Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9390 0.49% 

Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9390 0.49% 

Sąd do spraw wykroczeń drogowych w UK

Kierowcy, którzy łamią przepisy drogowe, na przykład przejeżdżają na czerwonym świetle oraz przekraczają dozwoloną prędkość będą mieli do czynienia ze specjalnym sądem do spraw wykroczeń drogowych. Posłowie chcą ustanowić sąd  do spraw wykroczeń drogowych w celu zmniejszenia opóźnień jako część polepszenia brytyjskiego systemu sądownictwa karnego.
 
Minister resortu sprawiedliwości Damian Green, utrzymuje, że wprowadzenie w życie sądów do spraw wykroczeń drogowych jest bardzo istotne dla bezpieczeństwa na drodze oraz ratowania życia. Jednak że takie przypadki zajmują średnio prawie sześć miesięcy od popełnienia wykroczenia do zakończenia sprawy, pomimo faktu, że ponad 90% spraw kończy się na przyznaniu się do winy bądź zostają załatwione zaocznie, co jest nie do przyjęcia.
 
Wymaga się, aby system sprawiedliwości odpowiadał znacznie szybciej i efektowniej na potrzeby ofiar, świadków i lokalnych społeczności, a planowane sądy umożliwią urzędnikom sądowym  lepszą organizację pracy i doprowadzą do doskonałej wydajności.

Rząd brytyjski omawia z władzą sądowniczą, kto jest odpowiedzialny za kierowanie rozpraw sądowych, w jaki sposób sądy do spraw wykroczeń drogowych mogą być dostępne w całym kraju.
 
Chris Eyre, komendant główny policji z Association of Chief Police Officers (stowarzyszenia oficerów policji, pełniących funkcje dowódcze) prowadzący sprawy karne powiedział, że nowa procedura kierująca sprawy wykroczeń drogowych do specjalnych sądów została wdrożona w dziewięciu komisariatach policji w Essex, Hampshire, Kent, Lincolnshire, Metropolitan police, Nottinghamshire, Norfolk, Suffolk oraz West Yorkshire, i odniosła sukces, radykalnie uproszczając postępowanie oraz przyśpieszając sprawy sądowe przypadków motoryzacyjnych.  Dotyczy to tylko przypadków kiedy następuje przyznanie się do winy oraz w sytuacji kiedy sprawa sądowa przeciwko pozwanemu nie jest sporna. Skuteczne pierwsze przesłuchania zmniejszyły ilość zawieszenia postępowań w sprawach sądowych, a sąd może zajmować się jedynie do 160 spraw dziennie.
      
Sekretarz sprawiedliwości w gabinecie cieni Sadiq Khan, pochwala wysiłek, który jest włożony, aby sądy działały sprawniej. Istotny jest fakt, aby sądy zmagały się ze sprawami w jak najszybszym tempie, jak będzie działał nowy system okaże się w praktyce. Mówi się, że jest to raczej łatwy do rozwiązania problem w systemie sądownictwa karnego. Domagamy się dokładnej weryfikacji całego systemu sądownictwa karnego, która powinna być przeprowadzona za oszczędności jakie posiada rząd brytyjski.
 
Oczywiście lepiej nie mieć żadnej założonej sprawy w sądzie, jednak w sytuacji gdy ją będziemy mieli, nowy system sądowy oszczędzi nam nerwów i w konsekwencji zakończymy ją o wiele szybciej.

Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.8500 

Do W. Brytanii4.8990 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?