Czy funt odzyska straty?

Space

 

04.01.2022
Opracowanie: Sebastian Stanowski, England.pl

Końcówka roku przyniosła spadki brytyjskiej waluty. Spowodowane były obawami o kondycję rodzimej gospodarki w obliczu wzrostu zarażeń nowym szczepem wirusa. Niepewność związana z dystrybucją przez rząd środków na poszczególne sektory nie pozostały bez wpływu na funta szterlinga.

Wraz z nowym rokiem nastroje zdają się być dużo bardziej optymistyczne. Specjaliści Goldman Sachs w swojej cotygodniowej analizie giełdy walutowej sugerują, że wszelkie straty mogą wkrótce zostać odrobione. Treść dokumentu głosi, że winni spadkom mogą być inwestorzy, którzy podczas grudniowych sesji podchodzili do nabywania funta szterlinga z dużą rezerwą i obawą.

Autorzy dokumentu stawiają również tezę, że Wielka Brytania nie jest jedynym krajem, który zostałby dotknięty skutkami kolejnej fali epidemii. Skutki byłyby odczuwalne globalnie, wobec czego odcisnęłyby piętno również na konkurencyjnych walutach. Do jeszcze odważniejszych wniosków doszli analitycy Bank of England - według nich w styczniu odnotujemy znaczne zainteresowanie inwestorów funtem, co przełoży się już wkrótce na wzrost jego kursu.


Uwaga! Opublikowane na stronie komentarze walutowe nie mają charakteru rekomendacji ich autora lub serwisu England.pl.