Rośnie popyt na pracowników w UK

Space

 

22.09.2021
Opracowanie: Sebastian Stanowski

Ostatnie tygodnie przyniosły znaczny wzrost wolnych stanowisk na brytyjskim rynku pracy. Wg danych serwisu Adzuna.com, specjalizującego się w oferowaniu etatów potencjalnym pracownikom, liczba aktywnych ogłoszeń wynosi obecnie niemal 130 procent średniej z roku 2020. Takie dane przedstawiła w swoich badaniach firma Toscafund Asset Management LLP, jeden z liderów zarządzania inwestycjami.

Na ich podstawie przedstawiona została bardzo optymistyczna konkluzja - funt zmierza w kierunku kolejnych wzrostów, jako że rynek pracy jest odbiciem rosnących perspektyw gospodarczych. Toscafund prognozuje również agresywny wzrost wynagrodzeń, znaczne zmniejszenie bezrobocia, oraz potencjalną reakcję Bank of England na poprawę gospodarki, w formie szybszego podniesienia stóp procentowych.

Optymistyczne nastroje analityków walutowych ostudziła jednak sytuacja na rynku nieruchomości w Chinach. Upadek Evergrande, drugiego największego dewelopera w tym kraju odbił się w poniedziałek na kursach wszystkich walut grupy G10, w tym szterlinga. Bankructwo megadewelopera może mieć wpływ na wiele sektorów globalnej gospodarki, od branży budowlanej(poprzez spadek cen materiałów), aż po sektor finansowy. Obligacje Evergrande są bowiem w rękach wielu inwestorów z różnych stron świata.


Uwaga! Opublikowane na stronie komentarze walutowe nie mają charakteru rekomendacji ich autora lub serwisu England.pl.