Przelewy do Polski 4.7200 -0.21% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8690 0.00% 

Przelewy do Polski 4.7200 -0.21% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8690 0.00% 

"Żołnierz N." zniknął

Księżna Diana

Były członek oddziałów specjalnych  SAS, określany przez brytyjską prasę, jako Żołnierz N., który rzekomo wie, co wydarzyło się dnia 31 sierpnia 1997 roku w paryskim tunelu uciekł do Tajlandii w obawie przed utratą życia.

Upamiętniliśmy już 16 rocznicę śmierci księżnej Diany. W 2007 roku na podstawie dochodzeń sądowych orzeczono, że nikt z zewnątrz nie był zaangażowany w śmierć księżnej Diany. Dochodzenie zmieniło bieg i znowu zostało wszczęte. W ostatnim czasie toczyło się postępowanie w sprawie sierżanta Danny'ego Nightingale'a, który został oskarżony o posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia. Był on współlokatorem Żołnierza N., byłego snajpera pracującego dla SAS, w procesie stał się głównym świadkiem. Zdemaskowanie Żołnierza N. nastąpiło w momencie wysłania 7-stronnicowego listu do dowódcy elitarnej jednostki przez jego teściów. W liście zostało ujawnione, że Żołnierz N. chwalił się znajomym oraz żonie, że "stał za śmiercią księżnej Diany". Zobrazowali również jego zachowanie, które doprowadziło do rozwodu z jego żoną.

Były członek oddziałów specjalnych  SAS, określany przez brytyjską prasę, jako Żołnierz N., który rzekomo wie, co wydarzyło się dnia 31 sierpnia 1997 roku w paryskim tunelu uciekł do Tajlandii w obawie przed utratą życia. Dodajmy, że lada dzień miał on być przesłuchiwany w roli świadka całego zajścia przed Scotland Yard.   Przypomnijmy, że Żołnierz N. powiedział swojej żonie, że agent sił specjalnych na rozkaz kogoś z kręgów dworu królewskiego, miał wyprzedzić w tunelu mercedesa, którym jechali księżna Diana i Dodi Al-Fayed i oślepić kierowcę światłem laserowym, co doprowadziło, że stracił on kontrolę nad pojazdem i uderzył w jeden z filarów tunelu Alma w Paryżu. Taka technika została wynaleziona w latach 80 XX wieku w celu zatrzymania samochodów prowadzonych przez terrorystów oraz uzbrojonych przestępców. W odpowiedzi policja wznowiła śledztwo w sprawie śmierci księżnej Diany.

Początkowo Żołnierz N. miał przebywać w Dubaju, jednak według anonimowych źródeł wojskowych  miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mogłoby być wrogim i kosztownym miejscem do ukrywania. Nie byłby on mile widziany na Bliskim Wschodzie, gdyż znajduje się tam społeczność byłych pracowników brytyjskiej jednostki specjalnej (SAS), dla których Dubaj i inne miasta na Bliskim Wschodzie stanowią bazę dla ich pracy.   Powątpiewa się, że Żołnierz N. mógłby sobie pozwolić na utrzymanie w krajach Zatoki Perskiej, gdyż jest tam naprawdę drogo. Mówi się, że Tajlandia jest popularnym celem dla uciekinierów z powodu pobłażliwego traktowania przez funkcjonariuszy policji oraz niskich kosztów utrzymania.   Ponadto, jako Żołnierz N. z przeszłością kryminalną dotyczącą posługiwania się bronią palną, w wielu krajach nie miał by zezwolenia na przekroczenie granicy.  

Były właściciel londyńskiego domu towarowego Harrods, Mohamed Al-Fayed, którego syn Dodi zginął razem z księżna Dianą w wypadku, wielokrotnie domagał się dalszego śledztwa w związku z ich śmiercią, nie ukrywa swojej złości i rozgoryczenia, że nie poczyniono, żadnych kroków uniemożliwiających Żołnierzowi N. na ucieczkę z Wielkiej Brytanii.  

Żołnierz N. to kluczowa postać w dochodzeniu. Wiedział, że policja chce go przesłuchać. Dlaczego zatem uciekł z kraju? Jakie okoliczności kryją się za śmiercią księżnej Diany? Czy będziemy świadkami ujawnienia prawdy jej śmierci? Jednego, czego możemy się spodziewać, to nieustające spekulacje.

Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7800 

Do W. Brytanii4.8270 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?