedł w nowy 2024 rok i kontynuuje ten marsz. W minionym tygodniu ugruntował swoją pozycję jako jednej z najmocniejszych obecnie walut grupy G10.
  Więcej o: Silny funt
 • 19.12.2023

  Tydzień rozczarowań dla funta

  Miniony tydzień stał się dużym wyzwanie dla brytyjskiej waluty. Ciosem dla funta okazała się publikacja październikowych danych z wynagrodzeniami w gospodarce. Dane okazały się dużo gorsze, niż wstępnie przewidywano, a sam szterling spadł w ciągu kilku godzin o ponad 6 groszy.
  Więcej o: Tydzień rozczarowań dla funta
 • 12.12.2023

  Funt na delikatnym spadku

  Pomimo korzystnej dla funta tendencji w ubiegłym tygodniu, szterling odnotowuje mały spadek w stosunku do kursu z poprzedniej środy. Funt od kilku tygodni próbuje obronić się przed kiepską koniunkturą, jednakże nowe dane nie napawają optymizmem.
  Więcej o: Funt na delikatnym spadku
 • 05.12.2023

  Funt na fali wznoszącej

  Po kilku tygodniach intensywnej walki o pozycję, funt wreszcie zaczyna odrabiać straty poniesione na przestrzeni ostatniego miesiąca. Waluta borykała się z dużymi problemami wskutek kiepskich wyników gospodarczych na Wyspach, oraz braku wsparcia przez prowadzący politykę monetarną bank centralny. Wygląda jednak na to, że końcówka roku może diametralnie odmienić sytuację funta.
  Więcej o: Funt na fali wznoszącej