Funt ponownie słabnie

Space

 

31.08.2022
Opracowanie: Sebastian Stanowski, England.pl

To dobra wiadomość dla osób które planują wymienić złotówki na funty i zrobić przelew z Polski do UK. 

Środowe otwarcie giełdy przyniosło kolejne straty funta szterlinga wobec głównych konkurentów. Funt spadł o ponad 1 procent w stosunku do euro, oraz o 0,83 procenta w stosunku do dolara. Spadek wobec polskiej złotówki również był znaczący i wyniósł ponad 4 grosze.

Przyczyną takiego stanu rzeczy pozostaje niechęć inwestorów do zakupu brytyjskiej waluty. Jeśli obecny trend się nie odwróci, funt może w przeciągu najbliższych tygodni osiągnąć najgorszy wynik w obecnym roku. Wizja pogłębionej recesji sprawiła, że waluta uznawana jest obecnie za najgorzej rozwijającą się z grupy G10.

Problemy z dostawą gazu do Europy, rosnąca inflacja i wysokie ceny towarów najpewniej wymuszą na obywatelach Wielkiej Brytanii zaciśnięcie pasa, oraz znaczne ograniczenie konsumpcji. To z kolei przełożyć się może na spadek Produktu Krajowego Brutto. Specjaliści przewidują, że PKB na Wyspach może ulec zmniejszeniu o 2,5 procenta, w stosunku do obecnego poziomu.


 Przedstawione, poglądy, są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji serwisu England.pl w zakresie kupna czy sprzedaży brytyjskiego funta. Poglądy te nie stanowią doradztwa w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje podjęte na podstawie komentarza, ponosi czytelnik serwisu England.pl