Funt odrabia straty

Space

 

05.06.2024
Opracowanie: Sebastian Stanowski, England.pl

Początek czerwca okazał się dla szterlinga ponownie korzystny. Waluta umocniła się o kolejne 2 punkty procentowe do USD, oraz o 1 punkt do EUR. Powiększyła również dystans do PLN, aż o 7 groszy.

Niewątpliwie jedną z głównych przyczyn takiego obrotu spraw są nadchodzące wybory parlamentarne w UK. Umacniająca się pozycja Partii Pracy, oraz słabnące notowania Konserwatystów stanową zapowiedź zmiany władz po kilku latach rządów. Dodatkowy bodziec stanowił dla funta wzrost wartości obligacji skarbowych.

Nastroje studzą jednak analitycy z Canadian Imperial Bank of Commerce. Według nich, wyniki wyborów to wciąż sprawa otwarta, a Konserwatyści dopiero szykują się do ofensywy kampanijnej. W przypadku zmiany proporcji głosów, kurs szterlinga względem konkurencji może ulec sporej korekcie.


Przedstawione, poglądy, są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji serwisu England.pl w zakresie kupna czy sprzedaży brytyjskiego funta. Poglądy te nie stanowią doradztwa w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje podjęte na podstawie komentarza, ponosi czytelnik serwisu England.pl