Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8990 0.08% 

Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8990 0.08% 

"Żołnierz N." zniknął

Księżna Diana

Były członek oddziałów specjalnych  SAS, określany przez brytyjską prasę, jako Żołnierz N., który rzekomo wie, co wydarzyło się dnia 31 sierpnia 1997 roku w paryskim tunelu uciekł do Tajlandii w obawie przed utratą życia.

Upamiętniliśmy już 16 rocznicę śmierci księżnej Diany. W 2007 roku na podstawie dochodzeń sądowych orzeczono, że nikt z zewnątrz nie był zaangażowany w śmierć księżnej Diany. Dochodzenie zmieniło bieg i znowu zostało wszczęte. W ostatnim czasie toczyło się postępowanie w sprawie sierżanta Danny'ego Nightingale'a, który został oskarżony o posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia. Był on współlokatorem Żołnierza N., byłego snajpera pracującego dla SAS, w procesie stał się głównym świadkiem. Zdemaskowanie Żołnierza N. nastąpiło w momencie wysłania 7-stronnicowego listu do dowódcy elitarnej jednostki przez jego teściów. W liście zostało ujawnione, że Żołnierz N. chwalił się znajomym oraz żonie, że "stał za śmiercią księżnej Diany". Zobrazowali również jego zachowanie, które doprowadziło do rozwodu z jego żoną.

Były członek oddziałów specjalnych  SAS, określany przez brytyjską prasę, jako Żołnierz N., który rzekomo wie, co wydarzyło się dnia 31 sierpnia 1997 roku w paryskim tunelu uciekł do Tajlandii w obawie przed utratą życia. Dodajmy, że lada dzień miał on być przesłuchiwany w roli świadka całego zajścia przed Scotland Yard.   Przypomnijmy, że Żołnierz N. powiedział swojej żonie, że agent sił specjalnych na rozkaz kogoś z kręgów dworu królewskiego, miał wyprzedzić w tunelu mercedesa, którym jechali księżna Diana i Dodi Al-Fayed i oślepić kierowcę światłem laserowym, co doprowadziło, że stracił on kontrolę nad pojazdem i uderzył w jeden z filarów tunelu Alma w Paryżu. Taka technika została wynaleziona w latach 80 XX wieku w celu zatrzymania samochodów prowadzonych przez terrorystów oraz uzbrojonych przestępców. W odpowiedzi policja wznowiła śledztwo w sprawie śmierci księżnej Diany.

Początkowo Żołnierz N. miał przebywać w Dubaju, jednak według anonimowych źródeł wojskowych  miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mogłoby być wrogim i kosztownym miejscem do ukrywania. Nie byłby on mile widziany na Bliskim Wschodzie, gdyż znajduje się tam społeczność byłych pracowników brytyjskiej jednostki specjalnej (SAS), dla których Dubaj i inne miasta na Bliskim Wschodzie stanowią bazę dla ich pracy.   Powątpiewa się, że Żołnierz N. mógłby sobie pozwolić na utrzymanie w krajach Zatoki Perskiej, gdyż jest tam naprawdę drogo. Mówi się, że Tajlandia jest popularnym celem dla uciekinierów z powodu pobłażliwego traktowania przez funkcjonariuszy policji oraz niskich kosztów utrzymania.   Ponadto, jako Żołnierz N. z przeszłością kryminalną dotyczącą posługiwania się bronią palną, w wielu krajach nie miał by zezwolenia na przekroczenie granicy.  

Były właściciel londyńskiego domu towarowego Harrods, Mohamed Al-Fayed, którego syn Dodi zginął razem z księżna Dianą w wypadku, wielokrotnie domagał się dalszego śledztwa w związku z ich śmiercią, nie ukrywa swojej złości i rozgoryczenia, że nie poczyniono, żadnych kroków uniemożliwiających Żołnierzowi N. na ucieczkę z Wielkiej Brytanii.  

Żołnierz N. to kluczowa postać w dochodzeniu. Wiedział, że policja chce go przesłuchać. Dlaczego zatem uciekł z kraju? Jakie okoliczności kryją się za śmiercią księżnej Diany? Czy będziemy świadkami ujawnienia prawdy jej śmierci? Jednego, czego możemy się spodziewać, to nieustające spekulacje.

Opracowanie: Kornelia Toczyska

 Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.8100 

Do W. Brytanii4.8650 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

GG_logo