Przelewy do Polski 4.6900 0.21% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8390 0.21% 

Przelewy do Polski 4.6900 0.21% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8390 0.21% 

Cyfrowy instruktaż dla mieszkańców Inverie

Społeczność Inverie powszechnie uważana za najbardziej oddaloną spośród brytyjskich miejscowości zdecydowała, że chce poprawić kontakt jej mieszkańców ze światem. Wzięła sprawę we własne ręce, by upewnić się, że mieszkańcy potrafią przykładowo korzystać z portali społecznościowych takich jak Twitter i Facebook.

Miejscowość Inverie, w północno-zachodniej Szkocji liczy jedynie 110 mieszkańców. Można tam się dostać drogą wodną bądź dwudniową pieszą wędrówką rozpoczynając „spacer” z najbliższej lądowej drogi. Wszystko dostarczane jest transportem wodnym, sprawia to, że Inverie jest jednym z miejsc w UK, do których najciężej jest się dostać. Chociaż Inverie nie jest obsługiwana przez National Grid, nie ma zasięgu telefonicznego, i wszystko począwszy od poczty do papieru toaletowego jest dostarczane drogą wodą - ma dostęp do szerokopasmowego połączenia z Internetem. Wszystko dzięki inicjatywie HebNet Community Broadband, która oferuje nielimitowany dostęp do Internetu za jedyne 15 funtów miesięcznie.

Społeczność Inverie powszechnie uważana za najbardziej oddaloną spośród brytyjskich miejscowości zdecydowała, że chce poprawić kontakt jej mieszkańców ze światem. Wzięła sprawę we własne ręce, by upewnić się, że mieszkańcy potrafią przykładowo korzystać z portali społecznościowych takich jak Twitter i Facebook. W tym celu, mieszkańcy tej małej osady zaaranżowali przyjazd do Inverie reprezentacji Silver Training, która pomogła mieszkańcom nabyć umiejętności posługiwania się Internetem w celu nawiązywania kontaktu ze światem zewnętrznym. Szkolenie odbyło się w malowniczym miejscu, na półwyspie otoczonym z jednej strony urokliwymi górami i rozległą wodą po drugiej stronie. Uważa się, że są to najodleglejsze zajęcia w nabywaniu cyfrowych umiejętności. Hilary Cameron cyfrowa nauczycielka z Silver Training odbyła pięciogodzinną podróż pociągiem z Helensburgh do Mallaig, następnie znalazła się na pokładzie łodzi Knoydart by przepłynąć Loch Nevis i dotrzeć do Inverie. W momencie przybycia, na Cameron czekali studenci zaopatrzeni w iPady i laptopy - widok nowoczesnej technologii w takim ponadczasowym miejscu był osobliwy dla Cameron. 52-letnia nauczycielka podkreśla, że Internet to nieodzowny element współczesnej komunikacji.

Podczas tutorialu Cameron powiedziała, że została zapytana o ustawienia prywatności na portalach społecznościowych a także o aplikacje do ściągania, jak zapisać adresy email znajomych w książce kontaktowej a także jak korzystać ze skanera. Cameron pomogła również zżytej społeczności w posługiwaniu się systemami operacyjnymi Windows 8.1 oraz Apple iPad. Nauczycielka dowiedziała się również, że mieszkańcy Inverie są chętni do otrzymania bieżących nowinek technologicznych, z którymi reszta Wielkiej Brytanii jest już zaznajomiona. Tutorial w Inverie, który zbiegł się z brytyjskim tygodniem „Get Online Week” trwającym od 13 do 19 października, ma również konotacje z raportem sporządzonym przez Tinder Foundation and Go On UK. Przypomnijmy, że w lutym ukazało się sprawozdanie, które ujawniło, że 11 mln Brytyjczykom wciąż brakuje podstaw surfowania po Internecie. Morag Anderson prowadząca pensjonat oferujący zakwaterowanie ze śniadaniem w Inverie powiedziała, że jest w pełni świadoma jak ważna jest cyfrowa technologia w pracy. Internet okazuje się jedynym sposobem prowadzenia biznesu przez Anderson, dzięki niemu możliwa jest rezerwacja miejsc a także odpowiadanie na zapytania potencjalnych gości.

Matthew Adam, prezes Silver Training utrzymuje, że w dzisiejszych czasach nie można tak po prostu zostawić ludzi bez Internetu. W związku z tym celem Silver Training jest zapewnienie szkolenia komputerowego osobom, które chcą być w kontakcie z resztą świata, niezależnie, w jakim zakątku UK mieszkają.

 

Opracowanie: Kornelia Sawicka, 20.10.2014

 

 

 

 

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7628 

Do W. Brytanii4.7921 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?