Przelewy do Polski 4.6600 -1.27% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8150 -1.11% 

Przelewy do Polski 4.6600 -1.27% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8150 -1.11% 

TERFOR do zwalczania islamskiego ekstremizmu

Brytyjskie służby bezpieczeństwa odczuwają potrzebę nowego prawa, które poradzi sobie z obecną sytuacją w Wielkiej Brytanii. W ostatnim czasie zaostrza się konflikt między brytyjskim społeczeństwem a wyznawcami islamu. Z wielką przykrością i żalem trzeba stwierdzić, że  Muzułmanie „zalewają” Wielką Brytanię burząc harmonię bezpieczeństwa.

Tackling Extremism and Radicalisation Task Force  za którym stoi akronim TERFOR to nowe rządowe rozwiązanie w celu zwalczania religijnego ekstremizmu. W skład nowej rządowej antyterrorystycznej jednostki do zadań specjalnych wchodzi wicepremier Nick Clegg, minister spraw wewnętrznych Theresa May, kanclerz George Osborne, inni kluczowi ministrowie,  komisarz londyńskiej policji Bernard Hogan-Howe, oraz Andrew Parker dyrektor generalny brytyjskiego kontrwywiadu MI5. Ma być to jednostka skupiająca się na praktycznych działaniach, aniżeli wciągania kogoś w debatę dotyczącą brytyjskości i kulturowych wartości. Radykalne działania zostały podjęte po brutalnym morderstwie 25-letniego żołnierza Lee Rigbiego z 2 Batalionu Królewskiego Pułku Strzelców, które miało miejsce w Londynie w dzielnicy Woolwich.

Premier Wielkiej Brytanii, David Cameron chce powstrzymać radykalnych kaznodziei, którzy głoszą swoje poglądy potencjalnym nowym członkom w szkołach, na wyższych uczelniach, w więzienia i meczetach.  Rozpowszechniają oni tzw. „truciznę” w postaci aprobaty przemocy, trzeba ją koniecznie zatrzymać. Wielka Brytania nie może być nią skazana. Muzułmanie nie mogą wpajać młodym Brytyjczykom jak postępować w życiu codziennym.  Będzie mogło się zdarzyć tak, że zaangażowani będą również szefowie służb wywiadowczych i policji w celu zweryfikowania radykalnych kaznodziei. Do zadań TERFOR będzie należeć rozpatrywanie jakie siły mogą być użyte, aby pohamować radykalne działania, z uwzględnieniem walki ze znienawidzonymi przez rząd kaznodziejami.
 
Ministrowie wierzą, że religijni zwierzchnicy, którzy promują przemoc muszą być doraźnie zwalczani, poprzez potępienie ze strony członków grupy TERFOR, i niesienie pomocy tym najbardziej podatnych na radykalizację. Lord Carlile, członek Izby Gmin z ramienia Liberalnych Demokratów, do 2011 roku przewodniczący komisji mającej przeanalizować przepisy ustaw antyterrorystycznych, skrytykował lidera jego partii za blokowanie ustawy znanej jako snooper's charter. Chodzi o ustawę pozwalającą policji oraz wywiadom śledczym  nadzorować obywateli w sieci.

Niektórzy Brytyjczycy wzięli prawo w swoje ręce, mowa głównie o członkach skrajnie prawicowej organizacji English Defence League ( pol. Angielskiej Ligi Obrony), których złość i gniew w stosunku do Muzułmanów jest nie do opisania. Deklarują oni, iż meczety musza stanąć w ogniu. A morderstwo Lee Rigbiego rozpoczęło wojnę pomiędzy Wielką Brytanią a islamskim ekstremizmem. Sondaż przeprowadzony przez firmę Survation, donosi, że z pośród 1,121 osób zbadanych drogą internetową, 64%  z nich domaga się zaostrzonych praw zmniejszenia podżegania, a 63% popiera karę śmierci dla terrorystów.

Wzburzeni Brytyjczycy będą musieli opanować emocje, wstrzymać oddech i czekać, aż rząd brytyjski podejmie kroki ku zwalczaniu ekstremizmu. Muzułmanie być może czekają na odwet ze strony Chrześcijan, jednak tutaj trzeba zachować głowę, aby nie podjudzać  wyznawców islamu, którzy są zdolni do wszystkiego.

Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7150 

Do W. Brytanii4.7590 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?