Przelewy do Polski 4.6400 -0.64% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.7850 -0.29% 

Przelewy do Polski 4.6400 -0.64% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.7850 -0.29% 

Kurs funta - GBP/PLN - prognozy

Dane za okres: Dzisiaj 1 tydz 2 tyg 1 mc 3 mc 6 mc 12 mc

 

Kurs średni GBP/PLN - wykres przedstawia uśredniony kurs funta brytyjskiego w serwisie England.pl.

 

Aktualny kurs wymiany funta szterlinga (GBP)

Bieżący kurs wymiany brytyjskiej waluty w naszym serwisie przy przelewach z i do Wielkiej Brytanii.

Do Polski
4.9854 
  Do W. Brytanii
5.1498 

Przelicznik walut

Wprowadź kwotę, którą chcesz przelać zaznaczając odpowiedni kierunek transferu - do Polski lub do UK.

Polski UK

 


 

Komentarze i prognozy

 
Wzrosty i spadki funta

Dlaczego funt znowu taniał i drożał?

Informacja o tym, że wzrosty i spadki szterlinga są w największym stopniu spowodowane bieżącymi okolicznościami towarzyszącymi Brexitowi, może wydawać się już truizmem. Jednak, niezależnie od tego, że wiadomość ta na przestrzeni ostatniego roku była powtarza niemal do znudzenia, to nadal jest to jeden z czynników najsilniej oddziaływujących na brytyjską walutę. Wyraźnie było to widać również w tym tygodniu.

W miniony czwartek, w godzinach porannych media obiegła informacja, że negocjacje między Londynem a Brukselą, dotyczące porozumień handlowych, utknęły w martwym punkcie. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Funt błyskawicznie zaczął notować straty w stosunku do wszystkich walut głównych. Także w relacji do złotówki spadł o 4 gr. zaledwie w ciągu kilku godzin.

Tymczasem, gwałtowny wzrost wyceny pieniądza nad Tamizą rozpoczął się jeszcze tego samego dnia – niemal równie niespodziewanie, jak wcześniejszy spadek. W godzinach popołudniowych do mediów trafił kolejny news – tym razem sugerujący, że Unia jednak rozpoczyna proces przygotowania porozumienia o wymianie towarowej z UK, a obie strony negocjacji stworzą "specjalny rodzaj partnerstwa handlowego". Po tej informacji funt rozpoczął błyskawiczną aprecjację, w wyniku czego przed końcem dnia przebił z nawiązką swoją cenę otwarcia. W relacji do złotówki nie tylko odrobił 4 gr. porannej straty, ale także zyskał kolejne 1,5 gr., kończąc notowania na poziomie 4,7883.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 13.10.2017

W październiku stopy procentowe bez zmian

Polska: w październiku stopy procentowe bez zmian

Podczas ostatniego posiedzenia Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać stopy na dotychczasowym poziomie. RPP w 2017 r. spotykać się będzie jeszcze dwukrotnie. Bazując na wypowiedziach jej członków można założyć, że w tym roku nie nastąpi już podwyżka. Na chwilę obecną większość Rady opowiada się za długookresową stabilizacją oprocentowania.

Zgodnie z przewidywaniami większości analityków, Rada Polityki Pieniężnej na październikowym posiedzeniu podjęła decyzję o nie zmienianiu oprocentowania. Stopa referencyjna nadal wynosić będzie 1,5%, depozytowa 0,5%, lombardowa 2,5%, a redyskontowa weksli 1,75%. Z protokołów wynika, że Rada w najbliższym czasie nie zamierza szokować inwestorów gwałtownymi zmianami, a stopy mogą pozostać na aktualnym poziomie - nie tylko do końca br. ale także przez znaczną cześć 2018 r.

Niezależnie od faktu, że obecnie większość członków RPP opowiada się za długookresowym kontynuowaniem polityki stabilizacji stóp, to jednak pojawiają się też głosy wskazujące na możliwość podwyżki. Kilkukrotnie na przestrzeni ostatnich miesięcy propozycje takie zgłaszali: Kamil Zubelewicz, Łukasz Hardt i Eugeniusz Gatnar. Natomiast prezes Rady Adam Glapiński, mimo że przy aktualnych projekcjach nie przewiduje zmiany aż do końca następnego roku, to jednak zaznacza, że w długoterminowym aspekcie sytuacja może ulec zmianie.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 06.10.2017

Porażka Angeli Merkel i wzrost ceny funta

Porażka Angeli Merkel i wzrost ceny funta

W mijającym tygodniu brytyjska waluta odnotował znaczące umocnienie. Zjawisko to przypisywane jest przede wszystkim dwóm czynnikom. Pierwszy z nich to wynik wyborów parlamentarnych w Niemczech, który bardzo osłabił pozycję CDU/CSU i dotychczasowej Kanclerz Angeli Merkel. Drugi to przekonanie inwestorów, że Bank of England może faktycznie niedługo podnieść stopy procentowe.

W ostatni weekend odbyły się wybory do Bundestagu. Mimo że oficjalne sondaże sugerowały, że posiadająca do tej pory największą liczbę posłów w parlamencie partia CDU/CSU utrzyma swoją przewagę, to jednak wynik był zupełnie inny. Partia Angeli Merkel dostała najmniejszą ilość głosów od 1949 r., natomiast ich koalicjant - SPD Martina Schultza - uzyskał najgorszy wynik od czasu II wojny światowej. Zachwiało to sceną polityczną, zmonopolizowaną do tej pory w dużej mierze przez te partie.

Niestabilna i nerwowa sytuacja w Berlinie bardzo szybko znalazła swoje odzwierciedlenie na giełdzie walutowej. Pogorszyły się notowania euro, a zyskał na tym m.in.: funt, dolar a także nasza złotówka. Do aprecjacji pieniądza znad Tamizy przyczyniły się też poprzednie publikacje Banku Anglii, sugerujące, że instytucja ta zamierza w najbliższym czasie odejść od swojej "gołębiej" polityki i podnieść stopy procentowe.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 29.09.2017

Silny dolar

Silny dolar na horyzoncie

Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła decyzję o rozpoczęciu redukcji programu QE, czyli wygaszania efektów prowadzonego przez ostatnie lata luzowania monetarnego. Zapowiedziano także cykl kolejnych podwyżek stóp procentowych. Jastrzębia postawa Fed-u może w niedługim czasie przełożyć się na znaczące umocnienie dolara..

Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) zakończył program reinwestowania 10 mld USD miesięcznie z zapadających obligacji. Zasady normalizacji polityki monetarnej zaczną obowiązywać od października br. Tym samym amerykański bank centralny przerwał dodruk pieniądza trwający od 2008 r. Zgodnie z oczekiwaniami analityków, stopy procentowe zostały utrzymane na poziomie 1,00-1,25%.

Natomiast według zapowiedzi członków Fed-u, jeszcze przed końcem tego roku stopy mają zostać podniesione o 0,25%, a w 2018 r. planowane są aż trzy podwyżki – do poziomu do 2,00-2,25%. Zdecydowana polityka Rezerwy Federalnej może przyczynić się do szybkiego umocnienie dolara. W pierwszej kolejności, prawdopodobnie na dłuższą metę, odczuje to euro – już po komunikacie Fed-u kurs EUR/USD spadł poniżej 1,19 wobec ok. 1,20 sprzed publikacji. W mniejszym stopniu umocnienie pieniądza za oceanem może też przyczynić się do słabszych notowań funta.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 22.09.2017

Funt drożeje. Będzie podwyżka stóp?

Funt drożeje. Czy będzie podwyżka stóp?

Mimo że Bank Anglii na swoim ostatnim posiedzeniu podjął decyzję o utrzymaniu stóp procentowych na obecnym, bardzo niskim poziomie (0,25%), to jednak notowania brytyjskiej waluty zaczęły bardzo szybko się poprawiać. Spowodowane zostało to m.in. deklaracjami Komitetu Polityki Monetarnej, który zasugerował, że BOE może w najbliższym czasie odejść od swojej "gołębiej" polityki.

Od ostatniego spotkania Bank of England pieniądz nad Tamizą w błyskawicznym tempie zaczął odrabiać straty do większości walut głównych. Mimo że, zgodnie z przewidywaniami większości analityków, instytucja ta postanowiła nie podnosić stóp, a także utrzymać program skupu aktywów na obecnym poziomie, to jednak nastąpiła bardzo szybka aprecjacja funta. Zjawisko to przypisuje się przede wszystkim komunikatowi opublikowanemu po posiedzeniu BOE. Dwóch z dziewięciu członków Komitetu Polityki Monetarnej (czyli odpowiednika polskiej Rady Polityki Pieniężnej) opowiedziało się za podniesieniem stóp procentowych już we wrześniu.

Nie jest to proporcja głosów będąca na granicy podjęcia takiej decyzji, ale mimo tego informacja ta została bardzo optymistycznie potraktowana przez rynek. Posunięcia Banku Anglii w ostatnich latach można zaliczyć do jednych z najbardziej "gołębich" spośród największych banków centralnych na świecie. Dlatego też komunikat sformułowany w zaledwie nieco bardziej stanowczym tonie, mógł spowodować taką entuzjastyczną reakcję giełdy walutowej.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 15.09.2017

Notowania funta wobec miny podłożonej pod UE

Notowania funta wobec "bomby" podłożonej pod UE

Dla brytyjskiej waluty Brexit, jest i jeszcze długo będzie głównym czynnikiem kształtującym jej notowania. Jednak możemy spodziewać się również zmian wyceny wywołanej kolejnymi decyzjami Brukseli dotyczącymi tzw. "Bomby QE", czyli krytykowanego przez wielu analityków, trwającego już lata, programu luzowania monetarnego. Jeżeli UE będzie nadal "lekką ręką" przedłużać dodruk pieniądza, to funt może na tym skorzystać.

W komentarzach giełdowych dotyczących programu Quantitive Easing (QE) coraz częściej dominuje opinia, że prezesa Europejskiego Banku Centralnego czeka karkołomne, być może niewykonalne zadanie rozbrojenia tej, sukcesywnie podkładanej przez lata "bomby". EBC rozpoczął taktykę dodrukowywania pieniądza i utrzymywania rekordowo niskich stóp procentowych w 2015 r. Początkowo skala wydatków zaplanowana była na poziomie 60 mln euro, które każdego miesiąca przeznaczano na zakup obligacji z państw członkowskich UE i ostatecznie miała zamknąć się w kwocie 1 bln euro. Jednak, z czasem miesięczną pulę podniesiono do 80 mln euro, a w chwili obecnej koszt programu szacuje się już na 2 bln euro.

Eksperci krytykujący dotychczasowe efekty tych działań podnoszą m.in. argument, że program, który miał ożywić gospodarkę, stał się zamiast tego przede wszystkim strategią ratowania banków. Co więcej, pomocą w ramach QE nie jest objęta Grecja, będąca obecnie w najgorszej sytuacji ekonomicznej spośród krajów strefy euro, ponieważ nie spełnia wymogu posiadania ratingu na poziomie inwestycyjnym.

Program, który planowano realizować przez ok. półtora roku, rozrósł się już niemal dwukrotnie i póki co nic nie wskazuje na rychłe zakończenie. Prezes EBC Mario Draghi, w swoim ostatnim wystąpieniu poinformował, że stopy procentowe nadal będą utrzymywane na rekordowo niskim, w tym również ujemnym, poziomie (stopa podstawowych operacji refinansujących: 0,00% oraz stopa depozytu w banku centralnym: -0,40%). Natomiast skup obligacji w ramach QE będzie prowadzony na aktualnych zasadach do końca grudnia 2017 r., a w razie potrzeby „tak długo, aż Rada stwierdzi trwałe dostosowanie ścieżki inflacji odpowiadające celowi inflacyjnemu". Rada jest też gotowa do „wydłużenia programu lub zwiększenia jego skali” - zakomunikował Draghi.

W ten sposób UE wchodzi w kolejny rok oparty na dodruku pieniądza. Mimo że narzędzia strategii QE po kryzysie z 2008 r. stosowało wiele krajów (m.in. USA, UK i Japonia), to jednak były tam stopniowo redukowane i wygaszane. Tymczasem Unia Europejska zdaje się zmierzać w odwrotnym kierunku. Obawy ekonomistów mogą okazać się trafne: coraz większy ładunek wybuchowy, który poprzez wydłużanie programu podkłada pod siebie Bruksela, będzie bardzo trudny do rozbrojenia.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 08.09.2017

Wzrost gospodarki i stabilna złotówka

Wzrost polskiej gospodarki i stabilna złotówka

Obecna relacja funta do złotówki w największej mierze wynika z okoliczności towarzyszących Brexitowi. Wysokiej wycenie naszej waluty pomógł jednak też wzrost polskiej gospodarki. W drugim kwartale gospodarka nad Wisłą rozwijała się w tempie 3,9% rdr. Główną siłą napedową wzrostu PKB pozostała konsumpcja, jak wynika z najnowszych danych GUS-u.

Polska gospodarka w drugim kwartale br. rosła w tempie 3,9% w ujęcieu rdr. Natomiast dynamika PKB w ujęciu kdk wyniosła 1,1%. Motorem tego dobrego wyniku pozostawał wzrost wydatków konsumpcyjnych gospodarstw domowych, wynikający częściowo z programu 500+. Biorąc pod uwagę wyrównanie sezonowe roczna dynamika PKB przyspieszyła do 4,4% rdr z 4,2% odnotowanych w pierwszym kwartale – poinformował Główny Urząd Statystyczny. Obublikowany dzisiaj raport wskazuje też, że wzrost samej konsumpcji osiągnął poziom aż 2,9% w całościowym wyniku dynamiki PKB. Względem drugiego kwartału 2016 r. realna wartość konsumpcji zwiększyła się o 4,9%. Był to największy wzrost spożycia gospodarstw domowych od czwartego kwartału 2008 r.

Natomiast w sektorze inwestycji sytuacja pozostawałą bez zmian - w stosunku do wyników z poprzedniego badanego okresu. Ze w zględu na nieco większą siłę nabywczą złotówki odnotowano także spowolnienie wzrostu w eksporcie.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 01.09.2017

Brexit może jeszcze bardzo długo dołować funta

Brexit może jeszcze bardzo długo dołować funta

Opinie analityków w zasadzie nie wnoszą nic odkrywczego do bieżącej sytuacji brytyjskiej waluty. Większość z nich jest takiego samego zdania: widmo brexitu i towarzysząca temu procesowi niepewność prawdopodobnie jeszcze długo będą odciskały swoje silne piętno na szterlingu. Natomiast, niezależnie od tego, oczy ekspertów walutowych zwrócone są dzisiaj także na USA i rozpoczynające się sympozium w Jackson Hole.

Notowania pieniądza nad Tamizą nadal pozostają pod bardzo silną presją brexitowych negocjacji. Okres ten może trwać długo – dopóki pertraktacje towarzyszące opuszczaniu Unii nie zaczną nabierać realnych kształtów, a ich wynik będzie mógł być interpretowany jako korzystne rozstrzygnięcie dla UK. Mimo wielokrotnie podnoszonego argumentu, dotyczącego dobrych wyników brytyjskiej ekonomii, znajduje on stosunkowo niewielkie odzwierciedlenie w praktyce. Dane makro powinny w znacznie większym stopniu przekładać się na lepsze notowania funta, ale mimo tego niepewność towarzysząca brexitowi i silna awersja do ryzyka inwestorów przyczyniają się do dalszej przeceny.

Tymczasem, przez najbliższych kilka dni, można spodziewać się wahań kursu związanego z rozpoczynającym się właśnie sympozjum w Jackson Hole. W Stanach Zjednoczonych, w stanie Wyoming, wystartowało coroczne spotkanie szefów banków centralnych z całego świata. Na tym etapie trudno przewidzieć jaki będzie efekt zjazdu, natomiast jako najbardziej niepewne punkty typowane są wystąpienia: prezesa EBC Mario Draghi'ego oraz szefowej Rezerwy Federalnej Janet Yellen.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 25.08.2017

Jak nisko spadnie jeszcze cena funta?

Jak bardzo spadnie jeszcze cena funta?

W połowie mijającego tygodnia kurs brytyjskiej waluty w relacji do złotówki osiągnął najniższą wartość od sierpnia 2011 roku. Na kiepskie notowania funta oprócz podstawowych kwestii takich jak: proces Brexitu, wynik przedterminowych wyborów czy chociażby ostatnia decyzja BOE, przełożyła się także dosyć stabilna pozycja pieniądza nad Wisłą i jego umocnienie wobec euro w pierwszym półroczu br.

Za wyjątkiem październikowego tzw. "dziwnego krachu" szterling na parze ze złotówką wyznaczył w tym tygodniu swoje 6-letnie minimum. W kulminacyjnym momencie (środa 16.08.) za brytyjską walutę płacono zaledwie 4,6589 zł. Mimo nieznacznej poprawy wyceny pieniądz nad Tamizą nadal pozostaje bardzo tani – w chwili obecnej średni kurs pary GBP/PLN wynosi 4,6854. Co prawda, najgwałtowniejsza przecena wyspiarskiej waluty zaczęła się w momencie ogłoszenia wyników referendum w sprawie Brexitu, ale patrząc na analizy długookresowe, szterling tracił już w relacji do złotego od grudnia 2015 r.

Przyczyniło się to tego także sukcesywne umocnienie pozycji złotówki, w tym m.in. poprawienie wyceny w relacji do euro. Do obecnej rekordowo niskiej wartości swoje przysłowiowe 2 grosze dorzucił także Bank of England - przez wycofanie się z podwyżek stóp procentowych i obniżenie prognoz dotyczących wzrostu gospodarczego.

Natomiast warto zwrócić uwagę na to, że wielu analityków wskazuje iż niezależnie od mocno deprecjonujących czynników, waluta ta jest skrajnie niedowartościowana. Awersja do ryzyka inwestorów i rodzaj giełdowej paniki, towarzyszącej w ostatnim okresie funtowi, nie zmienia faktu, że brytyjskie dane makro nadal stanowią mocny fundament, na bazie którego może dojść do relatywnie szybkiej odbudowy pozycji angielskiego pieniądza.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 18.08.2017

Wskaźnik cen dóbr i usług w USA

Na podniesienie stóp w USA będzie trzeba jednak zaczekać?

Mimo że inflacja CPI za Atlantykiem zbliża się do założonego celu, to jednak lipcowy odczyt był nieco niższy od oczekiwań analityków. Jednak najważniejszym wskaźnikiem dla rynków będzie to, jak dane te zinterpretuje Rezerwa Federalna. Na to też z niepokojem czeka giełda walutowa.

Wskaźnik cen dóbr i usług w USA był w lipcu wyższy o 1,7% niż przed rokiem. Jednak z prognoz analityków wynikało, że spodziewają się korzystniejszego odczytu – na poziomie 1,8%. Natomiast w czerwcu wskaźnik inflacji CPI wyniósł 1,6%. Celem Fed-u jest osiągnięcie dynamiki rzędu 2% w długim okresie czasu. Mimo że różnica pomiędzy odczytami a oczekiwaniami była stosunkowo niewielka, to jednak reakcja rynku była zauważalna. Odnotowano spadek dolara w relacji do większości walut głównych, skorzystała na tym także wycena pary USD/PLN.

Takie zachowanie giełdy było spowodowane przede wszystkim obawą o odroczenie decyzji dotyczącej podniesienia stóp procentowych w Stanach. Zakładano, że Rezerwa Federalna dokona podwyżki jeszcze w grudniu 2017 r., jednak nawet tak nieznacznie słabsze wyniki ekonomii mogą być pretekstem do rezygnacji z tego posunięcia. Janet Yellen, szefowa Fed-u, już nie raz zasłynęła z wyjątkowo asekuracyjnego podejścia. Nawet mimo stanowczej polityki Donalda Trumpa, który optuje za zdecydowanym zwiększeniem dynamiki amerykańskiej gospodarki, Yellen może starać się za wszelka cenę przesunąć ten termin. Analitycy szacują, że dla Rezerwy Federalnej następną realną datą takiej decyzji może być marzec 2018 r.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 11.08.2017

Przecena funta po decyzji BoE

Przecena funta po decyzji Banku Anglii

Od czwartku (03.08.) brytyjska waluta zaczęła notować bardzo gwałtowne osłabienie. Intensywna przecena była widoczna m.in. na parze z PLN, bo w ciągu niecałych dwóch dni funt stracił prawie 8 gr do złotówki. Główną przyczyną tego zjawiska był najnowszy komunikat Banku Anglii.

Publikacja Bank of England, po ostatnim posiedzeniu tej instytucji, rozwiała wszelkie nadzieje na podniesienie stóp procentowych. Utrzymany został dotychczasowy niski poziom (0,25%), ale to nie ta informacja wzbudziła najwięcej emocji. Mimo sprzecznych zapowiedzi prezesa BOE z kilku ostatnich miesięcy, większość analityków nie spodziewała się zmiany oprocentowania. Mark Carney już od czerwca kilkukrotnie zapowiadał możliwość podniesienia stóp, po czym się z tych deklaracji wycofywał, więc wpisywało się to w "tradycyjną" asekuracyjną politykę Banku Anglii.

Natomiast silną deprecjację funta wywołał przede wszystkim komunikat BOE, informujący o tym, że obniżone zostały oczekiwania dotyczące wzrostu gospodarczego. Poprzednie prognozy zakładały wzrost rzędu 1,9% w 2018 r. i 1,7% w 2019 r., natomiast obecne przewidywania wskazują już tylko 1,7% w 2018 r. i 1,6% w 2019 r. Co więcej, analitycy tej instytucji zwrócili także uwagę na fakt, że ostatni wzrost inflacji wyprzedził nieco wzrost płac, co może ograniczać konsumpcję.

Po tych wiadomościach deprecjacja funta ruszyła niemal lawinowo. Od wyceny 4,7642 - w relacji do złotówki, pieniądz nad Tamizą zszedł do obecnego poziomu 4,6864. Na parze z PLN zjawisko to było tym bardziej widoczne, ze względu na fakt, że nasza waluta od pewnego czasu utrzymuje dosyć stabilną pozycję.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 04.08.2017

Prezydent umocnił złotówkę

Prezydent Duda umocnił złotówkę

Zawetowanie przez prezydenta dwóch ustaw dotyczących reformy wymiaru sprawiedliwości pozytywnie przełożyło się na kurs złotego. Pieniądz znad Wisły zaczął szybko odrabiać straty do większości walut głównych, w skutek czego mogliśmy obserwować wzrost wartości m.in. w relacji do brytyjskiego funta.

Weto Andrzeja Dudy wobec projektów ustaw dotyczących reformy sądownictwa i skierowanie ich do ponownego przygotowania, zdecydowanie wzmocniło notowania złotówki. Tuż po informacji o zawetowaniu tej inicjatywy, PLN zyskało po kilka groszy wobec większości walut głównych. Najbardziej odczuwalną aprecjację odnotowaliśmy między innymi w stosunku do: funta, dolara i euro. Decyzja prezydenta pomogła również warszawskiej giełdzie. Krótką chwilę po publikacji postanowienia WIG20 wyraźnie odbił, wychodząc z dołka i wspinając się powyżej poziomu otwarcia.

Zachowanie pieniądza nad Wisłą wskazuje na to, że nasza waluta jest obecnie nieco mniej podatna na wpływ czynników zewnętrznych. Dosyć dobre wyniki gospodarki przyczyniły się do mozolnego zajęcia przez złotówkę w miarę stabilnej pozycji, która w ciągu kilku ostatnich miesięcy była dosyć skutecznie broniona i wykazywała, większą niż wcześniej, odporność na czynniki globalne. Obserwując poniedziałkowe notowania można odnieść wrażenie, że giełda niemal wypatrywała pretekstu do aprecjacji.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 28.07.2017

Gwałtowne notowania funta

Ciąg dalszy gwałtownych notowań funta

Już kolejny tydzień z rzędu, patrząc na wykresy notowań brytyjskiej waluty, inwestorzy na pewno się nie nudzą. Pieniądz nad Tamizą regularnie zaskakuje nas bądź gwałtownym spadkiem, bądź nagłym wzrostem. W ostatnich dniach wycena funta w relacji do większości walut też wykazywała właśnie taką tendencję.

Po słabym dla szterlinga zakończeniu przed ostatnim weekendem, bieżący tydzień zaczął się podobnie. Przeceniony funt utrzymywał się na dosyć niskim poziomie i raczej nic nie wskazywało na jego nagłą aprecjację. Jednak, ku zaskoczeniu wielu obserwatorów, jeden z czynników, który przyczynił się też do spadku z końca poprzedniego tygodnia, tym razem (ponownie) pomógł pieniądzowi znad Tamizy.

Głównym powodem, dla którego funt odnotował gwałtowny wzrost (w kulminacyjnym momencie osiągając cenę 4,8335 w relacji do złotówki) było następne wystąpienie prezesa Bank of England. Tak, jak już nie raz zdarzało się to w przeszłości, szefowie tej instytucji potrafią bardzo szybko zmieniać zdanie, wycofując się ze swoich poprzednich deklaracji. Tak było też tym razem. Mark Carney, po niedawnej zapowiedzi, w której poinformował, że BOE nie planuje podnosić stóp na najbliższym posiedzeniu, znowu zaskoczył rynek. Przekazał mediom informację, że ze względu na korzystne dane makro, jego instytucja ponownie rozważa rychłe podniesienie oprocentowania.

Gdyby faktycznie doszło do tego już w lipcu, to na pewno będziemy obserwowali znaczne umocnienie brytyjskiej waluty.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 30.06.2017

Szterling ponownie tanieje

Szterling ponownie tanieje

Mimo całego szeregu niekorzystnych okoliczności, brytyjska waluta starała się, przynajmniej częściowo, obronić swoją pozycję. Znaczny wzrost wyceny nastąpił tydzień wcześniej - po publikacji optymistycznych zapowiedzi przez Bank of England. Wszystko jednak wskazuje na to, że szterling może ponownie zaliczyć dołek, a boja ratunkowa, którą była deklaracja BOE, właśnie zaczyna znikać na horyzoncie.

Póki co, notowania wskazują na to, że pieniądz nad Tamizą obecny tydzień zakończy spadkiem. Lista powodów osłabiających funta jest długa, można tu wymienić m.in.: nowy mniejszościowy gabinet Theresy May i jego słabszą pozycję w brexitowych negocjacjach, coraz większe różnice zdań wewnątrz obozu rządzącego oraz wiszące na włosku porozumienie ze wspierającą go północnoirlandzką DUP.

Natomiast kolejny spadek można także łączyć z ostatnią wypowiedzią szefa Bank of England. Mark Carney poinformował, że wbrew rynkowym prognozom, jego instytucja nie planuje podniesienia stóp procentowych na następnym posiedzeniu. Spekulacje takie pojawiły się po spotkaniu Komitetu Polityki Pieniężnej BOE na początku bieżącego miesiąca, podczas którego decyzja o niepodnoszeniu stóp zapadła nieznaczną większością – 5 do 3 głosów. Inwestorzy zareagowali wówczas bardzo optymistycznie, traktując te informacje jako zapowiedź "jastrzębich" posunięć tej instytucji, a funt błyskawicznie poszybował w górę.

Gdyby prześledzić historię wywiązywania się ze słownych, niezobowiązujących deklaracji szefa BOE, łatwo można dojść do wniosku, że takie zapewnienia jeszcze niczego nie przesądzają. Jednak biorąc pod uwagę, długookresowe, generalnie dosyć "gołębie", nastawienie tej instytucji, raczej nie ma co liczyć na podniesienie stóp w najbliższym miesiącu.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 23.06.2017

Kolejny burzliwy tydzień funta

Kolejny burzliwy tydzień funta

Powoli dobiega końca kolejny tydzień, podczas którego zarówno gwałtownie skacząca jak i nagle spadająca wycena brytyjskiej waluty, dawała się we znaki nie tylko inwestorom. Mimo że w chwili obecnej kurs funta w relacji do złotówki znajduje się na zbliżonym poziomie do poniedziałkowych notowań, zwrócić należy uwagę na to, że w ostatnich dniach dynamiczne wychylenia wyceny na tej parze sięgały nawet 5 gr.

Z jednej strony ekonomiści wskazują, że szterling od dłuższego już czasu pozostaje mocno niedowartościowany, a jego stosunkowo niska cena nie ma odzwierciedlenia w danych z brytyjskiej gospodarki. Daje to teoretycznie szansę na relatywnie szybkę aprecjację - i to właśnie temu zjawisku należy w pewnym stopniu przypisać gwałtowne skoki. Generalizując można powiedzieć, że rynek bardzo pozytywnie, chwilami niemal euforycznie, reaguje na informacje mogące wzmocnić pieniądz nad Tamizą.

Z drugiej jednak strony, cały czas bardzo negatywne oddziaływanie wywiera niepewność, która związana jest z większością najistotniejszych w tym momencie zagadnień. Począwszy od powstania drugiego, słabszego gabinetu Theresy May, przez coraz wyraźniejsze różnice zdań wewnątrz Partii Konserwatywnej, wiszące na włosku porozumienie z północnoirlandzką DUP, która miała wspierać rząd, oraz początek negocjacji z Brukselą. To ostatnia z wymienionych kwestii zdaje się mieć obecnie najbardziej dołujący wpływ na funta. Analitycy wskazują, że dotychczasowe rozmowy idą "dosyć dobrze", głównie dlatego że Londyn, bez stawiania większego oporu, zgadza się na większość unijnych postulatów...

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 21.06.2017

Funt zaczyna znowu tanieć

Funt zaczyna znowu tanieć. Jakie są prognozy?

Brytyjska waluta ponownie zaczęła tanieć. Mimo dosyć gwałtownych skoków w obu kierunkach i prób obrony zeszłotygodniowej pozycji, wycena szterlinga powoli spada coraz niżej. Pomóc może tutaj decyzja o podniesieniu stóp przez BOE, ale na taką ewentualność trzeba będzie zaczekać prawie miesiąc, a do tego czasu funt jeszcze bardziej może się osłabić.

Po zeszłotygodniowej aprecjacji pieniądz znad Tamizy powoli traci wypracowaną pozycję. Można by tutaj wymienić szereg czynników, które mają na to wpływ – ale większość z nich da się ująć pod wspólnym mianownikiem: niepewności i braku stabilizacji. Od czasu referendum w sprawie Brexitu minął już rok. Od tamtej pory rozważane były różne, niejednokrotnie wykluczające się, scenariusze. Rynek wielokrotnie reagował pozytywnie także na takie informacje jak planowany "twardy Brexit". Natomiast najgorszą opcją jest właśnie niepewność, w której ramiona ponownie wpadła Wielka Brytania.

Powołany został słabszy, mniejszościowy rząd, z zapowiadanego "twardego Brexitu" prawdopodobnie szykuje się przejście do "miękkiego" wariantu. Mnożą się spekulacje o możliwym ustąpieniu obecnej premier, a nawet o kolejnych wyborach – czyli, krótko mówiąc, wszystkie najważniejsze kwestie znajdują się pod wielkim znakiem zapytania. A taka sytuacja dla rynku jest chyba najgorsza. Uogólniając, można powiedzieć, że oprócz stabilnej, przewidywalnej perspektywy, którą inwestorzy "lubią" najbardziej, giełda mogłaby reagować przychylnie nawet na bardziej radykalne wychylenia na scenie politycznej – nie ważne czy w prawo czy w lewo – byle w określonym kierunku. Tymczasem ciągły stan niepewności i zawieszenia kluczowych spraw jest najgorszy.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 20.06.2017

Funt się znów umacnia

Funt się umacnia. Będzie powrót do ceny 5 zł?

Z czwartku na piątek mogliśmy zaobserwować znaczące umocnienie. Zaledwie w ciągu kilku godzin cena szterlinga w relacji do złotówki zwiększyła się prawie o 10 gr. Ten nagły skok spowodowany był spekulacjami dotyczącymi podniesienia stóp przez Bank of England. Mimo że ostatecznie do tego nie doszło, to prognozy są optymistyczne a funt w dużym stopniu utrzymał swoją pozycję.

W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie Komitetu Polityki Pieniężnej (MPC) Banku Anglii. Jeszcze przed posiedzeniem burzę w mediach wywołały deklaracje członków komitetu wskazujące na dużą determinację do zmiany dotychczasowej "gołębiej" polityki BOE. Część analityków zakładała, że już na czwartkowym spotkaniu zapadnie decyzja o podniesieniu stóp. Ostatecznie podczas głosowanie MPC postanowiono jednak o pozostawieniu stóp na obecnym poziomie, ale układ sił uległ istotnej zmianie. Komitet składa się z 8 członków, z czego 3 głosowało za a 5 było przeciwko. Mimo braku podwyżki rynek optymistycznie zareagował na tę informację, utrzymując wycenę pieniądza nad Tamizą na dosyć wysokim poziomie.

Tak radykalna zmiana podejścia tej instytucji może oznaczać podniesienie stóp już na kolejnym posiedzeniu. Dla porównania, podczas poprzedniego głosowania 7 członków było przeciwko a tylko 1 opowiedział się za podwyższeniem oprocentowania. Jeżeli faktycznie do tego dojdzie, to prawdopodobnie możemy spodziewać się kolejnego znaczącego wzrostu ceny funta, który będzie miał szanse zbliżyć się nawet do poziomu 5 zł.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 16.06.2017

Fed podnosi stopy

Fed podnosi stopy

W dniu wczorajszym Rezerwa Federalna podjęła decyzję o podniesieniu stóp. Przedział oprocentowania został podwyższony o 25 pb., do poziomu 1,00-1,25%. Jest to już czwarta podwyżka od końca 2015 r. W efekcie dolar zaczął umacniać się w relacji do większości walut. Natomiast odporny na aprecjację "zielonego" okazał się funt, który sam zanotował jeszcze większy wzrost wyceny.

Decyzja amerykańskiego banku centralnego, zgodnie z prognozami, przyczyniła się do umocnienia pieniądza zza Atlantyku. Jest to już czwarta podwyżka stóp w USA w stosunkowo krótkim okresie, bo od końca 2015 r. Wówczas to Fed, pierwszy raz po siedmiu latach, zerwał ze strategią zerowych stóp procentowych, podnosząc je o 0,25%. Obecne, zdecydowanie bardziej "jastrzębie" posunięcia tej instytucji są w dużym stopniu wynikiem polityki Donalda Trumpa, który już w trakcie swojej kampanii prezydenckiej zapowiadał, że zamierza zmobilizować Rezerwę Federalną do bardziej dynamicznego funkcjonowania.

Aprecjacja dolara widoczna była w relacji do większości walut, w tym także w stosunku do złotówki. Natomiast trendowi temu nie poddał się szterling, który nie tylko nie stracił do "zielonego", ale nawet poprawił swoją wycenę. Niespodziewanie mocna pozycja funta wiąże się z wiadomością, która wypłynęła z Bank of England. BOE poinformował że m.in. ze względu na wysoki wynik inflacyjny, wbrew swojemu wcześniejszemu stanowisku, poważnie rozważa niedługie podniesienie stóp procentowych.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 15.06.2017

Funt będzie jeszcze tańszy?

Funt będzie jeszcze tańszy?

Analitycy zapowiadają możliwość jeszcze większej przeceny brytyjskiej waluty. Wynik ostatnich wyborów i powstanie słabego, mniejszościowego rządu nie napawa inwestorów optymizmem. Dlatego też, wbrew wielu wcześniejszym prognozom, szterling nie zaczął odrabiać strat po ogłoszeniu wyników. Z drugiej strony, cześć ekspertów upatruje szansy na realną aprecjację funta właśnie dzięki słabej pozycji nowego gabinetu.

Od momentu ogłoszenia wyników przedterminowych wyborów funt prawie cały czas traci na wartości. Presja na osłabienie utrzymuje się za sprawą zwiększonej niepewności politycznej w Wielkiej Brytanii. Mimo powołania nowego rządu już 11 czerwca, sytuacja nie poprawiła się. Drugi gabinet Theresy May nie posiada wsparcia większości bezwzględnej w Izbie Gmin. Przewodnicząca Partii Konserwatywnej postanowiła nie zawierać koalicji z żadnym ugrupowaniem i stworzyła rząd mniejszościowy, który dzięki porozumieniu z północnoirlandzką Partią Demokratycznych Unionistów, ma działać wyłącznie na zasadzie „confidence and supply”. Taka sytuacja nazywana jest "parlamentem zawieszonym", ponieważ żadne z ugrupowań nie posiada większości niezbędnej do samodzielnego rządzenia, a układ „confidence and supply” gwarantuje w zasadzie tylko przetrwanie rządu. Nic więc dziwnego, że zwłaszcza obliczu takich wyzwań jak Brexit, patowa sytuacja w House of Parliament budzi u inwestorów silną awersję do ryzyka.

Z drugiej strony, część analityków w osłabieniu pozycji Theresy May upatruje właśnie przyczynę rychłego wzmocnienia funta. Porażka poniesiona przez pierwszą minister w ostatnich wyborach może zmusić ją do odejścia od realizacji założeń tzw. "twardego Brexitu". Gdyby rzeczywiście w dalszym procesie negocjacji z UE doszło do takiego przewartościowania dotychczasowego stanowiska Londynu, to prawdopodobnie szterling faktycznie zacząłby odrabiać cześć poniesionych strat.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 14.06.2017

Przegrana Theresy May i mocny spadek funta

Przegrana Theresy May i mocny spadek funta

Po ogłoszeniu pierwszych, szacunkowych wyników wyborów do brytyjskiego parlamentu, kurs funta gwałtownie spadł. Szterling bardzo mocno stracił do większości walut, w tym także w stosunku do złotówki. W kulminacyjnym momencie odnotowano obniżkę aż o 10 gr. Mimo że z kolejnymi godzinami wstępne wyniki zaczęły kształtować się odrobinę lepiej dla Partii Konserwatywnej, to wycena brytyjskiej waluty pozostała na podobnym, niskim poziomie.

Zanim opublikowane zostały pierwsze szacunkowe wyniki wyborów do Izby Gmin, kurs funta w relacji do złotówki wynosił 4,8506. W momencie kiedy podano wstępne informacje notowania szterlinga gwałtownie spadły – do poziomu 4,7675, jakiś czas później zwiększając jeszcze dołek do 4,7508. Tym samym w ciągu zaledwie kilku godzin pieniądz nad Tamizą stracił aż 10 gr. w stosunku do złotego. Do chwili obecnej wycena pary GBP/PLN utrzymuje się na podobnym, niskim poziomie.

Rynek zareagował w ten sposób na wiadomość, że Partia Konserwatywna, w wyniku bardzo słabego poparcia, prawdopodobnie nie będzie w stanie nawet samodzielnie stworzyć rządu. Pozostają dwa inne scenariusze – oba nie najlepsze, zwłaszcza w aktualnych uwarunkowaniach, w których znajduje się UK:

  • próba zawarcia koalicji z którąś z mniejszych partii i wspólne stworzenie rządu,
  • bądź utworzenie rządu mniejszościowego, który może nie być w stanie skutecznie funkcjonować, bo przy uchwalaniu ustaw każdorazowo będzie potrzebował wsparcia części głosów członków pozostałych partii zasiadających w parlamencie.

Z ostatnich sondażowych informacji wynika, że Partia Konserwatywna bezpowrotnie straciła większość potrzebną do samodzielnego rządzenia krajem. Wg obecnych kalkulacji ugrupowanie Theresy May dostanie zaledwie 317 mandatów. Natępne w kolejności będą: Partia Pracy Jeremy'ego Corbyna – 261 mandatów, Szkocka Partia Narodowa Nicoli Sturgeon – 35 mandatów, Liberalni Demokraci Tima Farrona – 12 mandatów oraz Demokratyczna Partia Unionistyczna Petera Robinsona – 10 mandatów. Pozostałe mniejsze ugrupowania razem otrzymają 13 mandatów.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 09.06.2017

Czy euro przestanie istnieć?

Czy euro przestanie istnieć?

Krótka historia wspólnej waluty
Pozycja Europejskiego Banku Centralnego z biegiem lat ulegała zmianie i stopniowo słabła. W parze z tym zjawiskiem szła coraz większa utrata, kluczowej dla tej instytucji, niezależności. Euro, z roli wspólnej waluty mającej gospodarczo zjednoczyć Europę, stało się "straszakiem", którego boją się nowe kraje Wspólnoty, a cześć starych członków upatruje w nim przyczynę własnego kryzysu. Jednak natura nie znosi próżni. Jeżeli europejski pieniądz faktycznie za jakiś czas zniknie, to miejsce po nim zostanie szybko wypełnione. Być może skorzystają na tym m.in. waluty krajów UE, które do tej pory nie przyjęły euro – w tym również nasza złotówka.

Geneza euro i Europejskiego Banku Centralnego
Europejski Bank Centralny (EBC) powstał 1 czerwca 1998 r. Przygotowania do jego stworzenia zaczęły się jednak już dekadę wcześniej. W 1989 r. po upadku Mur Berlińskiego i zjednoczeniu się RFN i NRD, Niemcy szybko uzyskały dominującą pozycję w Europie, m.in. ze względu na bardzo silną gospodarkę, dużą liczbę ludności oraz mocną markę. Proces ten był poprzedzony wcześniejszymi nieoficjalnymi negocjacjami, w trakcie których Francja miała postawić twarde warunki: w zamian za zgodę na połączenie RFN i NRD, zażądała deklaracji stworzenia wspólnej unii walutowej i zrzeczenia się przez Berlin marki.

Z perspektywy blisko 20 lat, które wskazują na to, że głównym beneficjentem euro stały się właśnie Niemcy, takie perypetie powstania EBC mogą wydawać się zadziwiające. Jednak w latach 80. minionego wieku sytuacja wyglądała diametralnie inaczej. 30 lat temu mocna niemiecka marka była potężnym konkurentem dla walut takich krajów jak Francja czy Włochy, a wprowadzenie wspólnego środka płatniczego miało ograniczyć gospodarczą dominację Berlina. Dlatego właśnie to Francja najmocniej naciskała na utworzenie euro. Unia monetarna została zawarta w traktacie z Maastricht (1992 r.) tworzącym Unię Europejską. Następnie, sześć lat później powołano Europejski Bank Centralny, co wynikało z deklaracji złożonych jeszcze w latach 80.

Dalsze losy EBC
Na żądanie Berlina EBC został ulokowany we Frankfurcie nad Menem – mieście będącym centrum finansowym Niemiec i siedzibą Bundesbanku (Niemieckiego Banku Centralnego). EBC, zgodnie z traktatami unijnymi, miał zagwarantowaną niezależność, zarówno od organów UE, jak i od rządów, parlamentów i polityków państw członkowskich.

EBC jest bankiem centralnym strefy euro, nadzorującym 19 narodowych banków centralnych krajów, które przystąpiły do unii monetarnej. Ustala stopy procentowe w eurolandzie, odpowiada za emisję banknotów i funkcjonowanie transeuropejskiego systemu rozliczeń bankowych.

Dwóch pierwszych prezesów (Wim Duisenberg – do 2003 r. oraz Jean-Claude Trichet – do 2011 r.) prowadziło względnie autonomiczną politykę monetarną, opartą o realnie dodatnie stopy procentowe. Pod koniec kadencji Tricheta pojawiły się jednak już pierwsze symptomy problemów: niekonwencjonalne metody wspierania banków – z naruszeniem własnych standardów, czy uruchomienie interwencyjnego skup obligacji greckich, a następnie portugalskich, włoskich i hiszpańskich.

Natomiast głębsza degradacja i utrata niezależności tej instytucji nastąpiła kiedy następcą Tricheta został Mario Draghi. Zarzuty jakie na przestrzeni lat pojawiają się wobec nowego prezesa to przede wszystkim doprowadzenie do utraty autonomii EBC na skutek ulegania wpływom polityków i kręgów finansowych. Dotychczasowe lata rządów Draghiego podsumowywane są jako zabiegi pomagające utrzymać płynność finansową euro-bankrutów z południa naszego kontynentu – kosztem ochrony wartości euro i stabilności cen eurolandu.

Coraz słabsza pozycja EBC
Z formalnego punktu widzenia nic się nie zmieniło, EBC nadal jest niezależny od organów UE, od rządów, parlamentów i polityków państw członkowskich. Niestety tylko w teorii. W praktyce frankfurcki bank wykazuje dużą podatność na naciski płynące zarówno z Komisji Europejskiej jak i stolic najważniejszych państw strefy euro, w tym zwłaszcza Berlina.

Co więcej, instytucja, którą kieruje Mario Draghi, stała się rodzajem pożyczkodawcy ostatniej szansy dla tych krajów eurolandu, które utraciły zaufanie inwestorów. To właśnie realizowana w ten sposób obietnica nieograniczonego skupu obligacji skarbowych (program OMT) opóźnia poważniejszy kryzys w strefie euro. Prawdopodobnie takie posuniecie, póki co, odracza w czasie rozpad bloku walutowego, a dzięki temu euro nadal jest jeszcze walutą Włoch, Grecji, Portugalii czy Hiszpanii.

Kolejnym aspektem, który stawia politykę EBC w złym świetle jest rozpoczęty w 2015 r. tzw. „dodruk pieniędzy” – czyli skup obligacji państwowych za pomocą emisji większej ilości wspólnej waluty. EBC początkowo „drukował” 60 mld euro miesięcznie, a następnie poziom ten został zwiększony do 80 mld euro. Bardzo "dyskusyjnym" posunięciem władz Europejskiego Banku Centralnego było także wprowadzenie ujemnych stóp procentowych – oprocentowanie lokat zostało obniżone do minus 0,40%.

Utrata wiarygodności
Nic więc dziwnego, że w takich okolicznościach EBC przestaje być traktowany jako wiarygodna i miarodajna instytucja. Inwestorzy z coraz większą rezerwą odnoszą się do posunięć frankfurckiego banku, na co przykładem może być chociażby majowe wystąpienie Mario Draghiego. Prezes EBC zakomunikował że, w jego ocenie, sytuacja w eurolandzie poprawia się i makroekonomiczne otoczenie jest coraz lepsze. Oświadczenie to w zasadzie zostało zupełnie zignorowane przez rynek.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 02.06.2017

Funt i złotówka – co dalej?

Funt i złotówka – co będzie dalej?

Mija właśnie następny tydzień, podczas którego zarówno brytyjska waluta jak i pieniądz znad Wisły nie prezentowały nowych trendów na parkietach giełdowych. Funt nadal był słaby – deprecjonowany głównie przez niepewne wyniki sondaży przedwyborczych, a złotówka, wzmocniona dobrymi danymi z polskiej gospodarki, utrzymywała względnie stabilną pozycję.

Bieżący tydzień, w pewnym stopniu, przyniósł utrwalenie trendu z końca maja. Niewiele zmieniło się w uwarunkowaniach szterlinga. Mimo doraźnych gwałtownych wahnięć w obu kierunkach, funt nadal pozostał mocno niedowartościowany. O ile sondażowe wyniki najbliższych wyborów do Izby Gmin nie zaczną nagle wykazywać jakiejś zmiany – np. wzrostu poparcia dla Partii Konserwatywnej, to sytuacja taka może utrzymać się do daty głosowania.

Na słabej wycenie brytyjskiej waluty korzysta nasza złotówka. W chwili obecnej średni kurs GBP/PLN wynosi już 4,7871. Pieniądz nad Wisłą, pokrzepiony dobrymi danymi gospodarczymi, a chwilę wcześniej także podniesieniem perspektywy ratingu i korzystną oceną agencji Moody's, zajął stabilną pozycję. Jednak niezależnie od dobrej relacji złotówki do innych walut, która może mieć szanse utrzymania się również w dalszej perspektywie, aktualna wycena pary GBP/PLN prawdopodobnie będzie bardzo krótkotrwała. To już w przyszły czwartek w UK odbywają się przedterminowe wybory, a wydarzenie to bez wątpienia będzie miało silny wpływ zarówno na notowania szterlinga jak i jego dalszą wycenę w stosunku do złotówki.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 01.06.2017

Kursy - archiwum

Data Kupno Sprze.
2017-10-19 19:41 4.6400 4.7850
2017-10-19 18:02 4.6500 4.7850
2017-10-19 11:59 4.6500 4.7890
2017-10-19 11:56 4.6500 4.7990
2017-10-19 10:42 4.6600 4.7990
2017-10-18 17:58 4.6700 4.7990
2017-10-18 15:58 4.6600 4.7990
2017-10-18 15:57 4.6700 4.7990
2017-10-18 14:19 4.6700 4.7990
2017-10-18 14:17 4.6700 4.8150
2017-10-18 12:58 4.6800 4.8150
2017-10-17 20:44 4.6700 4.8150
2017-10-17 18:10 4.6800 4.8150
2017-10-17 17:52 4.6700 4.8150
2017-10-17 14:57 4.6700 4.8090
2017-10-17 14:55 4.6700 4.8190
2017-10-17 13:47 4.6800 4.8190
2017-10-17 13:45 4.6800 4.8250
2017-10-17 13:00 4.6900 4.8250
2017-10-17 12:57 4.6900 4.8290
2017-10-17 12:55 4.7000 4.8290
2017-10-17 09:22 4.7000 4.8390
2017-10-17 09:20 4.7000 4.8190
2017-10-16 20:00 4.6900 4.8190
2017-10-16 16:54 4.7000 4.8290
2017-10-16 14:48 4.7000 4.8350
2017-10-16 14:44 4.7000 4.8390
2017-10-16 13:44 4.7100 4.8390
2017-10-16 13:42 4.7100 4.8490
2017-10-16 10:43 4.7200 4.8490
2017-10-13 11:50 4.7000 4.8490
2017-10-13 10:08 4.7000 4.8650
2017-10-13 09:28 4.6700 4.8650
2017-10-12 13:56 4.6700 4.8150
2017-10-12 13:15 4.6800 4.8150
2017-10-12 12:57 4.6900 4.8250
2017-10-12 09:52 4.7000 4.8350
2017-10-11 18:13 4.6900 4.8250
2017-10-11 18:06 4.7000 4.8250
2017-10-11 16:17 4.7000 4.8350
2017-10-11 16:14 4.7000 4.8450
2017-10-11 10:43 4.7100 4.8450
2017-10-11 10:05 4.7200 4.8450
2017-10-11 09:18 4.7200 4.8650
2017-10-10 16:35 4.7300 4.8650
2017-10-10 15:58 4.7300 4.8690
2017-10-10 15:00 4.7400 4.8690
2017-10-10 10:15 4.7400 4.8750
2017-10-10 10:13 4.7400 4.8880
2017-10-09 16:49 4.7500 4.8880
2017-10-09 12:51 4.7600 4.8880
2017-10-09 09:53 4.7500 4.8880
2017-10-06 18:15 4.7300 4.8670
2017-10-06 12:05 4.7400 4.8670
2017-10-06 08:45 4.7400 4.8770
2017-10-05 17:44 4.7500 4.8850
2017-10-05 11:21 4.7500 4.8750
2017-10-05 10:20 4.7600 4.8850
2017-10-05 09:38 4.7600 4.8770
2017-10-04 19:23 4.7800 4.9050
2017-10-04 18:10 4.7800 4.9190
2017-10-04 16:56 4.7900 4.9190
2017-10-04 16:55 4.7900 4.9150
2017-10-04 12:59 4.7800 4.9150
2017-10-04 10:56 4.7900 4.9150
2017-10-04 10:08 4.8000 4.9150
2017-10-04 08:55 4.8000 4.9250
2017-10-03 18:11 4.8000 4.9250
2017-10-03 13:53 4.7900 4.9250
2017-10-03 13:04 4.8000 4.9250
2017-10-03 12:07 4.8000 4.9350
2017-10-02 16:00 4.8000 4.9350
2017-10-02 14:44 4.8000 4.9250
2017-10-02 14:43 4.8000 4.9550
2017-09-29 17:22 4.8200 4.9550
2017-09-29 17:21 4.8000 4.9550
2017-09-29 15:17 4.8000 4.9490
2017-09-29 15:16 4.8000 4.9650
2017-09-29 11:38 4.8200 4.9650
2017-09-29 10:51 4.8300 4.9650
2017-09-29 10:07 4.8500 4.9650
2017-09-29 06:34 4.8500 4.9790
2017-09-28 16:44 4.8500 4.9790
2017-09-28 14:28 4.8300 4.9790
2017-09-28 14:00 4.8300 4.9750
2017-09-28 13:06 4.8300 4.9690
2017-09-28 12:52 4.8300 4.9650
2017-09-28 11:48 4.8300 4.9590
2017-09-28 11:44 4.8300 4.9650
2017-09-28 10:47 4.8400 4.9650
2017-09-27 16:25 4.8500 4.9990
2017-09-27 13:16 4.8400 4.9890
2017-09-27 13:12 4.8400 4.9790
2017-09-27 12:13 4.8300 4.9790
2017-09-27 10:54 4.8300 4.9750
2017-09-27 10:40 4.8200 4.9750
2017-09-27 10:39 4.8200 4.9690
2017-09-26 15:39 4.8200 4.9590
2017-09-26 15:35 4.8200 4.9490
2017-09-26 11:57 4.8000 4.9490
2017-09-26 09:57 4.8000 4.9390
2017-09-25 19:52 4.8000 4.9250
2017-09-25 15:05 4.7900 4.9250
2017-09-25 14:37 4.7900 4.9190
2017-09-25 12:44 4.7800 4.9190
2017-09-25 11:09 4.7900 4.9190
2017-09-25 09:05 4.7900 4.9250
2017-09-22 17:58 4.7400 4.8990
2017-09-22 16:32 4.7500 4.8990
2017-09-22 12:01 4.7600 4.8990
2017-09-22 11:42 4.7600 4.9090
2017-09-22 10:11 4.7700 4.9090
2017-09-22 10:10 4.7600 4.9090
2017-09-21 18:05 4.7600 4.9290
2017-09-21 13:56 4.7600 4.9190
2017-09-21 10:45 4.7600 4.9290
2017-09-21 10:24 4.7400 4.9290
2017-09-21 10:09 4.7400 4.9190
2017-09-20 18:10 4.7400 4.8990
2017-09-20 16:21 4.7500 4.8990
2017-09-20 13:11 4.7500 4.8950
2017-09-20 11:08 4.7500 4.8990
2017-09-20 10:22 4.7500 4.8950
2017-09-19 19:20 4.7500 4.8990
2017-09-19 11:30 4.7600 4.8990
2017-09-19 10:14 4.7700 4.8990
2017-09-18 22:27 4.7800 4.8990
2017-09-18 21:04 4.7801 4.8992
2017-09-18 18:10 4.7800 4.8990
2017-09-18 18:07 4.7900 4.8990
2017-09-18 17:21 4.7900 4.9290
2017-09-18 15:53 4.8000 4.9290
2017-09-18 13:33 4.8000 4.9250
2017-09-18 10:15 4.8000 4.9290
2017-09-18 10:14 4.8300 4.9290
2017-09-15 16:01 4.7500 4.9190
2017-09-15 15:15 4.7500 4.9150
2017-09-15 15:01 4.7200 4.9150
2017-09-15 12:01 4.7200 4.9290
2017-09-15 11:09 4.7200 4.8990
2017-09-15 08:28 4.7200 4.8950
2017-09-14 22:56 4.7200 4.7200
2017-09-14 22:53 4.7250 4.7250
2017-09-14 22:48 4.7250 4.7250
2017-09-14 22:38 4.7200 4.7200
2017-09-14 22:36 4.7200 4.7200
2017-09-14 22:29 4.7200 4.7200
2017-09-14 22:27 4.8850 4.8850
2017-09-14 22:23 4.8850 4.8850
2017-09-14 22:16 4.8850 4.8850
2017-09-14 22:14 4.8850 4.8850
2017-09-14 22:13 4.7200 4.7200
2017-09-14 18:40 4.7200 4.7200
2017-09-14 18:30 4.7000 4.8890
2017-09-14 18:29 4.7000 4.8780
2017-09-14 14:57 4.7000 4.8790
2017-09-14 13:29 4.7000 4.8690
2017-09-14 13:08 4.6800 4.8490
2017-09-14 11:05 4.8290 4.8150
2017-09-13 18:11 4.6800 4.8290
2017-09-13 18:06 4.6700 4.8290
2017-09-13 16:56 4.6700 4.8250
2017-09-13 16:17 4.6700 4.8190
2017-09-13 16:15 4.6600 4.8190
2017-09-13 14:05 4.6600 4.8090
2017-09-13 13:47 4.6600 4.7990
2017-09-13 09:48 4.6500 4.7990
2017-09-12 18:08 4.6500 4.7890
2017-09-12 14:13 4.6500 4.7990
2017-09-12 13:03 4.6300 4.7990
2017-09-12 13:00 4.6300 4.7890
2017-09-12 12:14 4.6200 4.7890
2017-09-12 10:47 4.6000 4.7790
2017-09-12 09:43 4.6000 4.7490
2017-09-11 13:53 4.6000 4.7390
2017-09-11 12:13 4.6000 4.7250
2017-09-08 15:40 4.5700 4.7250
2017-09-08 14:10 4.5600 4.7250
2017-09-08 12:51 4.5600 4.7150
2017-09-08 12:44 4.5600 4.6990
2017-09-08 12:11 4.5500 4.6990
2017-09-07 19:08 4.5500 4.6950
2017-09-07 14:58 4.5600 4.6950
2017-09-07 13:09 4.5600 4.7090
2017-09-07 13:08 4.5600 4.7050
2017-09-07 12:02 4.5600 4.6950
2017-09-07 11:53 4.5700 4.6950
2017-09-06 16:22 4.5700 4.7150
2017-09-06 16:12 4.5700 4.7090
2017-09-06 15:58 4.5600 4.7090
2017-09-06 13:18 4.5600 4.6990
2017-09-06 12:12 4.5600 4.6950
2017-09-05 18:49 4.5500 4.6950
2017-09-05 17:48 4.5400 4.6950
2017-09-05 15:54 4.5400 4.6890
2017-09-05 14:44 4.5400 4.6750
2017-09-05 10:18 4.5300 4.6750
2017-09-04 18:11 4.5300 4.6790
2017-09-04 16:02 4.5400 4.6790
2017-09-04 11:00 4.5400 4.6890
2017-09-04 10:58 4.5300 4.6890
2017-09-01 17:29 4.5300 4.7190
2017-09-01 17:10 4.5300 4.7090
2017-09-01 15:49 4.5300 4.6990
2017-09-01 11:49 4.5300 4.6850
2017-08-31 18:14 4.5300 4.6950
2017-08-31 17:16 4.5400 4.6950
2017-08-31 12:18 4.5500 4.6950
2017-08-31 10:26 4.5500 4.6850
2017-08-30 16:14 4.5400 4.6850
2017-08-30 15:43 4.5400 4.6750
2017-08-30 11:14 4.5300 4.6750
2017-08-30 11:12 4.5300 4.6650
2017-08-30 09:40 4.5200 4.6650
2017-08-29 11:54 4.5100 4.6650
2017-08-29 11:19 4.5100 4.6890
2017-08-25 18:15 4.5200 4.6890
2017-08-25 18:11 4.5400 4.6890
2017-08-25 16:15 4.5400 4.6950
2017-08-25 15:55 4.5500 4.6950
2017-08-25 11:09 4.5500 4.6990
2017-08-24 18:20 4.5400 4.6990
2017-08-24 17:03 4.5600 4.6990
2017-08-24 17:00 4.5600 4.7150
2017-08-24 14:45 4.5700 4.7150
2017-08-24 11:51 4.5800 4.7150
2017-08-23 17:14 4.5700 4.7150
2017-08-23 16:22 4.5700 4.7190
2017-08-23 16:02 4.5800 4.7190
2017-08-23 10:44 4.5800 4.7290
2017-08-23 10:14 4.5900 4.7290
2017-08-23 10:11 4.5900 4.7390
2017-08-22 20:14 4.6000 4.7390
2017-08-22 18:13 4.5900 4.7390
2017-08-22 10:50 4.6000 4.7390
2017-08-21 17:24 4.6000 4.7290
2017-08-21 15:12 4.6000 4.7490
2017-08-21 15:00 4.6200 4.7490
2017-08-21 14:16 4.6200 4.7590
2017-08-21 11:52 4.6200 4.7650
2017-08-21 10:25 4.6200 4.7590
2017-08-21 10:12 4.6100 4.7590
2017-08-21 10:07 4.6000 4.7590
2017-08-18 18:13 4.6000 4.7690
2017-08-18 18:12 4.6100 4.7690
2017-08-18 13:47 4.6200 4.7690
2017-08-18 10:27 4.6100 4.7690
2017-08-18 10:13 4.6100 4.7650
2017-08-17 13:51 4.6100 4.7590
2017-08-17 12:17 4.6100 4.7450
2017-08-17 11:58 4.6000 4.7450
2017-08-17 08:55 4.6000 4.7350
2017-08-17 08:51 4.6000 4.7490
2017-08-16 18:18 4.6100 4.7490
2017-08-16 18:15 4.6100 4.7650
2017-08-16 14:44 4.6200 4.7650
2017-08-16 08:37 4.6300 4.7650
2017-08-15 16:41 4.6300 4.7790
2017-08-15 16:24 4.6200 4.7790
2017-08-15 14:55 4.6200 4.7690
2017-08-15 13:51 4.6200 4.7650
2017-08-15 13:15 4.6100 4.7650
2017-08-15 12:55 4.6200 4.7650
2017-08-15 12:50 4.6200 4.7750
2017-08-15 11:56 4.6300 4.7750
2017-08-15 11:19 4.6400 4.7750
2017-08-14 17:20 4.6400 4.7890
2017-08-14 11:24 4.6400 4.7790
2017-08-14 10:43 4.6500 4.7790
2017-08-14 10:25 4.6400 4.7790
2017-08-14 10:22 4.6300 4.7790
2017-08-11 16:46 4.6300 4.7950
2017-08-11 14:58 4.6300 4.7790
2017-08-11 14:10 4.6500 4.7990
2017-08-10 18:13 4.6400 4.7990
2017-08-10 17:08 4.6300 4.7990
2017-08-10 11:59 4.6300 4.8090
2017-08-10 11:53 4.6300 4.7990
2017-08-10 09:30 4.6300 4.7890
2017-08-09 18:13 4.6300 4.7950
2017-08-09 09:49 4.6300 4.7890
2017-08-08 17:59 4.6200 4.7890
2017-08-08 17:55 4.6200 4.7850
2017-08-08 17:48 4.6100 4.7850
2017-08-08 15:46 4.6100 4.7750
2017-08-08 09:43 4.6200 4.7750
2017-08-07 18:12 4.6100 4.7750
2017-08-07 17:52 4.6200 4.7750
2017-08-07 10:12 4.6200 4.7690
2017-08-07 09:59 4.6000 4.7690
2017-08-04 18:06 4.6000 4.7790
2017-08-04 17:04 4.6000 4.7750
2017-08-04 15:46 4.6000 4.7690
2017-08-04 09:18 4.6200 4.7690
2017-08-04 09:16 4.6200 4.7890
2017-08-03 17:55 4.6100 4.7890
2017-08-03 17:08 4.6300 4.7890
2017-08-03 16:46 4.6300 4.7990
2017-08-03 14:16 4.6400 4.7990
2017-08-03 14:09 4.6500 4.7990
2017-08-03 13:57 4.6500 4.8090
2017-08-03 13:54 4.6600 4.8090
2017-08-03 13:18 4.6600 4.8250
2017-08-03 12:07 4.6800 4.8250
2017-08-03 11:14 4.6800 4.8290
2017-08-03 10:19 4.6800 4.8250
2017-08-02 18:12 4.6700 4.8250
2017-08-02 11:04 4.6800 4.8250
2017-08-01 18:14 4.6800 4.8290
2017-08-01 12:43 4.6900 4.8290
2017-08-01 10:22 4.6800 4.8290
2017-07-31 18:12 4.6700 4.8290
2017-07-31 09:56 4.6800 4.8290
2017-07-28 18:42 4.6700 4.8290
2017-07-28 11:04 4.6800 4.8290
2017-07-28 09:46 4.6800 4.8190
2017-07-28 09:11 4.6800 4.8390
2017-07-27 17:45 4.7000 4.8390
2017-07-27 12:41 4.7100 4.8390
2017-07-26 13:52 4.7000 4.8390
2017-07-26 08:54 4.7000 4.8280
2017-07-25 10:07 4.6800 4.8280
2017-07-24 19:57 4.6900 4.8280
2017-07-24 10:09 4.6800 4.8280
2017-07-21 19:48 4.6600 4.7990
2017-07-21 14:44 4.6500 4.7990
2017-07-21 12:13 4.6400 4.7990
2017-07-21 10:08 4.6400 4.7850
2017-07-21 10:03 4.6200 4.7850
2017-07-20 19:40 4.6200 4.7660
2017-07-20 17:16 4.6300 4.7660
2017-07-20 17:04 4.6500 4.7660
2017-07-20 15:44 4.6500 4.7880
2017-07-20 14:53 4.6700 4.7880
2017-07-20 12:56 4.6700 4.8190
2017-07-20 12:02 4.6800 4.8190
2017-07-19 17:15 4.6900 4.8190
2017-07-19 11:36 4.6800 4.8190
2017-07-19 09:07 4.6700 4.8190
2017-07-18 15:27 4.6600 4.7890
2017-07-18 13:12 4.6700 4.7990
2017-07-18 11:54 4.6800 4.7990
2017-07-18 11:49 4.6800 4.8490
2017-07-18 11:08 4.6900 4.8490
2017-07-17 20:23 4.7100 4.8490
2017-07-17 16:33 4.7200 4.8490
2017-07-17 14:52 4.7300 4.8590
2017-07-17 10:43 4.7400 4.8590
2017-07-14 16:13 4.7200 4.8590
2017-07-13 14:10 4.7200 4.8490
2017-07-12 18:04 4.7000 4.8490
2017-07-12 12:43 4.7000 4.8290
2017-07-12 09:49 4.6800 4.8090
2017-07-11 21:29 4.6800 4.8550
2017-07-11 16:44 4.7000 4.8550
2017-07-11 16:41 4.7000 4.8650
2017-07-11 12:13 4.7300 4.8650
2017-07-11 09:53 4.7200 4.8650
2017-07-07 12:48 4.7200 4.8590
2017-07-07 10:54 4.7000 4.8590
2017-07-07 10:46 4.7200 4.8590
2017-07-07 10:38 4.7200 4.8880
2017-07-06 18:17 4.7300 4.8880
2017-07-06 17:48 4.7400 4.8990
2017-07-05 19:41 4.7500 4.8990
2017-07-05 13:40 4.7600 4.9090
2017-07-05 12:13 4.7500 4.9090
2017-07-05 10:55 4.7500 4.8990
2017-07-05 10:11 4.7500 4.8950
2017-07-04 17:29 4.7500 4.8990
2017-07-04 17:04 4.7500 4.8950
2017-07-04 11:48 4.7500 4.8990
2017-07-04 09:51 4.7600 4.8990
2017-07-03 18:20 4.7600 4.9090
2017-07-03 17:42 4.7500 4.9090
2017-07-03 11:58 4.7500 4.8990
2017-07-03 11:26 4.7500 4.8850
2017-06-30 17:12 4.7200 4.8850
2017-06-30 16:47 4.7200 4.8690
2017-06-30 16:45 4.7200 4.8750
2017-06-30 14:56 4.7300 4.8750
2017-06-30 13:08 4.7300 4.8750
2017-06-30 12:40 4.7400 4.8850
2017-06-30 11:04 4.7500 4.8850
2017-06-29 18:13 4.7500 4.8890
2017-06-29 15:11 4.7500 4.8950
2017-06-29 11:56 4.7500 4.8850
2017-06-29 10:09 4.7500 4.8990
2017-06-28 16:30 4.7100 4.8990
2017-06-28 15:54 4.7100 4.8890
2017-06-28 14:54 4.7100 4.8650
2017-06-28 11:51 4.7100 4.8490
2017-06-28 11:48 4.7000 4.8490
2017-06-28 10:16 4.7000 4.8350
2017-06-27 11:41 4.7000 4.8450
2017-06-27 10:58 4.7100 4.8450
2017-06-26 17:44 4.7100 4.8590
2017-06-26 15:09 4.7100 4.8490
2017-06-26 15:06 4.7200 4.8490
2017-06-26 14:41 4.7200 4.8650
2017-06-26 12:40 4.7300 4.8650
2017-06-26 11:57 4.7200 4.8650
2017-06-26 11:28 4.7200 4.8690
2017-06-26 10:13 4.7300 4.8690
2017-06-23 18:11 4.7300 4.8850
2017-06-23 15:42 4.7400 4.8850
2017-06-23 13:26 4.7500 4.8850
2017-06-22 16:46 4.7400 4.8850
2017-06-22 12:58 4.7400 4.8750
2017-06-22 11:47 4.7300 4.8750
2017-06-22 11:44 4.7300 4.8850
2017-06-22 10:55 4.7500 4.8850
2017-06-21 18:05 4.7500 4.8990
2017-06-21 15:37 4.7500 4.8950
2017-06-21 13:44 4.7300 4.8950
2017-06-21 10:12 4.7300 4.8690
2017-06-20 18:23 4.7300 4.8850
2017-06-20 18:09 4.7200 4.8850
2017-06-20 17:08 4.7200 4.8750
2017-06-20 16:53 4.7200 4.8650
2017-06-20 15:49 4.7200 4.8550
2017-06-20 15:37 4.7200 4.8690
2017-06-20 12:47 4.7300 4.8690
2017-06-20 12:15 4.7300 4.8790
2017-06-19 16:19 4.7400 4.8790
2017-06-16 17:00 4.7000 4.8790
2017-06-16 12:58 4.7000 4.8890
2017-06-16 10:13 4.7000 4.8950
2017-06-15 16:35 4.7000 4.9150
2017-06-15 16:20 4.7000 4.9090
2017-06-15 16:16 4.7000 4.9050
2017-06-15 15:23 4.7000 4.8950
2017-06-15 13:52 4.7000 4.8850
2017-06-15 13:12 4.6800 4.8850
2017-06-15 10:12 4.6800 4.8390
2017-06-14 17:47 4.6800 4.8290
2017-06-14 14:52 4.6900 4.8290
2017-06-14 14:48 4.6900 4.8350
2017-06-14 12:57 4.7000 4.8350
2017-06-14 12:47 4.7000 4.8450
2017-06-14 10:12 4.6800 4.8450
2017-06-13 17:49 4.6800 4.8350
2017-06-13 12:56 4.6800 4.8290
2017-06-13 12:52 4.6700 4.8290
2017-06-13 10:51 4.6700 4.8150
2017-06-13 09:08 4.6700 4.8090
2017-06-12 18:12 4.6600 4.8090
2017-06-12 14:38 4.6600 4.8050
2017-06-12 14:09 4.6700 4.8050
2017-06-12 14:06 4.6800 4.8050
2017-06-12 13:06 4.6800 4.8150
2017-06-12 12:19 4.6800 4.8250
2017-06-12 10:19 4.7000 4.8250
2017-06-09 12:55 4.7000 4.8390
2017-06-09 10:25 4.7000 4.8350
2017-06-09 10:15 4.7000 4.8150
2017-06-09 08:40 4.7000 4.8390
2017-06-09 08:39 4.7600 4.8390
2017-06-09 08:32 4.7000 4.8390
2017-06-09 07:53 4.7000 4.9150
2017-06-09 07:08 4.7200 4.9150
2017-06-09 07:07 4.7600 4.9150
2017-06-09 06:35 4.7200 4.9150
2017-06-08 14:04 4.7600 4.9150
2017-06-08 13:31 4.7600 4.9090
2017-06-08 13:26 4.7600 4.9050
2017-06-08 10:07 4.7600 4.9090
2017-06-07 19:09 4.7600 4.8950
2017-06-07 17:54 4.7500 4.8950
2017-06-07 15:57 4.7500 4.8890
2017-06-07 14:47 4.7500 4.8850
2017-06-07 12:22 4.7400 4.8850
2017-06-07 12:16 4.7300 4.8850
2017-06-07 12:06 4.7300 4.8690
2017-06-07 10:48 4.7300 4.8650
2017-06-07 10:24 4.7300 4.8590
2017-06-06 18:11 4.7200 4.8590
2017-06-06 18:06 4.7300 4.8590
2017-06-06 15:58 4.7300 4.8690
2017-06-06 10:15 4.7400 4.8850
2017-06-06 10:14 4.7400 4.7400
2017-06-05 15:55 4.7300 4.8850
2017-06-05 15:49 4.7200 4.8850
2017-06-05 13:23 4.7200 4.8750
2017-06-05 12:50 4.7000 4.8750
2017-06-05 12:49 4.7000 4.8650
2017-06-05 12:00 4.7000 4.8550
2017-06-05 10:51 4.7000 4.8450
2017-06-02 17:48 4.7000 4.8550
2017-06-02 16:06 4.7000 4.8450
2017-06-02 15:55 4.7000 4.8590
2017-06-02 15:06 4.7200 4.8590
2017-06-02 11:07 4.7200 4.8690
2017-06-02 11:06 4.7200 4.8950
2017-06-01 17:45 4.7300 4.8950
2017-06-01 16:11 4.7300 4.8790
2017-06-01 16:00 4.7100 4.8790
2017-06-01 10:50 4.7100 4.8650
2017-06-01 10:21 4.7100 4.8750
2017-05-31 17:39 4.7000 4.8750
2017-05-31 16:43 4.7000 4.8650
2017-05-31 13:49 4.7000 4.8390
2017-05-31 10:12 4.7000 4.8790
2017-05-31 10:11 4.7100 4.8790
2017-05-30 19:40 4.7200 4.8790
2017-05-30 16:19 4.7300 4.8790
2017-05-30 16:12 4.7100 4.8790
2017-05-30 15:57 4.7100 4.8650
2017-05-30 10:06 4.7100 4.8950
2017-05-30 07:10 4.7100 4.8750
2017-05-26 17:21 4.7100 4.8650
2017-05-26 13:56 4.7200 4.8650
2017-05-26 10:45 4.7200 4.8590
2017-05-26 09:15 4.7200 4.8890
2017-05-25 17:18 4.7400 4.8890
2017-05-25 16:28 4.7500 4.8890
2017-05-25 16:26 4.7500 4.8990
2017-05-25 10:45 4.7600 4.8990
2017-05-24 15:23 4.7600 4.9090
2017-05-24 14:43 4.7700 4.9090
2017-05-24 14:39 4.7700 4.9190
2017-05-24 12:57 4.7900 4.9190
2017-05-23 18:09 4.8000 4.9390
2017-05-23 18:01 4.7800 4.9390
2017-05-23 17:48 4.7800 4.9350
2017-05-23 16:50 4.7800 4.9250
2017-05-23 13:49 4.7800 4.9190
2017-05-23 12:49 4.7700 4.9090
2017-05-23 12:42 4.7700 4.9190
2017-05-23 10:47 4.7800 4.9190
2017-05-22 19:39 4.7800 4.9290
2017-05-22 18:17 4.7900 4.9290
2017-05-22 15:47 4.7900 4.9190
2017-05-22 13:12 4.7800 4.9190
2017-05-22 13:09 4.7900 4.9190
2017-05-22 12:45 4.7900 4.9350
2017-05-22 11:58 4.8000 4.9350
2017-05-22 11:14 4.8000 4.9590
2017-05-19 14:02 4.8200 4.9590
2017-05-19 10:11 4.8200 4.9750
2017-05-18 17:11 4.8200 5.0090
2017-05-18 12:57 4.8200 5.0190
2017-05-18 11:49 4.8200 5.0250
2017-05-18 10:51 4.8200 4.9990
2017-05-18 10:18 4.8200 4.9750
2017-05-18 10:13 4.8000 4.9750
2017-05-18 10:12 4.8000 4.9690
2017-05-17 17:58 4.8000 4.9390
2017-05-17 17:28 4.8000 4.9490
2017-05-17 16:17 4.8100 4.9490
2017-05-17 13:58 4.8200 4.9550
2017-05-17 10:08 4.8200 4.9590
2017-05-17 07:23 4.8000 4.9590
2017-05-16 15:45 4.8200 4.9590
2017-05-16 14:48 4.8300 4.9590
2017-05-16 13:02 4.8300 4.9650
2017-05-16 11:13 4.8300 4.9750
2017-05-16 10:44 4.8400 4.9750
2017-05-16 09:12 4.8500 4.9750
2017-05-16 09:09 4.8700 5.0090
2017-05-15 16:11 4.8700 5.0090
2017-05-15 16:00 4.8800 5.0090
2017-05-15 15:50 4.8800 5.0290
2017-05-15 14:43 4.8900 5.0290
2017-05-15 12:46 4.9000 5.0290
2017-05-15 10:49 4.9000 5.0350
2017-05-12 18:10 4.9000 5.0490
2017-05-12 15:00 4.9100 5.0490
2017-05-12 14:20 4.9100 5.0550
2017-05-12 13:05 4.9200 5.0550
2017-05-12 11:23 4.9200 5.0590
2017-05-11 15:10 4.9300 5.0590
2017-05-11 15:08 4.9400 5.0590
2017-05-11 11:51 4.9400 5.0790
2017-05-11 10:51 4.9400 5.0690
2017-05-10 18:16 4.9400 5.0790
2017-05-10 14:26 4.9500 5.0790
2017-05-10 12:10 4.9300 5.0790
2017-05-09 18:14 4.9300 5.0950
2017-05-09 15:50 4.9300 5.0850
2017-05-09 15:28 4.9300 5.0750
2017-05-08 18:13 4.9100 5.0750
2017-05-08 17:21 4.9100 5.0650
2017-05-08 12:47 4.9100 5.0390
2017-05-08 10:20 4.9000 5.0390
2017-05-05 19:50 4.8500 5.0390
2017-05-05 19:43 4.8700 5.0390
2017-05-05 14:42 4.9000 5.0450
2017-05-05 10:46 4.9100 5.0450
2017-05-04 14:57 4.9000 5.0450
2017-05-04 13:51 4.9000 5.0290
2017-05-04 13:49 4.9000 5.0390
2017-05-04 11:47 4.9100 5.0390
2017-05-04 10:48 4.9000 5.0390
2017-05-02 18:21 4.9000 5.0550
2017-05-02 17:21 4.9100 5.0550
2017-05-02 13:48 4.9100 5.0450
2017-05-02 13:45 4.9200 5.0450
2017-05-02 12:10 4.9200 5.0590
2017-05-02 10:56 4.9200 5.0490
2017-04-28 17:18 4.9200 5.0790
2017-04-28 12:16 4.9200 5.0590
2017-04-28 12:09 4.9300 5.0590
2017-04-28 10:17 4.9300 5.0750
2017-04-28 10:13 4.9200 5.0750
2017-04-27 18:15 4.9200 5.0650
2017-04-27 15:52 4.9200 5.0690
2017-04-27 14:49 4.9200 5.0490
2017-04-27 14:42 4.9200 5.0650
2017-04-27 13:44 4.9300 5.0650
2017-04-27 11:45 4.9200 5.0650
2017-04-27 11:16 4.9200 5.0550
2017-04-26 16:57 4.9100 5.0550
2017-04-26 15:45 4.9100 5.0350
2017-04-26 11:53 4.9000 5.0350
2017-04-26 08:42 4.9000 5.0250
2017-04-25 17:51 4.8900 5.0250
2017-04-25 16:22 4.9000 5.0250
2017-04-25 15:57 4.9000 5.0350
2017-04-25 14:52 4.9100 5.0350
2017-04-25 14:49 4.9100 5.0490
2017-04-25 10:47 4.9200 5.0490
2017-04-24 18:02 4.9200 5.0650
2017-04-24 16:59 4.9200 5.0550
2017-04-24 15:53 4.9200 5.0450
2017-04-24 15:41 4.9200 5.0690
2017-04-24 15:11 4.9300 5.0690
2017-04-24 13:52 4.9400 5.0650
2017-04-24 11:55 4.9400 5.0590
2017-04-24 09:52 4.9400 5.0990
2017-04-24 08:50 4.9400 5.1590
2017-04-24 08:49 4.9500 5.1590
2017-04-24 08:46 4.9400 5.1590
2017-04-24 08:44 5.0100 5.1590
2017-04-24 06:58 4.9500 5.1590
2017-04-24 06:46 5.0000 5.1590
2017-04-22 10:20 5.0100 5.1590
2017-04-22 10:19 5.0200 5.1590
2017-04-21 18:11 5.0300 5.1590
2017-04-21 15:51 5.0300 5.1690
2017-04-21 11:44 5.0300 5.1590
2017-04-21 10:49 5.0100 5.1590
2017-04-21 08:21 5.0100 5.1690
2017-04-20 17:52 5.0100 5.1490
2017-04-20 17:22 5.0100 5.1390
2017-04-20 16:28 5.0000 5.1390
2017-04-20 15:18 5.0000 5.1290
2017-04-20 15:04 5.0100 5.1290
2017-04-20 14:52 5.0100 5.1350
2017-04-20 10:12 5.0100 5.1390
2017-04-20 09:17 5.0000 5.1390
2017-04-19 13:53 5.0000 5.1290
2017-04-19 11:42 5.0100 5.1290
2017-04-19 10:57 5.0000 5.1290
2017-04-19 08:44 5.0000 5.1190
2017-04-19 08:32 4.9400 5.1190
2017-04-18 16:21 4.9400 5.1090
2017-04-18 14:59 4.9400 5.0890
2017-04-18 13:17 4.9400 5.0790
2017-04-18 12:56 4.9300 5.0790
2017-04-18 12:38 4.9300 5.0650
2017-04-18 12:37 4.9200 5.0650
2017-04-18 12:33 4.9300 5.0650
2017-04-18 12:13 4.9200 5.0650
2017-04-18 11:56 4.9200 5.0490
2017-04-18 11:48 4.9300 5.0490
2017-04-18 11:41 4.9300 5.0750
2017-04-18 10:16 4.9400 5.0750
2017-04-18 10:15 4.9300 5.0750
2017-04-13 17:46 4.9300 5.0590
2017-04-13 10:13 4.9400 5.0590
2017-04-12 14:12 4.9300 5.0590
2017-04-11 18:20 4.9200 5.0590
2017-04-11 18:06 4.9100 5.0590
2017-04-11 17:23 4.9100 5.0490
2017-04-11 16:56 4.9100 5.0390
2017-04-11 16:54 4.9100 5.0290
2017-04-11 16:17 4.9100 5.0250
2017-04-11 10:57 4.9000 5.0250
2017-04-10 18:15 4.9000 5.0190
2017-04-10 14:44 4.8900 5.0190
2017-04-10 12:57 4.8800 5.0190
2017-04-10 12:52 4.8800 5.0090
2017-04-10 10:15 4.8600 5.0090
2017-04-07 16:52 4.8600 4.9890
2017-04-07 16:33 4.8600 4.9990
2017-04-07 11:38 4.8700 4.9990
2017-04-07 10:42 4.8800 4.9990
2017-04-07 10:40 4.8800 5.0090
2017-04-07 10:12 4.8900 5.0090
2017-04-06 18:10 4.8900 5.0190
2017-04-06 17:54 4.8800 5.0190
2017-04-06 17:18 4.8800 5.0090
2017-04-06 12:56 4.8800 4.9990
2017-04-06 12:53 4.8800 5.0150
2017-04-06 12:52 4.8900 5.0150
2017-04-06 10:41 4.9000 5.0150
2017-04-06 10:06 4.9000 5.0350
2017-04-05 16:13 4.8900 5.0090
2017-04-05 15:12 4.8800 5.0090
2017-04-05 15:11 4.8900 5.0090
2017-04-05 13:55 4.8900 5.0190
2017-04-05 10:53 4.9000 5.0190
2017-04-05 10:52 4.8900 5.0190
2017-04-04 20:01 4.8900 5.0150
2017-04-04 18:38 4.9000 5.0150
2017-04-04 13:55 4.9000 5.0250
2017-04-04 12:14 4.9000 5.0390
2017-04-04 11:29 4.9000 5.0290
2017-04-04 11:11 4.9000 5.0190
2017-04-04 10:18 4.8900 5.0190
2017-04-03 16:06 4.8900 5.0290
2017-04-03 15:11 4.8900 5.0190
2017-04-03 14:05 4.8900 5.0090
2017-04-03 13:13 4.8900 5.0150
2017-04-03 12:17 4.8900 5.0190
2017-04-03 10:44 4.8900 5.0090
2017-04-03 10:43 4.8600 5.0090
2017-04-03 10:42 4.8600 5.0050
2017-03-31 18:06 4.8600 5.0290
2017-03-31 17:57 4.8600 5.0190
2017-03-31 16:51 4.8600 5.0090
2017-03-31 14:44 4.8600 4.9950
2017-03-31 14:09 4.8500 4.9950
2017-03-31 14:08 4.8500 4.9500
2017-03-31 13:49 4.8500 4.9850
2017-03-31 11:39 4.8500 4.9750
2017-03-31 09:46 4.8400 4.9750
2017-03-30 17:52 4.8400 4.9690
2017-03-30 15:49 4.8400 4.9790
2017-03-30 13:45 4.8400 4.9650
2017-03-30 13:42 4.8400 4.9590
2017-03-30 11:38 4.8300 4.9590
2017-03-30 10:45 4.9300 4.9490
2017-03-30 08:49 4.8200 4.9390
2017-03-29 18:13 4.8100 4.9350
2017-03-29 18:03 4.8300 4.9350
2017-03-29 16:21 4.8300 4.9550
2017-03-29 14:57 4.8300 4.9650
2017-03-29 14:09 4.8400 4.9650
2017-03-29 14:03 4.8300 4.9650
2017-03-29 14:01 4.8300 4.9590
2017-03-29 13:33 4.8300 4.9490
2017-03-29 10:59 4.8200 4.9490
2017-03-29 09:50 4.8200 4.9390
2017-03-28 18:12 4.8100 4.9390
2017-03-28 17:56 4.8200 4.9390
2017-03-28 17:15 4.8200 4.9550
2017-03-28 16:55 4.8300 4.9550
2017-03-28 16:14 4.8300 4.9650
2017-03-28 15:50 4.8400 4.9650
2017-03-28 14:53 4.8500 4.9650
2017-03-28 14:26 4.8500 4.9790
2017-03-28 12:01 4.8600 4.9790
2017-03-28 10:28 4.8600 4.9890
2017-03-28 09:46 4.8600 4.9790
2017-03-27 17:31 4.8500 4.9790
2017-03-27 16:57 4.8600 4.9790
2017-03-27 16:44 4.8600 4.9890
2017-03-27 09:54 4.8700 4.9890
2017-03-24 18:13 4.8600 4.9890
2017-03-24 17:59 4.8700 4.9890
2017-03-24 10:42 4.8700 4.9990
2017-03-24 09:10 4.8800 4.9990
2017-03-23 18:15 4.8800 5.0090
2017-03-23 13:05 4.8900 5.0090
2017-03-23 10:49 4.8900 5.0190
2017-03-23 10:23 4.8900 5.0090
2017-03-23 08:39 4.8800 5.0090
2017-03-23 08:23 4.8700 5.0090
2017-03-22 17:26 4.8700 4.9990
2017-03-22 16:01 4.8700 4.9890
2017-03-22 15:49 4.8700 4.9990
2017-03-22 14:20 4.8800 4.9990
2017-03-22 14:18 4.8800 4.9950
2017-03-22 14:15 4.8800 5.0090
2017-03-22 10:55 4.8900 5.0090
2017-03-22 09:42 4.8800 5.0090
2017-03-21 18:11 4.8700 4.9890
2017-03-21 16:59 4.8600 4.9890
2017-03-21 11:40 4.8600 4.9750
2017-03-21 10:52 4.8500 4.9750
2017-03-21 10:48 4.8500 4.9590
2017-03-21 09:44 4.8400 4.9590
2017-03-21 07:13 4.8400 4.9790
2017-03-21 07:12 4.8500 4.9790
2017-03-20 18:04 4.8600 4.9790
2017-03-20 17:12 4.8600 4.9890
2017-03-20 15:12 4.8700 4.9890
2017-03-20 14:17 4.8800 4.9890
2017-03-20 10:09 4.8800 4.9990
2017-03-17 18:12 4.8700 4.9990
2017-03-17 14:56 4.8800 4.9990
2017-03-17 10:17 4.8900 4.9990
2017-03-16 19:49 4.8800 4.9990
2017-03-16 16:12 4.8900 4.9990
2017-03-16 16:03 4.9000 4.9990
2017-03-16 13:31 4.9000 5.0090
2017-03-16 13:18 4.8700 5.0090
2017-03-16 12:14 4.8700 4.9890
2017-03-16 12:10 4.8700 4.9990
2017-03-16 10:55 4.8800 4.9990
2017-03-16 09:17 4.8700 4.9990
2017-03-15 18:13 4.8900 5.0090
2017-03-15 16:07 4.9000 5.0090
2017-03-15 14:59 4.9000 5.0190
2017-03-15 14:45 4.9000 5.0090
2017-03-15 12:50 4.8900 5.0090
2017-03-15 10:46 4.8900 5.0190
2017-03-15 10:26 4.9000 5.0190
2017-03-15 09:54 4.8900 5.0190
2017-03-15 08:53 4.8800 5.0190
2017-03-14 11:07 4.8800 4.9990
2017-03-14 10:58 4.8800 5.0090
2017-03-14 10:26 4.8900 5.0090
2017-03-14 10:25 4.8800 5.0090
2017-03-14 09:08 4.8800 4.9990
2017-03-14 08:40 4.8800 5.0350
2017-03-14 08:38 4.9100 5.0350
2017-03-14 07:26 4.8800 5.0350
2017-03-13 18:13 4.9100 5.0350
2017-03-13 15:20 4.9200 5.0350
2017-03-13 15:17 4.9200 5.0250
2017-03-13 11:45 4.9100 5.0250
2017-03-13 10:14 4.9000 5.0250
2017-03-13 10:09 4.8600 5.0250
2017-03-13 08:49 4.8600 5.0100
2017-03-13 08:41 4.8600 4.9990
2017-03-13 08:38 4.8800 4.9990
2017-03-13 07:18 4.8600 4.9990
2017-03-10 17:30 4.8800 4.9990
2017-03-10 15:58 4.8900 4.9990
2017-03-10 15:29 4.8900 5.0090
2017-03-10 12:51 4.9000 5.0090
2017-03-10 11:44 4.9000 5.0190
2017-03-09 16:11 4.9100 5.0190
2017-03-09 16:06 4.9200 5.0190
2017-03-09 13:45 4.9200 5.0290
2017-03-08 13:58 4.9100 5.0290
2017-03-08 11:53 4.9100 5.0190
2017-03-07 16:12 4.9100 5.0250
2017-03-07 16:05 4.9100 5.0290
2017-03-07 13:26 4.9100 5.0390
2017-03-07 13:24 4.9100 5.0390
2017-03-07 10:25 4.9200 5.0390
2017-03-07 10:24 4.9200 5.0490
2017-03-06 12:13 4.9300 5.0490
2017-03-06 11:29 4.9200 5.0490
2017-03-03 19:48 4.9200 5.0390
2017-03-03 17:03 4.9200 5.0490
2017-03-03 15:52 4.9200 5.0450
2017-03-03 14:51 4.9200 5.0490
2017-03-03 13:55 4.9300 5.0590
2017-03-03 12:53 4.9400 5.0590
2017-03-03 12:27 4.9400 5.0690
2017-03-03 10:18 4.9500 5.0690
2017-03-02 18:59 4.9400 5.0690
2017-03-02 18:11 4.9500 5.0690
2017-03-02 18:07 4.9600 5.0690
2017-03-02 17:16 4.9600 5.0790
2017-03-02 15:56 4.9500 5.0790
2017-03-02 14:08 4.9500 5.0690
2017-03-02 09:55 4.9500 5.0590
2017-03-01 19:55 4.9400 5.0590
2017-03-01 17:58 4.9500 5.0590
2017-03-01 17:28 4.9500 5.0790
2017-03-01 16:50 4.9600 5.0790
2017-03-01 16:02 4.9600 5.0850
2017-03-01 14:24 4.9600 5.0990
2017-03-01 13:15 4.9700 5.0990
2017-03-01 13:06 4.9800 5.0990
2017-03-01 12:31 4.9800 5.1090
2017-02-28 18:19 4.9900 5.1090
2017-02-28 17:52 5.0000 5.1190
2017-02-28 11:48 5.0100 5.1190
2017-02-27 17:51 5.0000 5.1190
2017-02-27 16:02 5.0000 5.1090
2017-02-27 13:21 5.0000 5.1150
2017-02-27 12:05 5.0100 5.1150
2017-02-27 11:56 5.0100 5.1190
2017-02-27 08:55 5.0100 5.1250
2017-02-24 18:14 5.0400 5.1590
2017-02-24 11:40 5.0500 5.1590
2017-02-23 17:53 5.0400 5.1590
2017-02-23 17:49 5.0300 5.1590
2017-02-23 10:53 5.0300 5.1490
2017-02-23 10:48 5.0200 5.1490
2017-02-23 10:43 5.0200 5.1250
2017-02-23 08:19 5.0100 5.1250
2017-02-23 07:39 5.0100 5.1490
2017-02-22 17:48 5.0300 5.1490
2017-02-22 17:47 5.0400 5.1490
2017-02-22 16:01 5.0400 5.1590
2017-02-22 10:54 5.0400 5.1490
2017-02-22 09:14 5.0400 5.1590
2017-02-21 11:53 5.0200 5.1390
2017-02-21 10:12 5.0100 5.1390
2017-02-20 16:52 5.0100 5.1290
2017-02-20 15:52 5.0100 5.1390
2017-02-20 10:53 5.0200 5.1390
2017-02-20 10:16 5.0000 5.1390
2017-02-17 18:02 5.0000 5.1290
2017-02-17 17:02 5.0000 5.1190
2017-02-17 10:57 5.0000 5.1090
2017-02-17 10:10 5.0000 5.1190
2017-02-16 18:13 4.9900 5.1190
2017-02-16 17:11 5.0000 5.1190
2017-02-16 16:40 5.0000 5.1290
2017-02-16 15:57 5.0100 5.1290
2017-02-16 14:52 5.0200 5.1290
2017-02-16 10:14 5.0100 5.1290
2017-02-16 10:12 5.0100 5.1190
2017-02-15 16:19 5.0100 5.1290
2017-02-15 16:17 5.0000 5.1290
2017-02-15 13:45 5.0000 5.1190
2017-02-15 13:23 5.0000 5.1290
2017-02-15 11:50 5.0100 5.1290
2017-02-15 10:46 5.0000 5.1290
2017-02-15 10:44 5.0000 5.1390
2017-02-15 09:41 5.0100 5.1390
2017-02-14 17:10 5.0000 5.1390
2017-02-14 16:34 5.0000 5.1290
2017-02-14 16:19 5.0000 5.1190
2017-02-14 14:21 5.0000 5.1090
2017-02-14 13:11 4.9900 5.1090
2017-02-14 13:09 5.0000 5.1090
2017-02-14 10:52 5.0000 5.1150
2017-02-14 10:48 5.0000 5.1390
2017-02-13 14:51 5.0200 5.1390
2017-02-13 13:54 5.0200 5.1490
2017-02-13 13:29 5.0000 5.1490
2017-02-13 12:00 5.0000 5.1390
2017-02-13 11:13 5.0000 5.1290
2017-02-13 11:06 4.9900 5.1290
2017-02-13 09:55 4.9900 5.1190
2017-02-13 09:53 4.9900 5.1050
2017-02-10 18:54 4.9800 5.1050
2017-02-10 18:53 4.9800 5.0990
2017-02-10 17:17 4.9800 5.1150
2017-02-10 17:15 4.9700 5.1150
2017-02-10 16:34 4.9700 5.1090
2017-02-10 13:51 4.9700 5.0950
2017-02-10 13:07 4.9800 5.0950
2017-02-10 10:18 4.9800 5.1090
2017-02-10 10:16 4.9800 5.1250
2017-02-10 09:28 4.9900 5.1250
2017-02-09 14:51 5.0100 5.1250
2017-02-09 10:14 5.0000 5.1250
2017-02-09 10:11 5.0000 5.1150
2017-02-08 18:38 4.9800 5.1150
2017-02-08 16:27 4.9900 5.1150
2017-02-08 13:12 5.0000 5.1150
2017-02-08 12:52 4.9700 5.1150
2017-02-08 10:16 4.9700 5.1090
2017-02-08 09:57 4.9700 5.0890
2017-02-08 08:56 4.9600 5.0890
2017-02-08 08:51 4.9600 5.0790
2017-02-07 19:45 4.9400 5.0790
2017-02-07 18:02 4.9300 5.0790
2017-02-07 17:24 4.9300 5.0690
2017-02-07 17:05 4.9300 5.0490
2017-02-07 13:47 4.9200 5.0490
2017-02-07 12:59 4.9300 5.0490
2017-02-07 12:51 4.9200 5.0490
2017-02-07 11:00 4.9200 5.0390
2017-02-07 10:47 4.9200 5.0290
2017-02-07 10:19 4.9100 5.0290
2017-02-07 10:16 4.9200 5.0290
2017-02-06 20:19 4.9200 5.0390
2017-02-06 17:34 4.9100 5.0390
2017-02-06 16:54 4.9100 5.0290
2017-02-06 15:01 4.9200 5.0290
2017-02-06 11:03 4.9200 5.0390
2017-02-03 16:08 4.9200 5.0490
2017-02-03 15:12 4.9200 5.0590
2017-02-03 14:27 4.9300 5.0590
2017-02-03 11:10 4.9400 5.0590
2017-02-03 10:56 4.9400 5.0750
2017-02-03 10:16 4.9500 5.0750
2017-02-02 18:10 4.9400 5.0750
2017-02-02 15:54 4.9400 5.0650
2017-02-02 15:44 4.9400 5.0790
2017-02-02 14:16 4.9500 5.0790
2017-02-02 14:11 4.9500 5.0950
2017-02-02 13:53 4.9700 5.0950
2017-02-02 13:13 4.9700 5.1150
2017-02-02 11:29 4.9900 5.1150
2017-02-02 08:43 5.0000 5.1150
2017-02-01 16:11 5.0000 5.1350
2017-02-01 16:05 4.9800 5.1350
2017-02-01 14:33 4.9800 5.1250
2017-02-01 12:59 4.9800 5.1150
2017-02-01 11:03 4.9800 5.1090
2017-02-01 11:00 4.9700 5.1090
2017-01-31 18:11 4.9700 5.0990
2017-01-31 17:52 4.9600 5.0990
2017-01-31 14:20 4.9600 5.0790
2017-01-31 12:49 4.9700 5.0790
2017-01-31 12:20 4.9700 5.0990
2017-01-31 11:00 4.9800 5.0990
2017-01-31 10:48 4.9800 5.1190
2017-01-31 08:55 5.0000 5.1190
2017-01-30 17:56 5.0000 5.1390
2017-01-30 17:14 5.0100 5.1390
2017-01-30 17:13 5.0100 5.1450
2017-01-30 16:27 5.0200 5.1450
2017-01-30 16:25 5.0200 5.1550
2017-01-30 14:18 5.0300 5.1550
2017-01-30 14:13 5.0300 5.1390
2017-01-30 11:47 5.0200 5.1390
2017-01-30 10:20 5.0200 5.1490
2017-01-27 17:27 5.0300 5.1490
2017-01-27 14:28 5.0400 5.1490
2017-01-27 12:12 5.0300 5.1490
2017-01-27 12:08 5.0300 5.1590
2017-01-27 09:52 5.0400 5.1590
2017-01-27 09:49 5.0400 5.1790
2017-01-26 15:26 5.0500 5.1790
2017-01-26 13:04 5.0400 5.1790
2017-01-26 12:56 5.0500 5.1790
2017-01-26 11:52 5.0600 5.1790
2017-01-26 10:10 5.0600 5.1990
2017-01-26 10:08 5.0500 5.1990
2017-01-25 18:03 5.0500 5.1750
2017-01-25 15:30 5.0500 5.1650
2017-01-25 10:54 5.0400 5.1650
2017-01-25 10:40 5.0300 5.1650
2017-01-25 10:06 5.0300 5.1550
2017-01-24 18:03 5.0200 5.1550
2017-01-24 17:22 5.0200 5.1390
2017-01-24 17:05 5.0100 5.1390
2017-01-24 13:16 5.0100 5.1290
2017-01-24 13:10 5.0200 5.1290
2017-01-23 17:19 5.0200 5.1390
2017-01-23 17:17 5.0200 5.1250
2017-01-23 10:15 5.0100 5.1250
2017-01-23 09:37 5.0000 5.1190
2017-01-23 08:42 4.9900 5.1190
2017-01-20 13:30 4.9900 5.0990
2017-01-20 12:48 4.9800 5.0990
2017-01-20 10:59 5.0000 5.0990
2017-01-20 10:19 5.0000 5.1150
2017-01-20 09:02 5.0000 5.1090
2017-01-19 17:51 5.0000 5.1250
2017-01-19 15:30 5.0000 5.1290
2017-01-19 15:12 5.0000 5.1190
2017-01-19 11:54 5.0000 5.1090
2017-01-19 11:49 4.9800 5.1090
2017-01-19 10:09 4.9800 5.0950
2017-01-18 17:42 4.9800 5.0850
2017-01-18 13:41 4.9700 5.0850
2017-01-18 13:26 4.9800 5.0850
2017-01-18 10:43 4.9800 5.0950
2017-01-18 10:36 4.9700 5.0950
2017-01-18 09:44 4.9700 5.0850
2017-01-17 18:20 5.0000 5.1150
2017-01-17 13:59 4.9700 5.0990
2017-01-17 13:57 4.9700 5.0790
2017-01-17 13:49 4.9500 5.0790
2017-01-17 13:48 4.9400 5.0790
2017-01-17 13:46 4.9400 5.0690
2017-01-17 13:44 4.9400 5.0490
2017-01-17 13:16 4.9300 5.0490
2017-01-17 13:03 4.9200 5.0490
2017-01-17 12:46 4.9200 5.0290
2017-01-17 11:36 4.9200 5.0490
2017-01-16 10:44 4.9300 5.0490
2017-01-16 10:41 4.9200 5.0490
2017-01-16 10:17 4.9200 5.0290
2017-01-16 09:03 4.9100 5.0290
2017-01-13 18:46 4.9600 5.0990
2017-01-13 17:28 4.9500 5.0990
2017-01-13 17:26 4.9300 5.0990
2017-01-13 17:23 4.9300 5.0890
2017-01-13 17:14 4.9300 5.0790
2017-01-13 14:46 4.9300 5.0690
2017-01-13 13:17 4.9400 5.0690
2017-01-13 12:58 4.9500 5.0690
2017-01-13 12:03 4.9500 5.0790
2017-01-13 11:10 4.9500 5.0690
2017-01-12 19:43 4.9400 5.0690
2017-01-12 19:39 4.9400 5.0790
2017-01-12 17:40 4.9500 5.0790
2017-01-12 17:15 4.9600 5.0790
2017-01-12 17:05 4.9700 5.0790
2017-01-12 16:56 4.9800 5.0790
2017-01-12 11:08 4.9800 5.0990
2017-01-12 09:55 4.9800 5.1090
2017-01-11 16:44 4.9700 5.0990
2017-01-11 16:42 4.9700 5.1090
2017-01-11 16:11 4.9800 5.1090
2017-01-11 15:58 4.9700 5.1090
2017-01-11 12:15 4.9700 5.0990
2017-01-10 18:15 4.9700 5.0890
2017-01-10 17:58 4.9600 5.0890
2017-01-10 14:40 4.9600 5.0790
2017-01-10 12:08 4.9500 5.0790
2017-01-10 11:30 4.9400 5.0790
2017-01-10 10:13 4.9400 5.0690
2017-01-10 09:29 4.9500 5.0690
2017-01-10 09:28 4.9500 5.0770
2017-01-10 08:44 4.9600 5.0770
2017-01-09 18:10 4.9700 5.1090
2017-01-09 17:12 4.9800 5.1090
2017-01-09 17:09 4.9900 5.1090
2017-01-09 15:19 4.9900 5.1190
2017-01-09 14:49 5.0000 5.1190
2017-01-09 12:29 5.0000 5.1290
2017-01-09 11:54 4.9800 5.1290
2017-01-09 08:49 4.9800 5.1450
2017-01-08 09:34 5.0200 5.1450
2017-01-06 15:41 5.0200 5.1650
2017-01-06 12:04 5.0300 5.1650
2017-01-05 18:27 5.0400 5.1650
2017-01-05 15:47 5.0400 5.1790
2017-01-05 14:22 5.0500 5.1790
2017-01-05 13:14 5.0600 5.1790
2017-01-05 10:35 5.0500 5.1790
2017-01-05 09:18 5.0500 5.1650
2017-01-05 09:11 5.0500 5.1950
2017-01-04 17:14 5.0600 5.1950
2017-01-04 16:12 5.0700 5.1950
2017-01-04 16:10 5.0700 5.2090
2017-01-04 12:48 5.0900 5.2090
2017-01-04 10:53 5.0900 5.2190
2017-01-04 10:20 5.0900 5.2390
2017-01-03 17:54 5.1000 5.2390
2017-01-03 15:58 5.1100 5.2390
2017-01-03 15:51 5.1100 5.2490
2017-01-03 14:59 5.1200 5.2490
2017-01-03 12:18 5.1200 5.2590
2017-01-03 11:10 5.0900 5.2590
2017-01-03 11:01 5.0800 5.2590
2016-12-30 15:50 5.0800 5.2290
2016-12-30 11:14 5.0800 5.2150
2016-12-30 09:09 5.0900 5.2150
2016-12-29 18:12 5.0800 5.2150
2016-12-29 17:01 5.0800 5.2250
2016-12-29 16:50 5.1000 5.2250
2016-12-29 10:52 5.1000 5.2290
2016-12-29 09:37 5.1000 5.2450
2016-12-28 16:07 5.1100 5.2450
2016-12-28 15:49 5.1100 5.2350
2016-12-23 15:54 5.1000 5.2350
2016-12-23 13:35 5.1000 5.2390
2016-12-23 10:14 5.1100 5.2390
2016-12-23 10:10 5.1100 5.2690
2016-12-22 16:13 5.1300 5.2690
2016-12-22 14:32 5.1400 5.2690
2016-12-22 13:22 5.1300 5.2690
2016-12-22 12:32 5.1200 5.2690
2016-12-22 12:11 5.1400 5.2690
2016-12-22 11:03 5.1400 5.2790
2016-12-22 10:14 5.1500 5.2790
2016-12-22 10:10 5.1500 5.2990
2016-12-21 15:29 5.1600 5.2990
2016-12-21 10:19 5.1700 5.2990
2016-12-21 10:17 5.1800 5.2990
2016-12-20 16:44 5.1800 5.3090
2016-12-20 15:57 5.1900 5.3090
2016-12-20 12:45 5.1900 5.3190
2016-12-20 12:00 5.1800 5.3190
2016-12-20 10:07 5.1900 5.3190
2016-12-19 18:00 5.1800 5.3190
2016-12-19 17:24 5.1700 5.3190
2016-12-19 15:56 5.1700 5.2990
2016-12-19 14:34 5.1700 5.3090
2016-12-19 14:08 5.1800 5.3090
2016-12-19 13:52 5.1900 5.3090
2016-12-19 12:58 5.1900 5.3250
2016-12-19 12:03 5.2000 5.3250
2016-12-16 12:24 5.2000 5.3350
2016-12-16 11:52 5.1900 5.3350
2016-12-16 11:05 5.1900 5.3250
2016-12-16 11:00 5.2000 5.3250
2016-12-16 10:57 5.2100 5.3250
2016-12-16 10:48 5.2100 5.3350
2016-12-16 10:33 5.2100 5.3650
2016-12-16 10:32 5.2100 5.3450
2016-12-16 09:18 5.2100 5.3650
2016-12-15 17:10 5.2200 5.3650
2016-12-15 14:52 5.2400 5.3650
2016-12-15 12:51 5.2400 5.3950
2016-12-15 11:55 5.2400 5.3850
2016-12-15 11:47 5.2400 5.3750
2016-12-15 11:36 5.2200 5.3750
2016-12-14 17:55 5.2200 5.3550
2016-12-14 14:56 5.2200 5.3590
2016-12-14 11:54 5.2200 5.3490
2016-12-14 11:22 5.2200 5.3590
2016-12-14 10:56 5.2300 5.3590
2016-12-13 17:23 5.2300 5.3650
2016-12-13 16:57 5.2400 5.3650
2016-12-13 16:25 5.2400 5.3890
2016-12-13 14:21 5.2600 5.3890
2016-12-13 12:25 5.2500 5.3890
2016-12-12 17:26 5.2400 5.3890
2016-12-12 17:21 5.2300 5.3890
2016-12-12 17:06 5.2300 5.3850
2016-12-12 14:02 5.2200 5.3690
2016-12-12 12:11 5.2200 5.3590
2016-12-12 12:05 5.2300 5.3590
2016-12-12 11:02 5.2300 5.3690
2016-12-09 16:23 5.2200 5.3690
2016-12-09 13:40 5.2200 5.3590
2016-12-09 12:09 5.2000 5.3450
2016-12-08 17:23 5.2000 5.3250
2016-12-08 14:53 5.2000 5.3450
2016-12-08 12:38 5.1700 5.2990
2016-12-08 12:26 5.1700 5.2950
2016-12-08 11:38 5.1500 5.2950
2016-12-08 11:23 5.1500 5.2690
2016-12-08 09:55 5.1400 5.2690
2016-12-07 16:36 5.1300 5.2690
2016-12-07 11:04 5.1400 5.2690
2016-12-07 10:57 5.1400 5.2950
2016-12-07 10:09 5.1700 5.2950
2016-12-06 18:47 5.2100 5.3350
2016-12-06 17:18 5.2600 5.3590
2016-12-06 14:56 5.2600 5.3790
2016-12-05 19:17 5.2600 5.3950
2016-12-05 16:33 5.2600 5.4050
2016-12-05 16:22 5.2600 5.3990
2016-12-05 12:59 5.2600 5.4150
2016-12-05 10:17 5.2600 5.4190
2016-12-03 07:34 5.2600 5.3990
2016-12-03 07:29 5.2600 5.3890
2016-12-02 14:02 5.2500 5.3890
2016-12-02 12:08 5.2500 5.3790
2016-12-02 11:59 5.2400 5.3790
2016-12-02 10:11 5.2400 5.3690
2016-12-01 19:51 5.2300 5.3690
2016-12-01 18:01 5.2400 5.3690
2016-12-01 17:46 5.2400 5.3790
2016-12-01 16:51 5.2500 5.3790
2016-12-01 16:00 5.2500 5.3990
2016-12-01 15:04 5.2000 5.3990
2016-12-01 13:41 5.2000 5.3690
2016-12-01 12:20 5.1800 5.3690
2016-12-01 11:51 5.1800 5.3490
2016-12-01 10:12 5.1800 5.3250
2016-12-01 10:09 5.1600 5.3250
2016-11-30 17:26 5.1600 5.3150
2016-11-30 17:19 5.1500 5.3150
2016-11-30 16:42 5.1500 5.2790
2016-11-30 15:58 5.1400 5.2790
2016-11-30 14:56 5.1400 5.2750
2016-11-30 13:59 5.1300 5.2750
2016-11-30 13:12 5.1300 5.2550
2016-11-30 11:46 5.1200 5.2550
2016-11-30 11:41 5.1400 5.2550
2016-11-30 10:28 5.1400 5.2750
2016-11-30 08:32 5.1400 5.2650
2016-11-30 07:37 5.1400 5.2790
2016-11-29 17:34 5.1600 5.2790
2016-11-29 16:00 5.1600 5.2890
2016-11-29 15:48 5.1500 5.2890
2016-11-29 13:49 5.1500 5.2790
2016-11-29 13:42 5.1500 5.2690
2016-11-29 11:11 5.1400 5.2690
2016-11-29 11:01 5.1200 5.2690
2016-11-29 10:40 5.1200 5.2590
2016-11-28 16:12 5.1200 5.2490
2016-11-28 14:40 5.1100 5.2490
2016-11-28 13:45 5.1100 5.2390
2016-11-28 13:41 5.1000 5.2390
2016-11-28 10:55 5.1000 5.2250
2016-11-28 10:50 5.1100 5.2250
2016-11-25 16:44 5.1100 5.2390
2016-11-25 12:39 5.1200 5.2390
2016-11-25 11:04 5.1100 5.2390
2016-11-25 09:45 5.1000 5.2290
2016-11-25 09:40 5.1000 5.2690
2016-11-25 09:14 5.1200 5.2690
2016-11-24 13:45 5.1400 5.2690
2016-11-24 12:14 5.1400 5.2790
2016-11-24 10:13 5.1400 5.2690
2016-11-23 18:26 5.1300 5.2690
2016-11-23 17:17 5.1200 5.2690
2016-11-23 15:49 5.1200 5.2590
2016-11-23 15:48 5.1200 5.2490
2016-11-23 15:23 5.1000 5.2490
2016-11-23 14:14 5.1000 5.2290
2016-11-23 14:01 5.0900 5.2290
2016-11-23 13:59 5.0900 5.2150
2016-11-23 13:57 5.0900 5.0900
2016-11-23 11:00 5.0800 5.2150
2016-11-23 10:45 5.0800 5.2350
2016-11-23 07:50 5.1000 5.2350
2016-11-22 18:51 5.1100 5.2350
2016-11-22 16:46 5.1100 5.2450
2016-11-22 15:16 5.1000 5.2450
2016-11-22 14:08 5.1100 5.2450
2016-11-22 13:32 5.1000 5.2450
2016-11-22 11:56 5.1000 5.2350
2016-11-22 11:55 5.1100 5.2350
2016-11-22 10:15 5.1100 5.2450
2016-11-21 16:57 5.1100 5.2690
2016-11-21 16:16 5.1000 5.2690
2016-11-21 15:30 5.1000 5.2590
2016-11-21 14:43 5.1000 5.2490
2016-11-21 14:42 5.1000 5.2590
2016-11-21 14:39 5.0800 5.2590
2016-11-21 13:05 5.0800 5.2290
2016-11-21 12:52 5.0800 5.2190
2016-11-21 10:18 5.0800 5.1990
2016-11-21 10:12 5.0800 5.2390
2016-11-18 17:24 5.1000 5.2390
2016-11-18 15:33 5.1000 5.2290
2016-11-18 14:39 5.1000 5.2190
2016-11-18 13:30 5.1000 5.2390
2016-11-18 12:05 5.1000 5.2590
2016-11-18 09:46 5.1000 5.2690
2016-11-17 16:49 5.1000 5.2490
2016-11-17 16:18 5.1000 5.2450
2016-11-17 14:13 5.1000 5.2290
2016-11-17 11:10 5.0800 5.2290
2016-11-16 17:00 5.0800 5.2390
2016-11-16 12:46 5.0800 5.2290
2016-11-16 09:47 5.0700 5.2290
2016-11-16 08:44 5.0700 5.1990
2016-11-16 08:35 5.0300 5.1990
2016-11-15 16:21 5.0300 5.1790
2016-11-15 14:54 5.0100 5.1790
2016-11-15 13:05 5.0100 5.1590
2016-11-15 09:49 5.0100 5.1450
2016-11-15 09:47 5.0200 5.1450
2016-11-15 09:40 5.0200 5.1990
2016-11-14 18:45 5.0600 5.1990
2016-11-14 18:16 5.0500 5.1990
2016-11-14 18:14 5.0500 5.2090
2016-11-14 14:53 5.0500 5.1850
2016-11-14 13:22 5.0000 5.1850
2016-11-14 12:28 5.0000 5.1850
2016-11-14 11:09 5.0000 5.1550
2016-11-14 10:42 5.0000 5.1790
2016-11-14 10:06 5.0000 5.2090
2016-11-11 18:00 4.9000 5.2090
2016-11-11 13:28 4.9000 5.1990
2016-11-11 12:41 4.8300 5.1990
2016-11-11 11:56 4.8300 5.1890
2016-11-11 11:06 4.8300 5.2190
2016-11-11 10:18 4.8300 5.1790
2016-11-10 17:26 4.8300 5.0990
2016-11-10 17:14 4.8300 5.0890
2016-11-10 16:15 4.8300 5.0750
2016-11-10 15:54 4.8300 5.0790
2016-11-10 15:41 4.8300 5.0690
2016-11-10 15:26 4.8300 5.0590
2016-11-10 14:42 4.8300 5.0390
2016-11-10 13:25 4.8000 5.0390
2016-11-10 10:47 4.8000 5.0190
2016-11-09 17:21 4.8000 5.0290
2016-11-09 16:48 4.8000 4.9990
2016-11-09 16:17 4.8000 4.9790
2016-11-09 15:48 4.8000 4.9690
2016-11-09 15:22 4.8000 4.9590
2016-11-09 12:26 4.8000 4.9390
2016-11-09 11:27 4.7800 4.9390
2016-11-09 10:46 4.7800 4.9290
2016-11-09 09:17 4.7700 4.9290
2016-11-09 07:25 4.7600 4.9290
2016-11-09 07:09 4.7500 4.9290
2016-11-08 13:59 4.7900 4.9290
2016-11-08 12:00 4.8000 4.9290
2016-11-08 09:08 4.8000 4.9390
2016-11-07 15:14 4.7900 4.9390
2016-11-07 14:58 4.7800 4.9390
2016-11-07 10:50 4.7800 4.9190
2016-11-07 10:43 4.7800 4.9490
2016-11-05 09:52 4.8000 4.9490
2016-11-04 16:06 4.7800 4.9490
2016-11-04 15:28 4.7800 4.9290
2016-11-04 10:42 4.7800 4.9190
2016-11-04 09:43 4.7400 4.9190
2016-11-03 13:18 4.7400 4.9390
2016-11-03 11:54 4.7400 4.9190
2016-11-03 11:44 4.7400 4.8990
2016-11-03 11:07 4.7100 4.8990
2016-11-02 14:02 4.7100 4.8650
2016-11-02 13:12 4.7100 4.8550
2016-11-02 09:08 4.7000 4.8550
2016-11-01 17:17 4.6900 4.8550
2016-11-01 15:20 4.7000 4.8550
2016-11-01 13:47 4.7200 4.8550
2016-11-01 12:47 4.7200 4.8750
2016-10-31 17:43 4.7400 4.8750
2016-10-31 16:18 4.7400 4.8850
2016-10-31 14:11 4.7400 4.8750
2016-10-31 13:12 4.7300 4.8750
2016-10-31 13:10 4.7300 4.8790
2016-10-31 12:42 4.7300 4.8890
2016-10-28 17:35 4.7400 4.8890
2016-10-28 12:59 4.7500 4.8890
2016-10-28 12:55 4.7500 4.8990
2016-10-28 11:41 4.7600 4.8990
2016-10-27 17:04 4.7700 4.8990
2016-10-27 15:04 4.7800 4.8990
2016-10-27 14:50 4.7800 4.8990
2016-10-27 10:42 4.7800 4.9250
2016-10-27 10:36 4.7800 4.9190
2016-10-26 17:28 4.7800 4.9090
2016-10-26 16:29 4.7700 4.9090
2016-10-26 16:17 4.7600 4.9090
2016-10-26 10:13 4.7600 4.8990
2016-10-25 17:30 4.7500 4.8990
2016-10-25 16:13 4.7500 4.8890
2016-10-25 15:24 4.7600 4.8950
2016-10-25 15:08 4.7700 4.8950
2016-10-24 16:18 4.7700 4.9190
2016-10-21 12:42 4.7700 4.9390
2016-10-21 10:28 4.7600 4.9390
2016-10-20 18:31 4.7600 4.9190
2016-10-20 17:04 4.7400 4.9190
2016-10-20 16:24 4.7400 4.9090
2016-10-20 10:46 4.7400 4.8990

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.6800 

Do W. Brytanii4.7290 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera