Przelewy do Polski 4.6600 -1.27% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8150 -1.11% 

Przelewy do Polski 4.6600 -1.27% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8150 -1.11% 

Cicha elektryczna rewolucja

Mitsubishi i-Miev

Stopniowo bez nadmiernego rozgłosu samochody elektryczne wkraczają do naszego życia. Co raz więcej jest ich w ofertach różnych producentów aut. W niektórych miastach jest już sporo stacji do ich ładowania. Poszczególne rządy i samorządy wprowadzają kolejne ulgi ułatwiające wejście ich w życie np. ulga 5000 funtów przy zakupie elektrycznego auta, zwolnienia z Road Tax, bezpłatny wjazd do centrum Londynu czy darmowe miejsca parkingowe.

        Kolejnym przykład tego, ze nadchodzi nowe, jest wypożyczalnia samochodów Hertz, która właśnie ogłosiła możliwość wypożyczenia pierwszych dwóch elektrycznych samochodów Mitsubishi i-Miev w swoim dziale w Londynie, oraz podała plany dodania ich też do oferty innych oddziałów w Wielkiej Brytanii.
 Hertz zainstalował także 16 stacji do ładowania pojazdów, które naładują 80% baterii samochodu w 30 minut. Samochody będą dostępne za L4 za godzinę poprzez Hertz Connect (wypożyczalni aut na zasadzie pay-as-you-go ). Hertz oferuje również klientom instytucjonalnym możliwość instalacji stacji do ładowania samochodów. ricewaterhouseCoopersCoopers będzie jedną z pierwszych firm, która zaoferuje swoim pracownikom dostęp do tych samochodów przy budynkach Westminster i Southwark.
         Hertz planuje też dodać Nissan LEAF do ich floty Connect w Londynie, oraz nowe elektryczne samochody Renault, które zostaną wprowadzone na początku przyszłego roku. Dyrektor Zarządzający w Wielkiej Brytanii, Neil Cunningham, powiedział, że firma już od jakiegoś czasu używa elektrycznych samochodów w Stanach Zjednoczonych w filiach Connect, i twierdzi, że są one bardzo popularne. "Planujemy też wprowadzić tą ofertę w różnych miastach Europy. Wprowadzimy je wszędzie tam, gdzie jest popyt na elektryczne samochody."
         W pełni elektryczne samochody mają zasięg 90 mil, i mogą być np. ładowane przez noc korzystając z domowego gniazdka. Stacje szybkiego ładowania mogą uzupełnić do 80% pojemności baterii w czasie 30 min.
 "Oferujemy też pomoc dla tych, którzy nigdy nie jeździli elektrycznymi samochodami. Kierowcy mogą porozmawiać bezpośrednio z linią pomocy poprzez samochodowy telefon głośnomówiący, jeśli potrzebują porady w użytkowaniu auta lub chcą wiedzieć, gdzie jest najbliższa stacja do ich ładowania" - powiedział Neil Cunningham. Dwa punkty ładowania zostały zainstalowane na lotniskach London City i Heathrow, oraz w Russel Square, Marble Arch i przy Ulicy Old Kent i w Uxbridge.
         Kierowcy również będą mieli dostęp do 1300 publicznych stacji ładowania, które mają być zainstalowane po całym mieście do roku 2013, jako część planów burmistrza Londynu, który chce by Londyn stał się stolicą elektrycznych pojazdów w Europie. Londyn już teraz ma największą ilość zarejestrowanych pojazdów elektrycznych.
 Już dziś rozglądaj się dokładnie przed przejściem przez jezdnię, bo możesz wcale nie usłyszeć nadjeżdżającego pojazdu, ale po jego przejechaniu będziesz mógł spokojnie wziąć głęboki oddech.

Opracowała: Zuzanna Remus

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7150 

Do W. Brytanii4.7590 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?