Jak decyzje brytyjskiego rządu wpłyną na funta?

Space

 

15.06.2021
Opracowanie: Sebastian Stanowski

W miniony poniedziałek zapadła decyzja w sprawie całkowitego otwarcia brytyjskiej gospodarki. Przez kilka ostatnich tygodni w UK toczyła się dyskusja, czy termin 21 czerwca jest realny. Ostatecznie pełne rozluźnienie zostało przesunięte, więc na oczekiwany przez wszystkich wzrost gospodarczy przyjdzie trochę poczekać.

Pomimo tego analitycy twierdzą, że znali decyzję władz jeszcze przed jej ogłoszeniem. Wskazywały na to coraz ostrożniejsze wypowiedzi przedstawicieli rządu. To z kolei ma oznaczać, że z pewnością Bank of England będzie kontynuował wsparcie dla krajowej waluty, aby zapobiec nagłym spadkom.

Kolejny termin pełnego otwarcia gospodarki wyznaczony został na 19 lipca. W międzyczasie, za dwa tygodnie przeprowadzone zostaną analizy, mające na celu określić, czy ustalona data będzie ostateczną. Nie powinno mieć to jednak większego wpływu na walutę, stratedzy walutowi singapurskiego United Overseas Bank w swoim raporcie wskazują bowiem prawdopodobieństwo wystąpienia konsolidacji funta, czyli utrzymywania stabilnego kursu względem innych walut.


Uwaga! Opublikowane na stronie komentarze walutowe nie mają charakteru rekomendacji ich autora lub serwisu England.pl.