Przelewy do Polski 4.6900 -0.21% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8350 -0.21% 

Przelewy do Polski 4.6900 -0.21% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8350 -0.21% 

Baby boom w UK

Wielka Brytania może pochwalić się najwyższym wskaźnikiem urodzeń od 40 lat. Jest to sygnał, że Wyspy Brytyjskie nie będą cierpieć z powodu deficytu dzieci, które w przyszłości będą asekuracją dla emerytów. W tej kwestii Wielka Brytania może być spokojna, jednak nasila się problem związany z brakiem chęci zawierania związków małżeńskich...

Dziecko stanowi „fundament” rozwoju państwa. Nic w tym dziwnego, że wskaźnik urodzeń odgrywa istotną rolę w każdym kraju. Wielka Brytania może pochwalić się najwyższym wskaźnikiem urodzeń od 40 lat. Jest to sygnał, że Wyspy Brytyjskie nie będą cierpieć z powodu deficytu dzieci, które w przyszłości będą asekuracją dla emerytów. W tej kwestii Wielka Brytania może być spokojna, jednak nasila się problem związany z brakiem chęci zawierania związków małżeńskich przez Brytyjczyków, co przekłada się odejściem od wzorców rodziny.      

Według badań szacuje się, że w ciągu najbliższych trzech lat większość dzieci urodzi się jako nieślubne w związku z tym, że małżeństwo wychodzi z mody. W ubiegłym roku odnotowano rekordową liczbę nieślubnych dzieci, wyniosła ona 47,5%, dla porównania 40 lat wcześniej liczba ta wynosiła 8,4%. Jak podaje brytyjskie Biuro Statystyk Narodowych (Office for National Statistics) stosunek nieślubnych dzieci wynosił 46,8% w 2010 roku, 40% w 2000 roku, 28,3 w 1990, 11,8% w 1980.  Jeśli taki trend będzie nadal postępował, do 2016 roku dzieci rodzone w małżeństwie będą rzadkością.

Spójrzmy na pozytywne strony, w 2012 roku w Anglii i Walii urodziło się 724 tys. dzieci– jest to najwięcej od roku 1971. Biorąc pod uwagę całą Wielką Brytanię wskaźnik urodzeń był nieco niższy, wzrósł on jedynie o 0,6%, gdyż spadła liczba urodzeń w Szkocji. Kluczowym powodem dla których widoczny jest tak wysoki wskaźnik urodzeń przypisuje się procesowi imigracji w ostatniej dekadzie. Ponadto wskaźnik urodzeń wzrósł także dlatego, że coraz więcej kobiet po 40-tce decyduje się na potomstwo, w 2012 roku kobiety po 40-tce urodziły łącznie 30 tys. dzieci. Dlaczego tak późno? Otóż kobiety te postawiły najpierw na karierę zawodową, a wraz z nią stabilizację finansową, dzięki czemu obecnie są w stanie zapewnić dziecku lepszy byt.    

Spadek w zawieraniu małżeństw doprowadza do zmiany sposobu w jaki dzieci zostają wychowywane. David Cameron znalazł się pod rosnącą presją, aby wprowadzić ulgi podatkowe dla małżeństw w celu zasygnalizowania, że instytucja małżeństwa jest nadal ceniona. Cameron obiecuje, że zarówno homoseksualne jak i heteroseksualne małżeństwa będą czerpać z przywilejów ulg podatkowych, w wysokości około 150 funtów rocznie. Tim Loughton, konserwatywny poseł w brytyjskiej Izbie Gmin nakłania rząd brytyjski, aby wprowadził  zasiłek w celu zmniejszenia spadku zawieranych małżeństw.

Jeśli dwie osoby zawierają związek małżeński głoszą publiczną deklarację miłości w gronie swoich najbliższych, taki procent osób ma większe szanse na udany związek. Gdy pojawiają się problemy nie poddają się tak łatwo, starają się je rozwiązać, aby ich związek nadal trwał. Jednak bez zawarcia formalnego związku osoby, które są razem mają ułatwioną drogę do zerwania znajomości w każdym momencie. Zdaniem ekspertów dzieci, których rodzice zawarły związek małżeński są szczęśliwsze i mają lepsze predyspozycje do osiągnięcia sukcesów w przyszłości. Dzieci w rodzinach, w których rodzice nie są połączeni sakramentem małżeńskim cierpią z powodu słabszej motywacji do nauki, zdrowia psychicznego i są bardziej skłonne do nadużywania środków odurzających.

Czas, aby zastanowić się nad priorytetami w momencie gdy decydujemy się na dziecko. A kiedy już przyjdzie na świat należy zrobić wszystko, aby zapewnić mu wsparcie i uwagę, a przede wszystkim prawdziwą rodzinę, którą tworzy matka i ojciec, którzy wcześniej zawarli związek małżeński.

Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7300 

Do W. Brytanii4.7790 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?