Przelewy do Polski 4.7000 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8450 -0.21% 

Przelewy do Polski 4.7000 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8450 -0.21% 

Rejestracja własnej marki handlowej.

Londyn 05.03.2016

Często w ferworze walki i budowie własnego biznesu zapominamy o ochronie Marki pod jaką będziemy budowali nasz biznes.

Logo Intellectual Property Office in the UK

 


Czasami wydaje nam się, że wystarczy wymyślić fajną chwytliwą nazwę i tylko teraz ciężko pracować. Póki działasz lokalnie, to to pewnie wystarczy, ale jeżeli „niestety” stajesz się większym znanym graczem i używasz internetu, to nagle może się okazać, że jest Was więcej w globalnej wiosce, a wówczas któregoś dnia po wielu latach wysiłku nad promocją własnej Marki, może przyjść pismo, z jakiejś kancelarii patentowej, że naruszasz cudzą własność intelektualną, bezprawnie działając pod Twoją wymyśloną wcześniej Marką.

Dlatego zanim wybierzesz własny znak towarowy, własny brand, który zechcesz rozwijać, to warto najpierw upewnić się, czy dana marka handlowa jest wolna, przez nikogo wcześniej nie zastrzeżona, a już przynajmniej czy nie jest zastrzeżona w tej samej dziedzinie (klasie), w której Ty zamierzasz działać.


Gdzie zarejestrować znak towarowy?

W zależności na jakim rynku zamierzasz się rozwijać warto sprawdzić czy Twoja marka nie jest już przez kogoś wcześniej zastrzeżona. Jeżeli zamierzasz działać tylko w Polsce, to warto sprawdzić rejestr w Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej


Firmy zamierzające działać w Wielkiej Brytanii mogą to sprawdzić w oficjalnym rejestrze Intellectual Property Office

Zamiast rejestrować znak towarowy na poszczególnych rynkach, można dokonać rejestracji na rynku wspólnotowym Unii Europejskiej. Instytucją jaka się tym zajmuje jest OFFICE FOR HARMONIZATION IN THE INTERNAL MARKET, a pod tym linkiem można znaleźć wyszukiwarkę zarejestrowanych już znaków towarowych

 

Jeżeli mamy jednak globalne ambicje to warto zapewne zarejestrować znak w USA. Zajmuje się tym United States Patent and Trademark Office. Zanim to jednak uczynimy trzeba przeszukać Trademark Electronic Search System (TESS)


Na końcu trzeba sobie zadać jeszcze jedno pytanie. Czy warto to robić samemu, czy może lepiej skupić się na tym na czym się znamy najlepiej, a tą sprawę powierzyć fachowcom, którzy zrobią to za nas szybciej i przede wszystkim poprawnie. W każdym większym mieście można znaleźć rzecznika patentowego, który poprowadzi taką sprawy za nas. My z czystym sumieniem możemy polecić Kancelarię Patentową BALWIERZ, z którą ostatnio nawiązaliśmy współprace.

 

Autor: Romek Remus, England.pl

 

 

 

 

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7500 

Do W. Brytanii4.7990 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?