Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9390 0.49% 

Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9390 0.49% 

Archiwalne komentarze walutowe (15)

Niska inflacja i spadek GBP

Niska inflacja i spadek funta

W trakcie mijającego tygodnia doszło do dosyć znacznej przeceny wartości szterlinga. W kulminacyjnym momencie brytyjska waluta staniała aż o ok. 5,5 gr w relacji do złotówki – spadając do poziomu 4,7720. Główną przyczyną okazały się nieznacznie gorsze dane z brytyjskiej ekonomi, wskazujące na niższy od prognozowanego współczynnik inflacji.

W ostatnią środę opublikowany został odczyt dotyczący m.in. inflacji. Dane za marzec br. to 2,3% - przy przewidywanym 2,5%. Mimo że wynik okazał się tylko nieznacznie gorszy od oczekiwań, to reakcja rynku była bardzo gwałtowna. Notowania funta w relacji do większości walut głównych zaczęły niemal natychmiast spadać. Tendencja ta towarzyszyła też parze GBP/PLN.

Analitycy przewidują, że nieszczęśliwie dla pieniądza znad Tamizy, informacja o nieco słabszym wyniku inflacji ukazała się w okolicznościach, kiedy inwestorzy z nadzieją wypatrują majowej podwyżki stóp. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Bank of England, opierając się na marcowym odczycie, wycofa się z oczekiwanego podniesienia oprocentowania. Pojawiły się także opinie przewidujące bardziej negatywny długookresowy scenariusz. Część ekspertów zakłada, że BOE jednak podniesie stopy w nadchodzącym miesiącu – o 0,25%. Ale wg nich będzie to dla szterlinga w gruncie rzeczy gorszym rozwiązaniem, bo tak jak przy poprzedniej podwyżce, paradoksalnie może zostać odebrane jako zapowiedź bardzo długiego okresu "gołębiej" polityki tej instytucji.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 19.04.2018

Podwyżka czy spadek ceny funta?

Czeka nas podwyżka czy spadek ceny funta?

W ciągu ostatnich dni brytyjska waluta, niezależnie od dosyć gwałtownych - ale niedużych wzrostów i spadków, utrzymywała podobną skalę notowań. W relacji do złotówki uśredniona cena wynosiła 4,81. Funt, mimo ostrych wychyleń - od poziomu 4,7947, dochodzących prawie do 4,83 nie mógł "przebić się" ani w jednym ani w drugim kierunku.

W mijającym tygodniu nie pojawiły się żadne nowe kluczowe informacje odnoszące się do czynników, mających ostatnio największy wpływ na notowania funta. Nadal trwa obecna faza rozmów na linii Londyn-Bruksela, dotycząca porozumienia handlowego. Główne punkty pozostały niezmienne – z jednej strony w miarę dobrze rokujące warunki wstępnej umowy, z drugiej strony nadal nie rozwiązany problem irlandzkiej granicy. Brak także nowych doniesień z Banku Anglii, który chwilę wcześniej przyczynił się do aprecjacji szterlinga, dzięki sugestiom o niedługim podniesieniu stóp procentowych.

W takich okolicznościach analitycy zwracają uwagę, że dopóki nie pojawią się kolejne rozstrzygające informacje dotyczące m.in. negocjacji handlowych z UE, to bieżące wyniki z brytyjskiej gospodarki będą z podwójnym zainteresowaniem "rozchwytywane" przez inwestorów. Nawet relatywnie nieistotne dane wskazujące na to, że ekonomia na Wyspach nie radzi sobie tak dobrze jak się spodziewano, będą mogły wywołać zauważalną przecenę szterlinga. Tak samo w drugą stronę – wiadomości wskazujące na nieco lepsze odczyty, mogą prowadzić do bardzo szybkiej aprecjacji.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 12.04.2018

Czy będzie umocnienie funta?

Będzie umocnienie funta?

Pierwsze dni kwietnia to dla brytyjskiej waluty okres niewielkich wzlotów i spadków – utrzymujących ją w trendzie bocznym. Póki co, funtowi nie udało się odrobić strat poniesionych pod koniec marca – w relacji do większości walut, w tym również złotówki. Szterling nadal w stosunku do PLN pozostaje o ponad 4 gr. poniżej wyceny z ostatnich dni minionego miesiąca.

Pieniądz znad Tamizy na razie nie jest w stanie "podnieść się" do poziomu notowań z końca marca – obecnie kurs pary GBP/PLN wynosi – 4,8088, tymczasem podczas aprecjacji sprzed ponad tygodnia przekroczył z nawiązką granicę 4,85. Mimo tego analitycy sugerują jednak, że poprawa wyceny szterlinga może nastąpić w każdej chwili.

Jako argumenty "za" podawanych jest kilka czynników. Jeden z najważniejszych, to kolejny etap rozmów na linii Londyn-Bruksela – w sprawie porozumienia handlowego, którego rezultat uważany jest za korzystny dla UK. Następny, to zapowiedzi członków Bank of England, sugerujące, że bardzo prawdopodobne jest podniesienie stóp procentowych już w maju br.

Jednak z drugiej strony pojawia się też kilka istotnych kwestii, które mogą oddziaływać przeciwko aprecjacji. Przede wszystkim, budząca teraz największy niepokój jest sprawa granicy irlandzkiej. Niezależnie od pomyślnego postępu negocjacji handlowych, punktem spornym pozostaje status granicy Ulsteru. Theresa May ogłosiła, że zgodnie z planami rządu, przejścia pomiędzy Irlandią Północną i Południową mają pozostać "otwarte" i funkcjonować na podobnych zasadach jak teraz. Zamierzenia te jednak nie spotykają się z wizją UE, która wskazuje na problem związany z faktem, że w momencie opuszczenia przez Zjednoczone Królestwo unii celnej, taka opcja nie ma żadnej racji bytu.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 05.04.2018

Koniec marca mniej korzystny dla funta

Koniec marca mniej korzystny dla funta

W trakcie mijającego tygodnia brytyjska waluta wykazywała tendencję spadkową. Mimo wcześniejszego wzrostu i rynkowych prognoz, zakładających co najmniej utrzymanie tego poziomu, stało się zupełnie inaczej. Przykład kilku ostatnich dni dobrze pokazuje, jak trudne do przewidzenia stały się notowania pieniądza znad Tamizy.

W opinii wielu analityków koniec miesiąca obfitował w czynniki zdecydowanie sprzyjające stabilizacji, bądź nawet umocnieniu szterlinga. Można wymienić tutaj m.in. zawarte właśnie porozumienie na linii Londyn-Bruksela, gwarantujące prawa i przywileje imigrantów z UE – zarówno w okresie przejściowym jak i po opuszczeniu Unii. Kolejnym elementem, który powinien wywrzeć długofalowy korzystny wpływ na szterlinga, było ostatnie posiedzenie Bank of England, które wskazywało na szansę relatywnie szybkiego podniesienia stóp procentowych.

Na giełdowym wykresie funta widać jednak, że stało się inaczej. Wyspiarski pieniądz stracił w relacji do sporej części walut – w tym także w stosunku do złotówki. Na, w pewnym stopniu, zaskoczonym rynku, po raz kolejny pojawiły się enigmatyczne wyjaśnienia – podobne w swojej treści do innych komentarzy, które na przestrzeni prawie dwóch lat już nie raz ukazywały się w takich okolicznościach. Krótko mówiąc, ponownie dowiadujemy się, że głównym winowajcą jest Brexit, związana z tym awersja do ryzyka inwestorów, wisząca w powietrzu niepewność i sporo pokrewnych czynników.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 29.03.2018

Umocnienie funta

Perspektywa podwyżki stóp umocniła funta

W bieżącym tygodniu obserwujemy wzrost wyceny brytyjskiej waluty. Jednym z powodów tego trendu jest przebieg ostatniego posiedzenie Komitetu ds. Polityki Monetarnej (MPC) Banku Anglii. Ku zaskoczeniu większości analityków, dwóch członków tej instytucji głosowało za podniesieniem stóp już w tym miesiącu.

Na marcowym posiedzeniu MPC końcowy wynik spotkania był zgodny z przewidywaniami: główna stopa procentowa została utrzymana na poziomie 0,50%, a skala programu QE pozostała w wysokości 435 mld funtów. Jednak, mimo wyważonej "gołębiej" decyzji Bank of England, notowania szterlinga zaczęły zauważalnie się podnosić. Przyczyną tego zjawiska była publikacja protokołu z przebiegu spotkania.

Sensację na rynku wywołał rozkład głosów podczas posiedzenia. Spodziewano się, że tak jak miesiąc wcześniej decyzja zostanie podjęta jednogłośnie – co wówczas potraktowano jako prognozę długoterminowej asekuracyjnej polityki BOE. Tymczasem wniosek o utrzymanie obecnej stopy procentowej przeszedł stosunkiem 7 do 2. Dwóch członków Komitetu opowiedziało się za podwyżką stóp procentowych o 25 pb. już w tym miesiącu – i to spowodowało największe zaskoczenie.

W lutym Bank Anglii sugerował możliwość podniesienia cen kredytu na przestrzeni kolejnych miesięcy. Z "minutes" wynikało jednak, że takiego posunięcia tej instytucji będzie można spodziewać się najszybciej za pół roku. Po dzisiejszym głosowaniu szanse na wcześniejszą podwyżkę zdecydowanie wzrosły.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 22.03.2018

Stabilny rating dla Polski

Fitch: Stabilny rating dla Polski – z perspektywą wzrostu

W trakcie czwartkowej telekonferencji Arnaud Louis, główny analityk Fitch na Polskę, poinformował, że w opinii jego agencji, m.in. dzięki znaczącemu wzrostowi gospodarczemu, ograniczona została wysokość deficytu. Daje to mocne podstawy do utrzymania obecnej stabilnej oceny naszego kraju.

W środę analitycy Fitch podwyższyli szacunek wzrostu PKB Polski na 2018 r. z 3,6% do 3,9%. Arnaud Louis, naczelny ekspert zajmujący się z ramienia agencji badaniem wskaźników polskiej ekonomii, komentując dobre wyniki gospodarcze, zwrócił uwagę także na kilka innych aspektów:

- Pozycja fiskalna Polski jest procykliczna - widzimy bardzo mocną cykliczną górkę gospodarce, przy jednoczesnym stosowaniu narzędzi fiskalnych wspierających popyt wewnętrzny. (...) Jednocześnie z uwagi na cykliczną górkę i mocny wzrost gospodarczy przychody rządowe były bardzo mocne, zwłaszcza ze strony VAT. W pewnym sensie, w bardzo mocnym stopniu ograniczyło to wzrost deficytu ze strony rozwiązań fiskalnych. W konsekwencji, spodziewamy się jedynie umiarkowanego wzrostu deficytu do 2,2 proc. PKB w 2018 r. i 2,5 proc. PKB w 2019 r. z szacowanych przez nas 1,8 proc. w 2017 r. Dla nas liczy się jednak, że te liczby są wciąż zbieżne ze stabilizacją relacji długu publicznego do PKB, gdzie oczekujemy stabilizacji w okolicach 50 proc. PKB do 2019 r. Ta pozycja fiskalna nie stanowi obecnie ryzyka dla ratingu - powiedział Louis.

Niezależnie od faktu, że nasza gospodarka małymi krokami dochodzi do coraz bardziej stabilnego i wiarygodnego wizerunku, nawet w oczach niedawno jeszcze sceptycznie, wręcz nieprzychylnie nastawionych agencji ratingowych takich jak Moody's i Standard & Poor's, to jednak w obliczu procesów zachodzących obecnie w Europie, to inne czynniki będą w pierwszej kolejności wpływały na wycenę złotówki. Trwające negocjacje w sprawie Brexitu są aktualnie jednym z najistotniejszych wydarzeń kształtujących relacje par walutowych. Za kilka dni rozpoczyna się kolejna tura rozmów dotyczących porozumienia handlowego, a jej rezultaty mogą być w pierwszej kolejności widoczne m.in. w relacji złotówki do funta.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 16.03.2018

Funt pod ciężarem Brexitu

Funt pod jarzmem Brexitu

Brytyjska waluta niezmiennie pozostaje pod silnym negatywnym wpływem trwających negocjacji "rozwodowych" z UE. Niezależnie od chwilowych wzlotów i ponownych spadków funt nie ma raczej szansy na faktyczne odrobienie strat, dopóki nie wyklarują się zasadnicze kwestie związane z Brexitem. Do momentu, kiedy przyjęte rozstrzygnięcia pozwolą inwestorom przewidzieć i realnie oszacować dalsze następstwa tego procesu, szterling będzie prawdopodobnie nadal pozostawał mocno niedowartościowany.

Brytyjska waluta nieznacznie umocniła się po informacjach, dotyczących przebiegu negocjacji handlowych z Brukselą, które obiegły media pod koniec lutego. Jednak niezależnie od tego pozycja funta pozostaje nadal bardzo niestabilna i podatna jest zwłaszcza na gwałtowne spadki. Po korzystnych wiadomościach o wstępnym kształcie tzw. trade deal, nad Wielką Brytanię nadciągnęły kolejne brexitowe "ciemne chmury". W bieżącym tygodniu osią niezgody okazał się sektor finansowy. Francuski minister finansów bezwzględnie zakomunikował, że nie widzi żadnej możliwości, aby tę branżę uwzględnić w ramach obecnych warunków umowy handlowej. Natomiast minister Philip Hammond dał jasno do zrozumienia, że jeżeli usługi finansowe nie zostaną włączone, to nie będzie żadnego porozumienia...

W ten sposób negocjacje kolejny raz stanęły w spornym punkcie. Stanowisko obu stron na chwilę obecną jest nieprzejednane. Jeżeli Wielkiej Brytanii udałoby się jednak przeforsować dodanie tego sektora do pertraktacji handlowych, to na pewno notowania funta zareagują aprecjacją. Trzecia tura rozmów zaplanowana jest na koniec marca – w zależności od ich przebiegu można spodziewać się znacznych wahnięć szterlinga.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 09.03.2018

Rekordowy wzrost gospodarczy

Polska: rekordowy wzrost gospodarczy

Jest już potwierdzenie wstępnych wyników - wzrost PKB Polski po raz pierwszy od sześciu lat przekroczył 5%. Główny Urząd Statystyczny opublikował analizę dotyczącą ostatniego kwartału 2017 r. Do osiągnięcia rekordowego rezultatu przyłożyło się m.in. ożywienie inwestycji i wzrost wydatków konsumpcyjnych gospodarstw domowych.

GUS potwierdził bardzo dobre dane ze wstępnego odczytu sprzed dwóch tygodni. W czwartym kwartale 2017 r. polski produkt krajowy brutto był realnie o 1,0% wyższy niż kwartał wcześniej oraz o 5,1% wyższy w zestawieniu kdk – do ostatniego kwartału 2016 r. Jest to najwyższa roczna dynamika PKB od końca 2011 r. Wynik ten okazał się jeszcze nieznacznie lepszy od prognoz z połowy lutego. Wówczas, ze względu na fakt, że w znacznej mierze przyczyną tak dobrego wyniku było ożywienie w wydatkach inwestycyjnych, spodziewano się wzrostu inwestycji na poziomie 10% +. Tymczasem opublikowane dane wskazują, że tempo inwestycji urosło aż o 11,3% i dołożyło 2,8% do rocznej dynamiki.

Znacznie podniosła się też dynamika konsumpcji, która osiągnęła 4,9%, stanowiąc 2,5% rocznego PKB. Oczywiście największy udział miał przemysł – 27,2%, na drugim miejscu handel i naprawa samochodów – 17,8%, następnie budownictwo – 7,5%, oraz transport – 6,9%.

Jest to już kolejny dobry sygnał z polskiej gospodarki. W minionym tygodniu złotówka poprawiła również notowania m.in. wobec brytyjskiego funta. Pamiętać jednak należy, że mimo faktu, że pieniądz znad Wisły zajmuję coraz stabilniejszą pozycję, i może być nieco odporniejszy na gwałtowne spadki, to jednak aktualna wycena szterlinga nadal pozostaje istotnie niedoszacowana i jest w dużej mierze efektem toczących się brexitowych rozmów. Jeżeli Londyn wynegocjuje korzystne warunki opuszczenia UE, to brytyjska waluta może zacząć błyskawicznie odrabiać straty – również wobec złotówki.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 02.03.2018

Pogorszenie sytuacji Niemiec, słabnące euro

Pogorszenie sytuacji Niemiec, słabnące euro i wzmocnienie funta

Badania indeksu biznesowego IFO, przeprowadzone w Niemczech w lutym, odnotowały najsilniejszy spadek od niemal 5 lat. Co gorsza, wyraźnie pogorszyły się też oczekiwania na następnych 6 miesięcy. Problemy niemieckiej gospodarki nie pomagają euro. Wspólna waluta zaliczyła kolejny spadek – a skorzystał na tym m.in. brytyjski funt.

Odczyt indeksu IFO w bieżącym miesiącu był dla Berlina alarmujący. Wynik na poziomie 115,4 pkt. okazał się nie tylko o 2,2 pkt. niższy niż w styczniu br., ale też znacznie gorszy od prognozowanych przez analityków 117 punktów. Jest to także najmocniejszy spadek tego wskaźnika od kwietnia 2013 r. i tym samym najsłabszy wynik w ciągu niemal 5 lat.

Wyniki badania wskazują, że w ciągu ostatnich miesięcy optymistyczne oceny przedsiębiorców względem koniunktury były wystawiane w dużej mierze "in blanco". Wypatrywane odbicie ekonomii jednak nie nastąpiło. Jest to poważny czynnik ostrzegawczy, wskazujący że największa gospodarka Europy może znajdować się właśnie na początku spadku koniunkturalnego. Co prawda, jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o recesji w Niemczech, jednak jeżeli ta tendencja się utrzyma, to już w drugiej połowie 2018 r. możemy spodziewać się poważniejszego spowolnienia gospodarczego.

Niewątpliwie sytuacji u naszego zachodniego sąsiada nie poprawia też fakt, że po ostatnich wyborach parlamentarnych, od wielu już miesięcy, ciągle nie udaje uformować się rządu. Rozmowy koalicyjne ponownie stanęły w pod znakiem zapytania i nie ma pewności, czy czwarty gabinet Angeli Merkel w ogóle powstanie.

Tymczasem ze słabości euro skorzystał szterling. Brytyjska waluta kolejny tydzień z rzędu umacnia się wobec brukselskiego pieniądza. Gwałtowny wzrost wyceny w ostatnich dniach przypisywany jest także informacjom, które wyciekły z Parlamentu Europejskiego do mediów - o przygotowywanym porozumieniu handlowym między Londynem i Unią. Wynika z nich, że Wielka Brytania wynegocjowała bardzo dobre warunki dostępu do wspólnego rynku UE.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 23.02.2018

Dobre dane dla złotówki

Dobre dane dla złotówki

"Wzrost gospodarczy na piątkę" – takie tytuły dominowały w publikacjach ekonomicznych po ostatnim odczycie danych GUS-u. Stało się tak za przyczyną dobrego wyniku rocznej dynamiki produktu krajowego brutto. Polski PKB, po raz pierwszy od sześciu lat, przekroczył próg 5%.

To najwyższa roczna dynamika PKB od czwartego kwartału 2011 r. Wg ekonomistów jest to zasługa m.in. wzrastającej konsumpcji oraz znaczącego odbicia w inwestycjach. Jest to jeszcze lepszy wynik niż we wstępnym szacunkowym podsumowaniu GUS-u za rok 2017, opublikowanym dwa tygodnie temu. Wówczas zebrane informacje wskazywały na roczny wzrost gospodarczy rzędu 4,6%, który napędzała przede wszystkim konsumpcja - wypracowując 2,8%. Jednak kolejne dane pokazały znacznie większy od zakładanego udział inwestycji (+1 %). Na podstawie tych informacji część analityków szacuje, że w czwartym kwartale samo tempo wzrostu inwestycji mogło przekroczyć nawet 10%.

Na potwierdzenie tych wyników musimy jednak zaczekać jeszcze dwa tygodnie. GUS zastrzega, że opublikowane w tym tygodniu informacje mają charakter wstępny i mogą ulec rewizji. Ostateczne dane dotyczące PKB powinniśmy poznać 28 lutego.

Dobra koniunktura złotówki przełożyła się także na notowania walutowe. W bieżącym tygodniu obserwowaliśmy wzmocnienie PLN między innymi w relacji do funta – o ponad 3 grosze, oraz do euro – też o ponad 3 gr.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 16.02.2018

Bank of England zapowiada: Będzie podwyżka stóp

Bank Anglii zapowiada: Będzie podwyżka stóp

W dniu wczorajszym odbyło się comiesięczne posiedzenie Komitet ds. Polityki Monetarnej Banku Anglii. Niezależnie od faktu, że postanowiono utrzymać stopy procentowe na obecnym poziome, efektem spotkania był bardzo gwałtowny wzrost ceny funta.

Członkowie Bank of England podjęli jednogłośnie decyzję o pozostawieniu stóp procentowych na poziomie 0,5%. Utrzymano także aktualny stan programu luzowania ilościowego, opiewający na 435 mld funtów. Postanowienie to było zgodne z oczekiwaniami większości analityków i nie wywołało żadnych emocji na giełdzie walutowej. Ostatniej podwyżki oprocentowania BOE dokonał w listopadzie 2017 r. - o 0,25% i była to pierwsza podwyżka w ciągu ostatnich 10 lat.

Gwałtowna reakcja rynku została jednak spowodowana przez komunikat opublikowany po spotkaniu komitetu. W jego treści członkowie Banku Anglii informują o kolejnych planowanych decyzjach. Najważniejsza część oświadczenia wskazuje na dużą determinację rady w kierunku możliwie szybkiego podniesienia stóp:

- Gdyby gospodarka rozwijała się zgodnie z lutowymi projekcjami, to w omawianym okresie polityka monetarna powinna zostać zacieśniona nieco wcześniej i mocniej niż oczekiwano tego po projekcjach listopadowych, aby sprowadzić inflację do celu inflacyjnego – stwierdzono..

Kolejne decyzyjne posiedzenie Komitet ds. Polityki Monetarnej odbędzie się 22 marca. Tymczasem, w reakcji na te informacje funt wyraźnie zyskał względem większości walut. W kulminacyjnym momencie wycena GBP/PLN doszła do poziomu 4,7782. Jednak gwałtowna euforia rynku zaczęła stopniowo słabnąć już w następnym dniu i szterling bardzo szybko oddał część wypracowanej nadwyżki – schodząc do poziomu ok. 4,73 zł.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 09.02.2018

Lepsze notowania funta

Lepsze notowania funta

Miniony tydzień przyniósł znaczną poprawę wyceny szterlinga. Brytyjska waluta zaczęła od poniedziałku intensywnie drożeć, dopiero z czwartku na piątek oddała nieco wypracowanej nadwyżki, po czym piątkowe popołudnie ponownie przyniosło wzrost pieniądzowi znad Tamizy.

Dobre notowania funta są po części wynikiem słabości euro. Waluta Unii Europejskiej już od dłuższego czasu nie może wyjść na prostą, a problemy Niemiec - gdzie nadal nie udaje się sformować rządu, zdecydowanie nie pomagają. Sytuacja w Berlinie wygląda w gruncie rzeczy fatalnie. Potencjalni koalicjanci zapowiedzieli, że nie stworzą rządu z CDU dopóki Angela Merkel będzie stała na czele tej partii. Natomiast kanclerz Merkel poinformowała, że w żadnym wypadku nie zamierza ustępować. W wyniku tego rozmowy, już kolejny miesiąc, tkwią w martwym punkcie.

Według "Financial Times" cena funta w ciągu poprzednich czterech dni sesyjnych wzrosła prawie o 2 centy w relacji do euro. Jest to najlepszy rezultat tej pary w skali miesiąca. Mimo że wynik ten w istotnej mierze przypisywany jest słabnącym notowaniom wspólnej waluty, to jednak analitycy zwracają też uwagę na fakt, że mogą być to pierwsze oznaki nadchodzącej stabilizacji szterlinga. Czy jednak ta tendencja się utrzyma? Thomas Flury z UBS powiedział:

- Wygląda na to, że funt staje się coraz bardziej odporny. (...) Wynika to prawdopodobnie z tego, że globalne rynki nabrały pewności, że uda się uniknąć twardego Brexitu w 2019 roku.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 26.01.2018

Stabilna złotówka

Stabilny kurs złotego

Pieniądz znad Wisły w minionym tygodniu pozostawał relatywnie stabilny – z zauważalną tendencją wzrostową w środę i czwartek. Zanotowaliśmy umocnienie wobec większości walut głównych, w tym m.in.: euro i dolara. Dopiero czwartkowa publikacja danych makro z Chin zatrzymała hossę złotówki.

Nasza waluta w drugiej połowie tygodnia poprawiła swoją wycenę zwłaszcza w relacji do euro i dolara – o ok. 2,5 gr. W przypadku unijnego pieniądza spowodowane było to m.in. jego osłabieniem na skutek doniesień o pogłębiającym się kryzysie politycznym w Niemczech. Członkowie partii SPD ponownie odrzucili możliwość zawarcia koalicji z ugrupowaniem Angeli Merkel. W związku z tym kolejny miesiąc w Berlinie nie udaje się sformować rządu, a wspólna waluta, już nie po raz pierwszy, zalicza z tego powodu "dołek".

Natomiast opublikowane na koniec tygodnia wyniki z Chin, zgodnie z prognozami analityków, osłabiły nieco złotego, który oddał część wypracowanej nadwyżki. Na piątkowe popołudnie został też zapowiedziany odczyt danych GUS dotyczących produkcji i sprzedaży detalicznej w grudniu. Jednak, według większości analityków, raport powinien być względnie neutralny dla notowań PLN.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 19.01.2018

Co dalej z funtem?

Co dalej z funtem?

Póki co, najbardziej ciążące na notowaniach brytyjskiej waluty czynniki nie uległy zasadniczej zmianie. Nadal trwają niewyklarowane jeszcze negocjacje na linii Londyn-Bruksela, a progres procesu jest relatywnie wolny. Jednak, niezależnie od tego część danych makro z Wysp wskazuje na stabilne fundamenty gospodarki, które bardzo szybko mogą stać się punktem odbicia funta.

Z jednej strony ostatnie dane dotyczące produkcji i przemysłu wsparły szterlinga – pokazując jednoznacznie, że w tych sektorach brytyjska gospodarka niezmiennie radzi sobie bardzo dobrze. Także wstępny szacunkowy wynik PKB za ostatni kwartał minionego roku zaliczyć można do optymistycznych aspektów – osiągnął poziom ok. 2% wg NIESR (National Institute of Economic and Social Research).

Z drugiej strony, oprócz ciemnych chmur – w postaci Brexitu oraz słabej pozycji obecnego rządu, od dłuższego już czasu wiszących nad ekonomią na Wyspach, część danych makro "gra" przeciwko funtowi. Jednym z koronnych czynników, które miały przyczynić się do wzmocnienia gospodarki miał być znaczny wzrost eksportu, spowodowany przede wszystkim niższą ceną pieniądza znad Tamizy. Mimo że dosyć intensywna przecena szterlinga utrzymuje się już kolejny rok, to Wielka Brytania nadal zdecydowanie więcej kupuje niż sprzedaje. Efekt, na który liczono – w związku z korzystną dla wielu partnerów handlowych UK słabszą pozycją funta, nie przybrał oczekiwanej skali.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 12.01.2018

Złoty nadal zyskuje

Złoty nadal zyskuje

Pieniądz znad Wisły od początku stycznia kontynuuje swoją zeszłoroczną hossę. Za większość głównych walut płacimy coraz mniej. Złotówka dalej wzmacnia się w relacji do euro i dolara. Odnotowaliśmy także poprawę wyceny wobec funta.

Kurs euro do złotówki w piątek (05.01.) przed południem wynosił 4,1480. PLN od początku roku odnotował już ponad 3 grosze wzrostu wobec wspólnej waluty. Co więcej, wielu analityków prognozuje znaczny spadek wartości EUR w ciągu 2018 r. (nawet o 8-9%!), wskazując, że obecna wycena pieniądza Unii jest mocno zawyżona i nie odzwierciedla faktycznej, nadal niestabilnej kondycji jej gospodarki.

Start w 2018 rok złotówka zainaugurowała także dalszym wzmocnieniem się w stosunku do dolara - poprawiając swój wynik o ok. 2,5 gr (z 3,4833 zł na 3,4554 zł). Od początku stycznia mniej płacimy również za funta. Miniony rok para GBP/PLN zakończyła na poziomie 4,7015. Tymczasem w piątek, w kulminacyjnym momencie, cena spadła do 4,6515 zł, dopiero w drugiej części dnia brytyjska waluta nieznacznie odrobiła straty, osiągając wartość 4,6782 zł.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 05.01.2018

Rekordowy rok złotówki!

Rekordowy rok złotówki! Słabe euro i tani funt

Pieniądz nad Wisłą ma szanse zakończyć rok 2017 z tytułem najmocniejszej waluty świata. W czasie minionych 12 miesięcy PLN odnotował znaczący wzrost m.in. w relacji do euro – o 5,58%, do dolara – o ok. 19%, oraz do funta – o ok. 6,30%. Z zebranych danych, do ostatnich dni handlowych włącznie, wynika że będzie to także najlepszy od dekady rok złotego.

Dzisiaj w godzinach porannych waluta Unii była wyceniana poniżej 4,17 zł. - wyznaczając tym samym najniższy kurs od maja br. Tegoroczne minimum na tej parze wyniosło 4,1572. Złotówka, w ciągu mijającego roku umocniła się w stosunku do euro aż o 5,58%. Rekordowy wynik zanotowaliśmy też w relacji do dolara. Amerykańska waluta kosztuje aktualnie 3,442 zł. - osiągając poziom trzyletniego minimum do PLN. Natomiast w relacji do funta pieniądz nad Wisłą zyskał ok. 6,30% - przy obecnej cenie 4,7034 zł.

O miano najsilniejszej z głównych walut wymienialnych złotówka rywalizuje obecnie już tylko z czeską koroną. Ostateczny rezultat poznany w pierwszych dniach nowego roku. Tymczasem na podstawie prognoz giełdowych i analizy danych makro – przeprowadzonych przez ekonomistę DM BOŚ Marka Rogalskiego, można zakładać, że także pierwszemu kwartałowi 2018 r. będzie towarzyszyło dalsze umocnienie złotego.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 29.12.2017

Kursy - archiwum

Data Kupno Sprze.
2019-01-17 17:57 4.7500 4.9390
2019-01-17 16:01 4.7500 4.9250
2019-01-16 10:36 4.7500 4.9150
2019-01-16 10:11 4.7500 4.9050
2019-01-16 08:39 4.7500 4.9150
2019-01-16 08:31 4.7500 4.8990
2019-01-15 18:52 4.7000 4.8750
2019-01-15 17:07 4.7400 4.8750
2019-01-15 15:31 4.7400 4.8850
2019-01-15 12:13 4.7400 4.8890
2019-01-15 10:27 4.7400 4.8950
2019-01-15 10:25 4.7300 4.8950
2019-01-14 17:59 4.7300 4.8850
2019-01-14 17:03 4.7300 4.8950
2019-01-14 14:52 4.7300 4.8750
2019-01-14 11:21 4.7300 4.8790
2019-01-14 11:09 4.7300 4.8750
2019-01-14 10:52 4.7300 4.8650
2019-01-11 17:56 4.7200 4.8650
2019-01-11 17:41 4.7000 4.8650
2019-01-11 16:57 4.7000 4.8590
2019-01-11 15:44 4.7000 4.8490
2019-01-11 15:19 4.7000 4.8550
2019-01-11 15:13 4.7000 4.8450
2019-01-11 13:22 4.7000 4.8390
2019-01-11 12:07 4.6900 4.8390
2019-01-11 12:05 4.6900 4.8290
2019-01-11 11:16 4.6800 4.8290
2019-01-11 10:10 4.6800 4.8190
2019-01-10 17:59 4.6800 4.8250
2019-01-10 12:36 4.6800 4.8190
2019-01-10 12:30 4.6900 4.8190
2019-01-10 12:03 4.6900 4.8350
2019-01-10 10:49 4.7000 4.8350
2019-01-10 10:41 4.7000 4.8290
2019-01-09 17:05 4.6900 4.8290
2019-01-09 16:54 4.6900 4.8350
2019-01-09 15:58 4.7000 4.8350
2019-01-09 15:48 4.7000 4.8390
2019-01-09 15:08 4.7100 4.8390
2019-01-09 14:25 4.7100 4.8450
2019-01-09 11:27 4.7000 4.8450
2019-01-08 19:49 4.7000 4.8490
2019-01-08 18:01 4.7100 4.8490
2019-01-08 16:12 4.7200 4.8490
2019-01-08 15:31 4.7200 4.8550
2019-01-08 10:53 4.7200 4.8590
2019-01-08 10:17 4.7200 4.8650
2019-01-08 10:05 4.7100 4.8650
2019-01-07 16:40 4.7100 4.8550
2019-01-07 11:27 4.7100 4.8490
2019-01-04 18:01 4.7000 4.8490
2019-01-04 14:36 4.6900 4.8450
2019-01-04 11:36 4.6900 4.8450
2019-01-04 10:06 4.6900 4.8390
2019-01-04 10:04 4.6900 4.8190
2019-01-03 18:09 4.6800 4.8190
2019-01-03 16:35 4.6800 4.8150
2019-01-03 11:11 4.6800 4.8250
2019-01-03 08:30 4.6800 4.8190
2019-01-02 18:03 4.6900 4.8290
2019-01-02 17:35 4.6900 4.8350
2019-01-02 12:10 4.7000 4.8350
2019-01-02 10:26 4.7000 4.8450
2019-01-02 10:08 4.6500 4.8450
2018-12-31 14:00 4.6500 4.8750
2018-12-31 13:37 4.6500 4.8690
2018-12-31 12:54 4.6500 4.8590
2018-12-31 10:10 4.6500 4.8490
2018-12-28 18:03 4.6500 4.8390
2018-12-28 14:20 4.6500 4.8350
2018-12-28 13:02 4.6500 4.8250
2018-12-28 12:23 4.6500 4.8190
2018-12-28 10:52 4.6500 4.8150
2018-12-28 10:40 4.6700 4.8150
2018-12-28 10:08 4.6800 4.8090
2018-12-27 13:40 4.6800 4.8290
2018-12-27 12:37 4.6800 4.8150
2018-12-24 10:13 4.6800 4.8250
2018-12-21 18:02 4.6800 4.8450
2018-12-21 16:55 4.6800 4.8350
2018-12-21 10:40 4.6800 4.8150
2018-12-20 12:49 4.6700 4.8150
2018-12-20 10:27 4.6700 4.8090
2018-12-20 10:25 4.6700 4.8190
2018-12-19 13:50 4.6800 4.8190
2018-12-19 13:49 4.6800 4.8250
2018-12-19 13:48 4.6800 4.8290
2018-12-19 10:17 4.6900 4.8290
2018-12-18 13:01 4.6900 4.8390
2018-12-17 17:31 4.6900 4.8350
2018-12-17 14:10 4.7000 4.8350
2018-12-17 10:05 4.7000 4.8390
2018-12-14 16:36 4.7000 4.8450
2018-12-14 14:15 4.7000 4.8490
2018-12-14 11:28 4.7000 4.8590
2018-12-13 15:00 4.7000 4.8550
2018-12-13 12:49 4.7000 4.8390
2018-12-13 09:39 4.7000 4.8450
2018-12-12 17:59 4.6800 4.8450
2018-12-12 17:07 4.6900 4.8450
2018-12-12 15:13 4.6800 4.8390
2018-12-11 18:08 4.6800 4.8290
2018-12-11 18:06 4.6800 4.8250
2018-12-11 17:46 4.6900 4.8250
2018-12-11 14:58 4.6900 4.8350
2018-12-11 13:05 4.6900 4.8250
2018-12-11 11:56 4.6900 4.8290
2018-12-11 11:11 4.6600 4.8290
2018-12-11 10:23 4.6600 4.8190
2018-12-10 18:07 4.6600 4.8150
2018-12-10 15:26 4.6600 4.8190
2018-12-10 15:24 4.6600 4.8250
2018-12-10 14:05 4.6800 4.8250
2018-12-10 13:46 4.6900 4.8250
2018-12-10 13:44 4.6900 4.8350
2018-12-10 13:00 4.7000 4.8350
2018-12-10 11:08 4.7000 4.8450
2018-12-10 10:06 4.7100 4.8450
2018-12-10 10:04 4.7000 4.8450
2018-12-10 07:27 4.7000 4.8690
2018-12-07 18:53 4.7200 4.8690
2018-12-07 15:51 4.7300 4.8690
2018-12-07 14:57 4.7400 4.8690
2018-12-07 13:25 4.7400 4.8790
2018-12-07 12:19 4.7400 4.8690
2018-12-07 11:47 4.7300 4.8690
2018-12-07 10:09 4.7300 4.8650
2018-12-06 16:46 4.7300 4.8690
2018-12-06 15:56 4.7400 4.8690
2018-12-06 14:43 4.7400 4.8790
2018-12-06 10:41 4.7400 4.8850
2018-12-05 14:49 4.7400 4.8790
2018-12-05 12:17 4.7400 4.8890
2018-12-05 11:23 4.7400 4.8790
2018-12-05 10:07 4.7400 4.8750
2018-12-05 09:59 4.7200 4.8750
2018-12-04 18:14 4.7200 4.8590
2018-12-04 18:08 4.7200 4.8650
2018-12-04 15:37 4.7300 4.8650
2018-12-04 15:36 4.7300 4.8690
2018-12-04 15:34 4.7300 4.8790
2018-12-04 12:56 4.7400 4.8790
2018-12-04 12:02 4.7400 4.8750
2018-12-04 10:21 4.7300 4.8750
2018-12-03 16:19 4.7300 4.8650
2018-12-03 16:18 4.7300 4.8690
2018-12-03 12:01 4.7400 4.8690
2018-12-03 11:58 4.7400 4.8790
2018-12-03 11:08 4.7500 4.8790
2018-12-03 10:02 4.7500 4.8890
2018-11-30 17:02 4.7500 4.8990
2018-11-30 17:01 4.7400 4.8990
2018-11-30 13:27 4.7400 4.8790
2018-11-30 12:29 4.7400 4.8750
2018-11-30 11:37 4.7500 4.8750
2018-11-30 11:21 4.7500 4.8850
2018-11-29 18:56 4.7400 4.8850
2018-11-29 17:59 4.7500 4.8850
2018-11-29 14:13 4.7500 4.8790
2018-11-29 13:23 4.7500 4.8850
2018-11-29 11:52 4.7500 4.8890
2018-11-29 10:06 4.7500 4.8850
2018-11-29 10:04 4.7500 4.9190
2018-11-28 19:31 4.7700 4.9190
2018-11-28 18:03 4.7800 4.9190
2018-11-28 17:48 4.7800 4.9250
2018-11-28 17:08 4.7900 4.9250
2018-11-28 17:01 4.7900 4.9350
2018-11-28 11:58 4.8000 4.9350
2018-11-28 11:54 4.7800 4.9350
2018-11-28 10:01 4.7800 4.9250
2018-11-28 10:00 4.7800 4.9150
2018-11-27 17:29 4.7700 4.9150
2018-11-27 15:44 4.7700 4.8990
2018-11-27 15:43 4.7600 4.8990
2018-11-27 13:19 4.7600 4.8950
2018-11-27 13:18 4.7600 4.8990
2018-11-27 10:05 4.7700 4.8990
2018-11-27 10:03 4.7700 4.9190
2018-11-26 15:01 4.7800 4.9190
2018-11-26 11:47 4.7800 4.9150
2018-11-26 10:06 4.7800 4.9050
2018-11-23 16:35 4.7800 4.9150
2018-11-23 13:26 4.7700 4.9150
2018-11-23 12:00 4.7700 4.9250
2018-11-22 17:59 4.7700 4.9150
2018-11-22 16:49 4.7700 4.9090
2018-11-22 15:21 4.7700 4.9190
2018-11-22 12:31 4.7500 4.9190
2018-11-22 11:32 4.7500 4.9250
2018-11-21 18:02 4.7500 4.8850
2018-11-21 14:20 4.7600 4.8850
2018-11-21 11:39 4.7600 4.8950
2018-11-21 10:36 4.7700 4.8990
2018-11-21 08:46 4.7600 4.8990
2018-11-20 18:07 4.7700 4.9150
2018-11-20 17:12 4.7800 4.9150
2018-11-20 13:16 4.7900 4.9190
2018-11-20 13:15 4.7900 4.9290
2018-11-20 10:01 4.8000 4.9290
2018-11-19 14:37 4.7900 4.9290
2018-11-19 13:23 4.7900 4.9190
2018-11-19 13:05 4.7900 4.9290
2018-11-19 12:54 4.8000 4.9290
2018-11-19 12:04 4.8000 4.9350
2018-11-19 10:09 4.7900 4.9350
2018-11-19 10:07 4.7800 4.9350
2018-11-16 18:03 4.7800 4.9190
2018-11-16 17:32 4.7800 4.9290
2018-11-16 16:35 4.7900 4.9290
2018-11-16 15:31 4.7900 4.9350
2018-11-16 15:13 4.8000 4.9350
2018-11-16 14:02 4.7900 4.9490
2018-11-16 12:14 4.7900 4.9390
2018-11-16 12:08 4.7800 4.9390
2018-11-16 11:44 4.7800 4.9350
2018-11-16 11:15 4.7800 4.9250
2018-11-16 11:13 4.7800 4.9190
2018-11-16 11:08 4.7600 4.9190
2018-11-16 10:02 4.7600 4.8990
2018-11-16 10:00 4.7600 4.8890
2018-11-15 19:39 4.7400 4.8890
2018-11-15 17:59 4.7600 4.8990
2018-11-15 17:27 4.7700 4.8990
2018-11-15 16:56 4.7800 4.8990
2018-11-15 16:44 4.7800 4.9150
2018-11-15 16:21 4.7800 4.9290
2018-11-15 12:30 4.7900 4.9290
2018-11-15 12:28 4.8000 4.9290
2018-11-15 11:35 4.8000 4.9350
2018-11-15 10:35 4.8000 4.9390
2018-11-15 10:32 4.8000 4.9550
2018-11-15 10:03 4.8300 4.9550
2018-11-15 09:39 4.8300 4.9750
2018-11-14 18:20 4.8600 5.0150
2018-11-14 18:18 4.8600 4.9990
2018-11-14 16:55 4.8500 4.9990
2018-11-14 16:27 4.8500 4.9950
2018-11-14 15:09 4.8500 4.9850
2018-11-14 15:05 4.8500 4.9890
2018-11-14 14:33 4.8600 4.9890
2018-11-14 13:09 4.8600 4.9950
2018-11-14 12:12 4.8600 4.9890
2018-11-14 11:35 4.8700 4.9990
2018-11-14 10:13 4.8700 4.9950
2018-11-13 18:07 4.8700 5.0190
2018-11-13 18:06 4.8600 5.0190
2018-11-13 17:08 4.8600 5.0090
2018-11-13 15:57 4.8600 4.9990
2018-11-13 14:19 4.8600 5.0090
2018-11-13 12:14 4.8600 4.9990
2018-11-13 10:00 4.8600 4.9950
2018-11-13 09:59 4.8400 4.9950
2018-11-12 17:07 4.8400 4.9790
2018-11-12 15:23 4.8400 4.9850
2018-11-12 13:44 4.8400 4.9750
2018-11-12 12:39 4.8400 4.9790
2018-11-12 10:04 4.8400 4.9690
2018-11-12 09:09 4.8400 4.9890
2018-11-09 14:57 4.8500 4.9890
2018-11-09 14:32 4.8500 4.9950
2018-11-09 13:53 4.8500 4.9850
2018-11-09 11:48 4.8500 4.9790
2018-11-09 11:15 4.8500 4.9850
2018-11-09 10:00 4.8400 4.9850
2018-11-08 17:57 4.8400 4.9790
2018-11-08 15:50 4.8400 4.9750
2018-11-08 15:35 4.8400 4.9850
2018-11-08 14:37 4.8500 4.9850
2018-11-08 14:35 4.8600 4.9850
2018-11-08 10:03 4.8600 4.9950
2018-11-08 10:02 4.8500 4.9950
2018-11-07 17:52 4.8500 4.9790
2018-11-07 14:24 4.8500 4.9750
2018-11-07 11:56 4.8500 4.9850
2018-11-07 11:55 4.8500 4.9950
2018-11-07 10:02 4.8600 4.9950
2018-11-06 13:27 4.8600 4.9990
2018-11-06 12:57 4.8600 4.9950
2018-11-06 10:00 4.8500 4.9950
2018-11-05 17:54 4.8500 4.9890
2018-11-05 17:01 4.8500 4.9950
2018-11-05 11:44 4.8600 4.9950
2018-11-05 10:15 4.8600 4.9890
2018-11-05 10:07 4.8500 4.9890
2018-11-02 17:55 4.8400 4.9890
2018-11-02 13:06 4.8400 4.9790
2018-11-02 11:40 4.8400 4.9890
2018-11-01 18:04 4.8000 4.9890
2018-11-01 10:05 4.8000 4.9690
2018-10-31 14:53 4.8000 4.9550
2018-10-31 14:44 4.7900 4.9550
2018-10-31 13:18 4.7900 4.9450
2018-10-31 12:50 4.7900 4.9350
2018-10-31 11:53 4.7900 4.9290
2018-10-31 10:24 4.7900 4.9250
2018-10-31 10:06 4.7800 4.9250
2018-10-30 16:04 4.7800 4.9150
2018-10-30 15:07 4.7800 4.9190
2018-10-30 15:05 4.7800 4.9250
2018-10-30 10:09 4.7900 4.9250
2018-10-30 10:03 4.7800 4.9250
2018-10-29 14:50 4.7800 4.9290
2018-10-29 13:12 4.7800 4.9250
2018-10-29 10:56 4.7800 4.9190
2018-10-26 18:46 4.7700 4.9190
2018-10-26 11:56 4.7800 4.9190
2018-10-26 10:31 4.7800 4.9150
2018-10-26 10:06 4.7800 4.9090
2018-10-26 10:03 4.7800 4.9250
2018-10-25 16:50 4.7900 4.9250
2018-10-25 16:33 4.8000 4.9250
2018-10-25 14:22 4.8000 4.9350
2018-10-25 10:40 4.8000 4.9390
2018-10-24 17:34 4.8000 4.9450
2018-10-24 16:10 4.8000 4.9490
2018-10-24 14:25 4.8000 4.9450
2018-10-24 10:14 4.8000 4.9350
2018-10-24 10:13 4.7900 4.9350
2018-10-23 18:00 4.7900 4.9250
2018-10-23 17:17 4.7900 4.9290
2018-10-23 16:35 4.8000 4.9290
2018-10-23 14:33 4.8000 4.9350
2018-10-23 13:56 4.8000 4.9390
2018-10-23 13:55 4.7900 4.9390
2018-10-23 11:59 4.7900 4.9290
2018-10-23 10:51 4.7900 4.9350
2018-10-23 10:10 4.7800 4.9290
2018-10-22 17:37 4.7800 4.9190
2018-10-22 16:30 4.7800 4.9150
2018-10-22 15:20 4.7900 4.9150
2018-10-22 14:52 4.7800 4.9150
2018-10-22 14:45 4.7900 4.9150
2018-10-22 14:17 4.7900 4.9190
2018-10-22 12:28 4.7900 4.9250
2018-10-22 12:26 4.7900 4.9290
2018-10-22 10:49 4.8000 4.9290
2018-10-19 18:10 4.8000 4.9350
2018-10-19 18:08 4.8000 4.9390
2018-10-19 17:09 4.8100 4.9390
2018-10-19 17:07 4.8200 4.9490
2018-10-19 16:29 4.8200 4.9490
2018-10-19 13:18 4.8200 4.9550
2018-10-19 13:16 4.8200 4.9590
2018-10-19 12:19 4.8300 4.9590
2018-10-19 10:23 4.8300 4.9650
2018-10-18 16:01 4.8300 4.9590
2018-10-18 15:01 4.8200 4.9590
2018-10-18 12:33 4.8200 4.9490
2018-10-18 10:25 4.8100 4.9490
2018-10-18 10:06 4.8100 4.9550
2018-10-17 16:44 4.8100 4.9450
2018-10-17 13:41 4.8100 4.9390
2018-10-17 10:08 4.8100 4.9450
2018-10-17 10:06 4.8100 4.9490
2018-10-16 15:19 4.8200 4.9490
2018-10-16 13:49 4.8200 4.9590
2018-10-16 12:44 4.8200 4.9650
2018-10-16 12:08 4.8200 4.9590
2018-10-16 11:09 4.8200 4.9550
2018-10-16 11:07 4.8200 4.9490
2018-10-16 10:43 4.8100 4.9490
2018-10-15 20:41 4.8100 4.9390
2018-10-15 18:01 4.8000 4.9390
2018-10-15 14:59 4.8000 4.9350
2018-10-15 13:02 4.8000 4.9390
2018-10-15 11:35 4.8000 4.9350
2018-10-15 09:12 4.8000 4.9290
2018-10-12 17:52 4.8200 4.9590
2018-10-12 17:50 4.8200 4.9650
2018-10-12 16:57 4.8300 4.9650
2018-10-12 15:34 4.8300 4.9690
2018-10-12 14:36 4.8300 4.9650
2018-10-12 14:02 4.8300 4.9690
2018-10-12 12:07 4.8400 4.9690
2018-10-12 12:05 4.8400 4.9750
2018-10-12 10:40 4.8500 4.9750
2018-10-11 18:05 4.8500 4.9850
2018-10-11 15:52 4.8600 4.9950
2018-10-11 15:22 4.8600 4.9990
2018-10-11 14:30 4.8600 4.9950
2018-10-11 12:33 4.8600 4.9890
2018-10-11 10:10 4.8600 4.9950
2018-10-11 10:06 4.8500 4.9950
2018-10-10 16:25 4.8500 4.9990
2018-10-09 18:12 4.8500 4.9950
2018-10-09 17:22 4.8500 4.9850
2018-10-09 15:27 4.8400 4.9850
2018-10-09 12:35 4.8400 4.9890
2018-10-09 10:35 4.8400 4.9790
2018-10-09 10:22 4.8300 4.9790
2018-10-08 19:31 4.8300 4.9750
2018-10-08 17:00 4.8200 4.9750
2018-10-08 16:02 4.8200 4.9650
2018-10-08 15:34 4.8200 4.9690
2018-10-08 13:39 4.8200 4.9590
2018-10-08 10:37 4.8200 4.9650
2018-10-08 10:07 4.8000 4.9650
2018-10-05 18:11 4.8000 4.9690
2018-10-05 17:49 4.8000 4.9650
2018-10-05 11:22 4.8000 4.9490
2018-10-05 10:53 4.7900 4.9490
2018-10-05 10:10 4.7900 4.9390
2018-10-04 18:01 4.7900 4.9350
2018-10-04 17:36 4.7900 4.9290
2018-10-04 11:42 4.7900 4.9250
2018-10-04 11:01 4.7700 4.9250
2018-10-04 10:46 4.7700 4.9290
2018-10-04 10:32 4.7700 4.9250
2018-10-03 19:57 4.7700 4.9150
2018-10-03 17:43 4.7600 4.9150
2018-10-03 17:36 4.7500 4.9150
2018-10-03 15:57 4.7500 4.8990
2018-10-03 15:31 4.7500 4.8950
2018-10-03 14:42 4.7500 4.8990
2018-10-03 14:27 4.7500 4.8950
2018-10-03 12:09 4.7500 4.8890
2018-10-03 10:03 4.7500 4.8850
2018-10-02 13:23 4.7500 4.8950
2018-10-02 10:08 4.7500 4.8990
2018-10-01 19:41 4.7500 4.8890
2018-10-01 15:50 4.7400 4.8890
2018-10-01 15:16 4.7400 4.8790
2018-10-01 14:46 4.7400 4.8750
2018-10-01 11:58 4.7400 4.8690
2018-10-01 10:09 4.7400 4.8750
2018-09-28 18:03 4.7300 4.8750
2018-09-28 16:36 4.7300 4.8650
2018-09-28 15:07 4.7300 4.8690
2018-09-28 12:36 4.7300 4.8790
2018-09-28 11:52 4.7300 4.8690
2018-09-27 17:03 4.7300 4.8650
2018-09-27 16:08 4.7300 4.8690
2018-09-27 14:36 4.7300 4.8750
2018-09-27 14:34 4.7200 4.8750
2018-09-27 14:06 4.7200 4.8650
2018-09-27 11:49 4.7200 4.8590
2018-09-27 10:05 4.7200 4.8550
2018-09-27 10:04 4.7200 4.8650
2018-09-26 17:50 4.7300 4.8650
2018-09-26 14:16 4.7300 4.8690
2018-09-26 14:15 4.7200 4.8690
2018-09-25 18:00 4.7200 4.8590
2018-09-25 15:28 4.7200 4.8550
2018-09-25 13:02 4.7200 4.8590
2018-09-25 10:13 4.7200 4.8650
2018-09-24 18:09 4.7200 4.8590
2018-09-24 18:07 4.7200 4.8650
2018-09-24 15:19 4.7300 4.8650
2018-09-24 14:43 4.7300 4.8750
2018-09-24 14:10 4.7300 4.8690
2018-09-24 12:00 4.7300 4.8650
2018-09-24 10:42 4.7100 4.8650
2018-09-24 10:38 4.7200 4.8650
2018-09-24 10:18 4.7100 4.8650
2018-09-22 09:57 4.7100 4.8450
2018-09-21 17:45 4.7200 4.8450
2018-09-21 16:36 4.7200 4.8490
2018-09-21 15:34 4.7200 4.8590
2018-09-21 15:16 4.7200 4.8650
2018-09-21 15:13 4.7300 4.8650
2018-09-21 14:23 4.7300 4.8750
2018-09-21 13:32 4.7400 4.8750
2018-09-21 13:04 4.7300 4.8750
2018-09-21 11:43 4.7300 4.8690
2018-09-21 10:56 4.7400 4.8750
2018-09-21 10:54 4.7400 4.8790
2018-09-21 10:05 4.7500 4.8790
2018-09-21 09:11 4.7500 4.8790
2018-09-21 08:26 4.7700 4.9150
2018-09-20 16:22 4.7800 4.9150
2018-09-20 11:39 4.7700 4.9090
2018-09-20 11:37 4.7600 4.9090
2018-09-19 17:57 4.7600 4.8990
2018-09-19 14:27 4.7700 4.8990
2018-09-19 11:53 4.7600 4.8990
2018-09-19 10:51 4.7600 4.9090
2018-09-19 10:31 4.7600 4.8990
2018-09-18 15:12 4.7600 4.8950
2018-09-18 15:09 4.7600 4.8990
2018-09-17 19:24 4.7700 4.8990
2018-09-17 17:52 4.7600 4.8990
2018-09-17 10:09 4.7600 4.8950
2018-09-14 18:01 4.7600 4.8990
2018-09-14 18:00 4.7500 4.8990
2018-09-14 11:09 4.7500 4.8950
2018-09-14 10:16 4.7500 4.8850
2018-09-14 08:58 4.7500 4.8990
2018-09-13 17:44 4.7600 4.8990
2018-09-13 15:24 4.7600 4.9090
2018-09-13 11:30 4.7700 4.9090
2018-09-13 09:59 4.7700 4.8990
2018-09-12 17:31 4.7600 4.8950
2018-09-12 17:01 4.7700 4.8950
2018-09-11 10:08 4.7700 4.8990
2018-09-10 16:41 4.7700 4.9090
2018-09-10 15:06 4.7600 4.9090
2018-09-10 15:03 4.7500 4.9090
2018-09-10 14:02 4.7500 4.8890
2018-09-10 12:17 4.7500 4.8790
2018-09-10 12:15 4.7600 4.8790
2018-09-10 11:46 4.7600 4.8850
2018-09-10 11:19 4.7600 4.8950
2018-09-10 10:43 4.7700 4.8950
2018-09-10 10:39 4.7700 4.8950
2018-09-10 10:07 4.7500 4.8950
2018-09-10 10:04 4.7400 4.8950
2018-09-07 17:28 4.7400 4.8890
2018-09-07 14:39 4.7400 4.8990
2018-09-07 13:16 4.7200 4.8890
2018-09-07 12:08 4.7200 4.8650
2018-09-07 10:34 4.7200 4.8550
2018-09-07 10:33 4.7300 4.8550
2018-09-07 10:08 4.7300 4.8590
2018-09-07 10:06 4.7300 4.8790
2018-09-06 17:11 4.7400 4.8790
2018-09-06 16:57 4.7400 4.8750
2018-09-06 16:37 4.7400 4.8650
2018-09-06 14:39 4.7300 4.8650
2018-09-06 14:37 4.7300 4.8750
2018-09-06 11:37 4.7400 4.8750
2018-09-06 10:31 4.7400 4.8690
2018-09-05 17:45 4.7400 4.8790
2018-09-05 16:27 4.7400 4.8890
2018-09-05 16:07 4.7400 4.8850
2018-09-05 16:06 4.7200 4.8850
2018-09-05 15:26 4.7200 4.8750
2018-09-05 14:27 4.7200 4.8490
2018-09-05 14:01 4.7100 4.8490
2018-09-05 11:05 4.7200 4.8490
2018-09-05 11:03 4.7200 4.8550
2018-09-04 15:56 4.7000 4.8550
2018-09-04 12:30 4.7000 4.8450
2018-09-04 10:02 4.7000 4.8350
2018-09-04 09:44 4.7000 4.8290
2018-09-04 09:41 4.7000 4.8250
2018-09-03 14:37 4.6900 4.8250
2018-09-03 14:07 4.6900 4.8290
2018-09-03 13:21 4.7000 4.8290
2018-09-03 10:34 4.7000 4.8350
2018-09-03 10:09 4.7000 4.8390
2018-08-31 18:00 4.7000 4.8750
2018-08-31 17:34 4.7000 4.8650
2018-08-31 11:18 4.7000 4.8550
2018-08-31 10:09 4.7000 4.8450
2018-08-30 18:08 4.7000 4.8650
2018-08-30 15:12 4.7000 4.8550
2018-08-30 14:04 4.7000 4.8450
2018-08-30 10:53 4.7000 4.8350
2018-08-30 10:34 4.6700 4.8350
2018-08-29 18:09 4.6500 4.8350
2018-08-29 16:57 4.6500 4.8290
2018-08-29 16:34 4.6500 4.8190
2018-08-29 16:21 4.6500 4.8090
2018-08-29 13:33 4.6500 4.7950
2018-08-29 13:31 4.6400 4.7950
2018-08-29 10:27 4.6400 4.7890
2018-08-29 10:14 4.6300 4.7890
2018-08-28 18:06 4.6300 4.7650
2018-08-28 16:38 4.6300 4.7690
2018-08-28 12:38 4.6400 4.7750
2018-08-28 12:37 4.6400 4.7790
2018-08-28 10:14 4.6500 4.7790
2018-08-28 10:12 4.6500 4.7650
2018-08-28 08:43 4.6400 4.7650
2018-08-28 08:25 4.6600 4.7650
2018-08-24 18:05 4.6600 4.7990
2018-08-24 17:42 4.6600 4.8150
2018-08-24 10:11 4.6800 4.8150
2018-08-24 10:09 4.6800 4.8290
2018-08-23 14:40 4.6900 4.8290
2018-08-23 14:39 4.6900 4.8350
2018-08-22 14:43 4.7000 4.8350
2018-08-22 13:25 4.6900 4.8350
2018-08-22 12:24 4.7000 4.8350
2018-08-22 11:45 4.7000 4.8390
2018-08-22 11:43 4.7000 4.8450
2018-08-22 11:24 4.7100 4.8450
2018-08-22 11:22 4.7100 4.8490
2018-08-22 10:34 4.7200 4.8490
2018-08-22 10:26 4.7100 4.8490
2018-08-21 19:09 4.7100 4.8550
2018-08-21 18:07 4.7200 4.8550
2018-08-21 18:05 4.7200 4.8650
2018-08-21 10:02 4.7300 4.8650
2018-08-21 10:01 4.7300 4.8750
2018-08-20 18:02 4.7400 4.8750
2018-08-20 14:07 4.7400 4.8690
2018-08-20 13:30 4.7300 4.8690
2018-08-20 11:49 4.7300 4.8650
2018-08-20 10:05 4.7300 4.8590
2018-08-17 15:41 4.7300 4.8690
2018-08-17 12:54 4.7400 4.8750
2018-08-17 11:18 4.7300 4.8750
2018-08-17 10:15 4.7300 4.8650
2018-08-17 10:13 4.7300 4.8790
2018-08-16 15:51 4.7400 4.8790
2018-08-16 10:54 4.7500 4.8790
2018-08-16 10:14 4.7500 4.8850
2018-08-15 13:18 4.7500 4.9190
2018-08-15 12:23 4.7500 4.9150
2018-08-15 10:09 4.7500 4.8990
2018-08-14 18:05 4.7500 4.8950
2018-08-14 17:26 4.7400 4.8890
2018-08-14 14:09 4.7400 4.8790
2018-08-14 10:20 4.7400 4.8850
2018-08-14 10:18 4.7400 4.8990
2018-08-13 18:13 4.7500 4.8990
2018-08-13 17:29 4.7500 4.8850
2018-08-13 17:27 4.7500 4.8690
2018-08-13 15:12 4.7400 4.8690
2018-08-13 15:07 4.7400 4.8890
2018-08-13 09:45 4.7500 4.8890
2018-08-13 09:44 4.7500 4.8850
2018-08-10 18:14 4.7100 4.8650
2018-08-10 18:13 4.7000 4.8650
2018-08-10 10:11 4.7000 4.8450
2018-08-10 08:51 4.7000 4.8490
2018-08-10 07:49 4.6800 4.8490
2018-08-09 18:02 4.6800 4.8250
2018-08-09 17:48 4.6800 4.8190
2018-08-09 13:03 4.6800 4.8090
2018-08-09 12:29 4.6700 4.8090
2018-08-09 10:06 4.6700 4.7990
2018-08-08 18:06 4.6600 4.7990
2018-08-08 17:01 4.6600 4.7950
2018-08-08 14:47 4.6700 4.7950
2018-08-08 13:37 4.6600 4.7950
2018-08-08 13:11 4.6700 4.7950
2018-08-08 09:27 4.6700 4.7990
2018-08-07 17:52 4.6900 4.8250
2018-08-07 14:56 4.6900 4.8190
2018-08-07 11:41 4.6900 4.8250
2018-08-07 11:40 4.6900 4.8290
2018-08-07 10:13 4.7000 4.8290
2018-08-06 18:10 4.7000 4.8390
2018-08-06 17:46 4.7000 4.8450
2018-08-06 16:36 4.7100 4.8450
2018-08-06 16:12 4.7100 4.8490
2018-08-06 14:43 4.7200 4.8490
2018-08-06 12:54 4.7200 4.8550
2018-08-06 10:15 4.7200 4.8490
2018-08-06 10:12 4.7200 4.8550
2018-08-03 18:05 4.7100 4.8550
2018-08-03 15:16 4.7100 4.8490
2018-08-03 15:14 4.7100 4.8550
2018-08-03 13:27 4.7200 4.8550
2018-08-03 12:37 4.7200 4.8690
2018-08-03 10:07 4.7300 4.8690
2018-08-02 18:17 4.7300 4.8650
2018-08-02 16:41 4.7300 4.8590
2018-08-02 14:27 4.7300 4.8690
2018-08-02 12:00 4.7300 4.8850
2018-08-02 10:14 4.7300 4.8750
2018-08-02 10:13 4.7200 4.8750
2018-08-01 15:42 4.7200 4.8590
2018-08-01 10:48 4.7300 4.8650
2018-07-31 18:11 4.7200 4.8650
2018-07-31 14:32 4.7300 4.8650
2018-07-31 10:48 4.7300 4.8690
2018-07-31 08:41 4.7100 4.8690
2018-07-30 16:05 4.7200 4.8690
2018-07-30 16:03 4.7200 4.8790
2018-07-30 13:45 4.7300 4.8790
2018-07-27 16:39 4.7400 4.8790
2018-07-26 10:18 4.7500 4.8790
2018-07-24 18:17 4.7700 4.8990
2018-07-24 15:16 4.7800 4.8990
2018-07-24 09:23 4.7900 4.9150
2018-07-23 11:10 4.7700 4.9150
2018-07-23 10:01 4.7700 4.8990
2018-07-20 15:14 4.7500 4.8990
2018-07-19 12:56 4.7700 4.8990
2018-07-18 17:16 4.7500 4.8990
2018-07-18 10:39 4.7500 4.8850
2018-07-17 14:36 4.7700 4.8990
2018-07-17 13:19 4.7800 4.9250
2018-07-17 09:55 4.8000 4.9250
2018-07-16 19:20 4.8000 4.9350
2018-07-16 19:19 4.8000 4.9390
2018-07-12 19:50 4.8100 4.9580
2018-07-11 10:29 4.8300 4.9580
2018-07-10 19:40 4.8100 4.9580
2018-07-10 15:18 4.8300 4.9580
2018-07-10 07:40 4.8000 4.9580
2018-07-09 16:29 4.8100 4.9580
2018-07-09 14:53 4.8200 4.9580
2018-07-09 14:42 4.8200 4.9880
2018-07-09 13:52 4.8300 4.9880
2018-07-09 11:35 4.8400 4.9880
2018-07-09 10:31 4.8500 4.9880
2018-07-06 17:35 4.8400 4.9880
2018-07-06 17:34 4.8400 4.9890
2018-07-06 15:14 4.8400 4.9950
2018-07-06 11:38 4.8500 4.9950
2018-07-05 17:52 4.8500 4.9890
2018-07-05 15:30 4.8500 4.9850
2018-07-05 15:28 4.8500 4.9990
2018-07-05 13:57 4.8700 4.9990
2018-07-05 13:56 4.8700 5.0090
2018-07-05 12:50 4.8800 5.0090
2018-07-05 12:48 4.8800 5.0250
2018-07-05 11:26 4.8900 5.0250
2018-07-05 10:14 4.8900 5.0350
2018-07-04 17:49 4.8900 5.0450
2018-07-04 14:45 4.8900 5.0350
2018-07-04 13:33 4.8900 5.0390
2018-07-04 13:03 4.8900 5.0450
2018-07-04 11:12 4.8800 5.0450
2018-07-04 10:06 4.8800 5.0390
2018-07-03 18:05 4.8800 5.0350
2018-07-03 17:34 4.8800 5.0290
2018-07-03 16:28 4.8800 5.0250
2018-07-03 15:36 4.8800 5.0350
2018-07-03 14:00 4.8800 5.0390
2018-07-03 10:08 4.8800 5.0450
2018-07-03 10:06 4.8700 5.0450
2018-07-02 18:03 4.8700 5.0490
2018-07-02 16:20 4.8700 5.0250
2018-07-02 10:22 4.8700 5.0190
2018-07-02 10:21 4.8600 5.0190
2018-06-29 17:52 4.8600 5.0090
2018-06-29 16:30 4.8600 4.9990
2018-06-29 15:34 4.8500 4.9990
2018-06-29 12:38 4.8500 4.9950
2018-06-29 10:39 4.8500 4.9890
2018-06-29 10:08 4.8500 4.9790
2018-06-29 09:40 4.8500 4.9990
2018-06-29 09:39 4.8400 4.9990
2018-06-28 17:11 4.8600 4.9990
2018-06-28 12:57 4.8600 4.9950
2018-06-28 10:39 4.8600 4.9990
2018-06-28 10:17 4.8500 4.9890
2018-06-27 17:32 4.8500 4.9950
2018-06-27 17:31 4.8500 4.9850
2018-06-27 14:14 4.8500 4.9850
2018-06-27 11:05 4.8500 4.9890
2018-06-27 11:01 4.8400 4.9890
2018-06-27 10:39 4.8400 4.9790
2018-06-27 10:11 4.8400 4.9750
2018-06-27 10:09 4.8400 4.9790
2018-06-26 18:09 4.8500 4.9790
2018-06-26 10:13 4.8600 4.9950
2018-06-25 12:55 4.8500 4.9950
2018-06-25 12:19 4.8500 4.9790
2018-06-25 10:29 4.8400 4.9790
2018-06-25 10:15 4.8500 4.9790
2018-06-22 17:14 4.8500 4.9950
2018-06-22 12:56 4.8500 4.9890
2018-06-22 11:42 4.8500 4.9850
2018-06-22 10:14 4.8500 4.9890
2018-06-21 16:37 4.8500 4.9990
2018-06-21 13:31 4.8500 5.0909
2018-06-21 13:27 4.8500 4.9990
2018-06-21 10:25 4.8500 4.9850
2018-06-21 10:24 4.8400 4.9850
2018-06-20 17:59 4.8400 4.9790
2018-06-20 12:27 4.8400 4.9750
2018-06-19 18:10 4.8400 4.9690
2018-06-19 15:27 4.8400 4.9750
2018-06-19 14:46 4.8400 4.9790
2018-06-19 13:25 4.8400 4.9850
2018-06-19 11:29 4.8400 4.9890
2018-06-19 10:55 4.8400 4.9790
2018-06-19 10:13 4.8400 4.9750
2018-06-19 10:10 4.8400 4.9690
2018-06-18 16:37 4.8300 4.9690
2018-06-18 14:47 4.8300 4.9590
2018-06-18 14:26 4.8200 4.9590
2018-06-18 13:09 4.8300 4.9590
2018-06-18 10:20 4.8300 4.9650
2018-06-15 13:25 4.8100 4.9650
2018-06-15 13:24 4.8000 4.9650
2018-06-14 18:06 4.8000 4.9590
2018-06-14 16:37 4.8000 4.9490
2018-06-14 16:17 4.8000 4.9450
2018-06-14 15:14 4.8000 4.9350
2018-06-14 15:13 4.7900 4.9350
2018-06-14 14:26 4.7900 4.9250
2018-06-14 13:23 4.7900 4.9190
2018-06-14 12:18 4.7900 4.9250
2018-06-14 11:22 4.7900 4.9290
2018-06-14 11:21 4.7800 4.9290
2018-06-14 11:01 4.7800 4.9190
2018-06-13 17:06 4.7800 4.9150
2018-06-13 13:07 4.7800 4.9090
2018-06-13 13:06 4.7900 4.9090
2018-06-13 12:40 4.7900 4.9150
2018-06-13 10:22 4.7900 4.9190
2018-06-12 17:56 4.7800 4.9190
2018-06-12 16:44 4.7800 4.9090
2018-06-12 13:56 4.7800 4.9150
2018-06-12 13:02 4.7800 4.9190
2018-06-12 12:13 4.7800 4.9150
2018-06-12 11:34 4.7800 4.9190
2018-06-12 10:11 4.7800 4.9150
2018-06-12 08:59 4.7700 4.9150
2018-06-11 14:59 4.7700 4.8990
2018-06-11 13:18 4.7700 4.8950
2018-06-11 12:22 4.7700 4.8990
2018-06-11 10:43 4.7800 4.8990
2018-06-11 10:38 4.7800 4.9190
2018-06-11 10:28 4.7900 4.9190
2018-06-08 15:20 4.7900 4.9390
2018-06-08 14:37 4.7900 4.9450
2018-06-08 13:40 4.7900 4.9490
2018-06-08 10:13 4.7900 4.9550
2018-06-08 10:10 4.7900 4.9450
2018-06-08 10:08 4.7700 4.9450
2018-06-07 18:12 4.7700 4.9150
2018-06-07 17:55 4.7600 4.9150
2018-06-07 17:36 4.7600 4.9090
2018-06-07 13:56 4.7600 4.8990
2018-06-07 13:51 4.7700 4.8990
2018-06-07 13:46 4.7700 4.9190
2018-06-07 10:10 4.7800 4.9190
2018-06-06 18:11 4.7800 4.9290
2018-06-06 18:06 4.7800 4.9390
2018-06-06 15:35 4.8000 4.9390
2018-06-06 15:24 4.8100 4.9390
2018-06-06 13:18 4.8100 4.9450
2018-06-06 13:15 4.8200 4.9450
2018-06-06 11:03 4.8200 4.9550
2018-06-06 10:08 4.8200 4.9490
2018-06-05 18:05 4.8200 4.9590
2018-06-05 16:43 4.8300 4.9650
2018-06-05 14:52 4.8300 4.9690
2018-06-05 12:46 4.8300 4.9650
2018-06-05 12:35 4.8300 4.9690
2018-06-05 12:30 4.8200 4.9590
2018-06-05 11:45 4.8000 4.9590
2018-06-05 11:25 4.8000 4.9550
2018-06-05 10:09 4.8000 4.9290
2018-06-05 09:03 4.8000 4.9250
2018-06-05 07:11 4.8000 4.9490
2018-06-05 07:09 4.8200 4.9490
2018-06-04 22:39 4.8000 4.9490
2018-06-04 16:23 4.8200 4.9490
2018-06-04 13:59 4.8200 4.9550
2018-06-04 12:25 4.8300 4.9550
2018-06-04 11:11 4.8300 4.9650
2018-06-04 10:09 4.8400 4.9650
2018-06-04 09:24 4.8400 4.9890
2018-06-01 18:05 4.8500 4.9890
2018-06-01 17:10 4.8400 4.9890
2018-06-01 16:17 4.8400 4.9950
2018-06-01 14:41 4.8400 4.9790
2018-06-01 14:38 4.8400 4.9690
2018-06-01 11:07 4.8300 4.9690
2018-06-01 11:05 4.8300 4.9550
2018-06-01 09:18 4.8200 4.9550
2018-05-30 18:13 4.8400 4.9790
2018-05-30 18:11 4.8400 4.9890
2018-05-30 17:45 4.8600 4.9890
2018-05-30 15:09 4.8600 4.9990
2018-05-30 14:49 4.8600 4.9950
2018-05-30 13:32 4.8600 4.9850
2018-05-30 13:29 4.8600 4.9950
2018-05-30 12:29 4.8700 4.9950
2018-05-30 10:15 4.8700 4.9990
2018-05-29 20:28 4.8700 5.0290
2018-05-29 16:47 4.8700 4.9990
2018-05-29 16:07 4.8700 4.9950
2018-05-29 11:56 4.8700 4.9990
2018-05-29 11:11 4.8500 4.9990
2018-05-29 10:00 4.8500 4.9890
2018-05-29 09:58 4.8200 4.9890
2018-05-29 08:47 4.8500 4.9890
2018-05-29 08:43 4.8300 4.9890
2018-05-29 07:13 4.8500 4.9890
2018-05-28 11:40 4.8300 4.9890
2018-05-28 08:16 4.8200 4.9890
2018-05-28 08:15 4.8300 4.9890
2018-05-25 15:45 4.8500 4.9890
2018-05-25 14:05 4.8500 4.9850
2018-05-25 14:03 4.8400 4.9850
2018-05-25 12:42 4.8400 4.9650
2018-05-25 12:36 4.8300 4.9650
2018-05-25 12:21 4.8300 4.9690
2018-05-25 10:56 4.8400 4.9690
2018-05-25 10:55 4.8400 4.9850
2018-05-24 17:54 4.8500 4.9850
2018-05-24 13:59 4.8500 4.9790
2018-05-24 13:49 4.8300 4.9790
2018-05-24 10:13 4.8300 4.9650
2018-05-24 10:11 4.8300 4.9750
2018-05-23 16:02 4.8400 4.9750
2018-05-23 16:00 4.8400 4.9650
2018-05-23 12:36 4.8300 4.9650
2018-05-23 12:34 4.8300 4.9690
2018-05-23 11:38 4.8400 4.9750
2018-05-23 11:35 4.8400 4.9650
2018-05-23 11:09 4.8200 4.9650
2018-05-23 11:08 4.8200 4.9690
2018-05-23 10:23 4.8200 4.9850
2018-05-23 10:14 4.8100 4.9850
2018-05-22 15:25 4.8100 4.9550
2018-05-22 15:20 4.8000 4.9550
2018-05-22 14:27 4.8000 4.9450
2018-05-22 13:16 4.8000 4.9390
2018-05-22 10:15 4.8000 4.9350
2018-05-22 10:11 4.8000 4.9650
2018-05-21 18:11 4.8300 4.9650
2018-05-21 18:09 4.8300 4.9690
2018-05-21 15:36 4.8400 4.9690
2018-05-21 14:00 4.8400 4.9790
2018-05-21 12:20 4.8400 4.9690
2018-05-21 12:19 4.8400 4.9750
2018-05-21 10:17 4.8500 4.9750
2018-05-18 15:02 4.8500 4.9850
2018-05-18 15:01 4.8400 4.9850
2018-05-18 12:02 4.8400 4.9790
2018-05-18 10:14 4.8400 4.9690
2018-05-17 17:52 4.8400 4.9850
2018-05-17 17:48 4.8400 4.9790
2018-05-17 15:08 4.8300 4.9750
2018-05-17 08:48 4.8300 4.9650
2018-05-16 15:25 4.8200 4.9590
2018-05-16 14:17 4.8200 4.9690
2018-05-16 13:34 4.8200 4.9750
2018-05-16 12:38 4.8200 4.9590
2018-05-16 11:25 4.8200 4.9550
2018-05-15 15:59 4.8000 4.9550
2018-05-15 15:48 4.8000 4.9490
2018-05-15 15:43 4.8000 4.9390
2018-05-15 13:53 4.7900 4.9390
2018-05-15 13:38 4.7900 4.9350
2018-05-15 13:25 4.7800 4.9290
2018-05-15 08:41 4.7800 4.9150
2018-05-14 18:11 4.7700 4.8990
2018-05-14 16:13 4.7600 4.8990
2018-05-14 15:01 4.7600 4.8950
2018-05-14 12:05 4.7600 4.8990
2018-05-14 11:23 4.7600 4.8950
2018-05-11 18:09 4.7600 4.8990
2018-05-11 15:45 4.7600 4.8890
2018-05-11 13:11 4.7600 4.8990
2018-05-11 11:28 4.7600 4.8950
2018-05-11 09:50 4.7500 4.8950
2018-05-10 16:46 4.7400 4.8750
2018-05-10 15:00 4.7400 4.8790
2018-05-10 14:58 4.7400 4.8950
2018-05-10 14:15 4.7600 4.8950
2018-05-10 13:39 4.7500 4.8950
2018-05-10 13:29 4.7500 4.8890
2018-05-10 13:26 4.7500 4.9190
2018-05-10 12:40 4.7800 4.9190
2018-05-10 10:09 4.7800 4.9050
2018-05-10 09:38 4.8000 4.9290
2018-05-09 14:51 4.8000 4.9390
2018-05-09 11:25 4.8000 4.9350
2018-05-09 09:58 4.8000 4.9490
2018-05-08 18:06 4.7800 4.9390
2018-05-08 13:30 4.7800 4.9290
2018-05-08 13:28 4.7600 4.9290
2018-05-08 12:25 4.7600 4.9190
2018-05-07 22:18 4.7400 4.8990
2018-05-04 16:36 4.7400 4.8650
2018-05-04 16:11 4.7400 4.8750
2018-05-04 16:09 4.7400 4.8790
2018-05-04 14:51 4.7500 4.8790
2018-05-04 14:50 4.7500 4.8890
2018-05-04 13:41 4.7600 4.8890
2018-05-04 13:39 4.7600 4.8990
2018-05-04 10:11 4.7700 4.8990
2018-05-04 09:40 4.7700 4.8950
2018-05-04 09:39 4.7700 4.8990
2018-05-03 11:35 4.7700 4.9190
2018-05-03 10:09 4.7800 4.9190
2018-05-02 17:52 4.7700 4.9190
2018-05-02 14:56 4.7700 4.9250
2018-05-02 12:59 4.7700 4.9150
2018-05-02 10:51 4.7700 4.8990
2018-05-02 10:46 4.7500 8990.0000
2018-05-02 09:43 4.7500 4.8950
2018-05-01 15:33 4.7500 4.9090
2018-05-01 14:41 4.7500 4.9150
2018-05-01 12:56 4.7500 4.9250
2018-05-01 11:03 4.7500 4.8990
2018-05-01 10:12 4.7400 4.8990
2018-04-30 18:08 4.7400 4.8890
2018-04-30 18:07 4.7300 4.8890
2018-04-30 16:50 4.7300 4.8790
2018-04-30 15:17 4.7300 4.8690
2018-04-30 15:13 4.7300 4.8590
2018-04-30 13:39 4.7200 4.8590
2018-04-30 09:36 4.7200 4.8490
2018-04-27 18:07 4.7200 4.8650
2018-04-27 15:20 4.7300 4.8650
2018-04-27 15:19 4.7300 4.8690
2018-04-27 14:47 4.7400 4.8690
2018-04-27 13:09 4.7400 4.8750
2018-04-27 13:07 4.7500 4.8750
2018-04-27 12:49 4.7500 4.8890
2018-04-27 12:34 4.7700 4.8890
2018-04-27 11:32 4.7700 4.8990
2018-04-27 11:26 4.7700 4.9050
2018-04-27 11:04 4.7700 4.9090
2018-04-26 16:31 4.7700 4.9250
2018-04-26 16:14 4.7700 4.9190
2018-04-26 15:46 4.7700 4.9150
2018-04-26 13:00 4.7600 4.9150
2018-04-26 09:47 4.7600 4.8990
2018-04-25 17:59 4.7600 4.9090
2018-04-25 16:20 4.7600 4.9050
2018-04-25 16:18 4.7500 4.9050
2018-04-25 14:46 4.7500 4.8990
2018-04-25 14:09 4.7500 4.8950
2018-04-25 14:08 4.8000 4.8950
2018-04-25 14:07 4.7400 4.8950
2018-04-25 13:29 4.7400 4.8890
2018-04-25 10:12 4.7400 4.8790
2018-04-24 18:11 4.7400 4.8750
2018-04-24 18:10 4.7300 4.8750
2018-04-24 17:18 4.7300 4.8690
2018-04-24 14:46 4.7300 4.8650
2018-04-24 10:52 4.7300 4.8590
2018-04-23 17:05 4.7200 4.8590
2018-04-23 16:30 4.7200 4.8550
2018-04-23 16:21 4.7200 4.8490
2018-04-23 15:20 4.7100 4.8490
2018-04-23 14:13 4.7100 4.8450
2018-04-23 12:37 4.7100 4.8490
2018-04-23 12:36 4.7000 4.8490
2018-04-23 10:29 4.7000 4.8390
2018-04-20 18:10 4.7000 4.8290
2018-04-20 16:41 4.7000 4.8250
2018-04-20 16:25 4.6900 4.8250
2018-04-20 14:39 4.6900 4.8190
2018-04-20 12:39 4.6900 4.8290
2018-04-20 12:02 4.6800 4.8290
2018-04-20 11:24 4.6800 4.8250
2018-04-20 11:02 4.6800 4.8290
2018-04-20 08:54 4.6800 4.7990
2018-04-19 18:12 4.7200 4.8550
2018-04-19 12:50 4.7200 4.8490
2018-04-19 12:04 4.7200 4.8450
2018-04-19 12:02 4.7200 4.8390
2018-04-19 10:12 4.7100 4.8390
2018-04-19 10:09 4.7100 4.8450
2018-04-18 15:38 4.7200 4.8450
2018-04-18 15:36 4.7200 4.8490
2018-04-18 11:00 4.7300 4.8490
2018-04-18 10:58 4.7300 4.8590
2018-04-18 10:37 4.7400 4.8590
2018-04-18 10:34 4.7400 4.8750
2018-04-18 10:08 4.7500 4.8750
2018-04-17 16:09 4.7500 4.8850
2018-04-17 13:44 4.7500 4.8790
2018-04-17 13:42 4.7400 4.8790
2018-04-17 11:21 4.7400 4.8750
2018-04-17 10:09 4.7500 4.8750
2018-04-16 15:30 4.7400 4.8790
2018-04-16 12:01 4.7500 4.8790
2018-04-16 11:59 4.7400 4.8790
2018-04-16 10:14 4.7400 4.8750
2018-04-16 10:13 4.7500 4.8750
2018-04-13 16:35 4.7500 4.8890
2018-04-13 16:34 4.7600 4.8890
2018-04-13 10:55 4.7600 4.8950
2018-04-13 10:54 4.7600 4.8990
2018-04-12 18:12 4.7600 4.8950
2018-04-12 17:56 4.7500 4.8950
2018-04-12 16:44 4.7500 4.8890
2018-04-12 14:06 4.7500 4.8850
2018-04-12 14:02 4.7400 4.8850
2018-04-12 12:10 4.7400 4.8690
2018-04-12 12:08 4.7300 4.8690
2018-04-12 10:10 4.7300 4.8650
2018-04-11 18:07 4.7300 4.8690
2018-04-11 16:16 4.7400 4.8690
2018-04-11 16:14 4.7300 4.8690
2018-04-11 14:04 4.7300 4.8650
2018-04-11 14:03 4.7300 4.8690
2018-04-10 15:45 4.7400 4.8690
2018-04-10 13:46 4.7400 4.8750
2018-04-10 13:44 4.7400 4.8850
2018-04-10 10:07 4.7500 4.8850
2018-04-10 09:06 4.7500 4.8790
2018-04-09 18:18 4.7400 4.8790
2018-04-06 17:29 4.7500 4.8790
2018-04-06 16:33 4.7400 4.8790
2018-04-05 17:28 4.7400 4.8690
2018-04-05 16:55 4.7400 4.8750
2018-04-05 16:47 4.7300 4.8750
2018-04-05 16:27 4.7300 4.8690
2018-04-05 15:55 4.7300 4.8650
2018-04-05 15:53 4.7300 4.8690
2018-04-05 15:28 4.7400 4.8690
2018-04-05 14:30 4.7400 4.8750
2018-04-05 14:07 4.7400 4.8790
2018-04-05 10:19 4.7500 4.8790
2018-04-05 10:17 4.7500 4.8750
2018-04-04 15:40 4.7400 4.8750
2018-04-04 14:12 4.7400 4.8690
2018-04-04 12:39 4.7400 4.8750
2018-04-04 11:53 4.7400 4.8790
2018-04-04 10:16 4.7500 4.8790
2018-04-03 16:37 4.7400 4.8790
2018-04-03 15:34 4.7400 4.8850
2018-04-03 15:07 4.7400 4.8750
2018-04-03 13:09 4.7400 4.8690
2018-04-03 11:43 4.7400 4.8750
2018-04-03 11:21 4.7300 4.8750
2018-03-29 14:19 4.7300 4.8690
2018-03-29 13:28 4.7300 4.8650
2018-03-29 11:25 4.7300 4.8690
2018-03-28 19:59 4.7300 4.8650
2018-03-28 18:00 4.7400 4.8650
2018-03-28 17:59 4.7300 4.8650
2018-03-28 14:02 4.7300 4.8590
2018-03-28 14:01 4.7300 4.8750
2018-03-28 10:26 4.7400 4.8750
2018-03-28 10:11 4.7300 4.8750
2018-03-27 20:48 4.7300 4.8690
2018-03-27 16:09 4.7400 4.8690
2018-03-27 16:03 4.7300 4.8690
2018-03-27 15:07 4.7300 4.8650
2018-03-27 12:33 4.7300 4.8590
2018-03-27 10:19 4.7400 4.8590
2018-03-27 09:31 4.7400 4.8690
2018-03-26 16:36 4.7600 4.8890
2018-03-26 15:29 4.7700 4.8990
2018-03-26 15:27 4.7700 4.9090
2018-03-26 14:03 4.7800 4.9090
2018-03-26 11:17 4.7700 4.9090
2018-03-23 18:06 4.7700 4.8990
2018-03-23 17:42 4.7700 4.9050
2018-03-23 16:54 4.7800 4.9050
2018-03-23 16:12 4.7800 4.9090
2018-03-23 16:11 4.7700 4.9090
2018-03-23 15:33 4.7700 4.9050
2018-03-23 12:03 4.7700 4.8990
2018-03-23 12:01 4.7700 4.8950
2018-03-23 11:24 4.7600 4.8950
2018-03-23 10:20 4.7600 4.8890
2018-03-23 10:18 4.7600 4.8950
2018-03-22 16:46 4.7700 4.8950
2018-03-22 15:07 4.7700 4.8990
2018-03-22 14:26 4.7800 4.8990
2018-03-22 14:15 4.7800 4.9050
2018-03-22 14:07 4.7800 4.9090
2018-03-22 13:30 4.7800 4.9150
2018-03-22 13:11 4.7800 4.9190
2018-03-22 11:53 4.7800 4.9150
2018-03-22 10:32 4.7700 4.9150
2018-03-22 10:31 4.7700 4.9090
2018-03-22 08:41 4.7700 4.8990
2018-03-21 16:38 4.7800 4.9190
2018-03-21 15:54 4.7900 4.9190
2018-03-21 14:50 4.7800 4.9190
2018-03-21 11:09 4.7700 4.9190
2018-03-21 10:41 4.7700 4.9150
2018-03-21 10:12 4.7600 4.9050
2018-03-20 17:43 4.7600 4.8950
2018-03-20 17:24 4.7500 4.8950
2018-03-20 16:46 4.7500 4.8890
2018-03-20 12:31 4.7500 4.8850
2018-03-20 12:29 4.7400 4.8850
2018-03-20 10:17 4.7400 4.8750
2018-03-20 10:16 4.7300 4.8750
2018-03-19 18:15 4.7300 4.8650
2018-03-19 18:13 4.7300 4.8690
2018-03-19 16:16 4.7400 4.8690
2018-03-19 14:52 4.7400 4.8790
2018-03-19 13:54 4.7400 4.8850
2018-03-19 12:42 4.7400 4.8750
2018-03-19 11:21 4.7400 4.8690
2018-03-19 11:17 4.7300 4.8450
2018-03-19 09:25 4.7200 4.8450
2018-03-16 14:28 4.7100 4.8450
2018-03-16 10:39 4.7100 4.8390
2018-03-16 10:33 4.7000 4.8390
2018-03-15 18:12 4.7000 4.8350
2018-03-15 18:09 4.6900 4.8350
2018-03-15 14:56 4.6900 4.8290
2018-03-15 14:12 4.6900 4.8190
2018-03-15 14:04 4.6800 4.8190
2018-03-15 10:17 4.6800 4.8150
2018-03-15 10:09 4.6700 4.8150
2018-03-14 17:27 4.6700 4.7990
2018-03-14 17:13 4.6700 4.8050
2018-03-14 16:30 4.6800 4.8050
2018-03-14 13:27 4.6800 4.8090
2018-03-14 11:50 4.6800 4.8190
2018-03-13 13:43 4.6800 4.8090
2018-03-13 12:46 4.6800 4.7990
2018-03-13 12:15 4.6700 4.7990
2018-03-13 09:30 4.6700 4.7950
2018-03-12 17:58 4.6700 4.8090
2018-03-12 17:56 4.6700 4.8050
2018-03-12 14:35 4.6600 4.8050
2018-03-12 13:13 4.6600 4.7990
2018-03-12 12:20 4.6500 4.7890
2018-03-09 18:10 4.6500 4.7850
2018-03-09 16:43 4.6500 4.7890
2018-03-09 13:22 4.6500 4.7850
2018-03-09 12:07 4.6500 4.7750
2018-03-09 11:17 4.6400 4.7750
2018-03-09 10:15 4.6400 4.7690
2018-03-09 10:13 4.6500 4.7690
2018-03-08 17:11 4.6500 4.7790
2018-03-08 15:48 4.6500 4.7750
2018-03-08 14:24 4.6400 4.7650
2018-03-08 14:22 4.6400 4.7750
2018-03-07 18:44 4.6500 4.7750
2018-03-07 17:46 4.6400 4.7750
2018-03-07 17:11 4.6300 4.7650
2018-03-07 17:01 4.6200 4.7650
2018-03-07 15:26 4.6200 4.7550
2018-03-07 12:17 4.6200 4.7450
2018-03-06 18:08 4.6200 4.7490
2018-03-06 12:50 4.6200 4.7550
2018-03-06 12:48 4.6200 4.7650
2018-03-06 11:45 4.6300 4.7650
2018-03-06 09:44 4.6400 4.7650
2018-03-05 17:07 4.6400 4.7750
2018-03-05 12:22 4.6400 4.7690
2018-03-05 12:14 4.6300 4.7690
2018-03-05 11:37 4.6300 4.7590
2018-03-05 10:08 4.6200 4.7590
2018-03-05 10:06 4.6300 4.7590
2018-03-02 18:09 4.6200 4.7590
2018-03-02 12:46 4.6200 4.7650
2018-03-02 12:44 4.6200 4.7790
2018-03-01 17:50 4.6400 4.7790
2018-03-01 17:48 4.6400 4.7890
2018-03-01 16:48 4.6500 4.7890
2018-03-01 16:45 4.6500 4.7950
2018-03-01 14:52 4.6600 4.7950
2018-03-01 13:32 4.6500 4.7950
2018-02-28 17:47 4.6500 4.7850
2018-02-28 17:45 4.6500 4.7890
2018-02-28 13:43 4.6600 4.7890
2018-02-28 13:42 4.6600 4.7990
2018-02-28 12:45 4.6700 4.7990
2018-02-28 11:36 4.6700 4.8090
2018-02-28 10:14 4.6700 4.8190
2018-02-28 10:11 4.6600 4.8190
2018-02-27 18:09 4.6600 4.7950
2018-02-27 17:31 4.6500 4.7950
2018-02-27 17:07 4.6500 4.7890
2018-02-27 16:36 4.6500 4.7850
2018-02-27 13:15 4.6500 4.7790
2018-02-27 12:35 4.6500 4.7890
2018-02-27 11:01 4.6500 4.7790
2018-02-27 10:57 4.6600 4.7790
2018-02-26 17:49 4.6600 4.7950
2018-02-26 17:48 4.6600 4.7990
2018-02-26 15:56 4.6700 4.7990
2018-02-26 15:30 4.6800 4.7990
2018-02-26 10:58 4.6800 4.8150
2018-02-26 10:11 4.6800 4.8090
2018-02-23 17:28 4.6700 4.8090
2018-02-23 13:45 4.6700 4.8050
2018-02-23 13:38 4.6600 4.8050
2018-02-23 12:22 4.6600 4.7950
2018-02-23 12:17 4.6600 4.7990
2018-02-23 10:11 4.6700 4.7990
2018-02-22 16:31 4.6500 4.7890
2018-02-22 16:24 4.6500 4.7990
2018-02-22 14:46 4.6600 4.7990
2018-02-22 14:22 4.6500 4.7990
2018-02-22 13:58 4.6500 4.7890
2018-02-22 12:41 4.6600 4.7850
2018-02-22 10:51 4.6600 4.7950
2018-02-22 10:10 4.6600 4.7990
2018-02-22 10:09 4.6500 4.7990
2018-02-22 10:08 4.6500 4.7950
2018-02-21 17:51 4.6500 4.7890
2018-02-21 16:10 4.6400 4.7890
2018-02-21 16:07 4.6400 4.7850
2018-02-21 15:22 4.6400 4.7790
2018-02-21 15:19 4.6400 4.7750
2018-02-21 15:18 4.6300 4.7750
2018-02-21 11:28 4.6300 4.7690
2018-02-21 11:24 4.6300 4.7750
2018-02-21 09:54 4.6400 4.7750
2018-02-20 18:04 4.6300 4.7750
2018-02-20 14:32 4.6300 4.7690
2018-02-20 12:25 4.6300 4.7650
2018-02-20 10:57 4.6100 4.7650
2018-02-20 10:20 4.6100 4.7450
2018-02-20 10:13 4.6000 4.7450
2018-02-19 17:19 4.6000 4.7350
2018-02-19 17:06 4.6100 4.7350
2018-02-19 12:57 4.6100 4.7450
2018-02-19 12:54 4.6100 4.7490
2018-02-19 09:30 4.6200 4.7490
2018-02-16 17:37 4.6200 4.7650
2018-02-16 15:58 4.6200 4.7590
2018-02-16 12:52 4.6200 4.7490
2018-02-16 12:09 4.6100 4.7490
2018-02-16 10:48 4.6100 4.7390
2018-02-16 10:17 4.6100 4.7450
2018-02-16 10:09 4.6200 4.7450
2018-02-15 16:17 4.6200 4.7490
2018-02-15 13:28 4.6100 4.7490
2018-02-15 11:36 4.6100 4.7390
2018-02-15 09:53 4.6100 4.7350
2018-02-15 07:25 4.6100 4.7590
2018-02-14 16:20 4.6200 4.7590
2018-02-14 15:12 4.6200 4.7650
2018-02-14 14:42 4.6100 4.7650
2018-02-14 12:53 4.6100 4.7450
2018-02-14 10:48 4.6100 4.7490
2018-02-14 10:45 4.6100 4.7550
2018-02-13 17:02 4.6200 4.7550
2018-02-13 17:00 4.6200 4.7590
2018-02-13 15:11 4.6300 4.7590
2018-02-13 14:28 4.6300 4.7650
2018-02-13 14:10 4.6300 4.7690
2018-02-13 11:12 4.6300 4.7750
2018-02-13 10:59 4.6300 4.7690
2018-02-12 16:44 4.6300 4.7650
2018-02-12 16:32 4.6400 4.7650
2018-02-12 15:28 4.6400 4.7750
2018-02-12 15:26 4.6400 4.7790
2018-02-12 14:04 4.6500 4.7790
2018-02-12 13:53 4.6500 4.7850
2018-02-12 10:30 4.6500 4.7890
2018-02-09 18:09 4.6500 4.7990
2018-02-09 17:22 4.6500 4.7950
2018-02-09 14:26 4.6500 4.7850
2018-02-09 14:25 4.6500 4.7890
2018-02-09 13:50 4.6600 4.7890
2018-02-09 13:48 4.6600 4.7990
2018-02-09 13:21 4.6700 4.7990
2018-02-09 13:11 4.6700 4.8150
2018-02-09 12:18 4.6800 4.8150
2018-02-09 12:13 4.6800 4.8250
2018-02-09 11:38 4.6900 4.8250
2018-02-09 11:36 4.6900 4.8290
2018-02-09 11:11 4.7000 4.8290
2018-02-09 10:26 4.7000 4.8350
2018-02-09 10:23 4.7000 4.8290
2018-02-08 16:27 4.6700 4.8290
2018-02-08 13:35 4.6700 4.8250
2018-02-08 13:29 4.6500 4.8250
2018-02-08 12:31 4.6500 4.7990
2018-02-08 11:59 4.6500 4.7950
2018-02-08 10:17 4.6500 4.7890
2018-02-08 10:16 4.6400 4.7890
2018-02-08 10:15 4.6300 4.7890
2018-02-07 18:14 4.6300 4.7750
2018-02-07 17:30 4.6200 4.7750
2018-02-07 16:02 4.6200 4.7650
2018-02-07 16:00 4.6200 4.7550
2018-02-07 14:57 4.6100 4.7550
2018-02-07 13:18 4.6100 4.7490
2018-02-07 13:17 4.6100 4.7590
2018-02-06 18:00 4.6200 4.7590
2018-02-06 17:57 4.6200 4.7490
2018-02-06 12:07 4.6100 4.7490
2018-02-06 10:23 4.6100 4.7550
2018-02-05 17:23 4.6100 4.7490
2018-02-05 16:10 4.6200 4.7490
2018-02-05 15:06 4.6200 4.7550
2018-02-05 14:55 4.6200 4.7590
2018-02-05 13:12 4.6300 4.7590
2018-02-05 12:58 4.6300 4.7750
2018-02-05 12:46 4.6400 4.7750
2018-02-05 12:44 4.6600 4.7750
2018-02-05 12:16 4.6500 4.7750
2018-02-05 10:30 4.6500 4.7790
2018-02-05 10:19 4.6600 4.7790
2018-02-02 18:06 4.6600 4.7950
2018-02-02 14:58 4.6600 4.7990
2018-02-02 10:20 4.6700 4.7990
2018-02-02 10:15 4.6700 4.8090
2018-02-02 09:05 4.6700 4.7990
2018-02-01 18:08 4.6700 4.8090
2018-02-01 13:07 4.6800 4.8090
2018-02-01 10:11 4.6800 4.8190
2018-02-01 10:09 4.6600 4.8190
2018-01-31 18:04 4.6600 4.8090
2018-01-31 17:26 4.6500 4.7990
2018-01-31 16:57 4.6500 4.7950
2018-01-31 16:54 4.6500 4.7790
2018-01-31 11:05 4.6400 4.7790
2018-01-31 10:59 4.6500 4.7790
2018-01-31 10:51 4.6500 4.7990
2018-01-30 17:30 4.6600 4.7990
2018-01-30 17:10 4.6600 4.7950
2018-01-30 16:50 4.6500 4.7950
2018-01-30 16:20 4.6400 4.7890
2018-01-30 13:18 4.6400 4.7790
2018-01-30 10:46 4.6300 4.7690
2018-01-30 10:08 4.6400 4.7690
2018-01-29 17:41 4.6400 4.7750
2018-01-29 17:39 4.6400 4.7850
2018-01-29 15:49 4.6600 4.7850
2018-01-29 14:36 4.6400 4.7850
2018-01-29 12:30 4.6400 4.7750
2018-01-29 11:07 4.6500 4.7750
2018-01-26 17:52 4.6500 4.7850
2018-01-26 17:43 4.6500 4.7890
2018-01-26 16:11 4.6600 4.7890
2018-01-26 16:10 4.6600 4.8090
2018-01-26 11:27 4.6800 4.8090
2018-01-26 10:13 4.6700 4.7990
2018-01-25 18:11 4.6600 4.7990
2018-01-25 18:09 4.6600 4.8090
2018-01-25 16:40 4.6700 4.8090
2018-01-25 16:32 4.6800 4.8090
2018-01-25 15:11 4.6800 4.8190
2018-01-25 14:43 4.7000 4.8190
2018-01-25 09:39 4.7000 4.8290
2018-01-24 13:10 4.6900 4.8290
2018-01-24 11:44 4.6900 4.8150
2018-01-24 10:47 4.6900 4.8250
2018-01-24 10:39 4.6800 4.8250
2018-01-24 10:38 4.6800 4.8290
2018-01-24 10:14 4.6800 4.8190
2018-01-23 11:37 4.6800 4.8150
2018-01-23 11:36 4.6800 4.8190
2018-01-23 09:38 4.6900 4.8190
2018-01-22 18:09 4.6800 4.8190
2018-01-22 17:26 4.6700 4.8190
2018-01-22 15:38 4.6700 4.8090
2018-01-22 13:54 4.6700 4.7990
2018-01-22 10:14 4.6600 4.7990
2018-01-22 10:11 4.6600 4.7890
2018-01-19 13:55 4.6500 4.7890
2018-01-19 13:54 4.6500 4.7950
2018-01-19 10:13 4.6600 4.7950
2018-01-18 18:38 4.6600 4.7890
2018-01-18 17:54 4.6500 4.7890
2018-01-18 11:49 4.6500 4.7790
2018-01-18 09:08 4.6600 4.7790
2018-01-17 14:43 4.6400 4.7790
2018-01-17 12:31 4.6300 4.7790
2018-01-17 09:46 4.6300 4.7650

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.8500 

Do W. Brytanii4.8990 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?