Przelewy do Polski 4.6800 0.43% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8290 0.29% 

Przelewy do Polski 4.6800 0.43% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8290 0.29% 

Zyski z potwora z Loch Ness

Potwór z Loch Ness znany również pod zdrobniałą i pieszczotliwą nazwą Nessie wabi rzesze turystów z całego świata do Highlands od blisko 90 lat.

Nessie znalazł się na trzecim miejscu listy w magazynie podróżniczym Wanderlust w sekcji „Top 18 zagadek podróżniczych do rozwiązania w 2014 roku”. Domniemany potwór został wyprzedzony tylko przez posągi Moai z Wyspy Wielkanocnej i zagadkowe znaki na pustyni Gobi.
 
Przedsiębiorcy w Highlands patrzą intratnym okiem na potwora z Loch Ness. Wykorzystają gospodarczy potencjał krążącej od wieków legendy. Według szacunków potwór Nessi przyciąga około 300 tys. turystów rocznie, dzięki temu kasa lokalnych przedsiębiorstw osiąga solidarnie około 30 mln funtów każdego roku. W ostatnim czasie po ukazaniu się zdjęć zarejestrowanych przez jednego z satelitów, których zdjęcia służą do tworzenia map firmy Apple na fotografiach dostrzec można gigantyczne podwodne stworzenie.  Jest to pierwsza informacja o domniemanym mieszkańcu wód Loch Ness od 18 miesięcy. Dodajmy, że ta informacja kończy najdłuższy od 1925 roku okres braku nowych doniesień o potworze.
 
Gary Campbell z UHI Management School, który wraz z VisitScotland poprowadził darmowe seminarium pod nazwą Monster Marketing zaprzecza, że oficjalne starania, aby wykorzystać legendę w celach zarobkowych umniejszają magii miejsca. Podczas seminarium Campell udzielał wskazówek lokalnym przedsiębiorcom jak zrozumieć idee zarobku związaną z aspektem Loch Ness, nie tylko związaną z potworem rzekomo zamieszkującym jezioro. Campbell, który jest również szefem Oficjalnego Fanklubu Potwora z Loch Ness (OFPzLN) twierdzi, że fenomen Nessie to produkt bardzo atrakcyjnego marketingu, jaki miał miejsce w latach 30 XX wieku. Szef OFPzLN myśli o sposobach łączenia lokalnych atrakcji. Nessie może wydawać się jedną z głównych atrakcji, dla której przybywają turyści, jednak istotne jest to, aby wskazać turystom, że te regiony mają do zaoferowania znacznie więcej.
 
Wiara w wodne bestie czy kelpie nie ogranicza się jedynie do Szkocji. Wszelkiego rodzaju bestie odgrywają znaczny wpływ na ludzką wyobraźnię na całym świecie. Istnieje ponad 1000 niewyjaśnionych sytuacji, kiedy to ktoś coś zobaczył.
 
Campbell zainteresował się Nessie w 1996 roku, w tym czasie był świadkiem czarnego wybrzuszenia wyłaniającego się z wody dwa razy pod rząd.  Każdy nawet najbardziej zatwardziały cynik, który uda się do Loch Ness rzuci okiem w wodę tak na wszelki wypadek, uważa Campbell. Rzecz w tym, że potwór z Loch Ness nie został wypromowany w oficjalny sposób. Wręcz przeciwnie o jego istnieniu wiadomo z ust i doświadczeń zwyczajnych ludzi, i na tym opiera się jego autentyczność. Aby mityczna historia krążyła trzeba ją wskrzeszać, pojawiające się, co jakiś czas doniesienia o widzianym potworze nie pozwolą odejść mu w zapomnienie.

 

Opracowanie: Kornelia Sawicka, 21.05.2014

 

 

 

 

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7624 

Do W. Brytanii4.7917 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?