Przelewy do Polski 4.7000 0.43% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8550 0.21% 

Przelewy do Polski 4.7000 0.43% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8550 0.21% 

Brytyjczycy spędzają wakacje w domu

Brytyjczycy wybierają wakacje w domkach letniskowych. Najczęściej są one usytuowane pośród najlepszych scenerii Wielkiej Brytanii. Nie dość, że okolica jest przyjazna dla oka jak i ducha, to są one przytulne i tanie.

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wypoczynek w kraju, co dopiero mówić o zagranicznym wyjeździe. Jeśli ktoś rzeczywiście pragnie wypocząć, zrobi to nawet pozostając w domu. Jak wiadomo potrzeba jest matką wynalazków, i tak w tym przypadku możemy sobie urozmaicić czas, w zamieszkałej okolicy bez wątpienia jest sporo ciekawych i wartych miejsc do zobaczenia. Kryzys w Wielkiej Brytanii zmusza Brytyjczyków do odkrywania pięknych miejsc w ich kraju, i przekonania, że nie należy chwalić cudzych miejsc póki nie pozna się swoich.
 
Brytyjczycy wybierają wakacje w domkach letniskowych. Najczęściej są one usytuowane pośród najlepszych scenerii Wielkiej Brytanii. Nie dość, że okolica jest przyjazna dla oka jak i ducha, to są one przytulne i tanie. Często pobyt w takim miejscu kosztuje mniej niż opłata jaką musimy uiścić za podatek lotniskowy przy wyborze przeciętnych wakacji za granicą.

Brytyjczycy uwielbiają Lake District, jednak  obszar w północno-zachodniej Anglii nie należy do tanich, horrendalnie wysokie ceny hoteli ich odstraszają. Racjonalnie zaś brzmi koszt za dobę w wysokości 7 funtów czy 15 funtów, bądź 25funtów z jednym posiłkiem w mniej ekskluzywnym miejscu, jednak również z pięknym i zadbanym otoczeniem. Takie ceny z pewnością nie obciążą zbytnio portfeli osób planujących wypoczynek.

Niespełna 50 minut od Londynu, w mieście Haslemere w hrabstwie Surrey znajdziemy budynek Hunter’s Lodge wykonany z muru pruskiego. Został on odnowiony z ramienia Narodowego Funduszu na rzecz Renowacji Zabytków i obecnie funkcjonuje jako domek letniskowy i jest przeznaczony dla max. 19 osób. Jeśli chodzi o koszt za dobę, grupa 19 osób zapłaci 13 funtów od osoby. Wokół niego rozciągają się lasy oraz łąki na których pasą się owce. Miłośnicy spacerów mogą wybrać się na 30 minutową przechadzkę przez las dochodząc do kredowej doliny Devil’s Dyke i podziwiać jej uroki.

Wakacje w domkach letniskowych przechodzą renesans jako że coraz więcej Brytyjczyków spędza wakacje w ojczyźnie.  Większość Brytyjczyków, którzy w ubiegłych latach wyjeżdżali na okres wakacyjny do Francji czy Włoch, zmieniła cel podróży, na przykład do Hunter’s Lodge, ujawnia leśniczy David Elliott. W 2012 roku rekordowa liczba Brytyjczyków spędziła urlop w ojczyźnie z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej. Dane zgromadzone przez localpeople.co.uk w br. sugerują, że rok 2013 odnotuje wyższą liczbę osób pozostających w kraju podczas wakacji.
 
Chodzi o budżet, nikt nie chce rezygnować z wakacji. Widoczny wzrost zainteresowania zajęciami na świeżym powietrzu odsuwa na drugi plan biwakowanie, które uważane jest za mniej atrakcyjne. Kiedy w miastach widoczny jest wzrost turystów mieszkających w tanich hotelach, w okolicy wiejskiej można zauważyć znaczny wzrost turystów mieszkających w domkach letniskowych.

Dla wielu Brytyjczyków wczasy za granicą jak na razie przechodzą w zapomnienie, ograniczony budżet muszą ulokować w brytyjskich kwaterach. Jednak z pewnością nie mogą oni narzekać, gdyż Wielka Brytania ma wiele do zaoferowania. Czasami warto docenić zapierające dech w piersiach miejsca w ojczyźnie i promować jej atuty, zanim wyjedzie się za granicę.

Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7681 

Do W. Brytanii4.7976 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?