Przelewy do Polski 4.7200 -0.21% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8690 0.00% 

Przelewy do Polski 4.7200 -0.21% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8690 0.00% 

Kurs funta - GBP/PLN - prognozy

Dane za okres: Dzisiaj 1 tydz 2 tyg 1 mc 3 mc 6 mc 12 mc

 

Kurs średni GBP/PLN - wykres przedstawia uśredniony kurs funta brytyjskiego w serwisie England.pl.

 

Aktualny kurs wymiany funta szterlinga (GBP)

Bieżący kurs wymiany brytyjskiej waluty w naszym serwisie przy przelewach z i do Wielkiej Brytanii.

Do Polski
4.9854 
  Do W. Brytanii
5.1498 

Przelicznik walut

Wprowadź kwotę, którą chcesz przelać zaznaczając odpowiedni kierunek transferu - do Polski lub do UK.

Polski UK

 


 

Komentarze i prognozy

 

 

Funt w strachu przed głosowaniem

Funt w strachu przed głosowaniem

Brytyjska waluta, mimo gwałtownych zarówno skoków i spadków w ciągu ostatnich kilku dni, nadal nie może powrócić do poziomu swojej wyceny z końca listopada. Nie nastąpi to raczej też w najbliższych dniach, w trakcie których w parlamencie trwa debata poprzedzająca głosowanie nad umową w sprawie brexitu.

W Izbie Gmin rozpoczęły się już zaplanowane na pięć dni prace nad porozumieniem z Unią, wynegocjowanym przez Theresę May. Atmosfera niepewności, towarzysząca temu procesowi, zdecydowanie nie sprzyja notowaniom funta. Brytyjski parlament, wbrew dotychczasowej praktyce, został we wtorek zobligowany do upublicznienia wskazań prawnych otrzymanych w odniesieniu do brexitowej umowy. Debata będzie trwała do 11 grudnia – na ten dzień zaplanowano głosowanie. Na chwilę obecną nie ma, w gruncie rzeczy, żadnych miarodajnych przesłanek, na podstawie których można by przewidzieć rezultat. Szanse zarówno przeciwników jak i zwolenników umowy z UE są wyrównane. Wszystko wskazuje na to, że losy porozumienia będą ważyły się do ostatniej chwili.

Branych pod uwagę jest kilka scenariuszy. Pierwszy z nich to najmniej kolizyjna wersja, czyli ratyfikowanie porozumienia w obecnym kształcie. Druga opcja to zakwestionowanie nieznacznej ilości zapisów – co dawałoby szanse na renegocjację części ustaleń na najbliższym szczycie UE 13 grudnia. Kolejna ewentualność to zdecydowane odrzucenie proponowanego przez rząd dokumentu – a to wskazywałoby na dalszy rozwój wydarzeń w kierunku "no-Brexit deal". Ostatnie rozstrzygnięcie prawdopodobnie pociągnęłoby za sobą także ustąpienie Theresy May ze stanowiska premiera.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 06.12.2018

BoE boi się spadku funta

Bank Anglii boi się spadku funta

W dniu wczorajszym szef Banku Anglii Mark Carney przedstawił niepokojącą prognozę. Według członków zarządzanej przez niego instytucji funt może stracić nawet 25% swojej aktualnej wartości, jeżeli dojdzie do realizacji scenariusza "no brexit deal". Obawy brytyjskiego banku centralnego wynikają przede wszystkim z niebezpieczeństwa odrzucenia umowy z UE podczas głosowania w parlamencie.

Mark Carney informując media o poważnych obawach dotyczących notowań szterlinga, powołał się przede wszystkim na, jego zdaniem, prawdopodobny przebieg wydarzeń prowadzący do wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z UE bez zawarcia porozumienia. Ryzyko takie faktycznie istnieje. Zaakceptowana przez Brukselę i rząd Theresy May umowa brexitowa musi zostać jeszcze ratyfikowana przez parlament. Głosowanie w Izbie Gmin zaplanowano na 11 grudnia. Biorąc pod uwagę siłę opozycji oraz symptomy wewnętrznego rozłamu w Partii Konserwatywnej, może dojść do realizacji tego scenariusza.

Szef Banku Anglii zwraca uwagę także na inne, towarzyszące temu procesowi zagrożenia. Samo odrzucenie dokumentu może prowadzić do różnych rozwiązań. Łagodniejsza wersja, dająca jeszcze szansę na kompromis, to brak poparcia tylko dla niewielkiej części zapisów i skierowanie umowy do renegocjacji. Mniej optymistyczna opcja to zdecydowane zakwestionowanie porozumienia i przyjęcie kursu "no brexit deal". Kolejnym niebezpieczeństwem, na które wskazuje Cerney, jest uchwalenie votum nieufności wobec gabinetu Theresy May, prowadzące do rozwiązania rządu w tak newralgicznym momencie.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 29.11.2018

Londyn pod ostrzałem Niemiec

Londyn pod ostrzałem Niemiec

Dwa kluczowe czynniki, mające obecnie bez porównania najmocniejszy wpływ na notowania funta to: wisząca na włosku przyszłość gabinetu Theresy May oraz kształt brexitowego porozumienia. Możliwość zamknięcia projektu umowy zapowiedziano już na najbliższy weekend, jednak rozmowy odbędą się pod niekorzystną dla UK presją Niemiec, które już teraz zapowiedziały usztywnienie swojego stanowiska.

Pierwszy z newralgicznych elementów to dalsze losy brytyjskiego rządu. W ciągu kilku ostatnich dni prawdopodobieństwo utrzymania się Theresy May na stanowisku ulegało gwałtownym wahaniom. Ustąpienie ministra ds. brexitu – Dominika Raab było poważnym ciosem dla gabinetu. Jednak sytuację zdecydowanie pogorszyły kolejne dymisje. Łącznie siedmiu członków rządu, w tym dwóch ministrów i czterech wiceministrów, zrezygnowało ze swoich stanowisk w proteście przeciwko przyjętemu projektowi wyjścia z Unii Europejskiej. Wszystko wskazywało na rychłą zmianę na stanowisku premiera.

Wówczas Theresa May otrzymała niespodziewane wsparcie od eurosceptycznych członków swojego zespołu, którzy mimo że nie popierają projektu umowy, zaakceptowanego przez swoją szefową, to jednak postanowili nie składać rezygnacji. Mocnym akcentem było pozostanie w rządzie ministra środowiska, żywności i spraw wsi Michaela Gove, wcześniej bliskiego współpracownika premiera Davida Camerona, będącego następnie jedną z głównych twarzy kampanii na rzecz opuszczenia UE.

Drugi z kluczowych czynników to kształt brexitowego porozumienia. W trakcie nadchodzącego weekendu Theresa May ma udać się do Brukseli w celu ostatecznego zakończenia prac nad projektem. Spotkanie zaplanowano bezpośrednio przed odbywającym się następnego dnia unijnym szczytem. W tych okolicznościach kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała media, że jeżeli umowa nie zostanie wcześniej podpisana, to Berlin zbojkotuje niedzielny szczyt. W ten sposób brytyjska premier została postawiona przed lufą karabinu. Stanowisko Berlina ma jeden zasadniczy cel – uniemożliwić Zjednoczonemu Królestwu jakiekolwiek negocjacje. Jeżeli dojdzie do podpisania dokumentu, w którym Londyn ulegnie we wszystkich niezamkniętych jeszcze kwestiach Brukseli (m.in. przepisy dot. rybołówstwa), to będzie to najniekorzystniejszy wariant. Konsekwencje takich wymuszonych ustępstw Wielka Brytania będzie ponosiła prawdopodobnie przez kolejne dziesięciolecia. Natomiast w pierwszej kolejności może się to przełożyć na utratę resztek poparcia przez Theresę May i zmiany na Downing Street jeszcze przed opuszczeniem UE.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 22.11.2018

Gwałtowny spadek funta

Gwałtowny spadek funta po rezygnacji ministra ds. Brexitu

Mimo wspólnie zaakceptowanego właśnie przez Londyn i Brukselę projektu porozumienia w sprawie wyjścia UK z Unii, pieniądz znad Tamizy zanotował bardzo ostry spadek. Główną przyczyną przeceny jest rezygnacja ze stanowiska brytyjskiego ministra ds. Brexitu. Dominic Raab tym posunięciem również jasno ustosunkował się do projektu umowy między UK a UE.

Niezależnie od faktu, że wszystko wskazuje na to, iż zapowiadane wcześniej przez obie strony porozumienie, rzeczywiście zostanie niedługo zawarte, brytyjska waluta zanotowała dziś rano ostry spadek. Stało się tak za przyczyną rezygnacji Dominica Raab – ministra do spraw Brexitu w rządzie Theresy May. Odchodzący zaznaczył, że powodem jego decyzji jest brak akceptacji dla obecnego projektu umowy i – jego zdaniem – brak możliwości realizacji takich założeń. Jest to już kolejna zmiana na tym stanowisku, niewiele wcześniej ze swojej funkcji zrezygnował David Davis.

Jest to zarazem kolejny czynnik, który przekłada się na osłabienie pozycji premier May i zwiększa szanse na rozwiązanie jej gabinetu. Opozycja wewnątrz Partii Konserwatywnej ponownie zapowiedziała przygotowania do uchwalenia votum nieufności wobec rządu. Poprzednim razem zabrakło zaledwie 2 głosów, więc niebezpieczeństwo rozwiązania obecnej rady ministrów w przededniu Brexitu jest jak najbardziej realne.

Brytyjska waluta zareagowała na te doniesienia gwałtownym spadkiem. W relacji do naszej złotówki, w przeciągu zaledwie kilku godzin, funt potaniał aż o ok. 8 gr., schodząc do ceny 4,8548 zł.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 15.11.2018

Euro słabnie i funt na tym korzysta

Euro słabnie, funt na tym korzysta

W tym tygodniu odbył się kolejny cykl brexitowych rozmów. Z jednej strony negocjatorzy, zarówno w Londynie jak i Brukseli, zgodnie wskazują, że są już "o krok" od wypracowania porozumienia. Z drugiej strony, najbardziej problematyczna kwestia granicy z Republiką Irlandii pozostaje nadal nierozstrzygnięta. Natomiast aktualnie do wzmocnienia szterlinga przyczyniły się przede wszystkim słabsze notowania euro, spowodowane pogłębiającym się kryzysem we Włoszech.

Po pozytywnej informacji, która obiegła media na koniec października, sugerującej że już w drugiej połowie listopada ma zostać podpisane porozumienie na linii UK – UE, funt utrzymuje względnie dobrą wycenę. Mimo że kolejny raz może się okazać, że jest to zbyt optymistyczna perspektywa, można odnieść wrażenie, że rynek jeszcze raz "obdarował" brexitowych negocjatorów kredytem zaufania. Nie zmienia to faktu, że jedna z kluczowych, a zarazem najtrudniejszych kwestii – granicy pomiędzy Ulsterem a resztą Zielonej Wyspy, pozostaje nadal nierozstrzygnięta i póki co nie rysuje się na horyzoncie żaden konsensus.

Wzrost notowań szterlinga w mijającym tygodniu przypisuje się przede wszystkim wewnętrznym problemom Unii Europejskiej i słabszej wycenie euro. Komisja Europejska odrzuciła projekt włoskiego budżetu. Mimo że, jak wskazują Włosi, ustawa została przygotowana bardzo precyzyjnie i zgodnie z zapowiedziami i linią programową rządu, to Bruksela pozostaje nieugięta. Ponieważ Italia w 2002 r. zrezygnowała z własnej waluty i przyjęła euro, więc w takich kwestiach jak m.in. ustawa budżetowa podlega nadzorowi Komisji Europejskiej i EBC. Władze UE wyznaczyły Rzymowi termin do 13 listopada na wprowadzenie zmian.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 08.11.2018

Czy funt znowu wystrzeli w górę?

Cena funta znowu wystrzeli w górę?

Coraz większa część analityków zapowiada niedługą aprecjację szterlinga. Aktualne prognozy opierają się przede wszystkim na ostatniej publikacji prasowej brytyjskiego ministra ds. Brexitu, informującej, że umowa o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE będzie gotowa już do 21 listopada. Jeżeli do tego dojdzie, to cena pieniądza znad Tamizy może faktycznie przebić granicę 5 zł.

W minioną środę opublikowany został list brytyjskiego ministra ds. Brexitu - Dominica Raab, adresowany do przewodniczącego parlamentarnego Komitetu ds. wystąpienia z UE. Minister napisał:

- Z radością przedstawię Komitetowi dowody, gdy umowa zostanie zawarta - obecnie oczekujemy, że 21 listopada będzie odpowiednią datą. (...) Pomimo różnic, jesteśmy niedaleko od porozumienia w tej kwestii – poinformował Raab.

Zaznaczył też, że w ostatnich tygodniach w negocjacjach dokonany został duży postęp, w znacznej mierze dzięki nowym brytyjskim propozycjom ws. rozwiązania problemu granicy irlandzkiej. Po tej deklaracji można było zauważyć szybkie umocnienie kursu funta. W relacji do złotówki cena szterlinga podniosła się aż o 8 gr., w kulminacyjnym momencie dochodząc do poziomu 4,9240.

Część analityków uważa, że dzięki porozumieniu z Brukselą brytyjska waluta, nawet do końca br. może odrobić większość strat poniesionych na przestrzeni ostatnich 2 lat. Najbardziej "popularny" scenariusz zakłada, że negocjacje – z małym przesunięciem – zakończą się konsensusem obu stron na początku grudnia, a funt zareaguje na to błyskawicznym umocnieniem. Z drugiej strony, duże niebezpieczeństwo opuszczenia struktur UE bez wypracowanej umowy nadal wisi nad brytyjskimi wyspami. Podobne obawy dzielą eksperci agencji S&P, według której, mimo ostatnich publikacji, ryzyko twardego Brexitu jest na tyle duże, że może wpłynąć na brytyjski rating kredytowy. Wyjście z UE bez porozumienia oznaczałoby dla UK trwającą co najmniej pięć kwartałów recesję – w przyszłym roku PKB skurczyłby się o 1,2%., a w 2020 r. – o 1,5%, - przewiduje S&P.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 01.11.2018

Funt nie chce się odbić

Funt nie może się odbić

Po krótkotrwałej poprawie notowań, brytyjska waluta znów powróciła na niższy poziom wyceny. Mimo tymczasowych gwałtownych wychyleń w obie strony, funt nadal nie może się pozbierać po załamaniu - po chwilowej "fali optymizmu" inwestorów sprzed dwóch tygodni. Brexitowe negocjacje, mimo niedawnych zapowiedzi w sprawie rychłego porozumienia, nie przyniosły żadnego rezultatu.

Pieniądz nad Tamizą aktualnie jest do tego stopnia wrażliwy na, niemal jakiekolwiek, doniesienia dotyczące negocjacji na linii Londyn-Bruksela, że nie można wykluczyć żadnego rozwiązania: zarówno gwałtownej aprecjacji, jak i ostrego spadku. Co prawda, już kolejny tydzień z rzędu szterling boryka się raczej z pesymizmem, który opanował giełdę walutową. Jedna z najpoważniejszych kwestii spornych – granicy z Irlandią, nadal pozostaje nierozstrzygnięta. Poprzednia data, ustalona na 17 października - jako termin kluczowego posiedzenia, okazała się "niewypałem". Zapowiedziano już co prawda, zwołany w trybie nadzwyczajnym, szczyt unijny na połowę listopada, jednak obserwując rynek, można odnieść wrażenie, że zapas optymizmu w dużym stopniu już się wyczerpał. Do wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z Unii zostało zaledwie kilka miesięcy, a szanse na wypracowanie porozumienia maleją z każdym kolejnym nieudanym spotkaniem.

Niekorzystnie na funta może wpływać też wewnętrzna sytuacja w Partii Konserwatywnej. Brytyjskie media donoszą, że 46 posłów tego ugrupowania zgłosiło gotowość do poparcia votum nieufności wobec rządu Theresy May. Natomiast liczba potrzebna w tych okolicznościach do zmiany lidera to 48 członków. Jeżeli w przededniu Brexitu doszłoby do odwołania premier May i utworzenia nowego gabinetu, to może to dodatkowo negatywnie odbić się na szterlingu.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 25.10.2018

Brexit znowu dołuje GBP

Brexit znowu dołuje funta

Od początku bieżącego tygodnia brytyjska waluta ponownie zaczęła tracić na wartości. Był to efekt weekendowych rozmów na linii Londyn-Bruksela, które nie przyniosły żadnego postępu. Pesymizm inwestorów szybko odbił się na notowaniach szterlinga, co było już widać tuż po otwarciu giełdy walutowej w poniedziałek rano.

Mimo intensywnych rozmów, prowadzonych pod koniec tygodnia pomiędzy UK i UE, wciąż nie ma porozumienia co do warunków, na jakich Wielka Brytania ma opuścić struktury Unii Europejskiej. Mimo obiecujących zapowiedzi, nierozstrzygnięte pozostają ciągle kluczowe, a zarazem najbardziej skomplikowane kwestie - m.in. sprawa granicy między Republiką Irlandii a brytyjskim Ulsterem. Unijny negocjator ds. Brexitu - Michel Barnier, dyplomatycznie poinformował:

– Pomimo intensywnych wysiłków, niektóre kluczowe kwestie wciąż pozostają otwarte...

Weekendowy rozwój wydarzeń od początku bieżącego tygodnia negatywnie odbija się na notowaniach funta. Sytuację pogorszył jeszcze fakt odwołania, przewidzianego na poniedziałek, szczytu unijnych negocjatorów. Środowe spotkanie premier Theresy May z przedstawicielami krajów UE też nie przyniosło przełomu. Istnieją obawy, że fiasko rozmów na obecnym etapie wstrzyma proces negocjacyjny na długie tygodnie. Tymczasem data opuszczenia UE zbliża się już wielkimi krokami – niezależnie od tego czy uda się wypracować porozumienie, Wielka Brytania przestanie być członkiem Unii 29 marca 2019 roku.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 18.10.2018

Droższy szterling

Funt jeszcze droższy

Od połowy tego tygodnia brytyjska waluta ponownie zaczęła intensywnie piąć się do góry. W chwili obecnej szterling osiągnął już najwyższy poziom na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy i coraz bardziej zbliża się do psychologicznej granicy 5 zł. Główna przyczyna jest taka sama na przestrzeni ostatnich 2 lat – kolejne doniesienia dotyczące Brexitu.

Pieniądz nad Tamizą poprawę notowań zawdzięcza w największym stopniu nowym, optymistycznym wiadomościom w sprawie porozumienia na linii Londyn-Bruksela. Wg ostatnich ustaleń, pojawiła się realna szansa na, korzystne dla Zjednoczonego Królestwa, rozwiązanie problemu irlandzkiej granicy. Z przekazanych do mediów informacji wynika, że jest możliwość, iż nie będzie "fizycznej" granicy pomiędzy Ulsterem a Republiką Irlandii. Co więcej, projekt tych ustaleń ma zostać uzgodniony jeszcze przed przyszłotygodniowym szczytem unijnym.

Kolejnym newsem, który przyczynił się do wzmocnienia funta, są doniesienia o porozumieniu sporej części posłów Partii Pracy z Theresą May. Wynika z nich, że ok. 40% członków opozycyjnego ugrupowania jest gotowych poprzeć propozycję rządu - wbrew stanowisku lidera labourzystów Jeremy'ego Corbyna. Ich zasadniczym celem jest przede wszystkim uniknięcie twardego Brexitu.

W ciągu mijającego tygodnia szterling podrożał prawie o 10 groszy i wielkimi krokami zbliża się do granicy 5 zł. To, czy cena funta dojdzie faktycznie do tego poziomu, zależy przede wszystkim od dalszego powodzenia brexitowych negocjacji.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 11.10.2018

Wzmocnienie sterlinga

Jest wzmocnienie funta!

W środę odbyła się konferencja Partii Konserwatywnej. Jej najważniejszym punktem było wystąpienie Theresy May. Mimo że premier nadal twardo broni, odrzucanego przez UE i opozycję, tzw. "Planu Checkers", to jednak jej przemówienie zostało bardzo wysoko ocenione. Niemal natychmiast przełożyło się to na aprecjację szterlinga.

Stanowisko szefowej brytyjskiego rządu, zaprezentowane na wczorajszej konferencji torysów, nie wniosło w gruncie rzeczy żadnych rewolucyjnych zmian do obecnej sytuacji między Londynem a Brukselą. Mimo tego, zdecydowana postawa May, deklarującej brak ustępstw i naginania się pod dyktando UE, oraz zamiar realizacji podstawowych założeń "Planu Checkers", została bardzo dobrze przyjęta. Brexitowe negocjacje nadal tkwią w tym samym martwym punkcie, jednak stanowcze wystąpienie premier przełożyło się m.in. na zauważalną poprawę notowań pieniądza znad Tamizy.

Po konferencji Partii Konserwatywnej funt zaczął szybko podnosić swoją wycenę – dochodząc do aktualnego, najwyższego od 2 miesięcy, poziomu w relacji do euro. Aprecjacja szterlinga jest też widoczna na parze ze złotówką, obecny średni kurs GBP/PLN wynosi 4,8583 zł. Z tendencji tej jednak wyłamał się amerykański dolar. Dobra kondycja gospodarki za oceanem zdecydowanie łatwiej broni się przed takimi wahnięciami niż przeżywająca kryzys waluta Unii Europejskiej. Rezerwa Federalna od końca 2015 r. aż 8 razy podnosiła stopy procentowe, a jeszcze w tym roku zapowiadana jest kolejna podwyżka – do poziomu 2,5% - co znacznie przewyższa aktualne oprocentowanie którejkolwiek z walut głównych.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 04.10.2018

Funt w defensywie

Szterling w defensywie

Ciągły brak konkretnych rozwiązań, w przedłużających się brexitowych negocjacjach, nieustannie odbija się na funcie. Po fiasku rozmów na nieformalnym szczycie w Salzburgu notowania brytyjskiej waluty ponownie zaliczyły spadek. Coraz więcej czynników wskazuje na prawdopodobieństwo opuszczenia Wspólnoty bez wypracowanego porozumienia.

W świetle informacji o zdecydowanym sprzeciwie Unii wobec ostatniej propozycji Theresy May, wycena szterlinga znowu zaczęła spadać. Notowaniom nie pomagają też doniesienia o rosnącej opozycji w brytyjskim parlamencie. Nawet gdyby premier udało się dojść do porozumienia z Brukselą, na zbliżonych do obecnych zasadach, to prawdopodobnie proces ten zostałby i tak zablokowany w Izbie Gmin – jako zbyt ugodowy wobec UE. Jednak nawet na taką opcję nie można już liczyć. Plan rozwodu Zjednoczonego Królestwa z Brukselą, zarysowany przez szefową rządu w Salzburgu, spotkał sie z dezaprobatą unijnych urzędników. Nie wykluczyli oni scenariusza, w którym Londyn opuści UE bez porozumienia. Theresa May nie pozostawiła tych "pogróżek" bez odpowiedzi. Poinformowała, że akceptacja warunków przedstawionych przez Unię byłaby kpiną z referendum. Zaznaczyła też, że w takiej sytuacji brak umowy jest lepszy niż zła umowa.

W obliczu powyższych faktów wszystko wskazuje na to, że obie strony, po ostatnich rozmowach, zajęły stanowiska coraz gorzej rokujące na szansę kompromisu. Zarówno Londyn jak i Bruksela otwarcie deklarują już brak elastyczności w stosunku do wzajemnych propozycji. O ile tak sytuacja utrzyma się do daty Brexitu, a jest to prawdopodobne, to pieniądz nad Tamizą będzie miał małe szanse na poprawienie swojej wyceny.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 27.09.2018

Szterling między inflacją a Brexitem

Funt między inflacją a Brexitem

Brytyjski Urząd Statystyczny opublikował dane, które wskazują że inflacja w Wielkiej Brytanii niespodziewanie przyspieszyła do 2,7% w skali rdr. Prognozy rynkowe zakładały, że po lipcowym wzroście - do poziomu 2,5%, wynik nie podniesie się już w kolejnym miesiącu. Co więcej, zakładano nawet niewielki spadek. Publikacja przełożyła się na umiarkowaną aprecjację funta.

Niezależnie od przebicia lipcowego wyniku inflacyjnego i poziomu przewidywań analityków, wzrost cen przede wszystkim przekroczył 2% celu, który wyznaczył Bankowi Anglii brytyjski rząd. Mimo tego, ekonomiści nie spodziewają się w najbliższym czasie kolejnej podwyżki stóp procentowych. Większość prognoz zakłada, że do momentu Brexitu stopa nie będzie już w ogóle podnoszona. Kolejne informacje, wskazujące na relatywnie dobrą kondycje wyspiarskiej gospodarki w przededniu upuszczenia UE, przełożyły się w niewielkim stopniu na umocnienie funta - po publikacji szterling podrożał o ponad 2 gr.

Jednak niewiele później notowaniami pieniądza znad Tamizy zachwiały kolejne doniesienia związane z brexitowymi negocjacjami. Informacja, że premier Theresa May zamierza odrzucić unijną propozycję - dotyczącą porozumienia w sprawie irlandzkiej granicy, spowodowały ponowne osłabienie brytyjskiej waluty.

Szybszy od oczekiwań wzrost cen nie jest dobrą wiadomością dla osób pracujących w UK, ponieważ realne płace są wciąż niższe niż przed brexitowym referendum. Co więcej, relatywnie zaczęły tanieć też nieruchomości – także w stolicy Zjednoczonego Królestwa. Ceny lokali mieszkaniowych w Londynie spadły w lipcu br. o 0,7% w skali rdr, co stanowi najgorszy wynik od września 2009 r. - informuje agencja Bloomberg.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 20.09.2018

GBP pod presją Brexitu

Funt pod presją Brexitu

Na początku tygodnia brytyjska waluta zanotowała wzrost, po czym stopniowo zaczęła cofać się do poziomu wcześniejszej wyceny. Gwałtowny skok notowań związany był z kolejną deklaracją zapowiadającą stosunkowo szybkie zawarcie porozumienia na linii Bruksela-Londyn. Rynek jednak coraz mniej optymistycznie spogląda na proces Brexitu, a piętrzące się problemy, w tym również wewnątrz partii sprawującej władzę w UK, mogą bardzo negatywnie wpływać na negocjacje.

Aprecjację szterlinga w mijającym tygodniu zawdzięczamy przede wszystkim wypowiedzi szefa unijnego zespołu negocjatorów - Michela Barniera. Podczas wizyty w Słowacji zadeklarował, że przewiduje zawarcie porozumienia między UK a UE już w ciągu najbliższych 6-8 tygodni. Wiadomość błyskawicznie obiegła media, a 13 listopada został wytypowany jako potencjalny termin podpisania umowy, ze względu na zaplanowany na ten dzień szczyt unijny. Funt zanotował gwałtowny wzrost w relacji do większości walut, w tym także w stosunku naszej złotówki – w kulminacyjnym momencie dochodząc do poziomu 4,8517 zł.

Jednak długim cieniem na euforii inwestorów kładą się kolejne, piętrzące się przed Brexitem trudności. W brytyjskim parlamencie powstała frakcja - European Research Group, zrzeszająca również posłów Partii Konserwatywnej, która sprzeciwia się w wielu kwestiach projektowi proponowanemu przez Theresę May. ERG zapowiedziała, że zamierza zatrzymać premier przed wprowadzeniem niekorzystnych dla Zjednoczonego Królestwa rozwiązań. Poinformowali również, że przygotowują własny, alternatywny plan rozwiązania m.in. kwestii irlandzkiej granicy.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 13.09.2018

W którą stronę zmierza kurs funta?

Czy będzie mocne osłabienie funta?

Po zeszłotygodniowej deklaracji głównego negocjatora UE ds. Brexitu – Michela Barniera, brytyjska waluta odnotowała znaczny wzrost wartości. Istnieje jednak spore ryzyko, że rynek zbyt szybko wycenił te wiadomości. Przygotowana po brytyjskiej stronie propozycja porozumienia z Brukselą spotkała się z ostrą krytyką większości członków gabinetu Theresy May, a analitycy ponownie zaczynają wskazywać na wysokie prawdopodobieństwo opcji "no deal".

Aktualne, nadal relatywnie wysokie notowania szterlinga zawiązane są przede wszystkim z informacją ogłoszoną na koniec sierpnia przez szefa unijnego zespołu ds. Brexitu. Zapowiedź gotowości ze strony Wspólnoty do zawarcia porozumienie ze Zjednoczonym Królestwem, została prawie euforycznie przyjęta przez inwestorów. Okazać się jednak może, że była to reakcja przedwczesna i na wyrost. Propozycja przegotowana przez Londyn została bardzo ostro skrytykowana przez członków gabinetu Theresy May.

Boris Johnson zarzuca przedstawionym rozwiązaniom m.in. zbyt daleko idące ustępstwa wobec UE, które – za cenę zawarcia umowy przed końcem marca 2019 r., doprowadzą do znacznie gorszego położenia Wielkiej Brytanii po Brexicie. Również krytycznie, ale nieco łagodniej niż Johnson, do projektu odniósł się były główny negocjator Londynu – David Davis. Poinformował, że jest przeciwny wielu zapisom, które znalazły się w dokumencie i nie poprze go podczas głosowania.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 06.09.2018

Funt odrabia straty

Brytyjska waluta odrabia straty!

Pieniądz znad Tamizy zanotował błyskawiczny wzrost po ostatnim komunikacie głównego unijnego negocjatora do spraw Brexitu. Od momentu kiedy informacja o możliwym porozumieniu na linii Londyn-Bruksela obiegła rynek, funt znacząco poprawił swoją wycenę w relacji do większości walut. Zjawisko to było odczuwalne też na parze GBP/PLN – w ciągu zaledwie jednego dnia wartość szterlinga wzrosła aż o 7 gr.

Na tle pesymistycznych prognoz, zakładających że dojdzie do sytuacji skrótowo nazywanej "NO DEAL" – czyli opuszczenia Unii bez wspólnie wypracowanego porozumienia, ostatnia deklaracja Brukseli wywołała niemały entuzjazm. Główny negocjator ds. Brexitu z ramienia UE – Michel Barnier ogłosił, że Wspólnota jest gotowa do zawarcia umowy ze Zjednoczonym Królestwem. Na optymistyczną reakcję rynku, oprócz przełomowego komunikatu Barniera, miały jeszcze niemały wpływ towarzyszące jej zapewnienia. Poinformowano, że Unia Europejska zamierza zaoferować warunki tak korzystne, że będą stanowiły precedens w dotychczasowych relacjach pomiędzy eurolandem a innymi krajami.

Na reakcję giełdy nie trzeba było długo czekać. Niemal natychmiast po komunikacie brytyjska waluta ostro "wystrzeliła" w górę. Gwałtowne tempo wzrostu było widać też na parze ze złotówką. Z poziomu 4,6963 zł funt, w ciągu niecałej doby, poprawił swoją wycenę dochodząc do pułapu 4,7763 zł.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 30.08.2018

Funt spada pomimo dobrych wyników

Dobre wyniki nie ratują funta

Bieżący tydzień pokazuje jak przeważający wpływ na notowania funta mają brexitowe "perturbacje". Mimo szeregu czynników, które powinny przełożyć się na wzrost wyceny pieniądza znad Tamizy, stało się inaczej. Ani dobre dane z brytyjskiej gospodarki, ani podniesienie stóp procentowych nie były w stanie zatrzymać dalszego, powolnego spadku szterlinga.

Kiepskie notowania funta wobec większości walut głównych, oprócz niewielkich wychyleń, utrzymują się z tygodnia na tydzień. W normalnych okolicznościach, po ostatniej publikacji danych makro z Wysp, należałoby spodziewać się zauważalnej poprawy wyceny. Badania rynku wykazały m.in. że znacząco wzrósł poziom zatrudnienia – stopa bezrobocia jest aktualnie najniższa od 1975 r. Bardzo pozytywnie zaskoczyły też wysokie wyniki z sektora sprzedaży detalicznej. Co więcej, 2 tygodnie temu Bank Anglii podniósł stopy procentowe.

Stało się jednak inaczej. Szereg czynników, pozytywnych dla notowań waluty, nie wywarł zbyt dużego wpływu na szterlinga. Pozostaje on nadal w trendzie bocznym, z tendencją do dalszego, sukcesywnego spadku. Powód kiepskiej wyceny jest ten sam – w gruncie rzeczy już od 2 lat. Mało optymistycznie rokujące brexitowe negocjacje działają jak skuteczny straszak m.in. na inwestorów. Przeciągający się już kolejny miesiąc problem z wypracowaniem wspólnego stanowiska w sprawie porozumienia handlowego, przyczynia się do postrzegania brytyjskiego rynku jako niepewnego i potencjalnie niebezpiecznego środowiska biznesowego. Tkwiące w "martwym punkcie" negocjacje sugerują raczej konieczność przygotowania się na najgorsze rozwiązanie – "no deal" – czyli opuszczenie Unii bez wypracowania wspólnego porozumienia.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 23.08.2018

Złotówka wraca do gry po dniu wolnym

Złotówka wraca do gry po dniu wolnym

Powrót na rynek inwestorów z Polski, po środowym święcie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wsparł przecenionego wczoraj złotego. Pieniądz znad Wisły szybko zaczął odrabiać straty poniesione w trakcie dnia wolnego. Swoje notowania poprawił zdecydowanie m.in. wobec brytyjskiej waluty – w ciągu zaledwie paru godzin zyskując prawie 5 gr.

Tak zwany „płytki rynek”, będący skutkiem dnia wolnego od pracy w Polsce, zauważalnie odbił się w środę na kursie złotego. W dniu wczorajszym cena funta w relacji do PLN podskoczyła aż do poziomu 4,8616 zł. Za dolara płacono nawet 3,8394 zł, natomiast euro kosztowało 4,3427 zł, a frank szwajcarski 3,8613 zł.

Dzień później – w czwartek, ślad po "świątecznej górce" zniknął błyskawicznie. Już od wczesnych godzin porannych polska waluta zaczęła w ekspresowym tempie nadrabiać środowe zaległości. W relacji do szterlinga, w krótkim czasie, poprawiła wycenę schodząc do poziomu 4,8125, zyskując tym samym prawie 5 gr. Podobna sytuacja miała miejsce na innych parach ze złotówką. Za dolara obecnie płacimy 3,773 zł, za euro 4,301 zł, za franka 3,7997 zł.

Poza powrotem krajowych inwestorów do gry, na korzyść pieniądza znad Wisły działają także czynniki zewnętrzne. Polskiej walucie pomogły m.in. doniesienia z Turcji i umocnienie tureckiej liry, którą wsparła informacja o pomocy ze strony Kataru.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 16.08.2018

Taniejąca brytyjska waluta

Taniejąca brytyjska waluta

Funt przez większą część bieżącego tygodnia taniał. W kulminacyjnym momencie cena w relacji do naszej złotówki spadła do poziomu 4,7244. Powodem tej sytuacji są przede wszystkim obawy o kształt Brexitu – przedłużające się negocjacje i brak konsensusu w kluczowych punktach porozumienia.

Słabe notowania brytyjskiej waluty przypisywane są w największym stopniu nieuchronnie nadchodzącemu już dużymi krokami terminowi Brexitu. W wielu istotnych kwestiach negocjacje na linii Londyn-Bruksela utkwiły w martwym punkcie. Prowadzi to do coraz większego prawdopodobieństwa, że Zjednoczone Królestwo wystąpi ze Wspólnoty przed wypracowaniem porozumienia. Brytyjski sekretarz handlu - Liam Fox, potwierdził te obawy informując, że "rosną szanse na to, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez wynegocjowanej umowy".

Według analityków, ofiarami osłabienia funta w pierwszej kolejności stają się brytyjscy turyści oraz importerzy towarów. Niższa cena szterlinga powoduje, że zagraniczne wakacje są dla mieszkańców Wysp coraz droższe. Tę relację także bardzo mocno odczuwają firmy trudniące się importem, sprowadzane towary przy takim przeliczniku stają się coraz droższe. Osłabienie brytyjskiej waluty działa także proinflacyjnie, dlatego w minionym tygodniu Bank Anglii zdecydował się na podniesienie stóp procentowych. Najpoważniejszy dołek na parze GBP/PLN zanotowany został wczoraj, funt osiągnął cenę 4,7244 zł, natomiast w relacji do dolara najsłabszy dzień był dzisiaj – pieniądz znad Tamizy spadł do poziomu 1,2848 USD.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 09.08.2018

Podwyżka stóp procentowych w UK

Podwyżka stóp procentowych w UK

Dzisiaj Bank Anglii po raz drugi od czasu wielkiego kryzysu z 2008 r. podniósł stopy procentowe. Jest to zarazem najwyższy poziom od dziewięciu lat i zaledwie druga podwyżka w ciągu ostatniej dekady. Decyzja była zgodna z oczekiwaniami większości analityków. Brytyjska waluta, od momentu ogłoszenia postanowienia BOE zaczęła intensywnie poprawiać swoje notowania.

Główna stopa została podniesiona o 0,25% - do pułapu 0,75%. Ponieważ jest to dopiero druga podwyżka od 2007 r., od czasu kryzysu wywołanego przez upadek banku Lehmann Brothers, dlatego stopy znajdują się obecnie na najwyższym poziomie od marca 2009 r. W międzyczasie BOE podnosił oprocentowanie tylko jeden raz - na początku listopada 2017 r. Członkowie brytyjskiego banku centralnego podjęli decyzję jednogłośnie i zapowiedzieli też konieczność dalszego zacieśniania polityki monetarnej. Poziom wydatków na skup aktywów pozostał niezmieniony i nadal wynosi 435 mld funtów.

Według prognoz, dzięki temu posunięciu, w 2019 r. inflacja powinna spowolnić do 2,2% - z obecnego poziomu przekraczającego nieco 2,3%. Mimo gwałtownej aprecjacji funta, tuż po ogłoszeniu decyzji Bank of England, to właśnie takiego ruchu oczekiwała większość analityków.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 02.08.2018

1 funt moneta

Co będzie działo się z funtem?

W najbliższych dniach największy wpływ na notowania funta będą miały, zaplanowane na lipiec, publikacje danych z brytyjskiej ekonomii. Natomiast, pojawiające się od początku tygodnia, dosyć gwałtowne skoki ceny szterlinga przypisywane są m.in. spekulacjom wskazującym na duże prawdopodobieństwo podniesienia stóp procentowych przez BOE.

Oprócz aktualnych wyników z wyspiarskiej gospodarki, nad funtem niezmiennie wisi złowieszczo zbliżający się termin Brexitu. Tym czasem w ostatnich dniach brytyjska waluta zanotowała serię gwałtownych spadków i skoków – ze wskazaniem na aprecjację. W relacji do naszej złotówki podrożała aż o blisko 4 gr., dochodząc do aktualnego poziomu 4, 98 zł.

Poprawa wyceny pieniądza znad Tamizy, mimo braku zarówno nowych danych makro jak i innych kluczowych wydarzeń, przypisywana jest przede wszystkim optymistycznym prognozom dotyczącym kolejnego posiedzenia BOE. Według większości analityków szansa na podniesienie stóp przez Bank of England już w sierpniu wynosi 50%, natomiast prawdopodobieństwo podwyżki oprocentowania przed końcem br. oceniają aż na 90%. Sam fakt poniesienia stóp miałby bez wątpienia bardzo pozytywny wpływ na brytyjską walutę, należy jednak pamiętać, że w tym samym czasie coraz szybciej "tyka" również nieubłagany brexitowy zegar – a ewentualne niekorzystne rozstrzygnięcia mogą mieć bardzo deprecjonujący wpływ na funta – nieporównywalnie silniejszy niż zmiana oprocentowania.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 04.07.2018

Czy funt znowu osłabnie?

Osłabienie funta na horyzoncie?

Mimo coraz gwałtowniejszych ostatnio skoków i spadków szterlinga, brytyjska waluta nadal dosyć skutecznie broni swojej pozycji. Jednak nad Londynem, kolejny raz zebrały się ciemne chmury, a wiele czynników wskazuje na to, że w najbliższym czasie pieniądz znad Tamizy może zacząć tanieć.

Bieżący tydzień upływał dla funta m.in. pod znakiem aprecjacji wobec złotówki. Od poniedziałku notowania pary GBP/PLN, niezależnie od gwałtownych wychyleń w obu kierunkach, wzrosły o ok 2 gr. Analitycy jednak ostrzegają, że ta tendencja może niedługo się skończyć.

Jak bumerang powraca ciążące na szterlingu widmo Brexitu. Theresa May rozpoczęła dzisiaj spotkanie na szczycie w Brukseli z przywódcami 27 krajów Wspólnoty. Opinie większości komentatorów są zgodne: stan negocjacji oceniają między złym a fatalnym. Czas pozostały do opuszczenie UE odlicza się już w miesiącach, tymczasem Wielka Brytania i Unia ciągle tkwią w tym samym miejscu. Nie zawarto do tej pory porozumienia handlowego, uważanego za jedno z najważniejszych. Nadal nierozstrzygnięty pozostaje spór w sprawie statusu granicy Irlandii Północnej. Coraz częściej w spekulacjach dotyczących Brexitu wymieniana jest opcja "no deal" – opuszczenie Wspólnoty przed wypracowaniem stosownych porozumień, czyli zdecydowanie najgorszy scenariusz zarówno dla UK jak i UE.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 28.06.2018

Lepsze notowania szterlinga

Lepsze notowania szterlinga

Po cyklu licznych brexitowych perypetii, ciążących już od dłuższego czasu nad brytyjską walutą, nad Londynem zaświeciło wreszcie słońce. Po burzliwej debacie w House of Westminster brytyjski parlament zagłosował ostatecznie za utrzymaniem w obecnym kształcie projektu opuszczenia UE, przygotowanego przez rząd Theresy May.

W minioną środę, w House of Commons odbyło się głosowanie nad rządową ustawą dotyczącą opuszczenia Wspólnoty (Withdrawal Bill). Media mocno akcentowały fakt, że propozycja przedstawiona przez Theresę May spotkała się ze znaczącą krytyką, zarówno podczas debaty w Izbie Gmin, jak i Izbie Lordów. Informacje te nie wpłynęły korzystnie na notowania pieniądza znad Tamizy. Tym większym pozytywnym zaskoczeniem okazał się wynik wczorajszego głosowania w niższej izbie parlamentu. Rządowy projekt został zaakceptowany – bez potrzeby wprowadzania żadnych zmian – większością głosów w proporcji 319 do 303. Mimo że zwolennicy uchwały uzyskali bardzo nieznaczną przewagę, to rozstrzygnięcie przekreśla spekulacje mówiące o konieczności tworzenia części projektu od nowa, kolejnych negocjacjach i kolejnych opóźnieniach.

Po głosowaniu brytyjska waluta zaczęła stopniowo poprawiać swoje wyniki. W relacji do złotówki z poziomu 4,9030 wycena funta podniosła się do 4,9244 PLN i nadal wzrasta.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 21.06.2018

Podwyżka stóp w Stanach

Podwyżka stóp w USA

Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła właśnie decyzję o zmianie poziomu stóp procentowych. Przedział został podniesiony z 1,5% - 1,75% na 1,75% - 2%. Posunięcie to było przewidywane przez większość analityków, więc nie wywołało zaskoczenia rynku, natomiast nieprzewidziana okazała się reakcja funta, który, wbrew prognozom, zamiast osłabić się – również wystrzelił do góry.

W dniu wczorajszym Federalny Komitet Otwartego Rynku zdecydował o podniesieniu stóp procentowych. Takiego postanowienia spodziewali się niemal wszyscy analitycy, a na bazie ich prognoz prawdopodobieństwo takiego posunięcia szacowano na przeszło 96%. Co więcej, uchwała zapadła jednogłośnie. Natomiast, równie ważna, jak sam fakt zmiany oprocentowania, była informacja Fed-u o podniesieniu przyszłego pożądanego poziomu stóp. Większość decydentów opowiedziała się za jeszcze dwoma podwyżkami w tym roku, a to oznacza plany wprowadzenia aż czterech, a nie trzech – tak jak prognozowano wcześniej, zmian poziomu oprocentowania w 2018 roku.

Tymczasem pieniądz znad Tamizy, ku zaskoczeniu większości ekonomistów, oprócz oczywistej straty do dolara, nie tylko nie ucierpiał zbytnio w relacji do innych walut, ale nawet od czwartku rano, zaczął notować bardzo znaczący wzrost. Na chwilę obecną takie zachowanie szterlinga przypisuje się przede wszystkim odbywającej się w House of Commons debacie poświęconej kolejnemu etapowi Brexitu. Mimo, że wiadomo już, że w jej wyniku doszło do rezygnacji jednego z ministrów Theresy May, to jednak całość procesu jest oceniana bardzo obiecująco i dobrze rokuje na dalszy rozwój negocjacji – jak oceniają komentatorzy.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 14.06.2018

Spadki na funcie

Spadek ceny funta

W mijającym tygodniu brytyjski pieniądz notował sukcesywny spadek wobec większości walut. W relacji do złotego – zaczynając od dobrego poziomu 4,92 zł, szterling spadł aż poniżej pułapu 4,83 zł. Oprócz niepewności rynku, związanej z najbliższymi wydarzeniami w kalendarzu ekonomicznym, nad funtem nadal ciąży też widmo Brexitu.

Oprócz, niesprzyjającego brytyjskiej walucie, przedłużającego się braku porozumienia na linii Londyn-Bruksela - w sprawie negocjacji handlowych, do balastu doszedł kolejny ciężar. Do mediów "wyciekły" informacje, z których wynika, że wewnątrz brytyjskiego rządu zarysowuje się coraz poważniejszy konflikt. Co gorsza, ma on dotyczyć właśnie rozbieżności pomiędzy premier Theresą May a brytyjskim ministrem do spraw Brexitu – Davidem Davisem. Pojawiły się także spekulacje, że punkty widzenia wymienionych polityków są tak spolaryzowane, że David Davis może nawet stracić stanowisko.

Z najistotniejszych zewnętrznych czynników, mogących negatywnie wpływać na notowania pieniądza nad Tamizą, należy wymienić przewidywania związane z najbliższym posiedzeniem Fed-u. Analitycy wskazują, że wyniki gospodarki za oceanem prezentują się dosyć obiecująco, co daje realną szansę na podniesienie stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Jeżeli amerykański bank centralny podejmie taką decyzję, to może przełożyć się to bezpośrednio na spadek wyceny szterlinga.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 07.06.2018

Co wpływało na kurs funta mijającym tygodniu?

Co wpływało na funta w tym tygodniu?

W ciągu ostatnich dni skoki notowań brytyjskiej waluty należy przypisać przede wszystkim czynnikom zewnętrznym. Pierwszy z nich to wstępne, nieudane próby formowania nowego rządu we Włoszech, po niedawnych wyborach parlamentarnych. Drugi czynnik, "wiszący" nad rynkiem walutowym, to zapowiedzi amerykańskiego Fed-u, dotyczące podniesienia stóp procentowych.

Powyborcze kształtowanie się sceny politycznej w Italii stało się jednym z głównych elementów wpływających na giełdę walutową. Dwie partie, które zdobyły największą ilość głosów: Five Star oraz The League, usiadły do stołu negocjacyjnego, jednak startowa faza rozmów zakończyła się fiaskiem. Przełożyło się to w pierwszej kolejności na dosyć gwałtowny spadek wyceny euro, tymczasem funt w tych okolicznościach zyskał - poprawiając swoje notowania wobec wspólnej waluty.

Jednak, sytuacja - sensacyjnie nazwana przez wiele mediów "kryzysem", bardzo szybko powróciła na stabilniejszą drogę. Oba ugrupowania ogłosiły, że ponownie zasiadają do wspólnych rozmów i spodziewają się niedługiego dojścia do porozumienia.Taki obrót zdarzeń spowodował odwrócenie poprzedniej tendencji, widocznej miedzy innymi na parze GBP/EUR, a szterling relatywnie szybko zaczął oddawać wypracowaną wcześniej nadwyżkę.

Natomiast za Atlantykiem, prawdopodobnie już lada moment zostaną podniesione stopy procentowe. Większość analityków przewiduje, że na czerwcowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej zapadnie decyzja o kolejnej podwyżce. Wskazują na to zresztą zapisy z majowego posiedzenia FOMC. Jeżeli faktycznie dojdzie do takiego posunięcia, to w nadchodzącym miesiącu notowania funta mogą nieco się pogorszyć.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 31.05.2018

Skoki notowań brytyjskiego funta

Skoki notowań brytyjskiej waluty

W bieżącym tygodniu możemy zaobserwować zarówno nagłe wzrosty jak i gwałtowne spadki funta. Pieniądz znad Tamizy zachowuje się trochę jak szkocka pogoda – rano lekko przygrzeje słońcem, potem nagle spuści deszcz, po czym znowu lekko przyświeci...

Eksperci "niezdecydowane" notowania szterlinga tłumaczą aktualnie przede wszystkim dwoma czynnikami. Pierwszy z nich to ostatnie dane, które wykazały wzrost inflacji - nieco przekraczający prognozy. Zakładano odczyt na poziomie 2,4% - jednak obecny wynik doszedł do poziomu 2,5%. Mimo że jest to relatywnie niewielka rozbieżność, to jednak po publikacji wyspiarska waluta zaczęła notować spadek.

Z drugiej strony, kolejnym czynnikiem, który szybko przyczynił się do zatrzymania deprecjacji funta, były spekulacje inwestorów – paradoksalnie też oparte o dane inflacyjne. Analitycy wskazują, że giełda spodziewa się, że przekroczenie planowanego progu inflacji może mieć decydujący wpływ na podniesienie stóp procentowych przez Bank Anglii już w czerwcu. Taki sposób myślenia ma swoje mocne uzasadnienie w fakcie, że docelowy poziom inflacji jaki chce osiagnąć BOE to 2%. W takiej sytuacji rzeczywiście szybkie podniesienie oprocentowania powinno pomóc sprowadzić wynik do założeń banku centralnego.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 24.05.2018

Lepsze notowania funta

Lepsze notowania funta

W mijającym tygodniu brytyjska waluta poprawiła swoją wycenę po zeszłotygodniowym spadku. Jako jeden z powodów szybkiego odrabiania strat podaje się m.in. kolejne poważne problemy euro. To zwłaszcza na tej parze widać zdecydowaną aprecjację szterlinga.

W świetle wiadomości płynących z Włoch, kolejny już raz, podniosły się głosy krytyki pod adresem działań Europejskiego Banku Centralnego. Instytucja ta na przestrzeni ostatnich lat coraz częściej nazywana jest "drukarnią pieniędzy bez pokrycia". Określenie to dotyczy trwającego już czwarty rok projektu Quantitative Easing (QE), w ramach którego pula dodrukowanych nadprogramowo banknotów urosła do gigantycznej kwoty ok. 2,5 bln euro. Do pogorszenia sytuacji EBC przyłożyła się w tym tygodniu informacja, że formujący się w Rzymie rząd Ruchu 5 Gwiazd i Ligi zamierza zwrócić się do Europejskiego Banku Centralnego o umorzenie 250 mld euro włoskiego długu - skupionego właśnie w ramach programu QE. Realizacja tego postulatu oznaczałaby, że EBC stał się faktycznie drukarnią finansującą deficyty fiskalne państw członkowskich.

To przede wszystkim dzięki słabnącym notowaniom wspólnej waluty pieniądz znad Tamizy poprawił swoją wycenę. Wartość szterlinga w relacji do euro wzrosła z poziomu 1,1330 do 1,1470. Korzystając z tego trendu wyspiarski pieniądz umocnił się także do złotówki - osiągając rekordowy w tym tygodniu pułap 4,9157 zł.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 17.05.2018

Bank Anglii nie podniesie stóp

Bank Anglii nie podniesie stóp

Mimo wcześniejszych zapowiedzi członków BOE, które sugerowały, że prawdopodobnie już na majowym posiedzeniu zostaną podniesione stopy procentowe, zapadła inna decyzja. Na dzisiejszym spotkaniu członkowie tej instytucji postanowili, że nie będzie podwyżki, a oprocentowanie zostanie utrzymane na poziomie 0,5 pb. Nie była to dobra wiadomość dla brytyjskiej waluty, która bardzo szybko zaczęła tracić na wartości.

Ogłoszona została decyzja Komitetu Monetarnego Bank of England. Mimo wielu prognoz traktujących dzisiejszą – niedoszłą – podwyżkę niemal jako "pewnik", stało się inaczej. Analitycy opierający swoje przewidywania zarówno na wypowiedziach członków BOE jak i na bieżących posunięciach tej instytucji, już nie po raz pierwszy ulegli grze pozorów. Wszak obecnemu kierownictwu, już od paru lat, przypisuje się dużą asekuracyjność i zdecydowaną skłonność do "gołębiej" polityki. Tendencja ta, najwyraźniej wzięła górę też tym razem. Po odważnych zapowiedziach o monetarnym zacieśnianiu, nieco słabsze dane z brytyjskiej gospodarki bardzo szybko spowodowały powrót członów BOE na ich poprzednią, bezpieczną pozycję.

Na czwartkowym posiedzeniu zdecydowano się utrzymać stopy na niezmienionym poziomie 0,5%. Za takim rozwiązaniem zagłosowało 7 członków komitetu, 2 było przeciwko. Ian McCafferty i Michael Saunders opowiedzieli się za podwyżką do 0,75%.

Niemal natychmiast po ogłoszeniu postanowienia BOE brytyjska waluta zanotowała mocną przecenę w relacji do większości walut. Na parze ze złotówką funt stracił ponad 4,5 gr. - spadając do poziomu 4,8203 zł.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 10.05.2018

Szterling w oczekiwaniu podwyżki stóp

Funt w oczekiwaniu podwyżki stóp

W bieżącym tygodniu, mimo weekendowej przeceny i poniedziałkowego startu z niższej pozycji, brytyjska waluta w dużej mierze obroniła swoje notowania wobec złotówki. Niezależnie od chwilowych gwałtownych spadków, średni kurs pary GBP/PLN nadal utrzymuje się na dosyć wysokim pułapie – aktualnie w przybliżeniu – 4,85 zł. Trend ten jest jednak traktowany tylko jako przejściowy, ponieważ już w nadchodzącym tygodniu odbędzie się posiedzenie Komitetu Monetarnego BOE.

Według opinii analityków obecna pozycja funta wynika przede wszystkim z prognoz związanych z najbliższym spotkaniem członków Bank of England. Mimo że zdania są podzielone, to jednak największa część ekspertów zakłada, że brytyjski bank centralny zdecyduje się na podwyżkę stóp procentowy o 0,25 pb.

Co prawda, niektórzy ekonomiści, opierając się na wcześniejszych wypowiedziach szefa i członków BOE, spodziewają się że instytucja ta przygotowuje się do rozpoczęcia "jastrzębiej" polityki monetarnej. W związku z tym przewidują, że podwyżka będzie znacznie większa i może dochodzić nawet do poziomu 0,75 pb. Jednak opcja ta wydaje się być bardzo mało prawdopodobna.

Do najbliższego posiedzenia, które zaplanowane jest na 10 maja, notowania szterlinga w największym stopniu mogą być uzależnione właśnie od zmieniających się prognoz i ewentualnych wypowiedzi członków Banku Anglii. O ile nie wydarzy się nic nieprzewidywalnego, co mogłoby bezpośrednio wpłynąć na wycenę pieniądza znad Tamizy, to funt przez ten czas ma szansę pozostać względnie stabilny. Natomiast w przyszły czwartek należy spodziewać się reakcji na giełdzie walutowej bezpośrednio po ogłoszeniu decyzji BOE.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 03.05.2018

Lepsze notowania brytyjskiego funta

Lepsze notowania brytyjskiej waluty

W mijającym tygodniu wycena pieniądza znad Tamizy, w relacji do większości walut, znacząco się poprawiła. Już od poniedziałku obserwowaliśmy istotny wzrost wartości funta, który na parze ze złotówką, w kulminacyjnym momencie, doszedł nawet do poziomu 4,8619.

Mimo większości analiz, które sugerowały, że do takiej aprecjacji szterlinga będzie mogło dojść w maju – po ewentualnej informacji o podwyżce stóp przez Bank of England, brytyjska waluta – już nie po raz pierwszy – wymknęła się przewidywaniom. Zawiodły również spekulacje mówiące, że kluczowym czynnikiem w najbliższych dniach będą dalsze losy negocjacji handlowych na linii Londyn-Bruksela. Według wcześniejszych prognoz, aktualne efekty brexitowych rozmów powinny raczej przyczynić się do przeceny wartości funta. Kwestia statusu granicy pomiędzy Ulsterem a Republiką Irlandii nadal stanowi nierozwiązany, coraz poważniejszy problem. W dodatku Izba Lordów przegłosowała decyzję sprzeczną z planami Theresy May – opowiadając się za pozostaniem Zjednoczonego Królestwa w unii celnej.

Niezależnie od tych niekorzystnych okoliczności brytyjska waluta nie tylko nie osłabiła się, ale wręcz przeciwnie poprawiła swoją wycenę. W relacji do naszej złotówki, zaledwie w ciągu czterech dni wartość GBP wzrosła o ponad 9 gr. Jako jedną z przyczyn eksperci podają ostatnią wypowiedź szefa BOE – Marka Carney'a. Zwrócono uwagę na fakt, że po odczycie najnowszych, gorszych danych inflacyjnych, rynek spodziewał się, że angielski bank centralny przejdzie do bardziej asekuracyjnej postawy. Tymczasem wystąpienie Carney'a, mimo że nie zawierało gwarancji podniesienia stóp już w najbliższym miesiącu, to jednak odebrane zostało bardzo pozytywnie – jako zapowiedź utrzymania "jastrzębiej" postawy przed zbliżającym się posiedzeniem.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 26.04.2018

Kursy - archiwum

Data Kupno Sprze.
2018-12-07 18:53 4.7200 4.8690
2018-12-07 15:51 4.7300 4.8690
2018-12-07 14:57 4.7400 4.8690
2018-12-07 13:25 4.7400 4.8790
2018-12-07 12:19 4.7400 4.8690
2018-12-07 11:47 4.7300 4.8690
2018-12-07 10:09 4.7300 4.8650
2018-12-06 16:46 4.7300 4.8690
2018-12-06 15:56 4.7400 4.8690
2018-12-06 14:43 4.7400 4.8790
2018-12-06 10:41 4.7400 4.8850
2018-12-05 14:49 4.7400 4.8790
2018-12-05 12:17 4.7400 4.8890
2018-12-05 11:23 4.7400 4.8790
2018-12-05 10:07 4.7400 4.8750
2018-12-05 09:59 4.7200 4.8750
2018-12-04 18:14 4.7200 4.8590
2018-12-04 18:08 4.7200 4.8650
2018-12-04 15:37 4.7300 4.8650
2018-12-04 15:36 4.7300 4.8690
2018-12-04 15:34 4.7300 4.8790
2018-12-04 12:56 4.7400 4.8790
2018-12-04 12:02 4.7400 4.8750
2018-12-04 10:21 4.7300 4.8750
2018-12-03 16:19 4.7300 4.8650
2018-12-03 16:18 4.7300 4.8690
2018-12-03 12:01 4.7400 4.8690
2018-12-03 11:58 4.7400 4.8790
2018-12-03 11:08 4.7500 4.8790
2018-12-03 10:02 4.7500 4.8890
2018-11-30 17:02 4.7500 4.8990
2018-11-30 17:01 4.7400 4.8990
2018-11-30 13:27 4.7400 4.8790
2018-11-30 12:29 4.7400 4.8750
2018-11-30 11:37 4.7500 4.8750
2018-11-30 11:21 4.7500 4.8850
2018-11-29 18:56 4.7400 4.8850
2018-11-29 17:59 4.7500 4.8850
2018-11-29 14:13 4.7500 4.8790
2018-11-29 13:23 4.7500 4.8850
2018-11-29 11:52 4.7500 4.8890
2018-11-29 10:06 4.7500 4.8850
2018-11-29 10:04 4.7500 4.9190
2018-11-28 19:31 4.7700 4.9190
2018-11-28 18:03 4.7800 4.9190
2018-11-28 17:48 4.7800 4.9250
2018-11-28 17:08 4.7900 4.9250
2018-11-28 17:01 4.7900 4.9350
2018-11-28 11:58 4.8000 4.9350
2018-11-28 11:54 4.7800 4.9350
2018-11-28 10:01 4.7800 4.9250
2018-11-28 10:00 4.7800 4.9150
2018-11-27 17:29 4.7700 4.9150
2018-11-27 15:44 4.7700 4.8990
2018-11-27 15:43 4.7600 4.8990
2018-11-27 13:19 4.7600 4.8950
2018-11-27 13:18 4.7600 4.8990
2018-11-27 10:05 4.7700 4.8990
2018-11-27 10:03 4.7700 4.9190
2018-11-26 15:01 4.7800 4.9190
2018-11-26 11:47 4.7800 4.9150
2018-11-26 10:06 4.7800 4.9050
2018-11-23 16:35 4.7800 4.9150
2018-11-23 13:26 4.7700 4.9150
2018-11-23 12:00 4.7700 4.9250
2018-11-22 17:59 4.7700 4.9150
2018-11-22 16:49 4.7700 4.9090
2018-11-22 15:21 4.7700 4.9190
2018-11-22 12:31 4.7500 4.9190
2018-11-22 11:32 4.7500 4.9250
2018-11-21 18:02 4.7500 4.8850
2018-11-21 14:20 4.7600 4.8850
2018-11-21 11:39 4.7600 4.8950
2018-11-21 10:36 4.7700 4.8990
2018-11-21 08:46 4.7600 4.8990
2018-11-20 18:07 4.7700 4.9150
2018-11-20 17:12 4.7800 4.9150
2018-11-20 13:16 4.7900 4.9190
2018-11-20 13:15 4.7900 4.9290
2018-11-20 10:01 4.8000 4.9290
2018-11-19 14:37 4.7900 4.9290
2018-11-19 13:23 4.7900 4.9190
2018-11-19 13:05 4.7900 4.9290
2018-11-19 12:54 4.8000 4.9290
2018-11-19 12:04 4.8000 4.9350
2018-11-19 10:09 4.7900 4.9350
2018-11-19 10:07 4.7800 4.9350
2018-11-16 18:03 4.7800 4.9190
2018-11-16 17:32 4.7800 4.9290
2018-11-16 16:35 4.7900 4.9290
2018-11-16 15:31 4.7900 4.9350
2018-11-16 15:13 4.8000 4.9350
2018-11-16 14:02 4.7900 4.9490
2018-11-16 12:14 4.7900 4.9390
2018-11-16 12:08 4.7800 4.9390
2018-11-16 11:44 4.7800 4.9350
2018-11-16 11:15 4.7800 4.9250
2018-11-16 11:13 4.7800 4.9190
2018-11-16 11:08 4.7600 4.9190
2018-11-16 10:02 4.7600 4.8990
2018-11-16 10:00 4.7600 4.8890
2018-11-15 19:39 4.7400 4.8890
2018-11-15 17:59 4.7600 4.8990
2018-11-15 17:27 4.7700 4.8990
2018-11-15 16:56 4.7800 4.8990
2018-11-15 16:44 4.7800 4.9150
2018-11-15 16:21 4.7800 4.9290
2018-11-15 12:30 4.7900 4.9290
2018-11-15 12:28 4.8000 4.9290
2018-11-15 11:35 4.8000 4.9350
2018-11-15 10:35 4.8000 4.9390
2018-11-15 10:32 4.8000 4.9550
2018-11-15 10:03 4.8300 4.9550
2018-11-15 09:39 4.8300 4.9750
2018-11-14 18:20 4.8600 5.0150
2018-11-14 18:18 4.8600 4.9990
2018-11-14 16:55 4.8500 4.9990
2018-11-14 16:27 4.8500 4.9950
2018-11-14 15:09 4.8500 4.9850
2018-11-14 15:05 4.8500 4.9890
2018-11-14 14:33 4.8600 4.9890
2018-11-14 13:09 4.8600 4.9950
2018-11-14 12:12 4.8600 4.9890
2018-11-14 11:35 4.8700 4.9990
2018-11-14 10:13 4.8700 4.9950
2018-11-13 18:07 4.8700 5.0190
2018-11-13 18:06 4.8600 5.0190
2018-11-13 17:08 4.8600 5.0090
2018-11-13 15:57 4.8600 4.9990
2018-11-13 14:19 4.8600 5.0090
2018-11-13 12:14 4.8600 4.9990
2018-11-13 10:00 4.8600 4.9950
2018-11-13 09:59 4.8400 4.9950
2018-11-12 17:07 4.8400 4.9790
2018-11-12 15:23 4.8400 4.9850
2018-11-12 13:44 4.8400 4.9750
2018-11-12 12:39 4.8400 4.9790
2018-11-12 10:04 4.8400 4.9690
2018-11-12 09:09 4.8400 4.9890
2018-11-09 14:57 4.8500 4.9890
2018-11-09 14:32 4.8500 4.9950
2018-11-09 13:53 4.8500 4.9850
2018-11-09 11:48 4.8500 4.9790
2018-11-09 11:15 4.8500 4.9850
2018-11-09 10:00 4.8400 4.9850
2018-11-08 17:57 4.8400 4.9790
2018-11-08 15:50 4.8400 4.9750
2018-11-08 15:35 4.8400 4.9850
2018-11-08 14:37 4.8500 4.9850
2018-11-08 14:35 4.8600 4.9850
2018-11-08 10:03 4.8600 4.9950
2018-11-08 10:02 4.8500 4.9950
2018-11-07 17:52 4.8500 4.9790
2018-11-07 14:24 4.8500 4.9750
2018-11-07 11:56 4.8500 4.9850
2018-11-07 11:55 4.8500 4.9950
2018-11-07 10:02 4.8600 4.9950
2018-11-06 13:27 4.8600 4.9990
2018-11-06 12:57 4.8600 4.9950
2018-11-06 10:00 4.8500 4.9950
2018-11-05 17:54 4.8500 4.9890
2018-11-05 17:01 4.8500 4.9950
2018-11-05 11:44 4.8600 4.9950
2018-11-05 10:15 4.8600 4.9890
2018-11-05 10:07 4.8500 4.9890
2018-11-02 17:55 4.8400 4.9890
2018-11-02 13:06 4.8400 4.9790
2018-11-02 11:40 4.8400 4.9890
2018-11-01 18:04 4.8000 4.9890
2018-11-01 10:05 4.8000 4.9690
2018-10-31 14:53 4.8000 4.9550
2018-10-31 14:44 4.7900 4.9550
2018-10-31 13:18 4.7900 4.9450
2018-10-31 12:50 4.7900 4.9350
2018-10-31 11:53 4.7900 4.9290
2018-10-31 10:24 4.7900 4.9250
2018-10-31 10:06 4.7800 4.9250
2018-10-30 16:04 4.7800 4.9150
2018-10-30 15:07 4.7800 4.9190
2018-10-30 15:05 4.7800 4.9250
2018-10-30 10:09 4.7900 4.9250
2018-10-30 10:03 4.7800 4.9250
2018-10-29 14:50 4.7800 4.9290
2018-10-29 13:12 4.7800 4.9250
2018-10-29 10:56 4.7800 4.9190
2018-10-26 18:46 4.7700 4.9190
2018-10-26 11:56 4.7800 4.9190
2018-10-26 10:31 4.7800 4.9150
2018-10-26 10:06 4.7800 4.9090
2018-10-26 10:03 4.7800 4.9250
2018-10-25 16:50 4.7900 4.9250
2018-10-25 16:33 4.8000 4.9250
2018-10-25 14:22 4.8000 4.9350
2018-10-25 10:40 4.8000 4.9390
2018-10-24 17:34 4.8000 4.9450
2018-10-24 16:10 4.8000 4.9490
2018-10-24 14:25 4.8000 4.9450
2018-10-24 10:14 4.8000 4.9350
2018-10-24 10:13 4.7900 4.9350
2018-10-23 18:00 4.7900 4.9250
2018-10-23 17:17 4.7900 4.9290
2018-10-23 16:35 4.8000 4.9290
2018-10-23 14:33 4.8000 4.9350
2018-10-23 13:56 4.8000 4.9390
2018-10-23 13:55 4.7900 4.9390
2018-10-23 11:59 4.7900 4.9290
2018-10-23 10:51 4.7900 4.9350
2018-10-23 10:10 4.7800 4.9290
2018-10-22 17:37 4.7800 4.9190
2018-10-22 16:30 4.7800 4.9150
2018-10-22 15:20 4.7900 4.9150
2018-10-22 14:52 4.7800 4.9150
2018-10-22 14:45 4.7900 4.9150
2018-10-22 14:17 4.7900 4.9190
2018-10-22 12:28 4.7900 4.9250
2018-10-22 12:26 4.7900 4.9290
2018-10-22 10:49 4.8000 4.9290
2018-10-19 18:10 4.8000 4.9350
2018-10-19 18:08 4.8000 4.9390
2018-10-19 17:09 4.8100 4.9390
2018-10-19 17:07 4.8200 4.9490
2018-10-19 16:29 4.8200 4.9490
2018-10-19 13:18 4.8200 4.9550
2018-10-19 13:16 4.8200 4.9590
2018-10-19 12:19 4.8300 4.9590
2018-10-19 10:23 4.8300 4.9650
2018-10-18 16:01 4.8300 4.9590
2018-10-18 15:01 4.8200 4.9590
2018-10-18 12:33 4.8200 4.9490
2018-10-18 10:25 4.8100 4.9490
2018-10-18 10:06 4.8100 4.9550
2018-10-17 16:44 4.8100 4.9450
2018-10-17 13:41 4.8100 4.9390
2018-10-17 10:08 4.8100 4.9450
2018-10-17 10:06 4.8100 4.9490
2018-10-16 15:19 4.8200 4.9490
2018-10-16 13:49 4.8200 4.9590
2018-10-16 12:44 4.8200 4.9650
2018-10-16 12:08 4.8200 4.9590
2018-10-16 11:09 4.8200 4.9550
2018-10-16 11:07 4.8200 4.9490
2018-10-16 10:43 4.8100 4.9490
2018-10-15 20:41 4.8100 4.9390
2018-10-15 18:01 4.8000 4.9390
2018-10-15 14:59 4.8000 4.9350
2018-10-15 13:02 4.8000 4.9390
2018-10-15 11:35 4.8000 4.9350
2018-10-15 09:12 4.8000 4.9290
2018-10-12 17:52 4.8200 4.9590
2018-10-12 17:50 4.8200 4.9650
2018-10-12 16:57 4.8300 4.9650
2018-10-12 15:34 4.8300 4.9690
2018-10-12 14:36 4.8300 4.9650
2018-10-12 14:02 4.8300 4.9690
2018-10-12 12:07 4.8400 4.9690
2018-10-12 12:05 4.8400 4.9750
2018-10-12 10:40 4.8500 4.9750
2018-10-11 18:05 4.8500 4.9850
2018-10-11 15:52 4.8600 4.9950
2018-10-11 15:22 4.8600 4.9990
2018-10-11 14:30 4.8600 4.9950
2018-10-11 12:33 4.8600 4.9890
2018-10-11 10:10 4.8600 4.9950
2018-10-11 10:06 4.8500 4.9950
2018-10-10 16:25 4.8500 4.9990
2018-10-09 18:12 4.8500 4.9950
2018-10-09 17:22 4.8500 4.9850
2018-10-09 15:27 4.8400 4.9850
2018-10-09 12:35 4.8400 4.9890
2018-10-09 10:35 4.8400 4.9790
2018-10-09 10:22 4.8300 4.9790
2018-10-08 19:31 4.8300 4.9750
2018-10-08 17:00 4.8200 4.9750
2018-10-08 16:02 4.8200 4.9650
2018-10-08 15:34 4.8200 4.9690
2018-10-08 13:39 4.8200 4.9590
2018-10-08 10:37 4.8200 4.9650
2018-10-08 10:07 4.8000 4.9650
2018-10-05 18:11 4.8000 4.9690
2018-10-05 17:49 4.8000 4.9650
2018-10-05 11:22 4.8000 4.9490
2018-10-05 10:53 4.7900 4.9490
2018-10-05 10:10 4.7900 4.9390
2018-10-04 18:01 4.7900 4.9350
2018-10-04 17:36 4.7900 4.9290
2018-10-04 11:42 4.7900 4.9250
2018-10-04 11:01 4.7700 4.9250
2018-10-04 10:46 4.7700 4.9290
2018-10-04 10:32 4.7700 4.9250
2018-10-03 19:57 4.7700 4.9150
2018-10-03 17:43 4.7600 4.9150
2018-10-03 17:36 4.7500 4.9150
2018-10-03 15:57 4.7500 4.8990
2018-10-03 15:31 4.7500 4.8950
2018-10-03 14:42 4.7500 4.8990
2018-10-03 14:27 4.7500 4.8950
2018-10-03 12:09 4.7500 4.8890
2018-10-03 10:03 4.7500 4.8850
2018-10-02 13:23 4.7500 4.8950
2018-10-02 10:08 4.7500 4.8990
2018-10-01 19:41 4.7500 4.8890
2018-10-01 15:50 4.7400 4.8890
2018-10-01 15:16 4.7400 4.8790
2018-10-01 14:46 4.7400 4.8750
2018-10-01 11:58 4.7400 4.8690
2018-10-01 10:09 4.7400 4.8750
2018-09-28 18:03 4.7300 4.8750
2018-09-28 16:36 4.7300 4.8650
2018-09-28 15:07 4.7300 4.8690
2018-09-28 12:36 4.7300 4.8790
2018-09-28 11:52 4.7300 4.8690
2018-09-27 17:03 4.7300 4.8650
2018-09-27 16:08 4.7300 4.8690
2018-09-27 14:36 4.7300 4.8750
2018-09-27 14:34 4.7200 4.8750
2018-09-27 14:06 4.7200 4.8650
2018-09-27 11:49 4.7200 4.8590
2018-09-27 10:05 4.7200 4.8550
2018-09-27 10:04 4.7200 4.8650
2018-09-26 17:50 4.7300 4.8650
2018-09-26 14:16 4.7300 4.8690
2018-09-26 14:15 4.7200 4.8690
2018-09-25 18:00 4.7200 4.8590
2018-09-25 15:28 4.7200 4.8550
2018-09-25 13:02 4.7200 4.8590
2018-09-25 10:13 4.7200 4.8650
2018-09-24 18:09 4.7200 4.8590
2018-09-24 18:07 4.7200 4.8650
2018-09-24 15:19 4.7300 4.8650
2018-09-24 14:43 4.7300 4.8750
2018-09-24 14:10 4.7300 4.8690
2018-09-24 12:00 4.7300 4.8650
2018-09-24 10:42 4.7100 4.8650
2018-09-24 10:38 4.7200 4.8650
2018-09-24 10:18 4.7100 4.8650
2018-09-22 09:57 4.7100 4.8450
2018-09-21 17:45 4.7200 4.8450
2018-09-21 16:36 4.7200 4.8490
2018-09-21 15:34 4.7200 4.8590
2018-09-21 15:16 4.7200 4.8650
2018-09-21 15:13 4.7300 4.8650
2018-09-21 14:23 4.7300 4.8750
2018-09-21 13:32 4.7400 4.8750
2018-09-21 13:04 4.7300 4.8750
2018-09-21 11:43 4.7300 4.8690
2018-09-21 10:56 4.7400 4.8750
2018-09-21 10:54 4.7400 4.8790
2018-09-21 10:05 4.7500 4.8790
2018-09-21 09:11 4.7500 4.8790
2018-09-21 08:26 4.7700 4.9150
2018-09-20 16:22 4.7800 4.9150
2018-09-20 11:39 4.7700 4.9090
2018-09-20 11:37 4.7600 4.9090
2018-09-19 17:57 4.7600 4.8990
2018-09-19 14:27 4.7700 4.8990
2018-09-19 11:53 4.7600 4.8990
2018-09-19 10:51 4.7600 4.9090
2018-09-19 10:31 4.7600 4.8990
2018-09-18 15:12 4.7600 4.8950
2018-09-18 15:09 4.7600 4.8990
2018-09-17 19:24 4.7700 4.8990
2018-09-17 17:52 4.7600 4.8990
2018-09-17 10:09 4.7600 4.8950
2018-09-14 18:01 4.7600 4.8990
2018-09-14 18:00 4.7500 4.8990
2018-09-14 11:09 4.7500 4.8950
2018-09-14 10:16 4.7500 4.8850
2018-09-14 08:58 4.7500 4.8990
2018-09-13 17:44 4.7600 4.8990
2018-09-13 15:24 4.7600 4.9090
2018-09-13 11:30 4.7700 4.9090
2018-09-13 09:59 4.7700 4.8990
2018-09-12 17:31 4.7600 4.8950
2018-09-12 17:01 4.7700 4.8950
2018-09-11 10:08 4.7700 4.8990
2018-09-10 16:41 4.7700 4.9090
2018-09-10 15:06 4.7600 4.9090
2018-09-10 15:03 4.7500 4.9090
2018-09-10 14:02 4.7500 4.8890
2018-09-10 12:17 4.7500 4.8790
2018-09-10 12:15 4.7600 4.8790
2018-09-10 11:46 4.7600 4.8850
2018-09-10 11:19 4.7600 4.8950
2018-09-10 10:43 4.7700 4.8950
2018-09-10 10:39 4.7700 4.8950
2018-09-10 10:07 4.7500 4.8950
2018-09-10 10:04 4.7400 4.8950
2018-09-07 17:28 4.7400 4.8890
2018-09-07 14:39 4.7400 4.8990
2018-09-07 13:16 4.7200 4.8890
2018-09-07 12:08 4.7200 4.8650
2018-09-07 10:34 4.7200 4.8550
2018-09-07 10:33 4.7300 4.8550
2018-09-07 10:08 4.7300 4.8590
2018-09-07 10:06 4.7300 4.8790
2018-09-06 17:11 4.7400 4.8790
2018-09-06 16:57 4.7400 4.8750
2018-09-06 16:37 4.7400 4.8650
2018-09-06 14:39 4.7300 4.8650
2018-09-06 14:37 4.7300 4.8750
2018-09-06 11:37 4.7400 4.8750
2018-09-06 10:31 4.7400 4.8690
2018-09-05 17:45 4.7400 4.8790
2018-09-05 16:27 4.7400 4.8890
2018-09-05 16:07 4.7400 4.8850
2018-09-05 16:06 4.7200 4.8850
2018-09-05 15:26 4.7200 4.8750
2018-09-05 14:27 4.7200 4.8490
2018-09-05 14:01 4.7100 4.8490
2018-09-05 11:05 4.7200 4.8490
2018-09-05 11:03 4.7200 4.8550
2018-09-04 15:56 4.7000 4.8550
2018-09-04 12:30 4.7000 4.8450
2018-09-04 10:02 4.7000 4.8350
2018-09-04 09:44 4.7000 4.8290
2018-09-04 09:41 4.7000 4.8250
2018-09-03 14:37 4.6900 4.8250
2018-09-03 14:07 4.6900 4.8290
2018-09-03 13:21 4.7000 4.8290
2018-09-03 10:34 4.7000 4.8350
2018-09-03 10:09 4.7000 4.8390
2018-08-31 18:00 4.7000 4.8750
2018-08-31 17:34 4.7000 4.8650
2018-08-31 11:18 4.7000 4.8550
2018-08-31 10:09 4.7000 4.8450
2018-08-30 18:08 4.7000 4.8650
2018-08-30 15:12 4.7000 4.8550
2018-08-30 14:04 4.7000 4.8450
2018-08-30 10:53 4.7000 4.8350
2018-08-30 10:34 4.6700 4.8350
2018-08-29 18:09 4.6500 4.8350
2018-08-29 16:57 4.6500 4.8290
2018-08-29 16:34 4.6500 4.8190
2018-08-29 16:21 4.6500 4.8090
2018-08-29 13:33 4.6500 4.7950
2018-08-29 13:31 4.6400 4.7950
2018-08-29 10:27 4.6400 4.7890
2018-08-29 10:14 4.6300 4.7890
2018-08-28 18:06 4.6300 4.7650
2018-08-28 16:38 4.6300 4.7690
2018-08-28 12:38 4.6400 4.7750
2018-08-28 12:37 4.6400 4.7790
2018-08-28 10:14 4.6500 4.7790
2018-08-28 10:12 4.6500 4.7650
2018-08-28 08:43 4.6400 4.7650
2018-08-28 08:25 4.6600 4.7650
2018-08-24 18:05 4.6600 4.7990
2018-08-24 17:42 4.6600 4.8150
2018-08-24 10:11 4.6800 4.8150
2018-08-24 10:09 4.6800 4.8290
2018-08-23 14:40 4.6900 4.8290
2018-08-23 14:39 4.6900 4.8350
2018-08-22 14:43 4.7000 4.8350
2018-08-22 13:25 4.6900 4.8350
2018-08-22 12:24 4.7000 4.8350
2018-08-22 11:45 4.7000 4.8390
2018-08-22 11:43 4.7000 4.8450
2018-08-22 11:24 4.7100 4.8450
2018-08-22 11:22 4.7100 4.8490
2018-08-22 10:34 4.7200 4.8490
2018-08-22 10:26 4.7100 4.8490
2018-08-21 19:09 4.7100 4.8550
2018-08-21 18:07 4.7200 4.8550
2018-08-21 18:05 4.7200 4.8650
2018-08-21 10:02 4.7300 4.8650
2018-08-21 10:01 4.7300 4.8750
2018-08-20 18:02 4.7400 4.8750
2018-08-20 14:07 4.7400 4.8690
2018-08-20 13:30 4.7300 4.8690
2018-08-20 11:49 4.7300 4.8650
2018-08-20 10:05 4.7300 4.8590
2018-08-17 15:41 4.7300 4.8690
2018-08-17 12:54 4.7400 4.8750
2018-08-17 11:18 4.7300 4.8750
2018-08-17 10:15 4.7300 4.8650
2018-08-17 10:13 4.7300 4.8790
2018-08-16 15:51 4.7400 4.8790
2018-08-16 10:54 4.7500 4.8790
2018-08-16 10:14 4.7500 4.8850
2018-08-15 13:18 4.7500 4.9190
2018-08-15 12:23 4.7500 4.9150
2018-08-15 10:09 4.7500 4.8990
2018-08-14 18:05 4.7500 4.8950
2018-08-14 17:26 4.7400 4.8890
2018-08-14 14:09 4.7400 4.8790
2018-08-14 10:20 4.7400 4.8850
2018-08-14 10:18 4.7400 4.8990
2018-08-13 18:13 4.7500 4.8990
2018-08-13 17:29 4.7500 4.8850
2018-08-13 17:27 4.7500 4.8690
2018-08-13 15:12 4.7400 4.8690
2018-08-13 15:07 4.7400 4.8890
2018-08-13 09:45 4.7500 4.8890
2018-08-13 09:44 4.7500 4.8850
2018-08-10 18:14 4.7100 4.8650
2018-08-10 18:13 4.7000 4.8650
2018-08-10 10:11 4.7000 4.8450
2018-08-10 08:51 4.7000 4.8490
2018-08-10 07:49 4.6800 4.8490
2018-08-09 18:02 4.6800 4.8250
2018-08-09 17:48 4.6800 4.8190
2018-08-09 13:03 4.6800 4.8090
2018-08-09 12:29 4.6700 4.8090
2018-08-09 10:06 4.6700 4.7990
2018-08-08 18:06 4.6600 4.7990
2018-08-08 17:01 4.6600 4.7950
2018-08-08 14:47 4.6700 4.7950
2018-08-08 13:37 4.6600 4.7950
2018-08-08 13:11 4.6700 4.7950
2018-08-08 09:27 4.6700 4.7990
2018-08-07 17:52 4.6900 4.8250
2018-08-07 14:56 4.6900 4.8190
2018-08-07 11:41 4.6900 4.8250
2018-08-07 11:40 4.6900 4.8290
2018-08-07 10:13 4.7000 4.8290
2018-08-06 18:10 4.7000 4.8390
2018-08-06 17:46 4.7000 4.8450
2018-08-06 16:36 4.7100 4.8450
2018-08-06 16:12 4.7100 4.8490
2018-08-06 14:43 4.7200 4.8490
2018-08-06 12:54 4.7200 4.8550
2018-08-06 10:15 4.7200 4.8490
2018-08-06 10:12 4.7200 4.8550
2018-08-03 18:05 4.7100 4.8550
2018-08-03 15:16 4.7100 4.8490
2018-08-03 15:14 4.7100 4.8550
2018-08-03 13:27 4.7200 4.8550
2018-08-03 12:37 4.7200 4.8690
2018-08-03 10:07 4.7300 4.8690
2018-08-02 18:17 4.7300 4.8650
2018-08-02 16:41 4.7300 4.8590
2018-08-02 14:27 4.7300 4.8690
2018-08-02 12:00 4.7300 4.8850
2018-08-02 10:14 4.7300 4.8750
2018-08-02 10:13 4.7200 4.8750
2018-08-01 15:42 4.7200 4.8590
2018-08-01 10:48 4.7300 4.8650
2018-07-31 18:11 4.7200 4.8650
2018-07-31 14:32 4.7300 4.8650
2018-07-31 10:48 4.7300 4.8690
2018-07-31 08:41 4.7100 4.8690
2018-07-30 16:05 4.7200 4.8690
2018-07-30 16:03 4.7200 4.8790
2018-07-30 13:45 4.7300 4.8790
2018-07-27 16:39 4.7400 4.8790
2018-07-26 10:18 4.7500 4.8790
2018-07-24 18:17 4.7700 4.8990
2018-07-24 15:16 4.7800 4.8990
2018-07-24 09:23 4.7900 4.9150
2018-07-23 11:10 4.7700 4.9150
2018-07-23 10:01 4.7700 4.8990
2018-07-20 15:14 4.7500 4.8990
2018-07-19 12:56 4.7700 4.8990
2018-07-18 17:16 4.7500 4.8990
2018-07-18 10:39 4.7500 4.8850
2018-07-17 14:36 4.7700 4.8990
2018-07-17 13:19 4.7800 4.9250
2018-07-17 09:55 4.8000 4.9250
2018-07-16 19:20 4.8000 4.9350
2018-07-16 19:19 4.8000 4.9390
2018-07-12 19:50 4.8100 4.9580
2018-07-11 10:29 4.8300 4.9580
2018-07-10 19:40 4.8100 4.9580
2018-07-10 15:18 4.8300 4.9580
2018-07-10 07:40 4.8000 4.9580
2018-07-09 16:29 4.8100 4.9580
2018-07-09 14:53 4.8200 4.9580
2018-07-09 14:42 4.8200 4.9880
2018-07-09 13:52 4.8300 4.9880
2018-07-09 11:35 4.8400 4.9880
2018-07-09 10:31 4.8500 4.9880
2018-07-06 17:35 4.8400 4.9880
2018-07-06 17:34 4.8400 4.9890
2018-07-06 15:14 4.8400 4.9950
2018-07-06 11:38 4.8500 4.9950
2018-07-05 17:52 4.8500 4.9890
2018-07-05 15:30 4.8500 4.9850
2018-07-05 15:28 4.8500 4.9990
2018-07-05 13:57 4.8700 4.9990
2018-07-05 13:56 4.8700 5.0090
2018-07-05 12:50 4.8800 5.0090
2018-07-05 12:48 4.8800 5.0250
2018-07-05 11:26 4.8900 5.0250
2018-07-05 10:14 4.8900 5.0350
2018-07-04 17:49 4.8900 5.0450
2018-07-04 14:45 4.8900 5.0350
2018-07-04 13:33 4.8900 5.0390
2018-07-04 13:03 4.8900 5.0450
2018-07-04 11:12 4.8800 5.0450
2018-07-04 10:06 4.8800 5.0390
2018-07-03 18:05 4.8800 5.0350
2018-07-03 17:34 4.8800 5.0290
2018-07-03 16:28 4.8800 5.0250
2018-07-03 15:36 4.8800 5.0350
2018-07-03 14:00 4.8800 5.0390
2018-07-03 10:08 4.8800 5.0450
2018-07-03 10:06 4.8700 5.0450
2018-07-02 18:03 4.8700 5.0490
2018-07-02 16:20 4.8700 5.0250
2018-07-02 10:22 4.8700 5.0190
2018-07-02 10:21 4.8600 5.0190
2018-06-29 17:52 4.8600 5.0090
2018-06-29 16:30 4.8600 4.9990
2018-06-29 15:34 4.8500 4.9990
2018-06-29 12:38 4.8500 4.9950
2018-06-29 10:39 4.8500 4.9890
2018-06-29 10:08 4.8500 4.9790
2018-06-29 09:40 4.8500 4.9990
2018-06-29 09:39 4.8400 4.9990
2018-06-28 17:11 4.8600 4.9990
2018-06-28 12:57 4.8600 4.9950
2018-06-28 10:39 4.8600 4.9990
2018-06-28 10:17 4.8500 4.9890
2018-06-27 17:32 4.8500 4.9950
2018-06-27 17:31 4.8500 4.9850
2018-06-27 14:14 4.8500 4.9850
2018-06-27 11:05 4.8500 4.9890
2018-06-27 11:01 4.8400 4.9890
2018-06-27 10:39 4.8400 4.9790
2018-06-27 10:11 4.8400 4.9750
2018-06-27 10:09 4.8400 4.9790
2018-06-26 18:09 4.8500 4.9790
2018-06-26 10:13 4.8600 4.9950
2018-06-25 12:55 4.8500 4.9950
2018-06-25 12:19 4.8500 4.9790
2018-06-25 10:29 4.8400 4.9790
2018-06-25 10:15 4.8500 4.9790
2018-06-22 17:14 4.8500 4.9950
2018-06-22 12:56 4.8500 4.9890
2018-06-22 11:42 4.8500 4.9850
2018-06-22 10:14 4.8500 4.9890
2018-06-21 16:37 4.8500 4.9990
2018-06-21 13:31 4.8500 5.0909
2018-06-21 13:27 4.8500 4.9990
2018-06-21 10:25 4.8500 4.9850
2018-06-21 10:24 4.8400 4.9850
2018-06-20 17:59 4.8400 4.9790
2018-06-20 12:27 4.8400 4.9750
2018-06-19 18:10 4.8400 4.9690
2018-06-19 15:27 4.8400 4.9750
2018-06-19 14:46 4.8400 4.9790
2018-06-19 13:25 4.8400 4.9850
2018-06-19 11:29 4.8400 4.9890
2018-06-19 10:55 4.8400 4.9790
2018-06-19 10:13 4.8400 4.9750
2018-06-19 10:10 4.8400 4.9690
2018-06-18 16:37 4.8300 4.9690
2018-06-18 14:47 4.8300 4.9590
2018-06-18 14:26 4.8200 4.9590
2018-06-18 13:09 4.8300 4.9590
2018-06-18 10:20 4.8300 4.9650
2018-06-15 13:25 4.8100 4.9650
2018-06-15 13:24 4.8000 4.9650
2018-06-14 18:06 4.8000 4.9590
2018-06-14 16:37 4.8000 4.9490
2018-06-14 16:17 4.8000 4.9450
2018-06-14 15:14 4.8000 4.9350
2018-06-14 15:13 4.7900 4.9350
2018-06-14 14:26 4.7900 4.9250
2018-06-14 13:23 4.7900 4.9190
2018-06-14 12:18 4.7900 4.9250
2018-06-14 11:22 4.7900 4.9290
2018-06-14 11:21 4.7800 4.9290
2018-06-14 11:01 4.7800 4.9190
2018-06-13 17:06 4.7800 4.9150
2018-06-13 13:07 4.7800 4.9090
2018-06-13 13:06 4.7900 4.9090
2018-06-13 12:40 4.7900 4.9150
2018-06-13 10:22 4.7900 4.9190
2018-06-12 17:56 4.7800 4.9190
2018-06-12 16:44 4.7800 4.9090
2018-06-12 13:56 4.7800 4.9150
2018-06-12 13:02 4.7800 4.9190
2018-06-12 12:13 4.7800 4.9150
2018-06-12 11:34 4.7800 4.9190
2018-06-12 10:11 4.7800 4.9150
2018-06-12 08:59 4.7700 4.9150
2018-06-11 14:59 4.7700 4.8990
2018-06-11 13:18 4.7700 4.8950
2018-06-11 12:22 4.7700 4.8990
2018-06-11 10:43 4.7800 4.8990
2018-06-11 10:38 4.7800 4.9190
2018-06-11 10:28 4.7900 4.9190
2018-06-08 15:20 4.7900 4.9390
2018-06-08 14:37 4.7900 4.9450
2018-06-08 13:40 4.7900 4.9490
2018-06-08 10:13 4.7900 4.9550
2018-06-08 10:10 4.7900 4.9450
2018-06-08 10:08 4.7700 4.9450
2018-06-07 18:12 4.7700 4.9150
2018-06-07 17:55 4.7600 4.9150
2018-06-07 17:36 4.7600 4.9090
2018-06-07 13:56 4.7600 4.8990
2018-06-07 13:51 4.7700 4.8990
2018-06-07 13:46 4.7700 4.9190
2018-06-07 10:10 4.7800 4.9190
2018-06-06 18:11 4.7800 4.9290
2018-06-06 18:06 4.7800 4.9390
2018-06-06 15:35 4.8000 4.9390
2018-06-06 15:24 4.8100 4.9390
2018-06-06 13:18 4.8100 4.9450
2018-06-06 13:15 4.8200 4.9450
2018-06-06 11:03 4.8200 4.9550
2018-06-06 10:08 4.8200 4.9490
2018-06-05 18:05 4.8200 4.9590
2018-06-05 16:43 4.8300 4.9650
2018-06-05 14:52 4.8300 4.9690
2018-06-05 12:46 4.8300 4.9650
2018-06-05 12:35 4.8300 4.9690
2018-06-05 12:30 4.8200 4.9590
2018-06-05 11:45 4.8000 4.9590
2018-06-05 11:25 4.8000 4.9550
2018-06-05 10:09 4.8000 4.9290
2018-06-05 09:03 4.8000 4.9250
2018-06-05 07:11 4.8000 4.9490
2018-06-05 07:09 4.8200 4.9490
2018-06-04 22:39 4.8000 4.9490
2018-06-04 16:23 4.8200 4.9490
2018-06-04 13:59 4.8200 4.9550
2018-06-04 12:25 4.8300 4.9550
2018-06-04 11:11 4.8300 4.9650
2018-06-04 10:09 4.8400 4.9650
2018-06-04 09:24 4.8400 4.9890
2018-06-01 18:05 4.8500 4.9890
2018-06-01 17:10 4.8400 4.9890
2018-06-01 16:17 4.8400 4.9950
2018-06-01 14:41 4.8400 4.9790
2018-06-01 14:38 4.8400 4.9690
2018-06-01 11:07 4.8300 4.9690
2018-06-01 11:05 4.8300 4.9550
2018-06-01 09:18 4.8200 4.9550
2018-05-30 18:13 4.8400 4.9790
2018-05-30 18:11 4.8400 4.9890
2018-05-30 17:45 4.8600 4.9890
2018-05-30 15:09 4.8600 4.9990
2018-05-30 14:49 4.8600 4.9950
2018-05-30 13:32 4.8600 4.9850
2018-05-30 13:29 4.8600 4.9950
2018-05-30 12:29 4.8700 4.9950
2018-05-30 10:15 4.8700 4.9990
2018-05-29 20:28 4.8700 5.0290
2018-05-29 16:47 4.8700 4.9990
2018-05-29 16:07 4.8700 4.9950
2018-05-29 11:56 4.8700 4.9990
2018-05-29 11:11 4.8500 4.9990
2018-05-29 10:00 4.8500 4.9890
2018-05-29 09:58 4.8200 4.9890
2018-05-29 08:47 4.8500 4.9890
2018-05-29 08:43 4.8300 4.9890
2018-05-29 07:13 4.8500 4.9890
2018-05-28 11:40 4.8300 4.9890
2018-05-28 08:16 4.8200 4.9890
2018-05-28 08:15 4.8300 4.9890
2018-05-25 15:45 4.8500 4.9890
2018-05-25 14:05 4.8500 4.9850
2018-05-25 14:03 4.8400 4.9850
2018-05-25 12:42 4.8400 4.9650
2018-05-25 12:36 4.8300 4.9650
2018-05-25 12:21 4.8300 4.9690
2018-05-25 10:56 4.8400 4.9690
2018-05-25 10:55 4.8400 4.9850
2018-05-24 17:54 4.8500 4.9850
2018-05-24 13:59 4.8500 4.9790
2018-05-24 13:49 4.8300 4.9790
2018-05-24 10:13 4.8300 4.9650
2018-05-24 10:11 4.8300 4.9750
2018-05-23 16:02 4.8400 4.9750
2018-05-23 16:00 4.8400 4.9650
2018-05-23 12:36 4.8300 4.9650
2018-05-23 12:34 4.8300 4.9690
2018-05-23 11:38 4.8400 4.9750
2018-05-23 11:35 4.8400 4.9650
2018-05-23 11:09 4.8200 4.9650
2018-05-23 11:08 4.8200 4.9690
2018-05-23 10:23 4.8200 4.9850
2018-05-23 10:14 4.8100 4.9850
2018-05-22 15:25 4.8100 4.9550
2018-05-22 15:20 4.8000 4.9550
2018-05-22 14:27 4.8000 4.9450
2018-05-22 13:16 4.8000 4.9390
2018-05-22 10:15 4.8000 4.9350
2018-05-22 10:11 4.8000 4.9650
2018-05-21 18:11 4.8300 4.9650
2018-05-21 18:09 4.8300 4.9690
2018-05-21 15:36 4.8400 4.9690
2018-05-21 14:00 4.8400 4.9790
2018-05-21 12:20 4.8400 4.9690
2018-05-21 12:19 4.8400 4.9750
2018-05-21 10:17 4.8500 4.9750
2018-05-18 15:02 4.8500 4.9850
2018-05-18 15:01 4.8400 4.9850
2018-05-18 12:02 4.8400 4.9790
2018-05-18 10:14 4.8400 4.9690
2018-05-17 17:52 4.8400 4.9850
2018-05-17 17:48 4.8400 4.9790
2018-05-17 15:08 4.8300 4.9750
2018-05-17 08:48 4.8300 4.9650
2018-05-16 15:25 4.8200 4.9590
2018-05-16 14:17 4.8200 4.9690
2018-05-16 13:34 4.8200 4.9750
2018-05-16 12:38 4.8200 4.9590
2018-05-16 11:25 4.8200 4.9550
2018-05-15 15:59 4.8000 4.9550
2018-05-15 15:48 4.8000 4.9490
2018-05-15 15:43 4.8000 4.9390
2018-05-15 13:53 4.7900 4.9390
2018-05-15 13:38 4.7900 4.9350
2018-05-15 13:25 4.7800 4.9290
2018-05-15 08:41 4.7800 4.9150
2018-05-14 18:11 4.7700 4.8990
2018-05-14 16:13 4.7600 4.8990
2018-05-14 15:01 4.7600 4.8950
2018-05-14 12:05 4.7600 4.8990
2018-05-14 11:23 4.7600 4.8950
2018-05-11 18:09 4.7600 4.8990
2018-05-11 15:45 4.7600 4.8890
2018-05-11 13:11 4.7600 4.8990
2018-05-11 11:28 4.7600 4.8950
2018-05-11 09:50 4.7500 4.8950
2018-05-10 16:46 4.7400 4.8750
2018-05-10 15:00 4.7400 4.8790
2018-05-10 14:58 4.7400 4.8950
2018-05-10 14:15 4.7600 4.8950
2018-05-10 13:39 4.7500 4.8950
2018-05-10 13:29 4.7500 4.8890
2018-05-10 13:26 4.7500 4.9190
2018-05-10 12:40 4.7800 4.9190
2018-05-10 10:09 4.7800 4.9050
2018-05-10 09:38 4.8000 4.9290
2018-05-09 14:51 4.8000 4.9390
2018-05-09 11:25 4.8000 4.9350
2018-05-09 09:58 4.8000 4.9490
2018-05-08 18:06 4.7800 4.9390
2018-05-08 13:30 4.7800 4.9290
2018-05-08 13:28 4.7600 4.9290
2018-05-08 12:25 4.7600 4.9190
2018-05-07 22:18 4.7400 4.8990
2018-05-04 16:36 4.7400 4.8650
2018-05-04 16:11 4.7400 4.8750
2018-05-04 16:09 4.7400 4.8790
2018-05-04 14:51 4.7500 4.8790
2018-05-04 14:50 4.7500 4.8890
2018-05-04 13:41 4.7600 4.8890
2018-05-04 13:39 4.7600 4.8990
2018-05-04 10:11 4.7700 4.8990
2018-05-04 09:40 4.7700 4.8950
2018-05-04 09:39 4.7700 4.8990
2018-05-03 11:35 4.7700 4.9190
2018-05-03 10:09 4.7800 4.9190
2018-05-02 17:52 4.7700 4.9190
2018-05-02 14:56 4.7700 4.9250
2018-05-02 12:59 4.7700 4.9150
2018-05-02 10:51 4.7700 4.8990
2018-05-02 10:46 4.7500 8990.0000
2018-05-02 09:43 4.7500 4.8950
2018-05-01 15:33 4.7500 4.9090
2018-05-01 14:41 4.7500 4.9150
2018-05-01 12:56 4.7500 4.9250
2018-05-01 11:03 4.7500 4.8990
2018-05-01 10:12 4.7400 4.8990
2018-04-30 18:08 4.7400 4.8890
2018-04-30 18:07 4.7300 4.8890
2018-04-30 16:50 4.7300 4.8790
2018-04-30 15:17 4.7300 4.8690
2018-04-30 15:13 4.7300 4.8590
2018-04-30 13:39 4.7200 4.8590
2018-04-30 09:36 4.7200 4.8490
2018-04-27 18:07 4.7200 4.8650
2018-04-27 15:20 4.7300 4.8650
2018-04-27 15:19 4.7300 4.8690
2018-04-27 14:47 4.7400 4.8690
2018-04-27 13:09 4.7400 4.8750
2018-04-27 13:07 4.7500 4.8750
2018-04-27 12:49 4.7500 4.8890
2018-04-27 12:34 4.7700 4.8890
2018-04-27 11:32 4.7700 4.8990
2018-04-27 11:26 4.7700 4.9050
2018-04-27 11:04 4.7700 4.9090
2018-04-26 16:31 4.7700 4.9250
2018-04-26 16:14 4.7700 4.9190
2018-04-26 15:46 4.7700 4.9150
2018-04-26 13:00 4.7600 4.9150
2018-04-26 09:47 4.7600 4.8990
2018-04-25 17:59 4.7600 4.9090
2018-04-25 16:20 4.7600 4.9050
2018-04-25 16:18 4.7500 4.9050
2018-04-25 14:46 4.7500 4.8990
2018-04-25 14:09 4.7500 4.8950
2018-04-25 14:08 4.8000 4.8950
2018-04-25 14:07 4.7400 4.8950
2018-04-25 13:29 4.7400 4.8890
2018-04-25 10:12 4.7400 4.8790
2018-04-24 18:11 4.7400 4.8750
2018-04-24 18:10 4.7300 4.8750
2018-04-24 17:18 4.7300 4.8690
2018-04-24 14:46 4.7300 4.8650
2018-04-24 10:52 4.7300 4.8590
2018-04-23 17:05 4.7200 4.8590
2018-04-23 16:30 4.7200 4.8550
2018-04-23 16:21 4.7200 4.8490
2018-04-23 15:20 4.7100 4.8490
2018-04-23 14:13 4.7100 4.8450
2018-04-23 12:37 4.7100 4.8490
2018-04-23 12:36 4.7000 4.8490
2018-04-23 10:29 4.7000 4.8390
2018-04-20 18:10 4.7000 4.8290
2018-04-20 16:41 4.7000 4.8250
2018-04-20 16:25 4.6900 4.8250
2018-04-20 14:39 4.6900 4.8190
2018-04-20 12:39 4.6900 4.8290
2018-04-20 12:02 4.6800 4.8290
2018-04-20 11:24 4.6800 4.8250
2018-04-20 11:02 4.6800 4.8290
2018-04-20 08:54 4.6800 4.7990
2018-04-19 18:12 4.7200 4.8550
2018-04-19 12:50 4.7200 4.8490
2018-04-19 12:04 4.7200 4.8450
2018-04-19 12:02 4.7200 4.8390
2018-04-19 10:12 4.7100 4.8390
2018-04-19 10:09 4.7100 4.8450
2018-04-18 15:38 4.7200 4.8450
2018-04-18 15:36 4.7200 4.8490
2018-04-18 11:00 4.7300 4.8490
2018-04-18 10:58 4.7300 4.8590
2018-04-18 10:37 4.7400 4.8590
2018-04-18 10:34 4.7400 4.8750
2018-04-18 10:08 4.7500 4.8750
2018-04-17 16:09 4.7500 4.8850
2018-04-17 13:44 4.7500 4.8790
2018-04-17 13:42 4.7400 4.8790
2018-04-17 11:21 4.7400 4.8750
2018-04-17 10:09 4.7500 4.8750
2018-04-16 15:30 4.7400 4.8790
2018-04-16 12:01 4.7500 4.8790
2018-04-16 11:59 4.7400 4.8790
2018-04-16 10:14 4.7400 4.8750
2018-04-16 10:13 4.7500 4.8750
2018-04-13 16:35 4.7500 4.8890
2018-04-13 16:34 4.7600 4.8890
2018-04-13 10:55 4.7600 4.8950
2018-04-13 10:54 4.7600 4.8990
2018-04-12 18:12 4.7600 4.8950
2018-04-12 17:56 4.7500 4.8950
2018-04-12 16:44 4.7500 4.8890
2018-04-12 14:06 4.7500 4.8850
2018-04-12 14:02 4.7400 4.8850
2018-04-12 12:10 4.7400 4.8690
2018-04-12 12:08 4.7300 4.8690
2018-04-12 10:10 4.7300 4.8650
2018-04-11 18:07 4.7300 4.8690
2018-04-11 16:16 4.7400 4.8690
2018-04-11 16:14 4.7300 4.8690
2018-04-11 14:04 4.7300 4.8650
2018-04-11 14:03 4.7300 4.8690
2018-04-10 15:45 4.7400 4.8690
2018-04-10 13:46 4.7400 4.8750
2018-04-10 13:44 4.7400 4.8850
2018-04-10 10:07 4.7500 4.8850
2018-04-10 09:06 4.7500 4.8790
2018-04-09 18:18 4.7400 4.8790
2018-04-06 17:29 4.7500 4.8790
2018-04-06 16:33 4.7400 4.8790
2018-04-05 17:28 4.7400 4.8690
2018-04-05 16:55 4.7400 4.8750
2018-04-05 16:47 4.7300 4.8750
2018-04-05 16:27 4.7300 4.8690
2018-04-05 15:55 4.7300 4.8650
2018-04-05 15:53 4.7300 4.8690
2018-04-05 15:28 4.7400 4.8690
2018-04-05 14:30 4.7400 4.8750
2018-04-05 14:07 4.7400 4.8790
2018-04-05 10:19 4.7500 4.8790
2018-04-05 10:17 4.7500 4.8750
2018-04-04 15:40 4.7400 4.8750
2018-04-04 14:12 4.7400 4.8690
2018-04-04 12:39 4.7400 4.8750
2018-04-04 11:53 4.7400 4.8790
2018-04-04 10:16 4.7500 4.8790
2018-04-03 16:37 4.7400 4.8790
2018-04-03 15:34 4.7400 4.8850
2018-04-03 15:07 4.7400 4.8750
2018-04-03 13:09 4.7400 4.8690
2018-04-03 11:43 4.7400 4.8750
2018-04-03 11:21 4.7300 4.8750
2018-03-29 14:19 4.7300 4.8690
2018-03-29 13:28 4.7300 4.8650
2018-03-29 11:25 4.7300 4.8690
2018-03-28 19:59 4.7300 4.8650
2018-03-28 18:00 4.7400 4.8650
2018-03-28 17:59 4.7300 4.8650
2018-03-28 14:02 4.7300 4.8590
2018-03-28 14:01 4.7300 4.8750
2018-03-28 10:26 4.7400 4.8750
2018-03-28 10:11 4.7300 4.8750
2018-03-27 20:48 4.7300 4.8690
2018-03-27 16:09 4.7400 4.8690
2018-03-27 16:03 4.7300 4.8690
2018-03-27 15:07 4.7300 4.8650
2018-03-27 12:33 4.7300 4.8590
2018-03-27 10:19 4.7400 4.8590
2018-03-27 09:31 4.7400 4.8690
2018-03-26 16:36 4.7600 4.8890
2018-03-26 15:29 4.7700 4.8990
2018-03-26 15:27 4.7700 4.9090
2018-03-26 14:03 4.7800 4.9090
2018-03-26 11:17 4.7700 4.9090
2018-03-23 18:06 4.7700 4.8990
2018-03-23 17:42 4.7700 4.9050
2018-03-23 16:54 4.7800 4.9050
2018-03-23 16:12 4.7800 4.9090
2018-03-23 16:11 4.7700 4.9090
2018-03-23 15:33 4.7700 4.9050
2018-03-23 12:03 4.7700 4.8990
2018-03-23 12:01 4.7700 4.8950
2018-03-23 11:24 4.7600 4.8950
2018-03-23 10:20 4.7600 4.8890
2018-03-23 10:18 4.7600 4.8950
2018-03-22 16:46 4.7700 4.8950
2018-03-22 15:07 4.7700 4.8990
2018-03-22 14:26 4.7800 4.8990
2018-03-22 14:15 4.7800 4.9050
2018-03-22 14:07 4.7800 4.9090
2018-03-22 13:30 4.7800 4.9150
2018-03-22 13:11 4.7800 4.9190
2018-03-22 11:53 4.7800 4.9150
2018-03-22 10:32 4.7700 4.9150
2018-03-22 10:31 4.7700 4.9090
2018-03-22 08:41 4.7700 4.8990
2018-03-21 16:38 4.7800 4.9190
2018-03-21 15:54 4.7900 4.9190
2018-03-21 14:50 4.7800 4.9190
2018-03-21 11:09 4.7700 4.9190
2018-03-21 10:41 4.7700 4.9150
2018-03-21 10:12 4.7600 4.9050
2018-03-20 17:43 4.7600 4.8950
2018-03-20 17:24 4.7500 4.8950
2018-03-20 16:46 4.7500 4.8890
2018-03-20 12:31 4.7500 4.8850
2018-03-20 12:29 4.7400 4.8850
2018-03-20 10:17 4.7400 4.8750
2018-03-20 10:16 4.7300 4.8750
2018-03-19 18:15 4.7300 4.8650
2018-03-19 18:13 4.7300 4.8690
2018-03-19 16:16 4.7400 4.8690
2018-03-19 14:52 4.7400 4.8790
2018-03-19 13:54 4.7400 4.8850
2018-03-19 12:42 4.7400 4.8750
2018-03-19 11:21 4.7400 4.8690
2018-03-19 11:17 4.7300 4.8450
2018-03-19 09:25 4.7200 4.8450
2018-03-16 14:28 4.7100 4.8450
2018-03-16 10:39 4.7100 4.8390
2018-03-16 10:33 4.7000 4.8390
2018-03-15 18:12 4.7000 4.8350
2018-03-15 18:09 4.6900 4.8350
2018-03-15 14:56 4.6900 4.8290
2018-03-15 14:12 4.6900 4.8190
2018-03-15 14:04 4.6800 4.8190
2018-03-15 10:17 4.6800 4.8150
2018-03-15 10:09 4.6700 4.8150
2018-03-14 17:27 4.6700 4.7990
2018-03-14 17:13 4.6700 4.8050
2018-03-14 16:30 4.6800 4.8050
2018-03-14 13:27 4.6800 4.8090
2018-03-14 11:50 4.6800 4.8190
2018-03-13 13:43 4.6800 4.8090
2018-03-13 12:46 4.6800 4.7990
2018-03-13 12:15 4.6700 4.7990
2018-03-13 09:30 4.6700 4.7950
2018-03-12 17:58 4.6700 4.8090
2018-03-12 17:56 4.6700 4.8050
2018-03-12 14:35 4.6600 4.8050
2018-03-12 13:13 4.6600 4.7990
2018-03-12 12:20 4.6500 4.7890
2018-03-09 18:10 4.6500 4.7850
2018-03-09 16:43 4.6500 4.7890
2018-03-09 13:22 4.6500 4.7850
2018-03-09 12:07 4.6500 4.7750
2018-03-09 11:17 4.6400 4.7750
2018-03-09 10:15 4.6400 4.7690
2018-03-09 10:13 4.6500 4.7690
2018-03-08 17:11 4.6500 4.7790
2018-03-08 15:48 4.6500 4.7750
2018-03-08 14:24 4.6400 4.7650
2018-03-08 14:22 4.6400 4.7750
2018-03-07 18:44 4.6500 4.7750
2018-03-07 17:46 4.6400 4.7750
2018-03-07 17:11 4.6300 4.7650
2018-03-07 17:01 4.6200 4.7650
2018-03-07 15:26 4.6200 4.7550
2018-03-07 12:17 4.6200 4.7450
2018-03-06 18:08 4.6200 4.7490
2018-03-06 12:50 4.6200 4.7550
2018-03-06 12:48 4.6200 4.7650
2018-03-06 11:45 4.6300 4.7650
2018-03-06 09:44 4.6400 4.7650
2018-03-05 17:07 4.6400 4.7750
2018-03-05 12:22 4.6400 4.7690
2018-03-05 12:14 4.6300 4.7690
2018-03-05 11:37 4.6300 4.7590
2018-03-05 10:08 4.6200 4.7590
2018-03-05 10:06 4.6300 4.7590
2018-03-02 18:09 4.6200 4.7590
2018-03-02 12:46 4.6200 4.7650
2018-03-02 12:44 4.6200 4.7790
2018-03-01 17:50 4.6400 4.7790
2018-03-01 17:48 4.6400 4.7890
2018-03-01 16:48 4.6500 4.7890
2018-03-01 16:45 4.6500 4.7950
2018-03-01 14:52 4.6600 4.7950
2018-03-01 13:32 4.6500 4.7950
2018-02-28 17:47 4.6500 4.7850
2018-02-28 17:45 4.6500 4.7890
2018-02-28 13:43 4.6600 4.7890
2018-02-28 13:42 4.6600 4.7990
2018-02-28 12:45 4.6700 4.7990
2018-02-28 11:36 4.6700 4.8090
2018-02-28 10:14 4.6700 4.8190
2018-02-28 10:11 4.6600 4.8190
2018-02-27 18:09 4.6600 4.7950
2018-02-27 17:31 4.6500 4.7950
2018-02-27 17:07 4.6500 4.7890
2018-02-27 16:36 4.6500 4.7850
2018-02-27 13:15 4.6500 4.7790
2018-02-27 12:35 4.6500 4.7890
2018-02-27 11:01 4.6500 4.7790
2018-02-27 10:57 4.6600 4.7790
2018-02-26 17:49 4.6600 4.7950
2018-02-26 17:48 4.6600 4.7990
2018-02-26 15:56 4.6700 4.7990
2018-02-26 15:30 4.6800 4.7990
2018-02-26 10:58 4.6800 4.8150
2018-02-26 10:11 4.6800 4.8090
2018-02-23 17:28 4.6700 4.8090
2018-02-23 13:45 4.6700 4.8050
2018-02-23 13:38 4.6600 4.8050
2018-02-23 12:22 4.6600 4.7950
2018-02-23 12:17 4.6600 4.7990
2018-02-23 10:11 4.6700 4.7990
2018-02-22 16:31 4.6500 4.7890
2018-02-22 16:24 4.6500 4.7990
2018-02-22 14:46 4.6600 4.7990
2018-02-22 14:22 4.6500 4.7990
2018-02-22 13:58 4.6500 4.7890
2018-02-22 12:41 4.6600 4.7850
2018-02-22 10:51 4.6600 4.7950
2018-02-22 10:10 4.6600 4.7990
2018-02-22 10:09 4.6500 4.7990
2018-02-22 10:08 4.6500 4.7950
2018-02-21 17:51 4.6500 4.7890
2018-02-21 16:10 4.6400 4.7890
2018-02-21 16:07 4.6400 4.7850
2018-02-21 15:22 4.6400 4.7790
2018-02-21 15:19 4.6400 4.7750
2018-02-21 15:18 4.6300 4.7750
2018-02-21 11:28 4.6300 4.7690
2018-02-21 11:24 4.6300 4.7750
2018-02-21 09:54 4.6400 4.7750
2018-02-20 18:04 4.6300 4.7750
2018-02-20 14:32 4.6300 4.7690
2018-02-20 12:25 4.6300 4.7650
2018-02-20 10:57 4.6100 4.7650
2018-02-20 10:20 4.6100 4.7450
2018-02-20 10:13 4.6000 4.7450
2018-02-19 17:19 4.6000 4.7350
2018-02-19 17:06 4.6100 4.7350
2018-02-19 12:57 4.6100 4.7450
2018-02-19 12:54 4.6100 4.7490
2018-02-19 09:30 4.6200 4.7490
2018-02-16 17:37 4.6200 4.7650
2018-02-16 15:58 4.6200 4.7590
2018-02-16 12:52 4.6200 4.7490
2018-02-16 12:09 4.6100 4.7490
2018-02-16 10:48 4.6100 4.7390
2018-02-16 10:17 4.6100 4.7450
2018-02-16 10:09 4.6200 4.7450
2018-02-15 16:17 4.6200 4.7490
2018-02-15 13:28 4.6100 4.7490
2018-02-15 11:36 4.6100 4.7390
2018-02-15 09:53 4.6100 4.7350
2018-02-15 07:25 4.6100 4.7590
2018-02-14 16:20 4.6200 4.7590
2018-02-14 15:12 4.6200 4.7650
2018-02-14 14:42 4.6100 4.7650
2018-02-14 12:53 4.6100 4.7450
2018-02-14 10:48 4.6100 4.7490
2018-02-14 10:45 4.6100 4.7550
2018-02-13 17:02 4.6200 4.7550
2018-02-13 17:00 4.6200 4.7590
2018-02-13 15:11 4.6300 4.7590
2018-02-13 14:28 4.6300 4.7650
2018-02-13 14:10 4.6300 4.7690
2018-02-13 11:12 4.6300 4.7750
2018-02-13 10:59 4.6300 4.7690
2018-02-12 16:44 4.6300 4.7650
2018-02-12 16:32 4.6400 4.7650
2018-02-12 15:28 4.6400 4.7750
2018-02-12 15:26 4.6400 4.7790
2018-02-12 14:04 4.6500 4.7790
2018-02-12 13:53 4.6500 4.7850
2018-02-12 10:30 4.6500 4.7890
2018-02-09 18:09 4.6500 4.7990
2018-02-09 17:22 4.6500 4.7950
2018-02-09 14:26 4.6500 4.7850
2018-02-09 14:25 4.6500 4.7890
2018-02-09 13:50 4.6600 4.7890
2018-02-09 13:48 4.6600 4.7990
2018-02-09 13:21 4.6700 4.7990
2018-02-09 13:11 4.6700 4.8150
2018-02-09 12:18 4.6800 4.8150
2018-02-09 12:13 4.6800 4.8250
2018-02-09 11:38 4.6900 4.8250
2018-02-09 11:36 4.6900 4.8290
2018-02-09 11:11 4.7000 4.8290
2018-02-09 10:26 4.7000 4.8350
2018-02-09 10:23 4.7000 4.8290
2018-02-08 16:27 4.6700 4.8290
2018-02-08 13:35 4.6700 4.8250
2018-02-08 13:29 4.6500 4.8250
2018-02-08 12:31 4.6500 4.7990
2018-02-08 11:59 4.6500 4.7950
2018-02-08 10:17 4.6500 4.7890
2018-02-08 10:16 4.6400 4.7890
2018-02-08 10:15 4.6300 4.7890
2018-02-07 18:14 4.6300 4.7750
2018-02-07 17:30 4.6200 4.7750
2018-02-07 16:02 4.6200 4.7650
2018-02-07 16:00 4.6200 4.7550
2018-02-07 14:57 4.6100 4.7550
2018-02-07 13:18 4.6100 4.7490
2018-02-07 13:17 4.6100 4.7590
2018-02-06 18:00 4.6200 4.7590
2018-02-06 17:57 4.6200 4.7490
2018-02-06 12:07 4.6100 4.7490
2018-02-06 10:23 4.6100 4.7550
2018-02-05 17:23 4.6100 4.7490
2018-02-05 16:10 4.6200 4.7490
2018-02-05 15:06 4.6200 4.7550
2018-02-05 14:55 4.6200 4.7590
2018-02-05 13:12 4.6300 4.7590
2018-02-05 12:58 4.6300 4.7750
2018-02-05 12:46 4.6400 4.7750
2018-02-05 12:44 4.6600 4.7750
2018-02-05 12:16 4.6500 4.7750
2018-02-05 10:30 4.6500 4.7790
2018-02-05 10:19 4.6600 4.7790
2018-02-02 18:06 4.6600 4.7950
2018-02-02 14:58 4.6600 4.7990
2018-02-02 10:20 4.6700 4.7990
2018-02-02 10:15 4.6700 4.8090
2018-02-02 09:05 4.6700 4.7990
2018-02-01 18:08 4.6700 4.8090
2018-02-01 13:07 4.6800 4.8090
2018-02-01 10:11 4.6800 4.8190
2018-02-01 10:09 4.6600 4.8190
2018-01-31 18:04 4.6600 4.8090
2018-01-31 17:26 4.6500 4.7990
2018-01-31 16:57 4.6500 4.7950
2018-01-31 16:54 4.6500 4.7790
2018-01-31 11:05 4.6400 4.7790
2018-01-31 10:59 4.6500 4.7790
2018-01-31 10:51 4.6500 4.7990
2018-01-30 17:30 4.6600 4.7990
2018-01-30 17:10 4.6600 4.7950
2018-01-30 16:50 4.6500 4.7950
2018-01-30 16:20 4.6400 4.7890
2018-01-30 13:18 4.6400 4.7790
2018-01-30 10:46 4.6300 4.7690
2018-01-30 10:08 4.6400 4.7690
2018-01-29 17:41 4.6400 4.7750
2018-01-29 17:39 4.6400 4.7850
2018-01-29 15:49 4.6600 4.7850
2018-01-29 14:36 4.6400 4.7850
2018-01-29 12:30 4.6400 4.7750
2018-01-29 11:07 4.6500 4.7750
2018-01-26 17:52 4.6500 4.7850
2018-01-26 17:43 4.6500 4.7890
2018-01-26 16:11 4.6600 4.7890
2018-01-26 16:10 4.6600 4.8090
2018-01-26 11:27 4.6800 4.8090
2018-01-26 10:13 4.6700 4.7990
2018-01-25 18:11 4.6600 4.7990
2018-01-25 18:09 4.6600 4.8090
2018-01-25 16:40 4.6700 4.8090
2018-01-25 16:32 4.6800 4.8090
2018-01-25 15:11 4.6800 4.8190
2018-01-25 14:43 4.7000 4.8190
2018-01-25 09:39 4.7000 4.8290
2018-01-24 13:10 4.6900 4.8290
2018-01-24 11:44 4.6900 4.8150
2018-01-24 10:47 4.6900 4.8250
2018-01-24 10:39 4.6800 4.8250
2018-01-24 10:38 4.6800 4.8290
2018-01-24 10:14 4.6800 4.8190
2018-01-23 11:37 4.6800 4.8150
2018-01-23 11:36 4.6800 4.8190
2018-01-23 09:38 4.6900 4.8190
2018-01-22 18:09 4.6800 4.8190
2018-01-22 17:26 4.6700 4.8190
2018-01-22 15:38 4.6700 4.8090
2018-01-22 13:54 4.6700 4.7990
2018-01-22 10:14 4.6600 4.7990
2018-01-22 10:11 4.6600 4.7890
2018-01-19 13:55 4.6500 4.7890
2018-01-19 13:54 4.6500 4.7950
2018-01-19 10:13 4.6600 4.7950
2018-01-18 18:38 4.6600 4.7890
2018-01-18 17:54 4.6500 4.7890
2018-01-18 11:49 4.6500 4.7790
2018-01-18 09:08 4.6600 4.7790
2018-01-17 14:43 4.6400 4.7790
2018-01-17 12:31 4.6300 4.7790
2018-01-17 09:46 4.6300 4.7650
2018-01-16 18:06 4.6200 4.7650
2018-01-16 13:29 4.6300 4.7650
2018-01-16 12:34 4.6300 4.7750
2018-01-15 18:08 4.6300 4.7650
2018-01-15 16:21 4.6300 4.7590
2018-01-15 16:03 4.6200 4.7590
2018-01-15 12:40 4.6200 4.7550
2018-01-15 10:21 4.6100 4.7550
2018-01-15 10:18 4.6100 4.7750
2018-01-12 18:08 4.6300 4.7750
2018-01-12 17:56 4.6300 4.7690
2018-01-12 17:33 4.6300 4.7590
2018-01-12 13:04 4.6200 4.7590
2018-01-12 13:02 4.6100 4.7590
2018-01-12 10:11 4.6100 4.7490
2018-01-12 10:09 4.6100 4.7590
2018-01-11 18:14 4.6200 4.7590
2018-01-11 14:15 4.6300 4.7590
2018-01-11 14:13 4.6300 4.7790
2018-01-11 13:21 4.6400 4.7790
2018-01-11 13:14 4.6400 4.7850
2018-01-11 11:24 4.6500 4.7850
2018-01-11 10:33 4.6500 4.7790
2018-01-10 16:03 4.6500 4.7850
2018-01-10 14:46 4.6500 4.7890
2018-01-10 13:45 4.6600 4.7890
2018-01-10 13:08 4.6600 4.7950
2018-01-10 10:42 4.6600 4.7990
2018-01-10 10:12 4.6700 4.7990
2018-01-09 18:08 4.6800 4.8090
2018-01-09 16:23 4.6800 4.8050
2018-01-09 15:58 4.6600 4.8050
2018-01-09 11:37 4.6600 4.7990
2018-01-09 10:23 4.6600 4.7950
2018-01-09 10:07 4.6500 4.7950
2018-01-08 17:04 4.6500 4.7890
2018-01-08 16:03 4.6500 4.7850
2018-01-08 15:42 4.6500 4.7750
2018-01-08 13:56 4.6400 4.7750
2018-01-08 13:54 4.6300 4.7750
2018-01-08 11:14 4.6300 4.7650
2018-01-08 10:23 4.6400 4.7650
2018-01-08 10:10 4.6100 4.7650
2018-01-05 15:46 4.6100 4.7490
2018-01-05 15:24 4.6000 4.7490
2018-01-05 13:23 4.6000 4.7390
2018-01-05 13:22 4.6000 4.7290
2018-01-05 09:12 4.6000 4.7290
2018-01-04 15:52 4.5900 4.7290
2018-01-04 14:06 4.6000 4.7290
2018-01-04 11:05 4.6000 4.7350
2018-01-04 10:22 4.6000 4.7390
2018-01-03 16:48 4.6000 4.7450
2018-01-03 16:42 4.6100 4.7450
2018-01-03 16:21 4.6200 4.7550
2018-01-03 15:23 4.6200 4.7590
2018-01-03 15:21 4.6200 4.7650
2018-01-03 14:18 4.6300 4.7650
2018-01-03 10:50 4.6300 4.7690
2018-01-03 10:15 4.6200 4.7690
2018-01-02 18:13 4.6200 4.7590
2018-01-02 18:11 4.6200 4.7550
2018-01-02 16:57 4.6100 4.7550
2018-01-02 11:45 4.6100 4.7490
2018-01-02 11:08 4.6300 4.7490
2017-12-29 17:56 4.6300 4.7650
2017-12-29 15:00 4.6300 4.7750
2017-12-28 17:23 4.6300 4.7690
2017-12-28 17:21 4.6300 4.7750
2017-12-28 14:39 4.6400 4.7750
2017-12-28 12:27 4.6400 4.7790
2017-12-28 12:23 4.6400 4.7850
2017-12-27 16:20 4.6500 4.7850
2017-12-27 16:03 4.6600 4.7850
2017-12-27 12:18 4.6600 4.7890
2017-12-27 10:18 4.6600 4.7850
2017-12-22 10:42 4.6600 4.7890
2017-12-21 09:20 4.6600 4.7950
2017-12-20 18:03 4.6600 4.8090
2017-12-20 16:47 4.6600 4.7990
2017-12-20 16:45 4.6600 4.8090
2017-12-20 16:25 4.6700 4.8090
2017-12-20 16:23 4.6700 4.8150
2017-12-20 16:17 4.6800 4.8150
2017-12-20 13:11 4.6800 4.8250
2017-12-20 12:15 4.6800 4.8150
2017-12-19 18:22 4.6700 4.8150
2017-12-19 16:25 4.6800 4.8150
2017-12-19 13:33 4.6800 4.8190
2017-12-19 13:31 4.6800 4.8250
2017-12-19 11:36 4.6900 4.8250
2017-12-19 11:26 4.6900 4.8290
2017-12-19 09:21 4.7000 4.8290
2017-12-18 17:33 4.7000 4.8450
2017-12-18 17:31 4.7000 4.8490
2017-12-18 15:28 4.7100 4.8490
2017-12-18 14:47 4.7000 4.8390
2017-12-18 12:34 4.7000 4.8350
2017-12-18 11:12 4.7000 4.8290
2017-12-15 18:12 4.6900 4.8290
2017-12-15 14:46 4.7000 4.8290
2017-12-15 14:44 4.7000 4.8490
2017-12-15 14:25 4.7100 4.8490
2017-12-15 14:23 4.7100 4.8590
2017-12-15 12:17 4.7200 4.8590
2017-12-15 12:15 4.7200 4.8650
2017-12-15 11:53 4.7300 4.8650
2017-12-15 11:17 4.7300 4.8690
2017-12-15 11:04 4.7400 4.8690
2017-12-15 09:50 4.7400 4.8850
2017-12-14 18:05 4.7200 4.8850
2017-12-14 17:33 4.7200 4.8750
2017-12-14 17:10 4.7200 4.8690
2017-12-14 13:37 4.7200 4.8590
2017-12-14 13:28 4.7200 4.8650
2017-12-14 10:50 4.7300 4.8650
2017-12-14 10:49 4.7200 4.8650
2017-12-13 17:13 4.7200 4.8590
2017-12-13 17:12 4.7200 4.8650
2017-12-13 16:56 4.7300 4.8650
2017-12-13 16:43 4.7200 4.8650
2017-12-13 11:23 4.7200 4.8550
2017-12-12 17:05 4.7100 4.8550
2017-12-12 16:22 4.7100 4.8490
2017-12-12 14:18 4.7100 4.8390
2017-12-12 13:51 4.7000 4.8350
2017-12-12 11:11 4.7000 4.8290
2017-12-12 11:07 4.7000 4.8390
2017-12-12 10:40 4.7100 4.8390
2017-12-12 10:34 4.7000 4.8390
2017-12-11 19:44 4.7000 4.8290
2017-12-11 16:15 4.6900 4.8290
2017-12-11 16:03 4.6900 4.8350
2017-12-11 10:10 4.7000 4.8350
2017-12-09 10:21 4.7000 4.8490

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7800 

Do W. Brytanii4.8270 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?