Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9390 0.49% 

Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9390 0.49% 

Orientacja seksualna a pojemniki na odpady – kontrowersyjna ankieta

Birmingham City Council drogą mailową wysłała do mieszkańców ankietę dotyczącą programu recyklingu, a wraz z nim pojemników na odpady domowe. Reakcja większości mieszkańców nie była zadowalająca, gdyż nie zostali oni uprzednio zapytani czy w ogóle zgadzają się na posiadanie takich pojemników, od razu byli pytani o ich detale.

Jednak nie było to głównym powodem do pogorszenia ich humoru. W sekcji „O Tobie”  pojawiło się wysoce osobiste pytanie odnoszące się do orientacji seksualnej osób ankietowanych.
 
W ankiecie poświęconej wywozowi śmieci wśród pytania dotyczącego pojemności pojemników na odpady domowe, oraz czy dane gospodarstwo domowe dysponuje powierzchnią do korzystania z nich, padło pytanie wręcz nie związane z tematem, tysiące właścicieli domów było zdziwionych po tym gdy zostali wypytani o to czy są heteroseksualni, homoseksualni czy biseksualni.
 
Właściciele domów zastanawiają się, jakie jest powiązanie orientacji seksualnej z recyklingiem? Według nich dociekanie prywatnych kwestii życia mija się z celem przy wypełnianiu ankiety poświęconej zupełnie innej tematyce. Jako argument obrony, Birmingham City Council tłumaczy się,  że pytanie o orientację seksualną znalazło miejsce w ankiecie, aby upewnić się, że odpowiedzi odzwierciedlają aktualną grupę osób reprezentujących daną orientację seksualną w mieście.


 
Birmingham City Council notorycznie ignoruje ustawowe rozporządzanie wydane przez  Ministerstwo Społeczności Lokalnych i Samorządów (ang. Department of Communities and Local Government - DCLG). Eric Pickles, brytyjski sekretarz stanu w gabinecie cieni skrytykował ankietę, w konsekwencji oskarżył Radę Miasta Birmingham o ignorancję upomnień ze strony jego rządu, który zakazał mieszkańcom wypełniać natrętne ankiety, w których padają pytania o ich orientacje seksualną, religię oraz inne aspekty życia prywatnego gdy, na przykład ankieta poświęcona jest wywózce śmieci czy zapisaniu się do miejscowej biblioteki.

Rzecznik Birmingham City Council utrzymuje, że osobiste pytania są umieszczane w ankietach celem bycia jak najlepiej poinformowanym o mieszkańcach, dodajmy, że na każde z nich zawsze przysługuje alternatywna odpowiedź, tj. ankietowany może zaznaczyć, że wolałby nie odpowiadać na dane pytanie.
 
Matthew Sinclair z TaxPayers' Alliance jest to kolejny przykład biurokracji, która jest aż za bardzo powszechna. Podatnicy są świadkami jak ich pieniądze uciekają z portfela w wyniku działań Laburzystów. Podjęcie zdecydowanych kroków wobec rozsyłania zbędnych dokumentów nie tylko oszczędzi pieniądze podatników, ale również uchroni prywatność mieszkańców o różnej orientacji seksualnej.
 
Pierwsza myśl jaka może nasunąć się ankietowanym to fakt, że kluczowym celem ankiety z pewnością nie było zdobycie informacji dotyczących recyklingu, było to raczej drugoplanowe badanie opinii publicznej. Pytanie o orientację seksualną było znacznie istotniejsze wzbudzając tym samym wiele kontrowersji. Czy w zaistniałej sytuacji kolor pojemników na odpady powinien się różnić w zależności od czyjejś orientacji seksualnej? Może to był główny powód dla którego pytanie znalazło się w ankiecie.

Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.8500 

Do W. Brytanii4.8990 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?