Funt po Świętach

Space

 

02.04.2024
Opracowanie: Sebastian Stanowski, England.pl

Ostatnie dni marca okazały się być dla szterlinga okresem mocnej aktywizacji. Waluta zaliczyła niewielki wzrost jeszcze przed Świętami Wielkiej Nocy. Coraz więcej wskazuje na to, że już w czerwcu brytyjski bank centralny zdecyduje się na obniżenie poziomu stóp procentowych.

Analitycy są zdania, że istnieje około 80 procent szans na drastyczną obniżkę poziomu stóp już za dwa miesiące. Kolejne nastąpić mają sukcesywnie w sierpniu i październiku. Sygnały te uderzyły w kurs funta na początku obecnego tygodnia, obniżając jego poziom o niemal 5 groszy. Szterling stracił po otworzeniu giełdy również wobec euro i dolara amerykańskiego.

Kwiecień historycznie uchodzi jednak za miesiąc, w którym zwykle funt stabilizuje swoją pozycję. Podobnie ma być i tym razem. Specjaliści z Societe Generale twierdzą, że już wkrótce funt rozpocznie swoją ofensywę. Do podobnych wniosków doszli analitycy banku Credit Agricole. Według nich, szterling to obecnie waluta skupiająca na sobie uwagę inwestorów, a to wpłynie wkrótce na jego kondycję.


Przedstawione, poglądy, są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji serwisu England.pl w zakresie kupna czy sprzedaży brytyjskiego funta. Poglądy te nie stanowią doradztwa w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje podjęte na podstawie komentarza, ponosi czytelnik serwisu England.pl