Przelewy do Polski 4.6800 0.43% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8290 0.29% 

Przelewy do Polski 4.6800 0.43% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8290 0.29% 

Angielskie szkoły zatrudniają korepetytorów

Korepetycje to nowy trend panujący także w szkołach, trend który może wzbudzać kontrowersje, gdyż korepetytor z doskoku może się nie angażować w poprawę wyników ucznia, a jedynie na kwestii finansowej. 

Korepetycje znane są od lat, wielu rodziców decyduje się na to, aby ich pociechy korzystały z takiego sposobu nauczania. Chcą, aby ich dzieci były najlepsze, a w korepetytorze widzą wybawcę, który sprawi,  że ich podopieczni będą odbiegać od rówieśników. Korepetycje to nowy trend panujący także w szkołach, trend który może wzbudzać kontrowersje, gdyż korepetytor z doskoku może się nie angażować w poprawę wyników ucznia, a jedynie na kwestii finansowej.  

Państwowe szkoły podstawowe i licea w Anglii wydają pieniądze na prywatne firmy korepetytorskie, pieniądze pochodzą z funduszy na szkołę, aby wspierać uczniów w gorszej sytuacji materialnej. Jedna z firm korepetytorskich, Exam Confidence podała do publicznej wiadomości, że każdego dnia obciąża szkoły kwotą 1,400 funtów. Inna z renomowanych firm korepetytorskich, Kip McGrath Education Centre w Portsmouth ujawnia, że szkoły płacą co najmniej 1000 funtów rocznie za ich usługi. Dodajmy, że obie firmy przyznają, że w coraz więcej szkołach jest zapotrzebowanie na korepetytorów.
 
Greater London Tutors obciąża szkołę 30 funtami za jedną godzinę nauczania indywidualnego, a 35 funtów za godzinę nauczania w grupie.  First Tutors w obu przypadkach liczy sobie 25 funtów za godzinę.
 
W większości przypadków, dyrektorzy i firmy korepetytorskie utrzymują, że koszt korepetytorów jest pokryty, przynajmniej po części przez tzw. pupil premium, państwową dotację wprowadzoną przez koalicję, która upoważnia szkoły do dodatkowych zasobów finansowych w wysokości 900 funtów rocznie przeznaczonych na każdego ucznia pochodzącego z ubogiej rodziny. Taki uczeń otrzymuje darmowe posiłki w szkole i dodatkową pomoc związaną z nadrobieniem materiału. Wszystko dlatego, aby dzieci z niezamożnych rodzin miały szanse na taki sam rozwój jak ich rówieśnicy z bogatych domów.
 
Szkoły mają wolną wolę w jaki sposób wydadzą pupil premium. Na stronie internetowej ministerstwa edukacji (ang. Department for Education) można dostrzec, że pupil premium jest przeznaczane na indywidualne korepetycje, które poprawiają osiągnięcia borykających się uczniów.

Henrietta Spiegelberg, prezes Greater London Tutors, która współpracuje z 15 państwowymi szkołami podstawowymi i liceami, ujawnia, że szkoły chwalą sobie naukę w grupach. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla rodziców, których nie stać na prywatnego korepetytora.Natomiast, Richard Riddell, prezes Exam Confidence, mówi, że jego firma w ciągu ostatnich sześciu miesięcy potroiła liczbę szkół z którymi pracuje. Obecnie wysyła korepetytorów do 14 państwowych liceów. Jest to swego rodzaju związek prywatno-państwowy, na który jest coraz większe zapotrzebowanie z powodu nacisku na szkoły, aby te miały dobre wyniki nauczania, zwłaszcza z języka angielskiego i matematyki.
 
Jednak Martin Johnson, wice Sekretarz Generalny Association of Teachers and Lecturers, sugeruje, aby dyrektorzy rozważyli alternatywę płacąc dodatkowo nauczycielom za nadgodziny, bądź też zatrudnienie nauczyciela na pół etatu w zamian za korepetytora. W ten sposób dyrektorzy mieli by pewność, że jakoś nauczania jest na wysokim poziomie jaki wymagają.

Action Tutoring, organizacja charytatywna, która pracuje ze szkołami w ubogich częściach Londynu i Manchesterze pobiera jednorazową opłatę w wysokości 500 funtów po czym wysyła korepetytora wolontariusza. Wśród wolontariuszy są absolwenci w wieku 21 lat a także emerytowani nauczyciele.
 
Czasami nowa osoba ucząca może zdziałać więcej niż nam się wydaje. Dziecko nie wiąże żadnej przeszłości z takim nauczycielem, co pozwala mu się bardziej skupić, zyskać więcej pewności  i w konsekwencji zaowocować większymi postępami w nauce.

Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7625 

Do W. Brytanii4.7918 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?