Przelewy do Polski 4.6600 -1.27% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8150 -1.11% 

Przelewy do Polski 4.6600 -1.27% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8150 -1.11% 

Dożywocie dla Polaka za zabójstwo jubilera

Sąd w Ipswich (we wschodniej Anglii) skazał w piątek 28-letniego Ireneusza M. na karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo 66-letniego jubilera Petera Avisa w mieście Bury St Edmunds w hrabstwie Suffolk w styczniu br.

Sędzia orzekł, że M. będzie musiał odsiedzieć co najmniej 26 lat zanim będzie można wziąć pod uwagę jego warunkowe zwolnienie.

Nie ma pewności, czy mężczyzna będzie odbywał karę w Anglii, czy w Polsce, ponieważ w chwili zabójstwa powinien odsiadywać karę więzienia w Zakładzie Karnym w Białej Podlaskiej, ale nie wrócił z jednodniowej przepustki i zbiegł do Anglii.

Według prokuratora Petera Gaira oskarżony wraz ze wspólnikami starannie zaplanował napad wiedząc, że w sklepie są kosztowności i że Avis chory od lat na tętniaka mózgu jest inwalidą poruszającym się o lasce albo z pomocą chodzika.

Po dokonaniu zabójstwa M. zbiegł do Polski, ale policja wyśledziła go z pomocą przyjaciół, z którymi utrzymywał kontakt na Facebooku. Rozpoznano w nim zabójcę dzięki testowi DNA. Policja zdołała odzyskać tylko część skradzionych kosztowności.

Na rozprawie oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu. Do sklepu jubilerskiego Collis & Son włamał się z zamiarem kradzieży, ale Avis mieszkający w mieszkaniu nad sklepem zaskoczył go. Złodziej pchnął go nożem 13 razy i uderzył szklaną popielniczką.

Wspólnicy M.: 21-letni Kamil K., 35-letni Paweł P., 31-letni Paweł B. i 27-letnia Aleksandra K. pomagali mu w planowaniu włamania, bądź w ucieczce i zacieraniu śladów. Zostali skazani na kary pozbawienia wolności w odrębnym procesie. (PAP)

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7150 

Do W. Brytanii4.7590 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?