Przelewy do Polski 4.6900 -0.21% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8350 -0.21% 

Przelewy do Polski 4.6900 -0.21% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8350 -0.21% 

In vitro dla kobiet po 40-tce

Uważa się, że jedna na siedem brytyjskich par heteroseksualnych zmaga się z problemem płodności, liczba osób szukająca pomocy w tej kwestii znacznie wzrosła. Jednym ze sposobów na posiadanie dziecka jest zapłodnienie in vitro.  Według nowych wytycznych NHS, pary starające się o dziecko szybciej otrzymają „lek na bezpłodność”.

Płodność u partnerów odgrywa istotną rolę w tworzeniu rodziny, i kiedy dane małżeństwo nie może pozwolić sobie na potomka, ich związek może zostać osłabiony.  Uważa się, że jedna na siedem brytyjskich par heteroseksualnych zmaga się z problemem płodności, liczba osób szukająca pomocy w tej kwestii znacznie wzrosła. Jednym ze sposobów na posiadanie dziecka jest zapłodnienie in vitro.  Według nowych wytycznych NHS, pary starające się o dziecko szybciej otrzymają „lek na bezpłodność”. Mianowicie zapłodnienie in vitro będzie oferowane parom, które ubiegają się o dziecko od 2 lat, a nie od trzech jak było do tej pory, donosi Narodowy Instytut Zdrowia i Doskonałości Klinicznej (NICE).

Służba zdrowia ma fundować IVF - in vitro fertilization, zapłodnienie in vitro kobietom po czterdziestce. Dodajmy, że w 2011 roku, blisko 14,000 kobiet w Wielkiej Brytanii zaszło w ciąże za pomocą zapłodnienia in vitro. Wszystkie pary kwalifikujące się do zapłodnienia in vitro wkrótce spełnią marzenia o posiadaniu potomka.  Nowe wytyczne, które będą stosowane tylko w Anglii i Walii, wskazują, że kobiety pomiędzy 40 a 42 rokiem powinny mieć zaoferowaną jedną próbę zapłodnienia in vitro pod warunkiem, że  nigdy wcześniej nie korzystały z takiego sposobu zapłodnienia.

W Szkocji limit wiekowy na leczenie bezpłodności w ramach NHS wynosi 38 lat, w Irlandii Północnej 39 lat, natomiast w Anglii i Walii limit ten zwiększy się z 39 lat do 42 lat, według brytyjskiej placówki HFEA (The Human Fertilisation and Embryology Authority) regulującej badania naukowe nad ludzkim płodem. Decyzja o podniesieniu wieku nie została zmieniona lekkomyślnie, kiedy kobieta przekracza 35 lat jej płodność zaczyna spadać. Jednak coraz bardziej powszechny jest fakt, że wiele kobiet stara się o dziecko dopiero w wieku od 40 do 42 lat, dla kobiet, które nie mogą zajść w ciąże, i u których została zdiagnozowana niepłodność jest nadzieja, gdyż w ostatniej dekadzie zauważono wyższy wskaźnik udanych procedur zapłodnienia in vitro.
 
Według wytycznych ma nastąpić znaczna redukcja porodów mnogich (gdy rodzi się więcej niż jedno dziecko za jednym razem) ponieważ konsekwencją wszczepienia więcej niż jednego zarodka aby zwiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest wysokie zagrożenie zdrowia a nawet życia zarówno dla matki jak i dziecka. Bliźniaki zazwyczaj rodzą się mniejsze i przed terminem porodu, a trojaczki są jeszcze bardziej słabsze i mogą urodzić się jeszcze wcześniej niż bliźniaki.  Kobiety poniżej 37 roku powinny mieć wszczepiony tylko jeden embrion podczas pierwszego cyklu. W kolejnym cyklu, tak samo jeśli chodzi o cykle u starszych kobiet można rozważać implantacje dwóch zarodków.
 
Czasami kariera zawodowa przyćmiewa chęć poczęcia dziecka, jednak prędzej czy później instynkt macierzyński może się odezwać i przykładowo kobiety dopiero po ustatkowaniu decydują się na dziecko. Jednak zaawansowany wiek macierzyński może odbić się niekorzystnie na zdrowiu przyszłej mamy. Dlatego warto zastanowić się nad adopcją dziecka, co w rzeczywistości może być bardziej humanitarne aniżeli dziecko z próbówki.

Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7300 

Do W. Brytanii4.7790 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?