Czy kurs funta zaliczy spadek?

Space

 

16.03.2022
Opracowanie: Sebastian Stanowski, England.pl

Silna pozycja funta w ostatnich tygodniach pozwoliła inwestorom uwierzyć w jego stabilność. Razem z dolarem i euro waluta stanowiła do niedawna bezpieczną przystań. Jak się okazuje, sytuacja może wkrótce ulec zmianie.

 Powodem takich sygnałów są prognozy co do kolejnego posiedzenia Bank of England. Wstępne sygnały sugerują, że może ono odbyć się w najbliższy czwartek, a podjęte mają na nim zostać kolejne decyzje związane z bieżącą polityką pieniężną państwa. Specjaliści niemieckiego Berenger Bank przewidują, że tocząca się na Ukrainie wojna zmusi BoE do utrzymania stóp procentowych na obecnym poziomie. Do tej pory ekonomiści oczekiwali raczej ich podniesienia. Decyzja o otrzymaniu prawdopodobnie negatywnie odbije się na kursie szterlinga.

 Podobne prognozy płyną od specjalistów NatWest Markets w Wielkiej Brytanii. Przestali oni rekomendować swoim klientom długoterminową inwestycję w parę walutową EUR/GBP, która była głównym źródłem zysku inwestorów w poprzednim miesiącu. Twierdza, że wciąż panująca na Wyspach stagflacja, oraz rosnące obawy związane z rozszerzeniem konfliktu rosyjsko-ukraińskiego wpłyną na kurs funta i spowodują jego spadek, chyba że znajdą się jakieś nowe, niespodziewane czynniki napędzające walutę. Obecny moment wydaje się wobec tego idealnym na wymianę zapasów szterlinga.
Niezależnie od podjętych decyzji, England.pl jak zawsze dołoży wszelkich starań, aby Państwa pieniądze bardzo szybko przesłać do Polski, lub z Polski dla odbiorców przelewów w UK.


 Uwaga! Opublikowane na stronie komentarze walutowe nie mają charakteru rekomendacji ich autora lub serwisu England.pl.