Przelewy do Polski 4.6600 -1.27% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8150 -1.11% 

Przelewy do Polski 4.6600 -1.27% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8150 -1.11% 

Kobiety na polach golfowych

Turnieje golfa rozgrywane są w konkurencji amatorów i zawodowców, kobiet i mężczyzn, indywidualnie i drużynowo a zawodowi golfiści są jednymi z najlepiej zarabiających sportowców na świecie. To ogólna zasada dotycząca świata golfa.

Jak się okazuje można jeszcze dostrzec nierówność płci w niektórych klubach sportowych. Jednak w ostatnim czasie doświadczamy powolnego wykorzenienia dyskryminacji.

Klub golfowy Augusta National w Georgii, na którym rozgrywane są turnieje Masters jest jednym z najsłynniejszych klubów golfowych na całym świecie, do którego możesz dołączyć po indywidualnym zaproszeniu. W 2012 roku zaszczycił on płeć piękną swoim członkostwem po raz pierwszy historii. Od tego momentu wszyscy zaczęli zastanawiać się, kiedy Royal and Ancient Golf Club of St Andrews -  jeden z najstarszych klubów golfowych, uważany za ojczyznę golfa pójdzie śladami Augusta National.
   
Okazuje się, że gra w golfa w klubie Royal and Ancient Golf Club of St Andrews będzie bliższa normom obowiązującym w XXI wieku.  Royal and Ancient Golf Club of St Andrews ujawnia, że jest gotowy wyeliminować seksizm i pozwolić kobietom grać w klubie po raz pierwszy. Royal and Ancient Golf Club of St Andrews nakłania członków klubu, aby zakończyć jego „męski status” po ponad 260 latach. Zmiana statusu klubu została podjęta również w wyniku zeszłorocznego zamieszania podczas Open Championship na polu Muirfield, najstarszego z czterech głównych męskich turniejów golfowych. Pierwszy minister Szkocji Alex Salmond zbojkotował imprezę na znak protestu, uważając wyłącznie męski turniej za niedorzeczny w XXI wieku.
 
Z dniem 1 stycznia 2004 r. zakres odpowiedzialności i pełnomocnictw kierowniczych The Royal and Ancient Golf Club of St. Andrews został przekazany do R&A Rules Limited. Rzecznik R&A powiedział, że komitet klubu jest stanowczo za zmianą statusu, dlatego też wysłał 2,400 listów do wszystkich jego członków o wyrażenie aprobaty. W momencie, gdy klub uzyska 2/3 większości pozytywnych głosów reforma wejdzie w życie. Głosowanie zostanie przeprowadzone dnia 18 września br. Peter Dawson, główny dyrektor wykonawczy R&A uważa, że nadszedł czas na wprowadzenie zmian, ponieważ sport i społeczeństwo zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat. Helen Grant, minister Sportu i Równości Wielkiej Brytanii powiedziała, że jest to pożądana wiadomość ze strony R&A. Helen ma nadzieję, że członkowie klubu bez żadnych obiekcji będą podążać za zaleceniami ich komitetu i wyrażą zgodę na członkostwo kobiet.
 
Będzie to konstruktywny krok dla sportu i sygnał dla pozostałych klubów golfowych, w których obowiązuje anachroniczna polityka członków wyłącznie jednej płci. Szkocka minister sportu Shona Robison zgadza się z minister Grant i dodaje, że R&A jest wpływową instytucją, dlatego też zmieniając status swojego klubu może zachęcić inne kluby do zrobienia tego samego

Opracowanie: Kornelia Toczyska

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7150 

Do W. Brytanii4.7590 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?