Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9250 0.20% 

Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9250 0.20% 

Operacja "koń trojański"

W ciągu ostatnich 30 lat populacja muzułmanów w Wielkiej Brytanii wrosła 30-krotnie: z 82 tysięcy do 2.5 mln. Jest tam ponad tysiąc meczetów, z których wiele było niegdyś kościołami. Islamizacja Wysp Brytyjskich widoczna jest również w sferze placówek szkolnych.

W niektórych spośród 21 bezwyznaniowych szkołach państwowych w Birmingham tj. Park View School, Golden Hillock, Nansen i Oldknow Academy, które przeszły inspekcje od 5 marca do 1 maja br. dowiedziono, że radykalni muzułmanie przejęli kontrole nad systemem edukacji. W marcu br. znaleziono list mający rzekomo być instrukcją dla islamistów jak przejąć szkolnictwo w Birmingham. Do dziś rozchodzi się echo tego zdarzenia. Koniec końców list okazał się być fałszywką, został napisany przez kogoś, kto chciał zwrócić uwagę na szerzący się problem islamizacji na Wyspach. Niemnie jednak nie wyklucza się zorganizowanych kampanii mających na celu zmianę charakteru i etosu systemu edukacji. Całą sprawę media okrzyknęły mianem operacji "koń trojański".

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację z ust ministra edukacji Michaela Gove'a padły słowa, że wszystkie brytyjskie szkoły muszą promować brytyjskie wartości. Badania przeprowadzone przez Ofsted wskazują, że w niektórych szkołach w Birmingham panuje atmosfera strachu, ograniczona, oparta na wierze ideologia, manipulacja mianowania kadry nauczycielskiej oraz niewłaściwe rozporządzenie szkolnymi funduszami. W związku z tym Gove ogłosił, że rząd brytyjski wyda rozporządzenie 20 tys. szkołom, aby te promowały brytyjskie wartości. Wśród tych wartości znaleźć ma się wyższość brytyjskiego prawa cywilnego i kryminalnego, tolerancja religijna i opozycja w stosunku do segregacji płci.

Gove powiedział ministrom, że znaczna część muzułmańskich rodziców mieszkająca w Wielkiej Brytanii chce, aby ich dzieci kształciły się w szkołach, które otwierają drzwi na rozwój, aniżeli go ograniczają. Urzędnicy resortu edukacji twierdzą, że szkoły prywatne utrzymują standardy brytyjskiej edukacji, jednak rzecz w tym, aby wszystkie szkoły "wyznawały" te wartości. Wymaga się, aby Ofsted przeprowadzał kontrole w szkołach, by te podporządkowały się wytycznym.

Sposób myślenia Gove'a natychmiast wywołał kontrowersje ze strony Tristrama Hunta, ministra edukacji w Gabinecie Cieni. Przyznaje on, bowiem, że wśród największych brytyjskich wartości, które obowiązują w systemie edukacji jest integracja społeczności emigrantów, posiadanie szczęśliwych obywateli w wielokulturowej społeczności, zapewnienie bezpieczeństwa i wysokich standardów bez względu na rasę i wyznanie.

Birmingham jest brytyjskim miastem z najwyższym wskaźnikiem muzułmańskiej populacji, która w ostatnim czasie pokazuje swoją wyższość i przekształca brytyjskie placówki szkolne w centra ekstremizmu. Ten fakt wskazuje na rosnący wpływ radykalnych islamistów w UK. Islamiści podbijają Wyspy Brytyjskie „małymi krokami”, które mogą przyczynić się do objęcia coraz większego terytorium UK.

 

Opracowanie: Kornelia Sawicka, 14.06.2014

 

 

 

 

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.8579 

Do W. Brytanii4.8880 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?