Funt szterling wciąż pod presją

Space

 

15.06.2022
Opracowanie: Sebastian Stanowski, England.pl

Notowania GBP na początku nowego tygodnia okazały się dużo gorsze niż przewidywano. Bez wątpienia największy wpływ miały na to dane brytyjskiego urzędu statystycznego (Office for National Statistics). Zgodnie z informacjami zawartymi w raporcie instytucji, PKB na Wyspach spadło w stosunku do wyników za marzec, pomimo prognozowanych wzrostów.

Dodatkowo, straty funta względem głównych konkurentów z grupy G10 pogłębił panujący na rynku niepokój, związany z oczekiwaniem na znaczne podwyżki stóp procentowych w USA. Amerykańska Rezerwa Federalna wciąż nie ogłosiła jednak swojej decyzji. Nie bez znaczenia pozostaje też dużo wolniejszy spadek stopy bezrobocia w UK.

Na giełdowych zawirowaniach skorzystała również nasza "złotówka". Na przestrzeni ostatniego miesiąca kurs GBP/PLN spadł bowiem o ponad 15 groszy. Jeśli planowaliście Państwo wysłanie większej kwoty pieniędzy do UK, ale zniechęcała Was dotąd cena szterlinga, to  obecny czas, jest znacznie korzystniejszy do zakupu funta od poprzedniego okresu.

Serdecznie zapraszamy do składania zleceń przelewu w obie strony. Jak zawsze dołożymy starań, aby pieniądze błyskawicznie trafiły na konto Waszego odbiorcy w Polsce lub w W. Brytanii. Pracujemy od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00-21:00 (cz. polski).


 Uwaga! Opublikowane na stronie komentarze walutowe nie mają charakteru rekomendacji ich autora lub serwisu England.pl.