Kurs funta

Wykres walutowy - England

Space

 

 • 19.12.2023

  Tydzień rozczarowań dla funta

  Miniony tydzień stał się dużym wyzwanie dla brytyjskiej waluty. Ciosem dla funta okazała się publikacja październikowych danych z wynagrodzeniami w gospodarce. Dane okazały się dużo gorsze, niż wstępnie przewidywano, a sam szterling spadł w ciągu kilku godzin o ponad 6 groszy.
  Więcej o: Tydzień rozczarowań dla funta
 • 12.12.2023

  Funt na delikatnym spadku

  Pomimo korzystnej dla funta tendencji w ubiegłym tygodniu, szterling odnotowuje mały spadek w stosunku do kursu z poprzedniej środy. Funt od kilku tygodni próbuje obronić się przed kiepską koniunkturą, jednakże nowe dane nie napawają optymizmem.
  Więcej o: Funt na delikatnym spadku
 • 05.12.2023

  Funt na fali wznoszącej

  Po kilku tygodniach intensywnej walki o pozycję, funt wreszcie zaczyna odrabiać straty poniesione na przestrzeni ostatniego miesiąca. Waluta borykała się z dużymi problemami wskutek kiepskich wyników gospodarczych na Wyspach, oraz braku wsparcia przez prowadzący politykę monetarną bank centralny. Wygląda jednak na to, że końcówka roku może diametralnie odmienić sytuację funta.
  Więcej o: Funt na fali wznoszącej
 • 29.11.2023

  Krótkotrwałe wzmocnienie funta

  Na przełomie minionego tygodnia szterling odrobił część strat. Kurs wobec PLN osiągnął w pewnym momencie wzrost o niemal 8 groszy względem stanu z 21 października. To był największy skok kursu od początku ubiegłego miesiąca.
  Więcej o: Krótkotrwałe wzmocnienie funta
 • 21.11.2023

  Funt wciąż w tarapatach

  Publikacja danych o inflacji na Wyspach w połowie tygodnia okazała się kolejnym ciosem dla szterlinga. Dane okazały się gorsze, od tych przewidywanych przez analityków. Kiepskie tempo zmian wpłynęło natychmiastowo na rentowność brytyjskich obligacji, a te pośrednio na kurs funta.
  Więcej o: Funt wciąż w tarapatach
 • 15.11.2023

  Funt tanieje

  Brytyjski funt nie utrzymał tendencji z poprzedniego tygodnia. Waluta od kilku dni niestety odnotowuje duże spadki względem konkurencji. Wystąpienie prezesa Bank of England, Andrew Bailey'a z ubiegłego tygodnia dało szterlingowi wytchnienie, jak się okazuje na bardzo krótko.
  Więcej o: Funt tanieje
 • 07.11.2023

  Funt odrabia straty

  Miniony tydzień przyniósł wreszcie wyczekiwany oddech szterlingowi. Waluta od kilku tygodni walczy z presją konkurencji. Sytuacji nie poprawiały również dotychczasowe deklaracje oficjeli Bank of England.
  Więcej o: Funt odrabia straty
 • 02.11.2023

  Funt nadal w tarapatach

  Brytyjski szterling wciąż boryka się z dużymi problemami i traci do swoich największych konkurentów. Co ciekawe, na poprawę sytuacji nie wpłynęła nawet decyzja Europejskiego Banku Centralnego, o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Funt nie był w stanie wykorzystać chwilowego osłabienia euro, co świadczyć może o bardzo kiepskim położeniu waluty "Wyspiarzy".
  Więcej o: Funt nadal w tarapatach
 • 26.10.2023

  Funt bez zmian

  Miniony tydzień nie przyniósł poprawy sytuacji brytyjskiego funta. Waluta wciąż boryka się ze skutkami decyzji Bank of England i po spadkach z połowy października, nie potrafi odbudować swojej pozycji. Pozycji lidera giełdy walutowej, którą przecież piastowała przez ostatnie miesiące. W notowaniach GBP/PLN, nie bez znaczenia jest również stabilna złotówka, która umocniła się w reakcji na wynik wyborów parlamentarnych w Polsce.
  Więcej o: Funt bez zmian
 • 17.10.2023

  Kurs funta w dół

  W pierwszej połowie października brytyjska waluta wciąż boryka się z problemami. Szterling zaliczył znów dużo gorsze otwarcie miesiąca, a z każdym kolejnym dniem jego kurs względem konkurencji spadał. I to wbrew opinii większości analityków walutowych.
  Więcej o: Kurs funta w dół