Przelewy do Polski 4.6800 0.43% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8290 0.29% 

Przelewy do Polski 4.6800 0.43% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8290 0.29% 

Neknomination on top

Jest wielu zwolenników, którzy podążają za trendami, jakie obowiązują na portalach społecznościowych. Niektóre z nich budzą kontrowersje, jak na przykład ostatni "krzyk mody" neknomination, czyli ryzykowna społecznościowa gra alkoholowa, która rozprzestrzeniła się także na Wyspach Brytyjskich.
 
Neknomination polega na nagraniu filmiku, na którym wypijasz jednorazowo dużą ilość alkoholu i umieszczeniu go na portalu społecznościowym, po czym masz prawo do nominowania kolejnych osób, aby te podjęły te same wyzwanie. Gdy nominowana osoba nie podoła zadaniu ma pewne zobowiązania wobec osoby, która ją wytypowała, na przykład w postaci zakupu alkoholu.
 
Brytyjskie Stowarzyszenie Samorządów Lokalnych (Local Government Association; LGA), które reprezentuje prawie 400 rad miasta w Anglii i Walii zwraca uwagę, że Twitter i Facebook powinni wydać ostrzeżenie przed graniem w neknomination. LGA podtrzymuje swoją decyzje faktem, że w ostatnim czasie odnotowano ofiary śmiertelne w wyniku picia alkoholu za jednym zamachem.  Rady miasta publikują w Internecie ostrzeżenia dotyczące konsekwencji picia alkoholu ciurkiem.
 
LGA utrzymuje, że niektóre szkoły poprosiły o wydanie ostrzeżenia na temat neknomination i umieszczeniu jego na tablicach informacyjnych. Co więcej zwołano społeczność szkolną na apele, aby uświadomić uczniów o niebezpieczeństwie neknomination.
 
Niezależna organizacja charytatywna Drinkaware domaga się, aby rodzice podjęli zdecydowaną postawę wobec gry, która może powodować, że wielu nastolatków czuje się pod presją wzięcia w niej udziału.

Katie Hall, przewodnicząca LGA's community wellbeing board, powiedziała, że neknomination to zupełnie nierozważny szał, który zbiera śmiertelne żniwa. Trzeba podjąć bardziej radykalne kroki obrazowania niebezpieczeństwa gry alkoholowej, co w konsekwencji uchroni najbardziej podatne osoby, które nie potrafią radzić sobie z presją społeczeństwa.

LGA wierzy, że moderatorzy serwisów społecznościowych są obciążeni odpowiedzialnością, aby przestrzec użytkowników przed możliwym niebezpieczeństwem neknomination. Nie mogą oni ignorować tego, co dzieje się na ich portalach. LGA mówi o rozpoczęciu dyskusji z prezesami serwisów Facebooka i Twittera, aby jak najszybciej powstrzymać rozprzestrzenianie się zagrażające życiu wyzwania.
 
Rada miejska Boston w hrabstwie Lincolnshire zachęca osoby nominowane do wypicia alkoholu do skontaktowania się z ich społeczną radą bezpieczeństwa. Rada lokalna Sevenoaks w hrabstwie Kent rozpoczęła kampanię przeciwko neknomination, rada hrabstwa Worcestershire również odradza mieszkańcom kontynuowanie wyzwania. Dotychczas rzecznik Twittera nie skomentował całego zajścia.
 
Pocieszający jest fakt, że znalazły się osoby przeciwne wzięcia udziału w grze neknomination, nie obawiając się krytyki ze strony ich kolegów Jak się okazało takie osoby zyskały duże poparcie wśród rówieśników w formie "lajków" za udostępniony film, na którym odmówili wykonania zadania. Ich zdeterminowana postawa zapewne zmieniła myślenie niektórych użytkowników. Miejmy nadzieje, że zostaną poczynione kolejne kroki, które uratują życie skłonnych do gry użytkowników.

Opracowanie: Kornelia Toczyska

 
 

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7557 

Do W. Brytanii4.7850 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?