Spadek kursu funta

Space

 

02.03.2023
Opracowanie: Sebastian Stanowski, England.pl

Ubiegły tydzień nie był dla szterlinga łaskawy. Kurs funta względem złotego spadał stopniowo, aż do piątku. Powodem były niezbyt korzystne wyniki ekonomiczne na Wyspach.

Światełkiem w tunelu był sam początek obecnego tygodnia. W poniedziałek zawarte zostało porozumienie dotyczące protokołu pomiędzy UE, Irlandią Północną i Wielką Brytanią. Zgodnie z treścią Windsor Framework, Irlandia Płn. ponownie będzie podlegać jurysdykcji Królestwa w kwestii prawa podatkowego, oraz dystrybucji lekarstw.

Na te wieści natychmiast zareagował funt, umacniając się względem wszystkich walut grupy G10. 

Duży krach nastąpił jednak już w środę. Funt spadł z ceny aż o 11 groszy względem złotówki. Specjaliści są jednak zdania, że to chwilowe wahania, a marzec będzie miesiącem bardzo korzystnym dla szterlinga.


Przedstawione, poglądy, są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji serwisu England.pl w zakresie kupna czy sprzedaży brytyjskiego funta. Poglądy te nie stanowią doradztwa w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje podjęte na podstawie komentarza, ponosi czytelnik serwisu England.pl