Przelewy do Polski 4.6900 -0.21% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8350 -0.21% 

Przelewy do Polski 4.6900 -0.21% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8350 -0.21% 

Piechotą do pracy - Otyłość przejdzie w zapomnienie?

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Department for Work and Pensions (Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej) problem otyłości  na Wyspach Brytyjskich staje się coraz bardziej zauważalny, mówi się, że w ciągu ostatnich trzech lat liczba osób otyłych podwoiła się i wynosi 7,080.  Burmistrz miasta Worcester Roger Berry powiedział, że w hrabstwie Worcestershire u ponad 50% populacji stwierdzono nadwagę, wliczając  20,779  dzieci w wieku od 5 do 14 lat.

Podczas spotkania przedstawicieli służby zdrowia w Worcester wynikł przedstawiono wachlarz nieco ekscentrycznych możliwych rozwiązań w walce z otyłością Brytyjczyków. Wśród nich znajdziemy między innymi budowę parkingów samochodowych danej firmy oddalonych o milę, i w ten sposób pracownicy dojeżdżający do pracy samochodem mają pozostawiać pojazd w określonej odległości od miejsca pracy, a wszystko po to aby przeszli się na pieszo i zrzucili zbędne kilogramy.  W szkołach uczniowie będą zobowiązani skakać na skakance. Ponadto lekarze specjaliści chcą, aby plan lekcji w szkołach został wzbogacony o obowiązkowe zajęcia z gotowania by dzieci zdobyły wiedzę jak zdrowo się odżywiać poprzez spożywanie przykładowo niskokalorycznych posiłków.

Oczywiście nie pierwszy pracownicy są poddawani innowacyjnym metodom w imię dobrego zdrowia. Pod koniec ubiegłego roku National Institute for Clinical Excellence (Krajowy Instytut Zdrowia i Opieki Zdrowotnej) zachęcał pracodawców oraz szkoły, aby te promowały aktywną podróż. I tak oto jedną z propozycji było podniesienie opłat korzystania z parkingu samochodowego zaś oferowanie darmowych miejsc parkingowych dla rowerów.
 
Dla niektórych pracodawców takie rozwiązanie stanowi zbyt dalekie posunięcie. Jednakże, dla innych, promowanie ruchu fizycznego od lat jest powszechną inicjatywą. Wiele firm  dysponuje siłowniami w budynku, NetApp w Stanach Zjednoczonych posiada boisko do gry w siatkówkę, podczas gdy Google słynie z pasa do gry w kręgle umieszczonego w biurach. Według magazynu Employee Benefits 9% pracodawców oferuje owoce swoim pracownikom, 10% udziela rady jak zdrowo się odżywiać, a 47% oferuje kącik porad w związku z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi zarówno fizycznymi jak i psychicznymi, takie jak stres czy żałoba.

Według lekarzy specjalistów ważnym  zadaniem jest zachęcić społeczeństwo do poprawy kondycji fizycznej, poprzez zmianę nawyków żywnościowych, a jeśli kogoś nie stać na rozmaite diety, to istotny jest wszelki ruch. Wielka Brytania potrzebuje ludzi, którzy dbają o swoje zdrowie, którzy potrafią pozbyć się stylu życia, który jest główną siłą napędową do zapadania na wszelkie choroby, w tym na otyłość.

Powiązanie otyłości z biedą jest dobrze znane. Z przykrością trzeba powiedzieć, że dobre odżywianie nie należy do tanich zabiegów, wręcz przeciwnie aby zdrowo się odżywiać należy mieć pokaźniejsze środki finansowe. W konsekwencji dzieci pochodzące z biedniejszych rodzin mogą częściej stać się ofiarą nadwagi. Dr Howie przyznaje, iż trzeba zacząć działać doraźnie i profilaktycznie, inaczej za kilka lat trend otyłości opanuje Wielką Brytanię, która koniec końców nie będzie mogła sobie poradzić z tym problemem.

Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7300 

Do W. Brytanii4.7790 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?