Silne uwierzytelnienie za pośrednictwem GG

England.pl_Silne uwierzytelnienie za pośrednictwem GG [73.47 KB]

 

Drogi Kliencie,

Dnia 14 września 2019 r. wchodzi w życie unijna dyrektywa PSD2 (Payment Service Directive) która wprowadza nowe zasady ochrony i bezpieczeństwa Twoich płatności, a tym samym dodatkowo chroni przed pomyłkami, dostępem do Twoich danych czy wręcz utratą środków finansowych.

Firma Fintecom Sp. z o.o., właściciel serwisu England.pl, jako instytucja finansowa ma obowiązek spełnić zapisy ustawy i dostosować swoją działalność do nowych regulacji, m.in. poprzez wprowadzenie silnego uwierzytelnienia tj. uwierzytelnienie dwuetapowego m.in. podczas logowania czy zlecania transakcji. Tym samym zapewnimy wyższy poziom ochrony Twoich środków oraz zmniejszymy ryzyko oszustw.

Z myślą o ustawowych regulacjach i zwiększeniu bezpieczeństwa Twoich pieniędzy przygotowaliśmy dla Ciebie specjalne narzędzie autoryzacyjne w aplikacji GG.

Co zyskujesz dzięki instalacji darmowej aplikacji najpopularniejszego polskiego komunikatora GG?

Zyskujesz:

 • wygodne narzędzie do szybkiego otrzymywania powiadomień o realizacji Twoich przelewów,
 • na Twoje życzenie będziemy również poprzez GG bezpłatnie powiadamiać o realizacji przelewu wskazanych przez Ciebie odbiorców,
 • bezpieczne narzędzie do dwuetapowego logowania i autoryzacji transakcji zwiększające ochronę Twoich środków,
 • przyjazny i jeszcze szybszy kontakt z naszymi konsultantami,
 • dodatkowe korzyści jakie niedługo będzie oferował nowy komunikator GG.

Pamiętaj!

Używając aplikacji GG nie musisz używać jej jako komunikatora i nie musisz otrzymywać żadnych wiadomości oprócz kodów autoryzacyjnych.

Aplikacja może Ci posłużyć wyłącznie do otrzymywania powiadomień o realizacji przelewów oraz autoryzacji transakcji.

W GG to Ty decydujesz na jakich zasadach się komunikujesz.

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje wszystkie pytania.

 

Zachęcamy Cię serdecznie do pobrania darmowej aplikacji GG już dziś

 

Co wkrótce się zmieni?

Zmieni się sposób logowania

Oprócz loginu i hasła niedługo poprosimy Cię również o wpisanie jednorazowego kodu, który wyślemy Ci za pośrednictwem komunikatora GG.

Zmieni się sposób potwierdzania operacji

Jednorazowy kod wysłany za pośrednictwem komunikatora GG, będzie również wymagany do autoryzacji transakcji płatniczych oraz w przyszłości również innych istotnych ze względów bezpieczeństwa czynności.

 

SILNE UWIERZYTELNIANIE

 1. Zaloguj się (adres e-mail plus hasło) lub zleć transakcję tak jak dotychczas.
 2. Potwierdź kodem otrzymanym w GG swoje dane do logowania lub zleconą transakcję płatniczą.
 3. Po weryfikacji Twoich danych oraz wprowadzonego kodu GG, nabieramy pewności, że to Ty dokonujesz tych czynności.

 

Dowiedz się więcej o silnym uwierzytelnianiu

Sile uwierzytelnienie klienta to inaczej uwierzytelnienie dwuczynnikowe, które ma zapewniać wyższy poziom wiarygodności i odporności na oszustwa. Oznacza uwierzytelnianie w oparciu o zastosowanie co najmniej dwóch elementów należących do kategorii:

 • wiedza (coś, co wie wyłącznie użytkownik np. hasło),
 • posiadanie (coś, co posiada wyłącznie użytkownik np. telefon czy kod jednorazowy)
 • cechy klienta (coś, czym jest użytkownik np. biometria twarzy).

Najnowsze przepisy PSD II nakładają na nas obowiązek przestrzegania procedur, które wymagają minimum dwuelementowego potwierdzania tożsamości klientów i zawieranych przez nich transakcji płatniczych. Dlatego dbając o Twoje bezpieczeństwo, wprowadzamy silne uwierzytelnianie. Chronimy Cię w ten sposób przed pomyłkami czy wręcz utratą pieniędzy. Dzięki temu niepożądane osoby nie uzyskają dostępu do Twojego konta.

Silne uwierzytelnianie jest dodatkowym zabezpieczeniem. Gdyby ktoś np. poznał i próbował wykorzystać Twoje dane do logowania (login i hasło), to do zalogowania potrzebowałby także dostępu do Twojego telefonu z zainstalowanym komunikatorem GG, na który wyślemy jednorazowy kod weryfikacyjny. Z kolei przy zawieraniu transakcji, otrzymasz jednorazowy kod wraz ze informacją zawierającą szczegóły zawieranej transakcji np. nazwę odbiorcy, numer konta, wysyłaną kwotę.

Zastosowane przez nas silne uwierzytelnienie będzie działało bardzo podobnie do wcześniej wykonywanych logowań i zlecanych transakcji. Jedyną różnicą jest wprowadzanie dodatkowo jednorazowego kodu, który będzie każdorazowo wysyłany do Ciebie na Twój numer GG. Wszystkie wysyłki kodów będą się odbywały jedynie z specjalnie wyznaczonych do tego numerów GG tj 8000 oraz 8001.