Przelewy do Polski 4.6600 -1.27% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8150 -1.11% 

Przelewy do Polski 4.6600 -1.27% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8150 -1.11% 

Olimpijscy mistrzowie uhonorowani przez Pocztę Królewską

Złote skrzynki pocztowe - to znak rozpoznawczy miast, z których pochodzą brytyjscy mistrzowie igrzysk i paraolimpiady. Poczta Królewska Wielkiej Brytanii zdecydowała, że mimo wcześniejszych zapowiedzi skrzynki nie zostaną przemalowane na kolor czerwony.

Przed obydwiema wielkimi imprezami władze poczty zapowiedziały, że specjalne mobilne zespołu pracowników technicznych poczty będą jeździć po kraju ze złotą farbą i malować wolnostojące skrzynki. Ale tylko w tych miejscowościach, w których urodzili się lub wychowali triumfatorzy olimpiady i paraolimpiady. Zastrzeżenie było takie, że jeśli po złoto sięgnie drużyna lub sztafeta, wówczas kolor zmieni się w ich bazach treningowych.

Brytyjscy sportowcy znakomicie spisali się na najważniejszych imprezach czterolecia, zajmując w obydwu trzecie miejsca w klasyfikacji medalowej. W igrzyskach zdobyli 65 krążków, w tym 29 złotych (Polska była 30. - dwie wygrane), zaś na paraolimpiadzie odnieśli 34 zwycięstwa, uzyskując łącznie 120 medali (biało-czerwoni na dziewiątej pozycji - 36 medali; 14 złotych).

W całej W. Brytanii od końcówki lipca do połowy września przemalowano skrzynki pocztowe na złoty kolor w 110 miejscowościach i miastach (oczywiście np. nie w całym Londynie). Po jakimś czasie miały one znów być czerwone, ale poczta zdecydowała, że będą się odróżniać.

"Ważny był głos miejscowych społeczności, które zaakceptowały zmianę" - głosi komunikat poczty.

Wszyscy złoci medaliści z Wielkiej Brytanii mają też swoje znaczki pocztowe. Wydawane one były nazajutrz po ich sukcesach i natychmiast kolportowane do kilkuset urzędów. (PAP Life)

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7150 

Do W. Brytanii4.7590 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?