Kurs funta

Wykres walutowy - England

Space

 

 • 11.07.2023

  Powiało optymizmem na Wyspach

  Po dość ciężkiej dla funta końcówce czerwca, oraz bardzo niekorzystnych prognozach dotyczących kolejnych miesięcy, okazuje się, że negatywne zapowiedzi mogły być mocno na wyrost. Wszystko uległo zmianie po ostatniej publikacji danych, wskazujących na poprawę bilansu płatniczego Wielkiej Brytanii.
  Więcej o: Powiało optymizmem na Wyspach
 • 04.07.2023

  Czy funta czeka regres?

  Po bardzo mocnym półroczu, funt szterling zanotował spadek o niemal 5 groszy w końcówce czerwca. Pozytywne prognozy dotyczące waluty, których świadkami byliśmy w ostatnich miesiącach, zaczynają być zastępowane przez te mniej optymistyczne. O najświeższą pokusił się niemiecki Commerzbank.
  Więcej o: Czy funta czeka regres?
 • 23.05.2023

  Funt na sinusoidzie

  Miniony tydzień na rynku walutowym obfitował w dynamikę i niespodzianki. Po spadku związanym z decyzjami Bank of England, szterling zaliczył niespodziewanie mocny wzrost w czwartek, oraz piątek. Różnica względem kursu środowego wyniosła niemal 10 groszy.
  Więcej o: Funt na sinusoidzie
 • 16.05.2023

  Funt szterling znów traci na wartości

  Ubiegłotygodniowe wystąpienie włodarzy Bank of England miało okazać się przełomem dla funta. Specjaliści przewidywali, że bank centralny napędzi rodzimą walutę w jej wyścigu po odzyskanie utraconej wartości.
  Więcej o: Funt szterling znów traci na wartości
 • 10.05.2023

  Czy funt odrobi stratę?

  Po serii majowych spadków, szterling ustabilizował swój kurs i zdaje się dużo pewniejszą walutą niż kilka tygodni temu. Kiepska forma funta o tej porze roku nie jest niczym nowym. Historycznie maj zawsze był miesiącem, w którym funt tracił do konkurencji.
  Więcej o: Czy funt odrobi stratę?
 • 02.05.2023

  Funt w drodze po koronę

  Zła passa szterlinga w ostatnich tygodniach była zmorą dla Wielkiej Brytanii, oraz jej polityki fiskalnej. Niski kurs odstraszał inwestorów, a kiepskie prognozy dodatkowo zniechęcały rynek do inwestycji w brytyjską walutę. Nie bez znaczenia pozostawała również bierność Bank of England w kwestii wpierania funta.
  Więcej o: Funt w drodze po koronę
 • 26.04.2023

  Bank of America o przyszłości funta

  Pogłębiająca się w 2022 recesja, wymusiła na analitykach rewizję prognoz na przyszłość, zarówno funta, jak i ekonomii całego Królestwa. Styczeń przyniósł bardziej optymistyczne wyniki niż się spodziewano, a kolejne miesiące utwierdziły w przekonaniu, że negatywne prognozy były mocno na wyrost.
  Więcej o: Bank of America o przyszłości funta
 • 19.04.2023

  Wartość funta dalej spada

  Wraz z rozpoczęciem nowego tygodnia funt szterling zanotował kolejny spadek. Na przestrzeni ostatnich 8 dni funt stracił niemal 12 groszy do polskiego złotego. Jest to największy spadek w tak krótkim okresie od marca.
  Więcej o: Wartość funta dalej spada
 • 12.04.2023

  Dane z Wysp korzystne dla funta

  Jeszcze pod koniec poprzedniego roku Bank of England w swoim raporcie wyraźnie sugerował powrót recesji w drugim kwartale 2023. Głównym powodem miała być wciąż nieskuteczna walka z rosnącą inflacją.
  Więcej o: Dane z Wysp korzystne dla funta
 • 05.04.2023

  Czy funt znów zyska?

  Szterling wszedł w dobrej w formie w drugi kwartał 2023 roku. Niedawna podwyżka stóp procentowych wpłynęła na walutę pozytywnie, wzmacniając jego pozycję po dość kiepskim starcie w styczniu. Co więcej, specjaliści już teraz sugerują, że kwiecień może przynieść kontynuację tego trendu.
  Więcej o: Czy funt znów zyska?