Mocny tydzień funta

Space

 

19.07.2023
Opracowanie: Sebastian Stanowski, England.pl

Ubiegły tydzień i korzystne wyniki finansowe na Wyspach sprawiły, że funt szterling złapał wiatr w żagle. Waluta zareagowała bardzo pozytywnie i utrzymała przewagę nad konkurencją. Tendencja utrzymywała się aż do piątku.

Piątkowy start giełdy nie pozostawił złudzeń - szterling, zgodnie z przewidywaniami, utrzymał pierwsze miejsce wśród walut grupy G10. Mocno zdystansował się do USD, głównie ze względu na niezdecydowanie Rezerwy Federalnej USA w kwestii dalszego wspierania amerykańskiej waluty. Trend wzrostowy wydaje się być wciąż niezachwiany.

Analitycy są jednak zdania, że publikacja kolejnych danych na temat inflacji w UK z pewnością wpłynie na brytyjską walutę. Jej pozytywna reakcja na dane czerwcowe zdaje się sugerować, że potencjalny spadek inflacji może odbić się negatywnie na kursie funta. Wyniki powinny zostać opublikowane do końca obecnego tygodnia.


Przedstawione, poglądy, są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji serwisu England.pl w zakresie kupna czy sprzedaży brytyjskiego funta. Poglądy te nie stanowią doradztwa w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje podjęte na podstawie komentarza, ponosi czytelnik serwisu England.pl