Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9390 0.49% 

Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9390 0.49% 

Raj dla pracoholików - Dodatkowa praca za darmo

Każdy dzień wolny od pracy ustanowiony jako święto państwowe wiąże się z mniejszymi obrotami w danej firmie. Ale nie samą pracą człowiek żyje dlatego też każdemu należy się oddech od codziennego zgiełku w pracy nie tylko w dni święte. Można by stwierdzić, że urlop to okres długo wyczekiwany przez pracownika bo przecież pracując na wysokich obrotach nie można zapominać o sobie i bliskich, trzeba mieć na uwadze, że zarobione pieniądze to nie wszystko, a tak naprawdę poczucie bliskości i zdrowie dają nam radość z życia. Niestety coraz częściej ludzie stawiają tylko i wyłącznie na pracę, co można wywnioskować z ostatnich badań przeprowadzonych przez portal travelSupermarket.com  prowadzący porównawcze zestawienia cen.

Według Vicky Redwood, analityka z firmy konsultingowej Capital Economics ponad milion pracowników nie wykorzysta w pełni zasłużonych wakacji. W rezultacie niewykorzystane wakacje w sumie będą stanowiły 6,2 miliony dodatkowych dni pracujących co przełoży się na korzyść przedsiębiorstw, mianowicie przyniesie to  blisko 500 milionów funtów zwiększając produkcję o 2 %. Przykry jest fakt, iż pracownikom nie przypadnie z tego żadna korzyść finansowa. Jeśli tak, to dlaczego pracownicy upierają się aby nie wykorzystywać dni im przysługujących? Jest wiele czynników stojących za takim podejściem.


W dobie kryzysu, kiedy ciężko znaleźć pracę, trzeba być wiernym w stosunku do obecnej posady. Nieufność panuje wśród pracowników gdyż nie chcą stracić posady. Jedna na cztery osoby przyznaje, że mają zbyt dużo obowiązków, z którymi muszą być na bieżącą, czują nacisk ze strony pracodawców, boją się zwolnienia, bo być może znajdą się bardziej przykładni ludzie na ich miejsce. Pracownicy  czuli by się winni gdyby korzystali z urlopu a ich koledzy z pracy zmagaliby się z nadmiarem zajęć. Jednak trzeba podchodzić do życia z pewną rezerwą, nie dać się zwariować, być trochę egoistą i patrzeć co dla nas jest najlepsze, jednak do pewnych granic, żeby nie przeistoczyło się to w maniakalną myśl tylko i wyłącznie o sobie. Pracownicy chcą pokazać zaangażowanie i wkład w rozwój firmy, mają już wyrobioną renomę, bądź dopiero ją kształtują. Jest naprawdę niezliczona liczba czynników, które wpływają na człowieka i jego stosunek do pracy, a może po prostu dana osoba żyje sama dla siebie, nie ma bliskich, i liczy się tylko kariera, życie rodzinne odsuwa się na drugi plan?

Pracodawca powinien kierować się humanitarnym postępowaniem, sam zaproponować urlop, bądź podjąć bardziej radykalne kroki w postaci urlopu przymusowego, a nie żerować na pracownikach, którzy w oczach mają strach i zrobią wszystko aby utrzymać się na stanowisku.


Wydawałoby się, że każdy marzy o beztroskim poniedziałkowym poranku kiedy można poleżeć dłużej w łóżku, zjeść spokojnie śniadanie, poczytać gazetę przy kawie, po prostu  skupić się tylko i wyłącznie na sobie i bliskich. Jednak to nie wymarzony scenariusz dla wszystkich stąpających po tej ziemi. Istnieją zagorzali pracownicy dla których urlop wiąże się z nudą, która nie przynosi żadnych korzyści, a praca staje się jedynym sposobem na relaks i spokój duszy.

Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.8500 

Do W. Brytanii4.8990 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?