Kurs funta

Wykres walutowy - England

Space

 

 • 25.08.2022

  Umocnienie kursu funta.

  Wraz z nowym tygodniem funt odnotował spore wzrosty względem konkurencji. Umocnienie funta szterlinga związane jest z pozytywnymi sygnałami gospodarczymi, jakie pojawiły się w poniedziałek. Comiesięczny raport S&P Global PMI wykazał, że brytyjska gospodarka, pomimo rosnących problemów wciąż się rozwijała, podczas gdy wskaźniki ekonomiczne reszty państw Europy, oraz w USA wyraźnie spadły.
  Więcej o: Umocnienie kursu funta.
 • 18.08.2022

  Czy funt się obroni?

  Specjaliści banku HSBC są zdania, że funt szterling może wkrótce spotkać się z ogromnym naciskiem ze strony dolara, oraz euro. Powodem takiej sytuacji są kiepskie wyniki gospodarcze na Wyspach za ostatni miesiąc. Rosnąca inflacja podkopała pozycję rodzimej waluty i stwarza ryzyko dalszych osłabień w dłuższej perspektywie.
  Więcej o: Czy funt się obroni?
 • 27.07.2022

  Funt w ofensywie

  Rosnące w Europie ceny gazu wywierają coraz to większą presję zarówno na euro, jak i na polską złotówkę. Obie waluty zaliczyły w środę bardzo słabe otwarcie sesji, tracąc znacznie do amerykańskiego dolara, oraz funta szterlinga.
  Więcej o: Funt w ofensywie
 • 21.07.2022

  EBC zaskoczył.

  Europejski Bank Centralny podniósł stopy procentowe w strefie euro aż o 50 pkt bazowych, znacznie więcej od oczekiwań rynku. Ta pierwsza podwyżka, od ponad dziesięciu lat, sprawiła gwałtowne umocnienie się euro, na czym przy okazji zyskała również złotówka. Pytanie na jak długo?
  Więcej o: EBC zaskoczył.
 • 14.07.2022

  Spadek wartości złotego wpływa na kurs funta

  W minionym tygodniu, obserwujemy stopniowe wzmacnianie się funta brytyjskiego w stosunku do polskiej waluty. Dzieje się tak, pomimo osłabienia funta w stosunku do dolara czy euro. Czyli wzrost ceny funta, nie jest wynikiem jakiegoś nadzwyczajnego radzenia sobie brytyjskiej waluty na tle innych walut, ale głównie jest wynikiem słabości polskiej złotówki.
  Więcej o: Spadek wartości złotego wpływa na kurs funta
 • 06.07.2022

  Droższy funt i osłabienie złotego

  Na najbliższy czwartek zaplanowane jest posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Na posiedzeniu zapadnie decyzja o wysokości stóp procentowych. We wtorek polska waluta traciła na wartości. Od rana obserwowaliśmy osłabianie złotego i rosnącą cenę funta.
  Więcej o: Droższy funt i osłabienie złotego
 • 28.06.2022

  Kiedy funt odzyska straty?

  Ostatnie miesiące nie były korzystne dla funta szterlinga. Niezbyt sprzyjające warunki ekonomiczne na Wyspach, bardzo powściągliwa polityka Bank of England, a także kryzys na rynku paliwowym odbiły się negatywnie na walucie. Ostatnie wskaźniki wskazywały, że funtowi ciężko będzie odzyskać straty bez większej stanowczości, ze strony banku centralnego.
  Więcej o: Kiedy funt odzyska straty?
 • 22.06.2022

  Czy strajki w UK wpłyną na kurs funta?

  Wielka Brytania może już wkrótce zmierzyć się z generalnym strajkiem pracowniczym. Kiepska sytuacja gospodarcza, bardzo powolny spadek bezrobocia, oraz rosnąca od kilku miesięcy inflacja spędzają sen z powiek obywatelom Królestwa.
  Więcej o: Czy strajki w UK wpłyną na kurs funta?
 • 15.06.2022

  Funt szterling wciąż pod presją

  Notowania GBP na początku nowego tygodnia okazały się dużo gorsze niż przewidywano. Bez wątpienia największy wpływ miały na to dane brytyjskiego urzędu statystycznego (Office for National Statistics). Zgodnie z informacjami zawartymi w raporcie instytucji, PKB na Wyspach spadło w stosunku do wyników za marzec, pomimo prognozowanych wzrostów.
  Więcej o: Funt szterling wciąż pod presją
 • 07.06.2022

  Głosowanie w sprawie wotum nieufności wobec Borisa Johnsona.

  Poniedziałkowy wieczór w Wielkiej Brytanii mógł zakończyć się burzliwe dla premiera Borisa Johnsona. Opozycja kolejny raz złożyła wniosek o głosowanie w sprawie wotum nieufności wobec urzędującego szefa rządu. Johnson ponownie obronił stanowisko, uzyskując wotum zaufania (211 głosów za, 148 przeciw).
  Więcej o: Głosowanie w sprawie wotum nieufności wobec Borisa Johnsona.