Przelewy do Polski 4.7000 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8450 -0.21% 

Przelewy do Polski 4.7000 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8450 -0.21% 

Dodatnie saldo migracji na Wyspach Brytyjskich

Jak się okazuje otwarte granice UK dla obywateli Unii Europejskiej to  zgroza dla kraju. Jednak w najbliższej przyszłości los Wysp Brytyjskich się nie zmieni - imigranci będą napływać. Przewiduje się znaczny wzrost liczby ludności na Wyspach Brytyjskich.

Wielka Brytania z pewnością nie może narzekać na brak rąk do pracy. Imigranci, którzy w oczach brytyjskiego premiera Davida Camerona są lepiej wykwalifikowaną siłą roboczą w porównaniu do rodowitych Brytyjczyków stanowią istne zagrożenie. Jak się okazuje otwarte granice Wielkiej Brytanii dla obywateli Unii Europejskiej to  zgroza dla kraju. Jednak w najbliższej przyszłości los Wysp Brytyjskich się nie zmieni - imigranci będą napływać. Przewiduje się znaczny wzrost liczby ludności na Wyspach Brytyjskich.
 
Według Office for National Statistics (ONS) liczba ma wzrosnąć o 9,6 mln w ciągu kolejnych 25 lat w związku z napływem imigrantów. Dla porównania populacja samego Londynu wynosi 8,3 mln osób. W drugiej połowie 2012 roku dane wskazywały, że w Wielkiej Brytanii jest 63,7 mln osób, liczba ta ma wzrosnąć do 73,3 mln osób do roku 2037. ONS utrzymuje, że w 60% (5,8 mln) wzrost liczby ludności przypisze się migracji, albo bezpośrednio z napływem imigrantów do Wielkiej Brytanii, albo pośrednio poprzez wzrost wskaźnika urodzeń wśród imigrantów.
 
Przewiduje się również wzrost liczby starzejącej się populacji w wieku po 80-tce, która na przestrzeni 25 lat ma się podwoić, i koniec końców wynosić 6,2 mln. Średnia wieku ma także wzrosnąć z 39,7 lat do 42,8 lat. Jeśli chodzi o politykę rodzinną, do 2037 roku liczba dzieci w jednej rodzinie będzie wynosić 1,89. Mówi się, że liczba dzieci w wieku poniżej 5 lat nie zmieni się na przestrzeni ćwierć wieku. Nie można jednak powiedzieć tego samego o dzieciach w wieku szkolnym od 5 do 11 roku życia, liczba takich dzieci ma wzrosnąć o 13% i osiągnąć 5,7 mln. Przez ten sam czas liczba dzieci w wieku od 12 do 16 lat ma również odnotować wzrost o 10%, 4,1 mln.
 
Richard Pereira, szef od spraw statystyk demograficznych dla  ONS przyznaje, że prognozy demograficzne są przeprowadzane przez rząd brytyjski w celu ustalenia polityki, są one wykorzystywane przez Office for Budget Responsibilty (OBR) jako element o kluczowym znaczeniu dla ich długoterminowych prognoz fiskalnych, natomiast  ministerstwo pracy i emerytur (ang. Department for Work and Pensions) korzystna z danych ku stworzeniu polityki zasiłkowej i emerytur. Dane statystyczne również są rozpatrywane przez ministerstwo edukacji i zatrudnienia (ang. Department for Education and  and Employment).
 
Sir Andrew Green, przewodniczący Migration Watch UK utrzymuje, że ostatnio sporządzone przewidywania wskazują, że Wielka Brytania wciąż jest na drodze do znacznego wzrostu populacji. Do końca następnej kadencji parlamentu, populacja na Wyspach Brytyjskich wzrośnie o 3 mln, solidarnie stanowi to liczbę ludności dla następujących miast: Birmingham, Liverpool, Manchester, Glasgow, Cardiff and Aberdeen. Trzeba zatem w znacznym stopniu zacząć kontrolować wzmożoną imigrację jako że populacja nadwyręża  usługi kraju do granic jego wytrzymałości.

Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7500 

Do W. Brytanii4.7990 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?