Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9390 0.49% 

Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9390 0.49% 

Aktualności - komunikaty serwisu England.pl

18.12.2018

PRZELEWY W OKRESIE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I NOWEGO ROKU

Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że ze względu na przerwy świąteczne w polskich i brytyjskich bankach zmienią się dni pracy serwisu w okresie świąt Bożego Narodzenia, oraz Nowego Roku.

Sprawdź jak pracujemy:

 • 24 grudnia (poniedziałek) - Wigilia - przelewy realizowane będą w godz. 7-12 czasu PL
 • 25 grudnia (wtorek) - Święta - nieczynne
 • 26 grudnia (środa) - Święta - nieczynne
 • 27 grudnia (czwartek) - pracujemy w zwykłym trybie
 • 28 grudnia (piątek) - pracujemy w zwykłym trybie
 • 29 grudnia (sobota) - przelewy nie będą realizowane
 • 30 grudnia (niedziela) - przelewy nie będą realizowane
 • 31 grudnia (poniedziałek) - przelewy realizowane będą w godz. 7-12 czasu PL
 • 1 stycznia (wtorek) - Nowy Rok - nieczynne
 • 2 stycznia (środa) - pracujemy w zwykłym trybie

Jednocześnie pragniemy uprzedzić, że nie wszystkie banki księgują płatności w dni wolne od pracy/święta. Przelewy wykonane po południu w dzień poprzedzający dzień wolny, mogą zostać zaksięgowane na koncie odbiorcy tego samego dnia, lub dopiero w kolejnym dniu roboczym.

Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym roku wraz z podziękowaniami za dotychczasową współpracę składa zespół serwisu England.pl.

18.12.2018

England.pl wspiera WOŚP

W tym roku po raz pierwszy w historii England.pl oraz komunikatora GG, zarejestrowaliśmy Wirtualny Sztab WOŚP (#5278) i działamy online.

Nasze słoneczko świeci dla akcji „Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Cel jak zawsze jest szczytny, dlatego nasza Wirtualna Puszka już czeka na wparcie tej cudownej i jedynej w swoim rodzaju akcji charytatywnej.

Zapraszamy Klientów England.pl oraz Użytkowników GG, po prostu wszystkich ludzi dobrego serca do wspólnej zbiórki. Pomaganie jest dziecinne proste!
Jeśli chcesz pomagać razem z nami, zachęcamy Cię do zasilenia wirtualnej puszki WOŚP.

Wszystkie przelewy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są całkowicie bezpłatne - nie ponosisz żadnych kosztów.

Pomagajmy razem!
https://www.gg.pl/wosp/

29.10.2018

Realizacja przelewów przez serwis England.pl w okr. świąt listopadowych w Polsce:

 • 31.10.18 (środa) - pracujemy w zwykłym trybie
 • 1.11.18 (czwartek) - Święto, przelewy do Polski oraz z Polski do W. Brytanii realizowane będą w godz. 9 -17 czasu polskiego
 • 2.11.18 (piątek) - pracujemy w zwykłym trybie
 • 3 i 4.11.18 - weekend - przelewy nie będą realizowane
 • 5.11.18 (poniedziałek) - pracujemy w zwykłym trybie
 • 12.11.18 (poniedziałek) - przelewy będą realizowane w zwykłym trybie

Jednocześnie pragniemy Państwa uprzedzić, że nie wszystkie banki księgują płatności w dni wolne od pracy/święta. Przelewy wykonane po południu w dzień poprzedzający dzień wolny, mogą zostać zaksięgowane na koncie odbiorcy tego samego dnia, lub dopiero w kolejnym dniu roboczym.
Zespół England.pl

23.10.2018

UWAGA! Przerwa techniczna 23-go października po godz. 20:00

Informujemy, że w związku pracami informatycznymi mającymi na celu ulepszenie funkcjonalności dostępnych w naszym serwisie, we wtorek dnia 23.10.18 od godz. 20:00 czasu polskiego, nastąpi kilkugodzinna przerwa w logowaniu do systemu.
Przepraszamy za utrudnienia. Postaramy się jak najszybciej przywrócić pełną funkcjonalność serwisu.

Zespół England.pl

16.10.2018

England.pl w rankingu firm rodzinnych miesięcznika "Forbes"

Mamy przyjemność poinformować, że firma England.pl otrzymała wyróżnienie w I edycji Rankingu Forum Firm Rodzinnych miesięcznika FORBES w woj. zachodniopomorskim. Pod uwagę brano najszybciej rosnące i najbardziej efektywne firmy rodzinne które m.in. w ostatnich 3 latach wykazały dodatnią dynamikę wartości sprzedaży i zysku a w środowisku biznesowym są cenione i mają nieposzlakowaną opinię. Chcemy podkreślić, że nasz sukces zawdzięczamy również naszym lojalnym Klientom. Dziękujemy wszystkim.

22.08.2018

UWAGA: 27.08.2018 - Bank Holiday w UK

 • 24 sierpnia (piątek) - pracujemy w zwykłym trybie
 • 25-26 sierpnia (weekend) - przelewy nie będą realizowane
 • 27 sierpnia (poniedziałek) - Bank Holiday w UK, przelewy do Polski oraz z Polski do  UK nie będą realizowane
 • 28 sierpnia - pracujemy w zwykłym trybie

Życzymy Państwu dużo słońca i udanego  wypoczynku.
Zespół England.pl

13.08.2018

REALIZACJA PRZELEWÓW W DNIU 15 SIERPNIA

W dniu 15 sierpnia (środa) - święto w Polsce (Wniebowzięcie NMP), przelewy do Polski oraz z Polski do W. Brytanii będą realizowane jak w każdy dzień roboczy.
Jednocześnie pragniemy uprzedzić, że nie wszystkie banki w Polsce księgują płatności w dni wolne od pracy/święta, dlatego Państwa przelewy mogą zostać zaksięgowane w tym samym dniu lub dopiero następnego dnia roboczego.
Biuro Obsługi Klienta 15.08.2018 - czynne w godz. 10-18 czasu polskiego.
Zespół England.pl

24.05.2018

Zmiany w Regulaminie i Polityce Prywatności

Drogi Kliencie,
informujemy, że w dniu 25 maja 2018 roku zmianie ulegnie nasz Regulamin serwisu oraz zostanie wprowadzona nowa wersja Polityki Prywatności. Zmiany te związane są z dostosowaniem dokumentacji i działań do wymogów RODO tj. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem ich danych osobowych.

Jednocześnie informujemy, że nie zmieniamy sposobu korzystania z usług England.pl, celu przetwarzania Twoich danych osobowych ani sposobu ich pozyskiwania. Zapraszamy do zapoznania się z tymi dokumentami zwracając uwagę na informacje o nas jako administratorze danych osobowych oraz prawach użytkowników naszego serwisu.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych wysyłając e-mail na adres: iod@england.pl .

Pozdrawiamy,
Zespół England.pl Sp. z o.o.

25.04.2018

Realizacja przelewów przez serwis England.pl w okr. świąt majowych w PL oraz Bank Holidays w UK:

 • 30 kwietnia (poniedziałek) - pracujemy w zwykłym trybie
 • 1 maja (wtorek) - Święto w PL - przelewy realizowane będą w godz. 10-18 czasu PL
 • 2 maja (środa) - pracujemy w zwykłym trybie
 • 3 maja (czwartek) - Święto w PL - przelewy realizowane będą w godz. 10-18 czasu PL
 • 4 maja (piątek) - pracujemy w zwykłym trybie
 • 7 maja (poniedziałek) - Bank Holiday w UK, przelewy nie będą realizowane
 • 8 maja (wtorek) - pracujemy w zwykłym trybie
 • 28 maja (poniedziałek) - Bank Holiday w UK, przelewy nie będą realizowane
 • 31 maja (czwartek) - Święto w PL - przelewy realizowane będą w zwykłym trybie

Jednocześnie pragniemy uprzedzić, że nie wszystkie banki księgują płatności w dni wolne od pracy/święta. Przelewy wykonane po południu w dzień poprzedzający dzień wolny, mogą zostać zaksięgowane na koncie odbiorcy tego samego dnia, lub dopiero w kolejnym dniu roboczym.
Życzymy Państwu dużo słońca i udanego majowego wypoczynku.
Zespół England.pl

27.03.2018

Realizacja przelewów przez serwis England.pl w okr. Świąt Wielkanocnych oraz Bank Holidays w UK:

 • 29 marca (czwartek) - pracujemy w zwykłym trybie
 • 30 marca (piątek) - Bank Holiday w UK, przelewy nie będą realizowane
 • 31 marca (sobota) - nieczynne
 • 1 kwietnia (niedziela) - Święta, nieczynne
 • 2 kwietnia (poniedziałek) - Święta, nieczynne
 • 3 kwietnia (wtorek) - pracujemy w zwykłym trybie

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, wszystkim naszym obecnym i przyszłym Klientom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych i wesołych Świąt oraz szczęścia, radości i spełnienia wszystkich marzeń. Niech to będzie okres radości płynącej z czasu spędzonego z rodziną i najbliższymi.
Zespół England.pl

12.03.2018

Gadu-Gadu wraca do Polski za sprawą England.pl!

GaduGadu

 

Nasza firma, England.pl sp. z o. z Koszalina, nabyła od Xevin Consulting Limited z siedzibą w Limassol (Republika Cypru) prawa do kultowego polskiego komunikatora Gadu-Gadu. To początek procesu przenoszenia usługi z powrotem do Polski oraz przygotowywania dla użytkowników zupełnie nowych funkcjonalności.

England.pl podpisała właśnie umowę inwestycyjną określająca warunki nabycia od Xevin Consulting Limited wybranych aktywów umożliwiających świadczenie użytkownikom usługi komunikatora. Przedmiotem transakcji są główne aktywa Gadu-Gadu, między innymi komunikator GG (wraz z jego kodem źródłowym), domeny internetowe, sprzęt serwerowy oraz prawa do znaków towarowych i logotypów, w tym słynnego słoneczka.

Zakup Gadu-Gadu wpisuje się w strategię rozwojową England.pl, która jest licencjonowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego krajową instytucją płatniczą oferującą bezpłatne transfery pieniężne pomiędzy Polską a Wielką Brytanią, od lat stale zwiększającą ilość procesowanych transakcji, zasięg oraz bazę klientów.

Dotychczas specjalizowaliśmy się w obsłudze klientów w Polsce i Wielkiej Brytanii, jednak w ubiegłym roku w obliczu zainteresowania i zapytań ze strony naszych klientów paszportowaliśmy za pośrednictwem KNF swoje usługi do wszystkich państw Unii. Zakup Gadu-Gadu to ukłon w ich kierunku, ale jest także elementem naszej długofalowej strategii biznesowej, w której mamy kilka innowacyjnych pomysłów jak wykorzystać możliwości komunikatora również na potrzeby wdrożenia innowacyjnych usług fintech.

Zanim jednak dojdzie do rozwoju i wprowadzania nowych funkcjonalności, England.pl w porozumieniu jeszcze z poprzednim właścicielem firmą Xevin, będzie prowadził w okresie przejściowym działania nakierowane na przeniesienie aktywnych użytkowników komunikatora na nowego usługodawcę.

O wszystkich nowościach, a przede wszystkim o możliwości wyrażenia zgody na przeniesienie swoich danych osobowych do nowego administratora - England.pl, każdy z użytkowników będzie informowany indywidualne.

Witamy Gadu-Gadu z powrotem w Polsce!

20.02.2018

UWAGA! Przerwa techniczna 20-go lutego po godz. 20:00

Informujemy, że w związku pracami informatycznymi mającymi na celu ulepszenie funkcjonalności dostępnych w naszym serwisie, we wtorek dnia 20.02.18 od godz. 20:00 czasu polskiego, nastąpi kilkugodzinna przerwa w logowaniu do systemu.
Przepraszamy za utrudnienia. Postaramy się jak najszybciej przywrócić pełną funkcjonalność serwisu.

Zespół England.pl

20.12.2017

PRZELEWY W OKRESIE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I NOWEGO ROKU

Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że ze względu na przerwy świąteczne w polskich i brytyjskich bankach zmienią się dni pracy serwisu w okresie świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku oraz święta Trzech Króli.

Sprawdź jak pracujemy:

 • 22 grudnia (piątek) - pracujemy w zwykłym trybie
 • 23 grudnia (sobota) - nieczynne
 • 24 grudnia (niedziela) - Wigilia, nieczynne
 • 25 grudnia (poniedziałek) - Święta, nieczynne
 • 26 grudnia (wtorek) - Święta, nieczynne
 • 27-29 grudnia - pracujemy w zwykłym trybie
 • 30 grudnia (sobota) - nieczynne
 • 31 grudnia (niedziela) - nieczynne
 • 1 stycznia (poniedziałek) - Nowy Rok, nieczynne
 • 2 stycznia (wtorek) - pracujemy w zwykłym trybie
 • 3 stycznia (środa) - realizacja przelewów do godz. 18:00 czasu PL (wpływy i zlecenia przyjęte w tym dniu po godz. 17:00 cz. PL będą zrealizowane dnia następnego)
 • 4 i 5 stycznia - pracujemy w zwykłym trybie
 • 6 stycznia (sobota) - Święto, nieczynne
 • 7 stycznia (niedziela) - nieczynne
 • 8 stycznia (poniedziałek) - pracujemy w zwykłym trybie

Jednocześnie pragniemy uprzedzić, że nie wszystkie banki w Polsce księgują płatności w dni wolne od pracy/święta i przelewy wykonane po południu w dniu poprzedzającym dzień wolny mogą zostać zaksięgowane na rachunku odbiorcy w tym samym dniu lub dopiero w kolejnym dniu roboczym.

Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym roku wraz z podziękowaniami za dotychczasową współpracę składa zespół serwisu England.pl

19.12.2017

UWAGA! Przerwa techniczna 19-go grudnia po godz. 20:00

Informujemy, że w związku pracami informatycznymi mającymi na celu ulepszenie funkcjonalności dostępnych w naszym serwisie, we wtorek dnia 19.12.17 od godz. 20:00 czasu polskiego, nastąpi kilkugodzinna przerwa w logowaniu do systemu.
Przepraszamy za utrudnienia. Postaramy się jak najszybciej przywrócić pełną funkcjonalność serwisu.

Zespół England.pl

27.10.2017

REALIZACJA PRZELEWÓW W DNIU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1-go LISTOPADA

Uprzejmie informujemy, że w dniu Wszystkich Świętych 1-go listopada (środa), przelewy do Polski oraz z Polski do UK będziemy dla Państwa realizować jak w każdy dzień roboczy.

Jednocześnie pragniemy uprzedzić, że nie wszystkie banki w Polsce zaksięgują płatności w dzień wolny od pracy. Dlatego przelewy wykonane we wtorek po godz.14-tej oraz transakcje wykonane w środę, mogą zostać zaksięgowane na koncie odbiorcy tego samego dnia lub dopiero następnego dnia roboczego, czyli w czwartek.

16.10.2017

Zmiana logo England.pl

Informujemy, że nieznacznej zmianie ulegnie znak marki England.pl.
Mamy nadzieję, że małe odświeżenie naszego logo przypadnie Państwu do gustu.

12.09.2017

UWAGA: Przerwa techniczna 14-go września po godz. 20:00

Informujemy, że w związku pracami informatycznymi mającymi na celu ulepszenie funkcjonalności dostępnych w naszym serwisie, w czwartek dnia 14.09.17 od godz. 20:00 czasu polskiego, nastąpi kilkugodzinna przerwa w logowaniu do systemu.
Przepraszamy za utrudnienia. Postaramy się jak najszybciej przywrócić pełną funkcjonalność serwisu.

Zespół England.pl

25.11.2016

II Polsko-Szkockie Forum Biznesowe w Edynburgu

W piątek 25 grudnia miało miejsce Drugie Polsko-Szkockie Forum Biznesowe w Edynburgu. Spotkanie zorganizowane było przez PBlink i odbyło się w Centrum Innowacji Royal Bank of Scotland. Tematem przewodnim seminarium była kwestia budowania wartości w firmie a zaproszeni prelegenci poruszali m.in. takie zagadnienia jak: prowadzenie firmy w partnerstwie ze wspólnikiem, jak być skutecznym liderem, jak tworzyć swój network biznesowy i jak znaleźć inwestora. W programie forum znalazł się też panel case studies, podczas którego wybrani przedsiębiorcy dzielili się swoją wiedzą na temat prowadzenia własnego biznesu w Szkocji.

W zjeździe wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli polskich firm działających w Wielkiej Brytanii – w tym również reprezentacja England.pl. Nie zabrakło też brytyjskich biznesmenów. Po części oficjalnej spotkania, uczestnicy wymieniali się swoimi doświadczeniami zawodowymi i w praktyce realizowali swoje umiejętności networkingowe.

04.04.2016

Wdrożyliśmy płatności kartami VISA jako dodatkową opcję dla przelewów do 100 GBP.

Jeżeli chcesz zrealizować przelew do Polski o wartości do 100 GBP (lub W. Brytanii o wartości do 500 PLN), to teraz oprócz przelewu internetowego z własnego konta bankowego, możesz również wybrać opcję płatności kartą VISA. Wówczas zamiast logować się do własnego banku aby przesłać nam pieniądze wystarczy, że podasz numer swojej karty, a przelew zostanie natychmiast wykonany. Mamy nadzieję, że ta opcja będzie wygodniejsza dla niektórych naszych klientów. W przyszłości wprowadzimy również do oferty MasterCard.

Zapraszamy do korzystania z płatności kartami VISA

31.08.2014

OSTRZEŻENIE!

Prosimy o zachowanie ostrożności w trakcie zlecania przelewów w naszym systemie i każdorazowo upewnienie się przed zatwierdzeniem transakcji w England.pl, że widoczny na ekranie numer rachunku bankowego jest tym samym rachunkiem na który powinien zostać zrealizowany Państwa przelew.

Związek Banków Polskich ostrzega przed nowym szkodliwym oprogramowaniem w sieci. Istnieje ryzyko zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem – Banapter, które umożliwia przestępcom podmianę rachunku bankowego. Do zainfekowania komputerów przestępcy wykorzystują, wysyłane na zasadzie spamu, wiadomości e-mail. Treść wiadomości e-mail nakłania ich odbiorców do otwarcia załączników np. w pdf lub jpg.
Nazwa załączników może zawierać w sobie informacje sugerującą otrzymanie np. niezapłaconej faktury VAT, informację o przesyłce kurierskiej itp. Po otwarciu załącznika następuje zainfekowanie komputera, co skutkuje później podmianą rachunku odbiorcy na rachunek bankowy oszustów.

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.8500 

Do W. Brytanii4.8990 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?