Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9390 0.49% 

Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9390 0.49% 

Najpierw język a potem praca - Obowiązkowa znajomość języka angielskiego

Lider Partii Pracy, Ed Miliband głosi idee, iż jeśli chce się zbudować jeden naród, należy podjąć działania aby każdy w Wielkiej Brytanii znał język angielski, tego właśnie oczekujemy od imigrantów, którzy rozpoczynają życie na Wyspie.

Można założyć, iż w każdym mieście na całym świecie znajdziemy ludzi posługujących się innym językiem aniżeli językiem ojczystym danego kraju. Jest to powszechny fenomen, który tak naprawdę nie może zdziwić nikogo. Skupmy się na jednym z miast Wielkiej Brytanii, w Anglii, mianowicie Manchesterze. Manchester jest najbardziej zróżnicowanym miastem Europy pod względem językowym, a jeśli chodzi o miejsce w czołówce światowej, miasto plasuje się zaraz po Nowym Jorku. Jest to zdumiewający fakt ponieważ miasto liczy zaledwie 500 tys. mieszkańców, należy przy tym dodać, iż język angielski to nie jedyny język, który możemy usłyszeć na ulicy. Językoznawcy z Uniwersytetu w Manchesterze zbadali, że w wyniku zróżnicowania kulturowego w mieście można naliczyć aż 153 rożnych języków, wliczając te naprawdę  egzotyczne takie jak Chitrali - północny Pakistan, Konkani - zachodnie Indie, Dagaare  - Gana, oraz Uyghur - północnozachodnie Chiny.

Nic w tym dziwnego gdyż z ostatniego spisu ludności wynika, że liczba urodzeń obcokrajowców w Anglii i Walii wzrosła z 4,6 miliona w 2001 roku do 7,5 miliona w 2011 roku.  Przykładowo, w latach 2001-2011 liczba Polaków mieszkających w Anglii i Walii wzrosła prawie dziesięciokrotnie, z 58 tys. do 579 tys.

W brytyjskich gospodarstwach domowych większość osób mówi w innym języku niż angielski, jednak używa języka angielskiego w pracy bądź na studiach, więc w konsekwencji przy badaniu takie osoby zadeklarowały, iż to właśnie język angielski jest ich “głównym” językiem.

Lider Partii Pracy, Ed Miliband głosi idee, iż jeśli chce się zbudować jeden naród, należy podjąć działania aby każdy w Wielkiej Brytanii znał język angielski, tego właśnie oczekujemy od imigrantów, którzy rozpoczynają życie na Wyspie. Nauka języka angielskiego powinna stać się obowiązkowa w większości publicznych sektorach pracy. David Cameron krytykuje plany Eda Milibanda, który chce sprawdzić czy pracownicy wykonawczy potrafią mówić w języku angielskim.
 
Nowa polityka lidera Partii Pracy nieco irytuje Camerona, premier nakłania Milibanda aby ten wyjaśnił dlaczego popierał uprzednie rządy Partii Pracy, które według Camerona pozwoliły na niekontrolowaną imigrację. Na przestrzeni 10 lat ponad 2 miliony osób przybyło do Wielkiej Brytanii co równa się dwóm miastom wielkości Birmingham.
 
Miliband przyznał się do błędów popełnionych przez uprzednie rządy Partii Pracy i określił plan mający na celu poprawienia sytuacji. Pierwszym krokiem będzie nauka języka angielskiego dla nowo przybyłych do Wielkiej Brytanii, która będzie istotniejsza od finansowania zbędnych materiałów do tłumaczenia. Kolejny krok to wymaganie znajomości języka angielskiego nawet od pracowników interwencyjnych, którzy współpracują z osobami prywatnymi. Trzeci i ostatni punkt planu dotyczy placówek szkolnych oraz rodziców, którzy będą zachęcani aby pomagać dzieciom urodzonych  za granicą w nauce języka angielskiego, a wszystko będzie zawarte w umowie pomiędzy rodzicami, dyrektorem szkoły i dziećmi - home school agreement.
 
Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że kluczowym elementem aby kraj funkcjonował efektywnie jest rozmowa, najlepiej w tym samym języku. Znajomość języka ojczystego danego kraju z pewnością wpłynie korzystnie na włączenie imigrantów do danego społeczeństwa.

Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.8500 

Do W. Brytanii4.8990 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?