Kursy walut a wybory we Francji

Space

 

13.04.2022
Opracowanie: Sebastian Stanowski, England.pl

Po niedawnych wzrostach, wraz z nowym tygodniem funt szterling znacznie wyhamował. Według analityków sytuacja ta jest przejściowa, ale kolejne tygodnie nie będą dla brytyjskiej waluty korzystne. W przeciwieństwie do prognoz dla jej głównych konkurentów, w szczególności euro.

 Na kondycję europejskiej wspólnej waluty wpływ mają wyniki wyborów we Francji. Pierwsza tura zakończyła się zwycięstwem Emmanuela Macrona, w drugiej zmierzy się on z główną kandydatką do prezydenckiego fotela, Marine Le Pen. Utrzymanie władzy przez obecnie rządzącego prezydenta, wydaje się w chwili obecnej oddziaływać stabilizująco na kurs euro.

 Wkrótce powinniśmy również poznać najnowsze dane gospodarcze z Wysp Brytyjskich. Dopiero wyniki inflacyjne i cenowe mogą wskazać drogę, jaką podąży Bank of England w kwestii stóp procentowych. Wstępne sygnały płynące z UK mówią o pogłębieniu się inflacji w końcówce marca, co może zmusić bank centralny do podjęcia radykalnych działań.
Informacja taka byłaby z pewnością korzystna dla Klientów England.pl, którzy zamierzają w najbliższym czasie szybko przesłać pieniądze z Anglii do Polski po korzystnym kursie.