Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9150 0.41% 

Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9150 0.41% 

Księżna Kate traci na popularności

Czy popularność księżnej Cambridge maleje? Z przeprowadzonych badań YouGov na zlecenie amerykańskiego magazynu Newsweek dowiadujemy się, co tak naprawdę myślą Brytyjczycy na temat księżnej Kate.

Jeden z intrygujących wyników wskazuje, że jedynie 1 proc. Brytyjek zamieniłoby się miejscami z księżną Kate. Chociaż księżna Kate dla wielu brytyjskich kobiet wciąż pozostaje wzorem do naśladowania i orędowniczką mody, tylko 1 na 100 z nich chciałoby zająć jej miejsce. Okazuje się, że Brytyjczycy wolą prowadzić normalne i spokojne życie, i wcale nie zazdroszczą królewskiego życia księżnej Kate.

Zaskakująco mało osób - jedynie 11 proc. opowiedziało się, że chciałoby dostać szansę doświadczyć przynajmniej jednego dnia bycia księżną Kate. Natomiast 32 proc. przyznało, że mogłoby się przyjaźnić z księżną Cambridge. Zaledwie 15 proc. zadeklarowało, że nigdy nie chciałoby być ani „w ciele” księżnej Kate, ani nawet znać ją prywatnie. Tylko 6 proc. mężczyzn poślubiłoby księżną Kate, a kolejne 6 proc. umówiłoby się z nią na randkę. Jednak zdecydowana większość mężczyzn, aż 66 proc. nie chciałoby się ani z nią przyjaźnić, ani poślubić ani randkować.    

W rankingu popularności członków brytyjskiej rodziny królewskiej księżną Cambridge plasuje się dopiero na czwartej pozycji. Pozostaje w cieniu za szwagrem księciem Harry’m, jej mężem księciem Williamem oraz oczywiście babcią królową Elżbietą II. W lipcu 2013 roku, kiedy księżna Kate była brzemienna z księciem George’m badania opinii publicznej wskazywały, że była ona najpopularniejszym członkiem rodziny królewskiej, przesuwając królową Elżbietę II na drugie miejsce.  

Badania wskazują również na wiele dobrych notowań dla 32-letniej księżnej Kate. Pokaźna liczba - aż 43 proc. Brytyjczyków uważa księżną Kate za nowoczesną kobietę, przy czym tylko 10 proc. oceniło ją, jako bez gustu. Natomiast 65 proc. spostrzega księżną w pozytywnym świetle, jako model do naśladowania dla młodych kobiet.

Mając do wyboru dziewięć kobiet sukcesu godnych do naśladowania w centrum zainteresowania opinii publicznej, księżna Cambridge znalazła się na drugim miejscu, za mistrzynią olimpijską Jessicą Ennis-Hill, ale przed królową Elżbietą II, JK Rowling, Hilary Clinton i innymi. Sondaż 2,099 Brytyjczyków również wskazuje, że aż 64 proc. respondentów spostrzega księżną Kate, jako atrakcyjną kobietę. Ponadto jest uważana za miłą przez 51 proc. ankietowanych, a jedynie 3 proc. respondentów uważa ją za leniwą. Bezpośrednio po wieściach o kolejnej ciąży Kate, jedynie 36 proc. społeczeństwa uznało, że księżna Kate pełni kontrolę nad jej własnym ciałem, a 22 proc. jest zdania, że jej ciało stało się „publiczną własnością”. Bycie osobą publiczną, a już na pewno członkiem rodziny królewskiej pociąga za sobą wachlarz odpowiedzialności i szereg odpowiednich cech charakteru. Te kwestie prawdopodobnie zniechęcają Brytyjczyków do królewskiego życia.

 

Opracowanie: Kornelia Sawicka, 30.09.2014

 

 

 

 

 Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.8200 

Do W. Brytanii4.8790 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

GG_logo