Czy czerwiec będzie miesiącem wzrostu kursu funta?

Space

 

01.06.2022
Opracowanie: Sebastian Stanowski, England.pl

Specjaliści Societe Generale, jednego z najstarszych banków we Francji przewidują, że czerwiec może być miesiącem, w którym funt szterling zwiększy swój dystans wobec amerykańskiego dolara. Argumentem przemawiającym za tą tezą mają być historyczne notowania walut. W latach poprzednich USD zawsze wypadał najgorzej w połowie roku, naturalna wobec tego wydaje się kontynuacja tego trendu.

Równie dobrze prezentują się prognozy dotyczące wymiany funtów na euro. Pomimo niedawnych sporych spadków, analitycy kanadyjskiego banku inwestycyjnego TD Securities przewidują, że tendencja wkrótce może się odwrócić. Na korzyść funta przemawia ciągłe niezdecydowanie czołowych państw UE, tj. Francji oraz Niemiec w kwestii rezygnacji z zakupu surowców od Rosji. Brak jedności państw Wspólnoty Europejskiej odbija się pośrednio na kursie europejskiej waluty.

Szterling stopniowo odzyskuje również straty, które odnotował wraz z rozpoczęciem nowego tygodnia, wobec PLN. W momencie pisania tego tekstu stosunek walut był większy o 2 grosze, względem kursu z piątku. Kondycja brytyjskiej gospodarki wydaje się być dużo lepsza, niż początkowo przewidywano. Przekłada się to automatycznie na kurs waluty i zdaje się prowadzić do oczywistej konkluzji, że wkrótce powinniśmy być świadkami kolejnych wzrostów.

Rynek walutowy niejednokrotnie pokazał jednak swoją nieprzewidywalność i udowodnił, że próbując go analizować, niczego nie możemy być pewni. Z tego też powodu, kiedy Państwo pytacie nas w England.pl, kiedy najlepiej przelać pieniądze z UK do Polski lub z Polski do UK, po prostu nie doradzamy i każdy musi podjąć tą decyzję na własne ryzyko. Z przyjemnością za to doradzimy, co i jak zrobić aby szybko wysłać przelew z Anglii czy Szkocji do Polski lub z Polski do W. Brytanii.


Uwaga! Opublikowane na stronie komentarze walutowe nie mają charakteru rekomendacji ich autora lub serwisu England.pl.