Jaki kurs przed świętami?

Space

 

24.11.2021
Opracowanie: Sebastian Stanowski

Kolejne pozytywne sygnały dotyczące kondycji finansowej Zjednoczonego Królestwa dotarły do przedstawicieli Bank of England. Władze banku nie pozostają na nie obojętne i skłaniają się ku przyspieszeniu terminu podniesienia stóp procentowych. Decyzja w tej sprawie może zapaść lada chwila.

Ożywienie gospodarcze na Wyspach znacznie przekroczyło oczekiwania ekonomistów. Popyt na usługi i produkty brytyjskich firm utrzymuje się na wysokim poziomie, nawet pomimo wciąż rosnącej presji cenowej. Dobre wskaźniki mogą doprowadzić do przesunięcia działań BoE na grudzień obecnego roku.

Podniesienie stóp miałoby być remedium na najwyższy od lat poziom inflacji i doprowadzić do jej obniżenia. Przy tak wysokim popycie na towary, z pewnością wpłynie pozytywnie na kondycję gospodarczą Wielkiej Brytanii po kryzysie covidowym. Silna gospodarka zwykle idzie w parze z silną walutą, możemy wobec tego przewidywać, że skorzysta na tym również szterling. Czy wobec tego, jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia doczekamy wzrostu jego kursu? Przekonamy się już za kilka tygodni.


Uwaga! Opublikowane na stronie komentarze walutowe nie mają charakteru rekomendacji ich autora lub serwisu England.pl.