Bank of America o przyszłości funta

Space

 

26.04.2023
Opracowanie: Sebastian Stanowski, England.pl

Pogłębiająca się w 2022 recesja, wymusiła na analitykach rewizję prognoz na przyszłość, zarówno funta, jak i ekonomii całego Królestwa.
Styczeń przyniósł bardziej optymistyczne wyniki niż się spodziewano, a kolejne miesiące utwierdziły w przekonaniu, że negatywne prognozy były mocno na wyrost. Wyniki gospodarcze W. Brytanii z początku roku przerosły oczekiwania analityków. Lepsza kondycja skarbu państwa jeszcze w marcu owocowała korzystnym kursem brytyjskiej waluty.

Czy nadchodzi jednak koniec dobrej passy z pierwszego kwartału roku? Taką tezę, stawia przynajmniej Bank of America.
Kamal Sharma, jeden ze strategów tego banku twierdzi, że  tendencja może ulec zmianie.

Jeśli prognozy amerykańskiego banku centralnego okażą się prawdziwe, to w maju możemy spodziewać się kolejnych spadków. Oliwy do ognia dodał również Europejski Bank Centralny, informując na początku obecnego tygodnia o planach podwyższenia stóp procentowych w strefie euro, aby dorównać swoim odpowiednikom. Z całą pewnością wsparcie EBC także znajdzie swoje odzwierciedlenie w relacji GBP/EUR.

Przypomnijmy, że od początku kwietnia szterling stracił już ponad 17 groszy w stosunku do polskiej złotówki. Znacznie spadła również jego przewaga do USD, oraz EUR.


Przedstawione, poglądy, są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji serwisu England.pl w zakresie kupna czy sprzedaży brytyjskiego funta. Poglądy te nie stanowią doradztwa w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje podjęte na podstawie komentarza, ponosi czytelnik serwisu England.pl