Przelewy do Polski 4.6800 0.43% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8290 0.29% 

Przelewy do Polski 4.6800 0.43% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8290 0.29% 

Kolejne Royal Baby

William i Kate

Książęca para brytyjska William i Kate zostaną rodzicami po raz drugi, poinformował Kensington Palace. Media przyjęły entuzjastycznie tę wiadomość, jednak jak na razie nie „zwariowały” na jej punkcie tak jak miało to miejsce przy pierwszym dziecku książęcej pary.

Książę George będzie miał brata albo siostrę wiosną 2015 roku. Oznacza to, że książę Harry zostanie wujkiem po raz drugi, i w związku z tym przesunie się na piąte miejsce w kolejce do tronu brytyjskiego.
 
Tak jak przy pierwszej ciąży Kate cierpi na niepowściągliwe wymioty ciężarnych, w wyniku tego odwołała zaplanowaną wizytę w Oxfordzie, gdzie razem z mężem miała być obecna przy otwarciu Dickson Poon University of Oxford China Centre Building. Jej samodzielna dwudniowa wizyta na Malcie w tym miesiącu również stoi pod znakiem zapytania. Księżna Kate nie jest nawet w 12-stym tygodniu ciąży, jednak mimo tego książęca para postanowiła ogłosić światu, że spodziewa się dziecka, by nie siać jakichkolwiek niepewności w nadchodzących wizytach księżnej. Obecnie księżna Kate jest pod opieką lekarzy w Kensington Palace a nie w prywatnym szpitalu, w którym przebywała będąc w ciąży z księciem George’em, przed którym dziennikarze czekali z niecierpliwością na jakieś nowości.
 
Wszyscy członkowie rodziny królewskiej i Middleton są zachwyceni wiadomością o ciąży.
David Cameron, premier Wielkiej Brytanii był wśród pierwszych osób, które pogratulowały parze kolejnego potomka. Cameron i Alex Salmond, pierwszy minister Szkocji odłożyli na bok sporny temat referendum w sprawie niepodległości Szkocji i wspólnie wyrazili zadowolenie na wiadomość o drugiej ciąży Kate.

Pogłoski o drugim potomku książęcej pary zostały zapoczątkowane przez samego księcia Williama podczas wizyty w Nowej Zelandii i Australii. W momencie, gdy jego pierworodny syn otrzymywał koronkowy szal od Cynthii Read powiedział, że niedługo będzie musiała zrobić jeszcze jeden taki szal. Read ujawniła, że William wypowiedział te słowa tak jakby powierzał jej tajemnicę. Książęca para żywi nadzieje, że ich rodzina powiększy się o córeczkę. Księżna Kate mówi, że zanim urodził się książę George ona marzyła o synku, natomiast książę William pragnął córeczki.

Jak można było się spodziewać nie brakuje także radosnych wpisów na Twitterze na wiadomość o ciąży Kate. Twittują przede wszystkim mieszkańcy Wielkiej Brytanii, i miast australijski takich jak Melbourne, Sydney, Perth i Adelaide. Niektórzy kwestionują czas, w którym para ogłosiła, że spodziewają się kolejnego potomka, wskazując, że wiadomość ta może wywrzeć wpływ na głosowanie w sprawie niepodległości Szkocji.

Za niespełna 9 miesięcy książę George zostanie starszym bratem. Z racjonalnego punktu widzenia przyszły książę lub księżna nie będzie stanowić zagrożenia objęcia tronu. Przyszły potomek będzie pełnił taką samą rolę jak młodszy brat Williama, książę Harry.

 

Opracowanie: Kornelia Sawicka, 10.09.2014

 

 

 

 

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7607 

Do W. Brytanii4.7899 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?