Przelewy do Polski 4.6600 -1.27% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8150 -1.11% 

Przelewy do Polski 4.6600 -1.27% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8150 -1.11% 

Teraz większość usług HMRC zostało zebranych na jednym koncie internetowym

Projekt jest nową, znacznie bardziej rozbudowaną wersją wcześniejszego, ograniczonego profilu osobistego HMRC, z którego można było korzystać online. Pojawił się cały wachlarz nowych opcji m.in. takich jak możliwość sprawdzenia szacunkowej przyszłej emerytury czy zebrane informacje dotyczące naszych benefitów. Konta są już w pełni funkcjonalne i można się na nie logować - wystarczy wejść na utworzoną w tym celu stronę na domenie rządowej gov.uk.

Ile emerytury będziemy dostawać?

Jednym z głównych założeń nowego rozwiązania jest łatwy dostęp do podanych w przystępny sposób informacji związanych z naszymi świadczeniami emerytalnymi. Przedsięwzięcie to związane poniekąd było także z potrzebą uporządkowania niezamierzonej dezinformacji, która została wcześniej wprowadzona na tym polu. Około rok temu opublikowana została notyfikacja dotycząca okoliczności w jakich można przejść na wcześniejszą emeryturę, bądź skorzystać ze zgromadzonych środków w inny sposób - jeszcze przed osiągnięciem ustawowego wieku. Wiadomość była zredagowana w sposób dosyć nieprecyzyjny, pozwalający na jej różną interpretację, przez co doszło do szeregu nieporozumień i zasypania HMRC lawiną telefonów i pytań od osób chcących np. otrzymać w gotówce całość zapłaconych do tej pory składek.

Obecne rozwiązanie powinno w dużym stopniu pomóc w zrozumieniu większości dotychczasowych niejasności. Po zalogowaniu się do swojego profilu, w wygodny i przystępny sposób możemy sprawdzić szereg kwestii związanych z należnym nam w przyszłości świadczeniem. Dowiemy się, na bazie dotychczasowych składek, jaka będzie nam przysługiwała szacunkowa kwota emerytury w ujęciu tygodniowym, miesięcznym i rocznym. Możemy także sprawdzić ile zaliczono nam już lat, a w razie potrzeby przesłać informacje o czasie, który spędziliśmy pracując w innym kraju, co również może zostać uwzględnione. Nasze konto pokarze nam też informacje o tym ile lat jeszcze musimy przepracować i w którym roku będziemy mogli otrzymać emeryturę w pełnym wymiarze, oraz jaki jest minimalny okres, po którym mamy prawo ubiegać sie o świadczenie.

Inne przydatne opcje

Dzięki nowemu kontu większość usług HMRC zostało zebranych w jednym miejscu. Nie trzeba już, tak jak wcześniej, np. logować się na osobny profil aby wypełnić rozliczenie podatkowe, po czym przechodzić weryfikację w innej sekcji urzędu aby zaktualizować dane związane z Child Benefit. Teraz w zasadzie wszystkie sprawy, które można załatwić z Revenue&Customs online, udostępnione zostały w tym samym miejscu. Po wejściu na nasze konto, oprócz wspomnianych już zagadnień związanych z emeryturą, możemy także: sprawdzić kwestie związane z otrzymywanymi przez nas benefitami, ich wysokość bądź inne przysługujące nam ulgi, zweryfikować wysokość składek NIC (National Insurance Contributions), powiadomić urząd o nowym adresie, zmienić dane dotyczące Marriage Allowance bądź Child Benefit, uzupełnić informacje związane z naszym podatkiem itd.

Jest to nowa aplikacja i być może w trakcie użytkowania pojawią się elementy, które nie do końca się sprawdzają, bądź mogłyby działać lepiej, ale niezależnie od tego trzeba przyznać, że jest to rozwiązanie wygodne, które pozwoli skrócić czas poświęcony na załatwianie tego typu spraw i ułatwi życie wielu z nas.

Jak sie zalogować?

Wg informacji opublikowanej na stronie gov.uk, każdej osobie mieszkającej w Wielkiej Brytanii zostało założone konto internetowe. Żeby zalogować się do swojego profilu należy wejść na stronę www.gov.uk/personal-tax-account. Osoby, które wcześniej korzystały już z poprzedniej podstawowej wersji usługi HMRC online bądź Government Gateway account, nie muszą dokonywać ponownej rejestracji. Wystarczy że zalogują sie przy użyciu dotychczas używanego ID, hasła i kodu sms wysyłanego na podany numer telefonu. Na podstawie tych danych dostępowych zostaną automatycznie wpuszczone do nowej wersji serwisu. Natomiast ci, którzy rejestrują się po raz pierwszy, będą musieli przejść ten proces za pośrednictwem platformy Gov.uk Verify. Zgodnie z wiadomością umieszczoną na stronie nie powinno zająć to więcej niż 15 minut, po czym, po udanej weryfikacji, można rozpocząć doświadczenie z nowym osobistym kontem.

 

Opracowanie: Małgorzata Solińska, England.pl, 20.02.2017

 

 

 

 

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7150 

Do W. Brytanii4.7590 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?