Kurs funta

Wykres walutowy - England

Space

 

 • 08.05.2024

  Szterling w maju

  Pierwsze dni maja okazały się dla szterlinga niezbyt korzystne. Funt musiał zmierzyć się z efektem braku porozumienia pomiędzy oficjelami Bank of England. Na najwyższym szczeblu decydenci wciąż spierają się co do dalszego kierunku, w jakim prowadzona będzie polityka monetarna na Wyspach.
  Więcej o: Szterling w maju
 • 24.04.2024

  Bank of England hamuje rajd funta

  Ubiegłotygodniowa wypowiedź prezesa Bank of England, Andrew Bailey'a ostudziła zapędy brytyjskiej waluty. Bailey zakomunikował, że już w maju wskaźnik inflacji ma ukazać wyraźny spadek jej poziomu na Wyspach
  Więcej o: Bank of England hamuje rajd funta
 • 22.04.2024

  HARMONOGRAM PRACY W OKRESIE ŚWIĄT MAJOWYCH

  HARMONOGRAM PRACY W OKRESIE ŚWIĄT MAJOWYCH Drogi Kliencie, uprzejmie informujemy, że ze względu na przerwy świąteczne w bankach, zmienią się godziny pracy serwisu w okresie długiej majówki.
  Więcej o: HARMONOGRAM PRACY W OKRESIE ŚWIĄT MAJOWYCH
 • 17.04.2024

  Szterling w natarciu

  Funt wreszcie złapał oddech. Waluta odnotowała mocny wzrost względem kilku konkurencyjnych walut, wyraźnie sugerując ambicję do powrotu na stanowisko lidera giełdy. Funt powrócił do stosunku 1,17 względem euro, oraz mocno odskoczył naszej "złotówce"(wzrost o niemal 13 groszy).
  Więcej o: Szterling w natarciu
 • 10.04.2024

  Funt w dołku

  Miniony tydzień nie był korzystny dla funta szterlinga. Kiepskie otwarcie giełdy w czwartek, a piątkowy spadek wyraźnie wskazał, że waluta boryka się z problemami. Sytuacji nie poprawiły poniedziałkowe notowania. Polski złoty za to trzyma się mocno, co nie pozostaje bez wpływu dla pary walutowej GBP/PLN.
  Więcej o: Funt w dołku
 • 02.04.2024

  Funt po Świętach

  Ostatnie dni marca okazały się być dla szterlinga okresem mocnej aktywizacji. Waluta zaliczyła niewielki wzrost jeszcze przed Świętami Wielkiej Nocy. Coraz więcej wskazuje na to, że już w czerwcu brytyjski bank centralny zdecyduje się na obniżenie poziomu stóp procentowych.
  Więcej o: Funt po Świętach
 • 27.02.2024

  Funt w ostatnim tygodniu lutego

  Ostatni tydzień przebiegał dla szterlinga dość spokojnie. Waluta odnotowała niewielki spadek w ubiegły piątek, ale od tamtego czasu kurs wydaje się być dość stabilny. Rynek walutowy wciąż czeka na decyzje, które podejmie wkrótce brytyjskie ministerstwo finansów.
  Więcej o: Funt w ostatnim tygodniu lutego
 • 21.02.2024

  Funt w tarapatach

  Szterling odnotował nagłe spadki kursu w połowie ubiegłego tygodnia. Jego stosunek do euro w czwartek spadł 1,17 do 1,1710, natomiast polski złoty odrobił niemal 4 grosze. Również dolar odrobił część strat z początku lutego(1,255 zamiast 1,2570).
  Więcej o: Funt w tarapatach
 • 15.02.2024

  Funt coraz silniejszy

  Funt bardzo pozytywnie zareagował na najnowszą publikację danych z rynku zatrudnienia. Co ciekawe, jeszcze pod koniec poprzedniego tygodnia specjaliści od rynku walutowego ostrzegali o możliwości spadku wartości waluty, wskutek potencjalnie kiepskich wyników dotyczących poziomu bezrobocia. Natychmiastowe działania podjęli wobec tego inwestorzy, wyprzedając zapasy szterlinga.
  Więcej o: Funt coraz silniejszy
 • 09.02.2024

  Szterling rośnie na przekór prognozom

  Luty historycznie uchodzi za najtrudniejszy dla szterlinga miesiąc. Waluta zwykle obrywa rykoszetem po publikacji wyników gospodarczych z końcówki minionego roku. Należy pamiętać, że funt należy do czołówki walut wrażliwych na wszelkie spekulacje.
  Więcej o: Szterling rośnie na przekór prognozom