Przelewy do Polski 4.7000 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8450 -0.21% 

Przelewy do Polski 4.7000 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8450 -0.21% 

Najbardziej oczekiwane dziecko wszech czasów

Niebawem przyjdzie na świat pierwsze dziecko księżnej Kate i księcia Williama, magazyn Time  ochrzcił je jako "najbardziej oczekiwane dziecko wszech czasów”.  Jak radzić sobie z przyjściem waszego “małego księcia” lub “małej księżniczki”? Jako że „babymania” ogarnęła cały naród, prezentujemy przydatny przewodnik...

Widok kobiety w ciąży nie będącej osobą publiczną interesuje jedynie jej rodzinę i przyjaciół. Jednak kobietą, która ma urodzić przyszłego następcę tronu interesuje się cały świat. Wiąże się to ze sporym zamieszaniem, towarzyszą temu nieustanne fascynacje i domniemania. Niebawem przyjdzie na świat pierwsze dziecko księżnej Kate i księcia Williama, magazyn Time  ochrzcił je jako "najbardziej oczekiwane dziecko wszech czasów”.  Jak radzić sobie z przyjściem waszego “małego księcia” lub “małej księżniczki”? Jako że „babymania” ogarnęła cały naród, prezentujemy przydatny przewodnik dotyczący kwestii o jakich powinni wiedzieć pierwszorazowi rodzice, włącznie z Kate i Williamem.  

1. Nie zamartwiaj się porodem, pomyśl o czasie po narodzinach dziecka.  
Pierwszorazowi rodzice wyobrażają sobie jak będzie przebiegał poród. Kate Middleton wyraziła zainteresowanie „hypnobirthing” czyli hipnoporodem: hipnozą przy porodzie.  W konsekwencji wywołała efekt domina, a sprzedaż  płyt CD z nagraniami skutecznego przygotowania się do porodu wzrosła o 200% w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.  Istnieją setki międzynarodowych forum spekulujących o tym jaką metodą przychodzą na świat „królewskie dzieci”. Statystycznie, przeważają porody naturalne (z wyjątkiem księżniczki Eugenii Mountbatten-Windsor, która przyszła na świat z pomocą cesarskiego cięcia).
 
2. Urodź dziecko w miejscu w którym chcesz to zrobić.
Większość pierwszych dzieci rodzi się w szpitalach. Mniej niż 2% dzieci przychodzi na świat w domu. „Dziecko królewskie” przyjdzie na świat w nowo odrestaurowanym szpitalu w St Mary w Londynie w tym samym skrzydle w którym urodzili się William i Harry. Czy ten szpital różni się od innych szpitali? Owszem. W menu znajduje się szampan, który z pewnością zostanie zamówiony na cześć narodzin przyszłego następcy tronu.

3. Pozwól, aby jedynie ojciec dziecka towarzyszył ci przy porodzie.
Pogłoski mówią, że Kate chce, aby jej mama i siostra były obecne przy porodzie. Wykluczone. Jednak lepiej one, aniżeli minister spraw wewnętrznych - ówczesna królewska tradycja. Zwieńczyła ona swój koniec w 1936 roku przy narodzinach Księżniczki Aleksandry. Książę William będzie przy porodzie ( Książę Filip grał w squasha gdy rodził się Charles). Według Royal College of Midwives (pol. Uniwersytetu dla położnych) 86% przyszłych ojców bierze udział w porodzie. W ciągu roku około 2,5 tys. par płaci od 500 funtów do 1000 funtów za  „doule” czyli wykształconą i doświadczoną również w swoim macierzyństwie kobietę, zapewniającą ciągłe niemedyczne, fizyczne, emocjonalne i informacyjne wsparcie dla matki i rodziny na czas ciąży, porodu i po porodzie.

4. Nie wybieraj wydziwionego imienia.
Bukmacherzy już przyjmują zakłady jakie imię będzie nosić przyszła księżniczka lub książę. Imiona dla dziewczynki typowane u bukmacherów to Anna i Franciszka (12:1), Diana (16:1), Katarzyna (25:1), Peaches (500:1). Natomiast jeśli chodzi o płeć przeciwną faworytami są Jan, Robert i Karol.

5. Ogłoś narodziny dziecka drogą elektroniczną.
Stało się to powszechną czynnością jaką ojciec wykonuje rano kiedy wraca do domu ze szpitala, ponieważ godziny odwiedzin jeszcze się nie zaczęły.  W załączniku w emailu wysyła zdjęcie dziecka do rodziny i znajomych. Książę William nie będzie musiał tego robić. Wiadomość o narodzeniu dziecka księżnej Kate i księcia Williama ma zostać ogłoszona na papierze z sygnaturą Pałacu Buckingham i opublikowana na dziedzińcu na specjalnych sztalugach jeszcze przed wysłaniem informacji do prasy.

6. Kup nosidełko i wózek.
Kate kupiła błękitny wózek marki Bugaboo, którego koszt przewiduje się na około 1,2 tys. funtów oraz nosidełko Moses basket. Rodzice średnio wydają 1,785 funtów na nowo narodzone dziecko, ci bardziej zamożni wydają ponad 10 tys. funtów.

7. Zaplanuj swój urlop wychowawczy.
Książę William weźmie dwa tygodnie urlopu rodzicielskiego dla ojca. 9 na 10 ojców korzysta z takiego urlopu. Dodajmy, że od 13 czerwca br. Kate korzysta z urlopu macierzyńskiego.
 
8. Wyjdźcie gdzieś wieczorem. 
Kate i William świętowali 31 urodziny Williama w domu. Błąd! Jak wynika z ostatnich badań przeprowadzonych przez Silentnight przyszli rodzice tracą sześć miesięcy snu w pierwszych dwóch latach życia dziecka. Tak więc będzie jeszcze wiele okazji, aby spędzać czas w domu.

9. Z reguły pierwszorazowi rodzice się stresują, jednak postarajcie się tego nie robić.
Pierwsze dziecko na ogół wywołuje stres u rodziców. Bycie pierwszorazowym rodzicem zdarza tylko raz w życiu. Jest pełne obaw, stresu i lęku. Jednak trzeba to przeżyć, zdobyte doświadczenie sprawi, że narodziny kolejnego dziecka będą o wiele mniej stresujące.

Pewne jest jedno, mianowicie „najbardziej oczekiwane dziecko wszech czasów” niczym nas nie zaskoczy. W pierwszych tygodniach będzie podobne do wszystkich innych niemowląt na całym świecie, jego wymagania również nie będą niespodzianką. Tym samym zaciera się granica statusu społecznego. Tak samo jak setki tysięcy przeciętnych Brytyjczyków księżna Kate i książę William będą wykonywać czynności związane z narodzeniem dziecka, i dalszą jego opieką.

Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7500 

Do W. Brytanii4.7990 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?