Przelewy do Polski 4.6800 0.43% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8290 0.29% 

Przelewy do Polski 4.6800 0.43% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8290 0.29% 

Księżna Kate traci na popularności

Czy popularność księżnej Cambridge maleje? Z przeprowadzonych badań YouGov na zlecenie amerykańskiego magazynu Newsweek dowiadujemy się, co tak naprawdę myślą Brytyjczycy na temat księżnej Kate.

Jeden z intrygujących wyników wskazuje, że jedynie 1 proc. Brytyjek zamieniłoby się miejscami z księżną Kate. Chociaż księżna Kate dla wielu brytyjskich kobiet wciąż pozostaje wzorem do naśladowania i orędowniczką mody, tylko 1 na 100 z nich chciałoby zająć jej miejsce. Okazuje się, że Brytyjczycy wolą prowadzić normalne i spokojne życie, i wcale nie zazdroszczą królewskiego życia księżnej Kate.

Zaskakująco mało osób - jedynie 11 proc. opowiedziało się, że chciałoby dostać szansę doświadczyć przynajmniej jednego dnia bycia księżną Kate. Natomiast 32 proc. przyznało, że mogłoby się przyjaźnić z księżną Cambridge. Zaledwie 15 proc. zadeklarowało, że nigdy nie chciałoby być ani „w ciele” księżnej Kate, ani nawet znać ją prywatnie. Tylko 6 proc. mężczyzn poślubiłoby księżną Kate, a kolejne 6 proc. umówiłoby się z nią na randkę. Jednak zdecydowana większość mężczyzn, aż 66 proc. nie chciałoby się ani z nią przyjaźnić, ani poślubić ani randkować.    

W rankingu popularności członków brytyjskiej rodziny królewskiej księżną Cambridge plasuje się dopiero na czwartej pozycji. Pozostaje w cieniu za szwagrem księciem Harry’m, jej mężem księciem Williamem oraz oczywiście babcią królową Elżbietą II. W lipcu 2013 roku, kiedy księżna Kate była brzemienna z księciem George’m badania opinii publicznej wskazywały, że była ona najpopularniejszym członkiem rodziny królewskiej, przesuwając królową Elżbietę II na drugie miejsce.  

Badania wskazują również na wiele dobrych notowań dla 32-letniej księżnej Kate. Pokaźna liczba - aż 43 proc. Brytyjczyków uważa księżną Kate za nowoczesną kobietę, przy czym tylko 10 proc. oceniło ją, jako bez gustu. Natomiast 65 proc. spostrzega księżną w pozytywnym świetle, jako model do naśladowania dla młodych kobiet.

Mając do wyboru dziewięć kobiet sukcesu godnych do naśladowania w centrum zainteresowania opinii publicznej, księżna Cambridge znalazła się na drugim miejscu, za mistrzynią olimpijską Jessicą Ennis-Hill, ale przed królową Elżbietą II, JK Rowling, Hilary Clinton i innymi. Sondaż 2,099 Brytyjczyków również wskazuje, że aż 64 proc. respondentów spostrzega księżną Kate, jako atrakcyjną kobietę. Ponadto jest uważana za miłą przez 51 proc. ankietowanych, a jedynie 3 proc. respondentów uważa ją za leniwą. Bezpośrednio po wieściach o kolejnej ciąży Kate, jedynie 36 proc. społeczeństwa uznało, że księżna Kate pełni kontrolę nad jej własnym ciałem, a 22 proc. jest zdania, że jej ciało stało się „publiczną własnością”. Bycie osobą publiczną, a już na pewno członkiem rodziny królewskiej pociąga za sobą wachlarz odpowiedzialności i szereg odpowiednich cech charakteru. Te kwestie prawdopodobnie zniechęcają Brytyjczyków do królewskiego życia.

 

Opracowanie: Kornelia Sawicka, 30.09.2014

 

 

 

 

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7555 

Do W. Brytanii4.7848 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?