Przelewy do Polski 4.7700 0.42% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8990 0.00% 

Przelewy do Polski 4.7700 0.42% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8990 0.00% 

Kobiety na polach golfowych

Turnieje golfa rozgrywane są w konkurencji amatorów i zawodowców, kobiet i mężczyzn, indywidualnie i drużynowo a zawodowi golfiści są jednymi z najlepiej zarabiających sportowców na świecie. To ogólna zasada dotycząca świata golfa.

Jak się okazuje można jeszcze dostrzec nierówność płci w niektórych klubach sportowych. Jednak w ostatnim czasie doświadczamy powolnego wykorzenienia dyskryminacji.

Klub golfowy Augusta National w Georgii, na którym rozgrywane są turnieje Masters jest jednym z najsłynniejszych klubów golfowych na całym świecie, do którego możesz dołączyć po indywidualnym zaproszeniu. W 2012 roku zaszczycił on płeć piękną swoim członkostwem po raz pierwszy historii. Od tego momentu wszyscy zaczęli zastanawiać się, kiedy Royal and Ancient Golf Club of St Andrews -  jeden z najstarszych klubów golfowych, uważany za ojczyznę golfa pójdzie śladami Augusta National.
   
Okazuje się, że gra w golfa w klubie Royal and Ancient Golf Club of St Andrews będzie bliższa normom obowiązującym w XXI wieku.  Royal and Ancient Golf Club of St Andrews ujawnia, że jest gotowy wyeliminować seksizm i pozwolić kobietom grać w klubie po raz pierwszy. Royal and Ancient Golf Club of St Andrews nakłania członków klubu, aby zakończyć jego „męski status” po ponad 260 latach. Zmiana statusu klubu została podjęta również w wyniku zeszłorocznego zamieszania podczas Open Championship na polu Muirfield, najstarszego z czterech głównych męskich turniejów golfowych. Pierwszy minister Szkocji Alex Salmond zbojkotował imprezę na znak protestu, uważając wyłącznie męski turniej za niedorzeczny w XXI wieku.
 
Z dniem 1 stycznia 2004 r. zakres odpowiedzialności i pełnomocnictw kierowniczych The Royal and Ancient Golf Club of St. Andrews został przekazany do R&A Rules Limited. Rzecznik R&A powiedział, że komitet klubu jest stanowczo za zmianą statusu, dlatego też wysłał 2,400 listów do wszystkich jego członków o wyrażenie aprobaty. W momencie, gdy klub uzyska 2/3 większości pozytywnych głosów reforma wejdzie w życie. Głosowanie zostanie przeprowadzone dnia 18 września br. Peter Dawson, główny dyrektor wykonawczy R&A uważa, że nadszedł czas na wprowadzenie zmian, ponieważ sport i społeczeństwo zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat. Helen Grant, minister Sportu i Równości Wielkiej Brytanii powiedziała, że jest to pożądana wiadomość ze strony R&A. Helen ma nadzieję, że członkowie klubu bez żadnych obiekcji będą podążać za zaleceniami ich komitetu i wyrażą zgodę na członkostwo kobiet.
 
Będzie to konstruktywny krok dla sportu i sygnał dla pozostałych klubów golfowych, w których obowiązuje anachroniczna polityka członków wyłącznie jednej płci. Szkocka minister sportu Shona Robison zgadza się z minister Grant i dodaje, że R&A jest wpływową instytucją, dlatego też zmieniając status swojego klubu może zachęcić inne kluby do zrobienia tego samego

Opracowanie: Kornelia Toczyska

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.8253 

Do W. Brytanii4.8546 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

GG_logo