Przelewy do Polski 4.6900 0.21% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8390 0.21% 

Przelewy do Polski 4.6900 0.21% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8390 0.21% 

Gangi - ciemna strona UK

Dziewczyny, które są powiązane z gangami są ofiarami przemocy seksualnej na masową skalę. Mowa o codziennym życiu gangu czyli o gwałcie, włączając gwałt zbiorowy na nastoletnich dziewczynkach, głównie 15-latkach. Mrożące krew w żyłach słowa pochodzą z ust Sue Berelowitz, zastępcy pełnomocnika ds. dzieci w Anglii.

Przemoc seksualna wobec dziewczynek mieszkających w rejonach w  gorszej sytuacji ekonomicznej w Wielkiej Brytanii jest ignorowana i nie jest należycie udokumentowana. „Sezon łowiecki” na dziewczynki, które zaczęły współżyć seksualnie z własnej woli czy też pod przymusem trwa cały rok. Profesor Jenny Pearce Uniwersytetu Bedfordshire, główny badacz sprawozdania dotyczącego przemocy seksualnej dla Office of the Children's Commissioner, czyli dla biura pełnomocnika ds. ochrony dzieci, zwraca uwagę, że poziom przemocy seksualnej w mniej rozwiniętych obszarach kraju, w których istnieją gangi jest porównywalny do poziomu przemocy seksualnej na terytoriach strefy wojny.

Dziewczyny, które są powiązane z gangami są ofiarami przemocy seksualnej na masową skalę. Mowa o codziennym życiu gangu czyli o gwałcie, włączając gwałt zbiorowy na nastoletnich dziewczynkach, głównie 15-latkach. Mrożące krew w żyłach słowa pochodzą z ust Sue Berelowitz, zastępcy pełnomocnika ds. dzieci w Anglii. Dziewczynki te nie dzielą się swoimi doświadczeniami, nie skarżą się na ich los, nie zgłaszają molestowania na policję. Jeśli dziewczyna jest związana z członkiem gangu musi być jemu posłuszna, pod żadnym względem nie może wyrazić sprzeciwu. Jednym słowem jest ona ofiarą, wykorzystywaną i porzucaną przez „drapieżników” tj. członków gangu.
 
Sprawozdanie zatytułowane “It's Wrong But You Get Used To It” jest najbardziej dogłębnym dochodzeniem podjętym w Wielkiej Brytanii, przedstawia sytuację  dziewcząt związanych z gangiem. W związku z tym 180 członków gangu na terenie Anglii zostało przesłuchanych, wliczając 90 kobiet oraz 90 mężczyzn, tak aby uzyskać obraz całości. Tytuł sprawozdania odnosi się do wypowiedzi jednej z dziewcząt, według której wszystko co się dzieje z dziewczynami stanowi normę, jest złe, jednak można się do tego przyzwyczaić.
   
Pomimo tego, że skala problemu nie została określona ilościowo, Berelowitz szacuje, że około 2,500 dziewcząt jest zagrożonych w samym Londynie. Takie wnioski zostały wyciągnięte na podstawie „zarejestrowanych” członków gangu w Londynie, jest ich około 3,500 z czego około 1,000 przebywa w więzieniu. Różnica zatem daje nam liczbę dziewcząt narażonych na gwałt, zakładając, że każdy reprezentant gangu ma dziewczynę. Niestety w rzeczywistości może mieć on nawet 10 kobiet, więc liczba zagrożonych dziewczyn może być liczona w tysiącach.
 
Dziewczyny utrzymujące status „wifeys” tj. żoneczki członków gangu należących do wyższego statusu przechowują narkotyki, broń, pieniądze, i również są narażona na gwałt i przemoc fizyczną ze strony przeciwnych gangów. Są też dziewczyny reprezentujące męski sposób bycia, które ubierają się jak mężczyźni i przechadzają się jak oni, są obwieszone złotem, uzbrojone i wytatuowane. W oczach innych są odzwierciedleniem odwagi, i nietykalności.
 
Niestety wiele przesłuchanych kobiet nie ma pojęcia na temat idei zgody na kontakt seksualny. Matthew Reed, dyrektor organizacji charytatywnej Children's Society, utrzymuje, że szkoły, służba zdrowia oraz służba młodzieży muszą uświadamiać młode osoby o „zdrowych” związkach partnerskich. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki muszą wiedzieć co oznacza „zgoda”, aby chronić siebie przed wykorzystywaniem.
 
John Pitts, specjalista w dziedzinie kryminologii, zwraca uwagę, że istnieje zupełne uchylenie odpowiedzialności ze strony rządu centralnego w sprawie obecnej sytuacji w kraju. Sprawozdanie przedstawia konsekwencje marginalizacji ubogich regionów kraju, dlatego też trzeba przywrócić w nich porządek, aby rutynowe i brutalne wykorzystywanie kobiet nie miało miejsca.

Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7642 

Do W. Brytanii4.7936 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?